اپل آزمایش ماشین‌های خودران را آغاز می‌کند

اسماعیل دلخموش ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۰ 15 آوریل 2017

نام شرکت اپل به فهرست شرکت‌هایی که مجوز آزمایش ماشین‌های خودران را کسب کرده‌اند اضافه شده است.

اپل تا امروز تلاش کرده اقداماتش در زمینه ماشین‌های خودران را کاملا مخفی نگه دارد. پروژه اپل در این زمینه با نام پروژه تایتان شناخته می‌شد. پروژه‌ای که اپل برای سال‌ها روی آن کار کرده اما هرگز به شکل رسمی اطلاعاتی درباره‌‌اش منتشر نشده است. البته آنطور که به نظر می‌رسد اخیرا تحولاتی در زمینه این پروژه اتفاق افتاده؛ اپل مدتی است که از خیر ساخت ماشین‌های خودران الکتریکی و رقابت با شرکت‌هایی نظیر تسلا گذشته و تلاش می‌کند نرم‌افزارهای مربوط به این ماشین‌های خودران را در شراکت با شرکت‌های خودروساز موجود تولید کند.

حال اپل موفق شده مجوزهای لازم در این زمینه را کسب کند و می‌تواند ماشین‌های خودران مجهز به نرم‌افزارهایش را در جاده‌های ایالت کالیفرنیا آزمایش کند.

طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم شرکت اپل در این پروژه از سه خودروی شاسی‌‎بلند  Lexus RXمدل سال ۲۰۱۵ استفاده می‌کند. در این پروژه از ۶ راننده هم برای حضور در این خودروها استفاده می‌شود. با این اوصاف اپل هم به مجموعه شرکت‌هایی پیوسته که ماشین‌های خودران را در ایالت کالیفرنیا آزمایش می‌کنند. پیش از این شرکت‌های Uber، Waymo و General Motors هم در این ایالت و در همین حوزه فعال بودند.


منبع: The Verge

telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما