دستیار هوشمند گوگل، امروز در Google I/O

فرشته سلیمانی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۳ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تا ساعاتی دیگر رویداد بزرگ Google I/O یا همان کنفرانس سالانه‌ی گوگل آغاز می‌شود. گوگل قرار است در این مراسم گزارشی از پروژه‌های یک‌سال گذشته و همچنین برنامه‌ی آینده‌ی تمامی سرویس‌ها و محصولات خود بدهد. در این میان یکی از پروژه‌های گوگل که اخیرا پوشش رسانه‌ای خوبی داشته،‌ خبر تولید محصولی است که با هدف رقابت مستقیم با دستیار صوتی آمازون یعنی آمازون اکو ارایه می‌شود.

دستیار هوشمند گوگل با نام Google Home همین امروز در سان‌فرانسیسکو روی صحنه‌ی مراسم Google I/O معرفی می‌شود.

آمازون اکو یک اسپیکر و میکروفون هوشمند است که از طریق فرمان‌های صوتی، طیف متنوعی از فعالیت‌ها را از گزارش وضعیت آب‌وهوا، جست‌وجو در اینترنت و تشکیل لیستی از موزیک‌های موردعلاقه گرفته‌ تا کنترل سایر دستگاه‌های هوشمند مثل گوشی تلفن‌همراه، سیستم امنیتی منزل و حتی اتومبیل کاربران سازماندهی می‌کند. گوگل به‌دنبال رقابتی که با آمازون دارد، برای عقب نماندن از قافله‌ی اینترنت اشیا، دست به ساخت محصول مشابهی زده است. این محصول ظاهرا رقیب قدرتمندی هم برای آمازون اکو خواهد بود؛ تجربه‌ی موفق کار با سرویس Google Now در دستگاه‌های اندرویدی که این‌طور می‌گوید.

به گزارش نیویورک‌تایمز، گوگل این دستگاه را همین امروز در سان‌فرانسیسکو روی صحنه‌ی مراسم Google I/O معرفی می‌کند. همچنین نام این محصول که طبق اخبار قبلی با کد چریپ (Chirp) نام‌گذاری شده بود، Google Home خواهد بود و پاییز امسال برای عموم عرضه می‌شود.

Google Home براساس شواهد متعدد و از آن‌جاکه به‌عنوان رقیب آمازون‌اکو شناخته شده، باید یک اسپیکر قابل‌حمل باشد که به تکنولوژی دستیار صوتی مجهز شده. این ابزار هوشمند بر پایه‌ی محصول دیگری از گوگل یعنی مودم وایرلس OnHub ساخته شده است.

به‌هرحال همه‌ی اطلاعات لازم درباره‌ی Google Home را تا ساعاتی دیگر به‌صورت دقیق‌تر و جامع‌تر خواهیم دانست.

منبع: GSM Arena

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما