نیویورک تایمز بازی محبوب Wordle را خرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

«جاش واردل»، خالق بازی اینترنتی و محبوب Wordle امروز اعلام کرد که این بازی پرطرفدار توسط نیویورک تایمز خریداری شده که این پازل کلمات روزانه را در مجموعه بازی‌های کلمه نیویورک تایمز ادغام می‌کند. بازی Wordle پس از انتقال به سایت تایمز به صورت موقت برای کاربران جدید و قبلی این بازی رایگان خواهد ماند. خالق این ترند محبوب سال ۲۰۲۲ می‌گوید که با نیویورک تایمز در حال صحبت است تا اطلاعات بازیکنان و داده‌های بازی پس از انتقال به این شرکت حفظ شود و از بین نرود. با این حال، این خرید نیویورک تایمز فرصت خوبی برای این شرکت ایجاد می‌کند تا تصمیم بگیرد Wordle را در آینده به صورت اختصاصی در اختیار کاربران قرار دهد.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که Wordle را با مبلغی ۷ رقمی خریداری کرده است. واردل توضیح می‌دهد با توجه به اینکه او تنها کسی است که در واقع اجرای کل بازی را بر عهده دارد، این روند برای او کمی سخت شده بود. بنابراین تصمیم گرفت که آن را در اختیار نیویورک تایمز قرار دهد. واردل در بیانیه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد، افزود که با این شرکت کار کرده تا اطمینان حاصل شود که برنده شدن کاربران در این بازی حفظ می‌شود.

«جاناتان نایت» مدیر کل نیویورک تایمز در رابطه با خرید این بازی محبوب گفت: «از اینکه به عنوان خانه‌ی جدید این بازی محبوب به شمار می‌رویم خیلی خوش‌حالیم. همچنین به خرید این بازی افتخار می‌کنیم که در واقع خواهیم توانست با این کار در ماه‌های پیش رو به آرامش جاش وردل هم کمک کنیم.» Wordle وقتی به نیویورک تایمز منتقل شود، به مجموعه‌ای از پازل‌های محبوب روزانه دیگر این شرکت نظیر جدول کلمات متقاطع کوچک، Spelling Bee، Letter Boxed، Tiles و Vertex می‌پیوندد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، Wordle توسط یک مهندس نرم‌افزار اهل نیویورک به نام جاش واردل در پاییز سال گذشته به عنوان هدیه‌ای برای شریک زندگی او، «پالاک شاه» ساخته شد. پس از اینکه آن دو در طول پاندمی کرونا به بازی‌های کلمات (مانند اسپلینگ بی و جدول کلمات متقاطع تایمز) علاقه‌مند شدند، وی در اواخر سال ۲۰۲۰ آن را به طور رسمی در اختیار کاربران قرار داد.

در مورد نحوه‌ی انجام این بازی نیز باید بگوییم که کاربران شش شانس برای حدس زدن یک کلمه پنج حرفی دارند که به طور تصادفی از پایگاه داده انتخاب شده است. با هر بار تلاش، بازی به شما می‌گوید که حروف شما چقدر به کلمه‌ی اصلی نزدیک است. اگر حروفی که انتخاب می‌کنید در کلمه هستند اما به ترتیب اشتباهی در کلمه قرار گرفتند، Wordle آن‌ها را با رنگ زرد برجسته می‌کند. اگر حروف در کلمه باشند و به ترتیب درستی هم قرار بگیرند، با رنگ سبز نشان داده می‌شوند. همچنین حروف خاکستری برجسته هم به این معنی هستند که در این کلمه وجود ندارند. طبق اعلام نیویورک تایمز هیچ تغییری در گیم پلی این بازی ایجاد نخواهد شد.

یکی از قابلیت‌های این بازی این است که شما می‌توانید نتایج آن را برای سایر دوستان خود بفرستید و آن را مقایسه کنید؛ این کاریست که بسیاری از کاربران توییتر آن را انجام می‌دهند. «کوتس» سردبیر Gizmodo در همین راستا می‌گوید: «به نظر می‌رسید بعد از تعطیلات، همه‌ی کاربران این بازی را انجام می‌دهند و آن را در توییتر به اشتراک می‌گذارند. البته نه تنها توییتر، بلکه در سراسر رسانه‌های اجتماعی این کار را انجام می‌دهند.»

در حالی که این بازی به صورت رایگان و تنها از طریق مرورگر وب قابل دسترسی بوده، اما به سرعت توسط چندین کلون کپی شد که به دنبال استفاده از محبوبیت این بازی و انتقال آن به آیفون بودند. اپل نیز در واکنش به این قضیه، سریعاً  این اپلیکیشن‌ها را از اپ‌استور خود پاک کرد. باید دید خرید این بازی محبوب توسط نیویورک تایمز که به عنوان اولین ترند پربازدید و داغ سال ۲۰۲۲ از آن یاد می‌شود، چه تاثیری در محبوبیت آن میان کاربران خواهد داشت.

منبع: TheVergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما