تویوتا بازی را به فولکس‌واگن باخت

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت فولکس‌واگن توانست به عنوان بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی دنیا شناخته شود. جایگاهی که تا قبل از این در اختیار تویوتا قرار داشت.

تویوتا اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰.۱۸ میلیون وسیله نقلیه در دنیا فروخته است که افزایش ۰.۲ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ داشته است. شرکت فولکس‌واگن هم گفت که در سال گذشته ۱۰.۳۱ میلیون اتومبیل فروخته که افزایش ۳.۸ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد.

بیشترین موفقیت شرکت فولکس‌واگن در بازار کشور چین بوده است. این شرکت توانست با فروش ۳.۹۸ میلیون خودرو  به بزرگ‌ترین فروشنده خودرو در چین تبدیل شود. براساس اطلاعات منتشر شده فروش فولکس‌واگن در کشور چین ۱۲.۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

در حقیقت فروش خودرو در کشور چین آن‌قدر بالا است که از فروش خودرو در سرتاسر اروپا بیشتر است. البته آمار این شرکت در آمریکا چندان شگفت‌انگیز نیست. فولکس‌واگن در سال گذشته تنها ۵۹۱ هزار اتومبیل در کشور آمریکا فروخته است.

چند سال پیش بود که شرکت فولکس‌واگن اعلام کرده بود که می‌خواهد به بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌ی خودروی دنیا تبدیل شود. حتی گفته بود که این اتفاق تا سال ۲۰۱۸ رخ خواهد داد. حالا این شرکت توانست تویوتا که در هشت سال گذشته به عنوان بزرگ‌ترین تولید خودروی دنیا به حساب می‌آمد را شکست دهد.

منبع: motortrend

‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. Avatar محسن

    جالبیش اینجاست که چینیها ماشین چینی سوار نمیشن!!! و فولکس بیشترین فروشو تو کشورشون داره!!! ماشین چینیو میفرستن ایران. چرا نباید ما فولکس سوار بشیم؟؟ تو ایران یا این خودو سازهاش جایی برا فولکس و امثال فولکس نیست ولی تو چین با این تعداد خودروساز هست!!!

  2. Avatar شهاب

    البته فولکس واگن ید طولایی در تغییر آمار داره… امیدواریم این بار آمار صحیح مثل تولید آلایندش داده باشه

  3. Avatar وحید

    رقابت بین یک برند آلمانی و ژاپنی هست قدیما آمریکایی ها اول بودن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه