آذری‌ جهرمی درباره تلگرام به مردم گزارش می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تلگرام

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات از ارایه گزارشی درباره رفع فیلتر تلگرام در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری در پاسخ به این پرسش که آیا شروطی که برای رفع فیلتر تلگرام مطرح شده بود، به نتیجه رسید که این پیام رسان رفع فیلتر شد، گفت: به زودی در این زمینه گزارشی را به مردم ارایه می‌دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای استفاده از پیام‌رسان‌های جایگزین تلگرام انجام داده‌اید، افزود: از ابتدا  فارغ از دیدگاه سیاسی همواره بحث بر این بوده است یک پیام رسانی که زیرساخت بسیاری از موضوعات است در کشور انحصاری بودنش زیاد مطلوب نیست، همانطور که در حوزه اپراتورها هم می‌گویم انحصار خوب نیست.

جهرمی گفت: امروز بنا بر اقتضاعاتی تلگرام برای دو هفته در کشور فیلتر شد، چقدر کسب و کارها صدمه دید؟ اگر این اقدام از طرف مقابل باشد آن وقت چه؟ همه این سوالات و البته موضوعات دیگر ایجاب می‌کند که ما ظرفیت مردم را روی یک پیام‌رسان نبینیم اما اینکه ما امر کنیم و بگوییم بروید روی فلان پیام‌رسان، واقعا نمی‌شود.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: مردم باید چارچوب‌های انتخاب و حق انتخاب‌شان درست باشد. برخی از دیدگاه‌ها حاکی از آن است که ما یک پلت‌فرم انتخاب می کنیم و می گوییم همه از آن استفاده ‌کنند و همه هم واقعا این کار را می کنند. اما این کار نیازمند همدلی است و همه باید دست به دست هم دهند و اتفاقات اخیر هم نشان داد آسیب‌پذیری ما در این زمینه بالاست.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما