هانس زیمر به ساخت موسیقی Blade Runner 2049 کمک خواهد کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

موسیقی «بلید رانر» (Blade Runner) از مهم‌ترین بخش‌های این فیلم است. حتی اگر هم این فیلم را ندیده‌اید، به شما قول می‌دهیم که موسیقی آن را جایی شنیده‌اید. بیش از سی سال از اکران فیلم بلید رانر می‌گذرد و بالاخره قرار است دنباله‌ی آن ساخته شود. فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049) را «دنی ویلنوو» (Dennis Vileneuve) می‌سازد. موسیقی فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ را «یوهان یوهانسن» (Johan Johannsson) می‌سازد، ولی ظاهرا نه به تنهایی. اخیرا «هانس زیمر» و «بنجامین والفیش» هم به لیست آهنگسازهای فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ اضافه شده‌اند.

قرار است فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ در روز ششم اکتبر سال جاری اکران شود.

بر اساس خبری که دیروز منتشر شد، قرار نیست یوهان یوهانسن پروژه‌ی بلید رانر ۲۰۴۹ را ترک کند، بلکه دو آهنگساز دیگر به کمک او خواهند آمد. دنی ویلنوو درباره‌ی این تصمیم گفته است:‌ “اینکه چیزی مثل ونجلیس بسازیم، راحت نیست. یوهان موسیقی‌های اتمسفریک شگفت‌انگیزی ساخته، ولی من عناصر دیگری هم نیاز داشتم. هانس به ما در این زمینه کمک کرده است.”

هانس زیمر و بنجامین والفیش اخیرا ساخت موسیقی فیلم دانکرک (Dunkirk) را به پایان رسانده‌اند.

یوهان یوهانسن پیش از این موسیقی فیلم‌های دیگر دنی ویلنوو، مثل Arrival و Sicario را ساخته و به خاطر موسیقی سیکاریو نامزد دریافت اسکار هم شده است.

اخیرا در مصاحبه، دنی ویلنوو درباره‌ی اهمیت بسیار زیادی موسیقی فیلم اصلی بلید رانر صحبت کرده بود. او گفت که تلاش بسیاری کرده تا ظاهر اصلی بلید رانر را در فیلم خود حفظ کند، و همین تلاش را برای موسیقی آن هم کرده است: “صدایی بسیار خاص است و بسیار مهم است که موسیقی بلید رانر ۲۰۴۹ مستقیما با تاثیر از کار ونجلیس ساخته شده باشد.”

قرار است فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ در روز ششم اکتبر سال جاری اکران شود.

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما