آیفون ۷ آن‌قدر خوب نبود تا از شکست نوت ۷ سود ببرد

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

سامسونگ در سال میلادی‌ای که حالا تقریبا پشت سر گذاشته‌ایم، امید زیادی به نوت ۷ داشت اما همان‌طور که حتما به یاد دارید در فاصله‌ی اندکی بعد از عرضه‌ی این محصول، ورق برگشت و نوت ۷ چیزی جز پشیمانی و عذرخواهی برای سامسونگ باقی نگذاشت. نتیجه این شد که تولید پرچم‌دار سامسونگ متوقف شد و این شرکت متحمل میلیاردها دلار ضرر شد. اما در آن‌سوی ماجرا اپل قرار داشت که می‌توانست از این موقعیت بهره‌ی زیادی ببرد و آیفون ۷‌اش را حسابی بفروشد و کاربران ناکام نوت ۷ را جذب خود کند. حالا بعد از گذشت چند ماه برخی کارشناسان گفته‌اند آیفون ۷ به آن خوبی نبوده که بتواند آن‌طور که باید و شاید برگ برنده‌ی اپل در این میدان باشد.

حالا بعد از گذشت چند ماه برخی کارشناسان گفته‌اند آیفون ۷ به آن خوبی نبوده که بتواند آن‌طور که باید و شاید برگ برنده‌ی اپل در این میدان باشد.

از آن‌جا که گلکسی نوت۷ درواقع پرچم‌دار سامسونگ بود و تبلیغات زیادی هم روی آن انجام گرفته بود، طبق چیزی که از قبل انتظارش را داشتیم شکست آن می‌باید منجر به موفقیت رقیب حاضر در بازارش یعنی آیفون ۷ می‌شد. آیفون ۷ جدیدترین محصول بازار از کمپانی نامدار اپل و رقیب معروف سامسونگ است و تازه همه می‌دانیم که روی کره‌ی زمین هیچ گوشی‌ای به‌اندازه‌ی آیفون‌های هر سال توی چشم نمی‌آید!

با وجود همه‌ی این واقعیات، کارشناسان در تحقیقات‌شان به این نتیجه رسیده‌اند که نوت ۷ اگر در بازار باقی می‌ماند، قادر بود مشتریان را خیلی بهتر از گوشی جدید اما (آن‌طور که خود کارشناسان می‌گویند) خالی از ویژگی‌های جدید شگفت‌انگیز اپل جذب کند.

در منبعی که ما بررسی کرده‌ایم نقل‌قول‌های مشابه متعددی از کارشناسان حوزه‌های مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آمده است. یکی دیگر از این کارشناسان گفته است: حتی بعد از این‌که معلوم شد دیگر نوت ۷ی در بازار وجود نخواهد داشت، محصولات جدید اپل چندان متقاعدکننده نبودند تا مشتریان ناکام پرچم‌دار سامسونگ را مال خود کنند.

در حالی‌که خود سامسونگ برای این مشتریان ناامید گزینه‌ی دیگری را مطرح کرد و اعلام کرد آن‌ها می‌توانند نوت۷ را با محصول جدیدتر خود این شرکت کره‌ای یعنی گلکسی S7 یا S7 Edge تعویض کنند و تفاوت قیمتی را هم دریافت کنند. در نهایت نتایج تحقیقات بازار نشان داده همین گزینه انتخاب بسیاری از مشتریان نوت ۷ شد و آن‌ها تصمیم گرفتند بعد از آن شکست بزرگ، همچنان به سامسونگ وفادار بمانند.

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۰ دیدگاه
  1. iN

    من نمیدونم آخه چرا باید یه بمب خطرناکو با یه گوشی مقایسه کرد؟????

  • 1
  • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه