واتساپ روی قابلیت یادداشت‌های صوتی استاتوس کار می‌کند

۲۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۸ ۲۲ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
استاتوس صوتی واتساپ

روزگاری برای به‌روزرسانی قابلیت‌های واتساپ باید مدت زیادی منتظر می‌ماندیم، اما اکنون تقریباً هر دو سه روز خبرهای متعددی در مورد قابلیت‌هایی جدیدی که این پیام‌رسان متعلق به متا روی آن کار می‌کند در فضای مجازی منتشر می‌شود. ظاهراً مدیران این شرکت اهمیت مدرن و کاربردی بودن پیام‌رسان خود را درک‌ کرده‌اند و سعی می‌کنند تا با ارائه‌ی قابلیت‌های جدید کاربران را راضی نگه دارند. در ادامه‌ی این روند، واتساپ روی اضافه کردن قابلیتی جدید در بخش استاتوس کار می‌کند تا کاربران بتوانند فایل‌های صوتی خود را به عنوان استاتوس به اشتراک بگذارند.

در همین راستا افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود آورده که جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ اندروید در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران امکان پشتیبانی از یادداشت‌های صوتی را در بخش استاتوس خواهد داد. این قابلیت همچنین ممکن است با نام استاتوس صوتی نیز در اختیار کاربران این پیام‌رسان قرار بگیرد.

استاتوس صوتی واتساپ

در اسکرین‌شاتی که توسط WABetaInfo در رابطه با این قابلیت منتشر شده، یک آیکون جدید (میکروفون) دیده می‌شود که کاربران را قادر می‌سازد یک پیام صوتی را به عنوان استاتوس با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. این آیکون در بخش پایینی صفحه قابل مشاهده و دسترسی است. باید خاطر نشان کنیم که به گفته‌ی واتساپ، استاتوس‌های صوتی همانند سایر ویدیوها و عکس‌های آپلود شده در بخش استاتوس‌ به صورت سراسری رمزنگاری شده‌اند و فقط با کاربرانی که در تنظیمات حریم خصوصی واتساپ اجازه‌ی دیدن استاتوس‌های شما به آن‌ها داده شده، به اشتراک گذاشته می‌شوند.

این پیام‌رسان هنوز هیچ زمانی را برای ارائه‌ی این قابلیت جدید اعلام نکرده است، اما از آن جایی که این قابلیت در حال توسعه است، انتظار می‌رود که پس از تأیید در اختیار عموم کاربران واتساپ قرار بگیرد. واتساپ با دارا بودن بیشتر از ۲ میلیارد کاربر در بیش از ۱۸۰ کشور جهان، پرطرفدارترین پیام‌رسان محسوب می‌شود. در آخرین‌های گزارش‌های منتشر شده به این موضوع اشاره شد که این پیام‌رسان هم اکنون در گوگل پلی بیش از ۵ میلیارد بار دانلود شده که با این وجود می‌توان آن را به عنوان محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان در جهان به شمار آورد. این اپلیکیشن از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد تاکنون قابلیت‌های بسیار خوب و کاربردی را دریافت کرده است و به نظر هم نمی‌رسد به این زودی‌ها روند دریافت قابلیت‌های جدید را متوقف کند.

جدیدترین گزارش‌ها در مورد قابلیت‌های جدید واتساپ حاکی از آن است که این پلتفرم قابلیت پیش‌نمایش پیشرفته لینک‌ها در استاتوس را آزمایش می‌کند. در حال حاضر اگر بخواهید لینکی را در بخش استاتوس واتساپ با سایر کاربران به اشتراک بگذارید، تنها متن و آدرس آن به دیگران نشان داده می‌شود. پیش‌نمایش پیشرفته لینک‌ها به کاربرانی که از استاتوس شما بازدید می‌کنند، اطلاعاتی در مورد محتوای آن لینک نشان خواهد داد.

گفته می‌شود که این پیام‌رسان قابلیت‌ جدید دیگری را آزمایش می‌کند که کاربران به وسیله‌ی آن می‌توانند از طریق چند گوشی یا تبلت به یک حساب کاربری دسترسی داشته باشند و با سایر کاربران چت کنند.  در همین زمینه، کاربران باید کد QR روی صفحه را با گوشی یا تبلت ثانویه‌ی خود اسکن کنند یا کد آن را وارد نمایند تا به‌عنوان دیوایس دوم به یک حساب کاربری به صورت هم‌زمان متصل شوند. این قابلیت بسیار کاربردی در بخش جدیدی با عنوان «Register Device as Companion» قرار خواهد گرفت و کاربران می‌توانند با پیروی از دستورالعمل موجود، به‌راحتی تبلت یا گوشی دیگر خود را به یک حساب کاربری وصل کنند.

استاتوس صوتی واتساپ

همچنین طبق جدیدترین پست «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا در فیس‌بوک، قابلیت انتقال چت اندروید به iOS به‌زودی در دسترس کاربران واتساپ قرار می‌گیرد. در حال حاضر، این ویژگی به صورت بتا در دسترس است و به کاربران امکان می‌دهد همه‌ی اطلاعات حساب کاربری واتساپ خود را از جمله چت‌ها، عکس پروفایل، تاریخچه‌ی چت‌ها، رسانه‌ها و حتی تنظیمات را از سیستم‌عامل اندروید به iOS منتقل کنند. همانطور که انتظار می‌رود، واتساپ این ویژگی را به تدریج عرضه می‌کند و ممکن است مدتی طول بکشد تا به همه‌ی کاربران سراسر جهان برسد.

منبع: Fonearena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما