هرآنچه درباره فصل پنجم سریال «وست‌ورلد» می‌دانیم

۳۰ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
وست ورلد

اگرچه در گوشه گوشه‌ی فصل چهارم سریال «وست‌ورلد» ردپایی از ویرانی به چشم می‌خورد اما هنوز بارقه‌هایی از امید وجود داشت. همین موضوع باعث می‌شود کنجکاو بمانیم و انتظار وقایع فصل پنجم سریال را بکشیم‌.

«وست‌ورلد» از داستان فصل اول تا به امروز راه درازی را پیموده و فصل اخیر مایکل کرایتون که سقوط بشریت را در یک دوره‌ی ۲۳ ساله ترسیم می‌کند توانست سبب تحول عظیمی در داستان کلی سریال شود.

تسا تامپسون که نقش شارلوت هیل یا دولورس را بر عهده دارد با آلوده کردن مردم به یک انگل، کنترل انسان‌ها را به دست می‌گیرد و با هدایت شورشیان برای خود قلمرویی دست و پا می‌کند. پشتیبانی این گروه مقاومت را میزبانان اصلی، برنارد با بازی جفری رایت، مایو با بازی تاندیو نیوتن و استابز با بازی لوک همسورث بر عهده دارند، در حالی که نسخه‌ی فراموش ‌شده دولورس با بازی ایوان ریچل وود، خود واقعی او را دوباره برملا می‌سازد.

در پایان فصل ۴ «وست‌ورلد» ادعای قبلی برنارد مبنی بر اینکه بشریت دیگر نمی‌تواند از انقراض در امان بماند، به شدت تقویت می‌شود و در طول این سریال گونه‌ی انسانی تا حد زیادی رو به افول پیش می‌رود. هر میزبانی یا آفلاین است یا از بین رفته و تنها امید به زندگی اندکی به چند انسان زنده توسط دولورس داده شده است. هر چند چنین پایانی نمی‌تواند نقطه‌ی نهایی یک سریال باشد، بنابراین «وست‌ورلد» در حال آماده شدن برای آینده است تا نشان دهد که مرگ یک جهان می‌تواند نقطه‌ی شروعی برای یک جهان دیگر باشد.

فلسفه مفهومی موجود در «وست‌ورلد» که از سال ۲۰۱۶ تاکنون ادامه پیدا کرده، توانسته بسیاری از بینندگان را مجذوب خود کند، اما فصل چهارم به طور کلی در مقایسه با فصل‌های ۲ و ۳ نقدهای مثبت بیشتری را دریافت کرده و به ناچار تماشاگران را به این فکر فروبرد که در آینده چه بلایی بر سر جهان و بشریت خواهد آمد و چه کسانی کنترل زمین را به دست خواهند گرفت.

آیا «وست‌ورلد» فصل پنجمی خواهد داشت؟

وست ورلد

در زمان نگارش این مقاله، HBO هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که فصل پنجم «وست ورلد» ساخته خواهد شد یا خیر و با توجه به کاهش آمار بینندگان، هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین اتفاقی روی دهد. با این حال، نشانه‌های امیدوارکننده‌ای وجود دارند که حاکی از آغاز ساخت فصل پنجم هستند. پایان فصل ۴ «وست ورلد» به صراحت داستان را به سمت و سوی فصل دیگری سوق می‌دهد و بازیگر مرد سیاه‌پوش، اد هریس، در مصاحبه‌ای در جولای ۲۰۲۲ در این خصوص بیان کرد که انتظار دارد فصل ۵ در آوریل یا می ۲۰۲۳ فیلم‌برداری شود.

در واقع فصل پنجم باید ساخته شود تا بتواند نشان دهد که نتیجه‌ی آخرالزمانی فصل چهارم پایان کار نبوده و دولورس نتوانسته با حذف انسان‌ها دنیایی کاملا جدید را برای هم نوعانش خلق نماید. بنابراین هم اکنون زمانی نیست که بتوان این سریال را برای همیشه لغو کرد.

چه زمانی فصل پنجم «وست‌ورلد» منتشر می‌شود؟

وست ورلد

فیلم‌برداری فصل ۴ «وست ورلد» در جون ۲۰۲۱ آغاز شده بود و در جون ۲۰۲۲ این سریال برای اولین بار پخش شد. بنابراین اگر دست اندرکاران سریال بخواهند از همین تقویم کاری پیروی کنند، فصل ۵ «وست ورلد» قطعا در حول و حوش آوریل ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد.

آیا فصل پنجم، فصل آخر این سریال است؟

وست ورلد

اگر فصل پنجم «وست ورلد» ساخته شود، همه‌ی شواهد و مدارک دال بر این امر هستند که این فصل، فصل آخر خواهد بود. دولورس در نظر دارد که از انسان‌ها به عنوان موش آزمایشگاهی خود استفاده کند و لذا مقاومت انسان‎‌ها در برابر او قطعا باعث پایان یافتن این سریال خواهد شد. اد هریس در یکی دیگر از مصاحبه‌های خود اعلام کرد که «وست ورلد» یک فصل دیگر هم دارد و با توجه به آمار کنونی بازدیدکنندگان سریال، دیگر نمی‌توان آن را بیشتر از این ادامه داد.

داستان فصل پنجم در رابطه با چیست؟

وست ورلد

فصل چهارم «وست ورلد» با میزبانی مرد سیاه‌پوش پایان می‌یابد که نشان داد زندگی به صورتی که ما می‌شناسیم به طور کامل نابود شده است. فوران خشونت انسانی هر دو گونه را از بین می‌برد و اگرچه چند شورشی مانند دختر کالب از قتل عام جان سالم به در می‌برند اما دولورس بیان کرد که آن‌ها هم ماه‌ها یا سال‌ها بعد از بین رفته‌اند و دیگر هیچ بشری وجود ندارد.

کاری که دولورس انجام داد استفاده از خاطرات بشریت برای آزمایش گونه‌های درون سابلیم است و او پارک اصلی «وست ورلد» را برای همین منظور بازسازی کرد. بنابراین بیشتر قسمت‌های فصل پنجم «وست ورلد» به احتمال زیاد در رابطه با شبیه سازی این پارک خواهد بود. زیرا دولورس بالاخره نشان می‌دهد که آیا انسان‌ها آینده‌ای خواهند داشت یا خیر. اما اینکه او چگونه این تصمیماتش را عملی خواهد کرد چیزی است که باید در ادامه‌ی این سریال شاهدش باشیم.

کدام شخصیت‌ها ممکن است در فصل پنجم «وست‌ورلد» ظاهر شوند؟

وست ورلد

می‌توان گفت که در پایان فصل چهارم سریال «وست ورلد» تقریبا همه مردند. برخی از میزبان‌ها برای همیشه نابود شدند و برخی دیگر برای مدتی آفلاین شده‌اند و افراد خوش شانس هم در سابلیم در امنیت کامل هستند. از آنجایی که به احتمال زیاد فصل پنجم «وست ورلد» در درون یک نسخه شبیه ‌سازی شده از پارک وست ورلد که توسط دولورس از روی سابلیم ساخته شده، اتفاق می‌افتد، قطعا هیچ محدودیتی برای حضور بازیگران وجود نخواهد داشت. هرکسی که دولورس به خاطر می‌آورد، می‌تواند به طور مصنوعی در این پارک حضور داشته باشد و لذا این امر شامل حال تمام کاراکترهای «وست ورلد» خواهد شد.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمد مفاخری

    وست ورد تا فصل دو عالیه بود اما از فصل ۳ به بعد کم کم دگه تاریخ مصرف ایدش گزشت و سریال وارد کلیش های مرسوم سینما شد و حتی چرخش شخصیتی دلورس تو فصل ۳ احمقانه و و بدونه فکر بود فصل ۴ هم که افتضاح بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه