پخش مستند مایکل جکسون با وجود اعتراضات گسترده هواداران

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مایکل جکسون

شبکه HBO دیروز یک قسمت از مستند دو قسمتی و چهارساعته مربوط به مایکل جکسون به نام «ترک نورلند» را پس از جنجال‌های مفصلی که اخیرا درباره این مستند بوجود آمده بود پخش کرد.

واکنش بینندگان و برخی از هواداران مایکل جکسون به این مستند متفاوت بود. «ترک نورلند» برخی را شرمگین کرد، بعضی را به انکار واداشت و تعدادی را به شدت خشمگین ساخت.

این مستند ساخته دن رید از زاویه دید وید رابسون و جیمز سیفچاک روایت می‌شود؛ مردانی که ادعا می‌کنند سال‌ها پیش، توسط مایکل جکسون مورد سو استفاده قرار گرفته‌اند و بخش‌هایی تیره و تار از زندگی مایکل جکسون را پیش چشم بینندگان می‌آورند.

اما یکی از نتایج پخش این مستند راه افتادن یک جنجال توییتری بود. بسیاری از بینندگان مستند به سرعت اعتبار ادعای رابسون را زیر سوال بردند و به این نکته اشاره کردند که او در ابتدا و در دادگاه، شهادت داده که جکسون هرگز جرمی مرتکب نشده است. او این ادعا را سال ۲۰۱۳ تغییر داده و این مستند نیز بر پایه این ادعای جدید بنا شده است.

بسیاری از کاربران و طرفداران مایکل جکسون برای دفاع از این خواننده مشهور پاپ با هشتگ MJInnocent مجموعه گسترده‌ای توییت منتشر کردند و مرکز تمام این دفاعیات اشاره به بررسی‌ها و فرایندهایی بود که در گذشته انجام شده و ثابت کرده جکسون بی‌گناه است. آن‌ها به این نکته اشاره کردند که بیش از یک دهه تحقیقات و بازرسی‌ها نهایتا به دادگاه سال ۲۰۰۵ منجر شد و در آن دادگاه نیز ثابت شد که این خواننده در برابر ۱۴ اتهامی که مطرح شده بی‌گناه است.

با وجود اعتراضات گسترده طرفداران جکسون، نظر منتقدان نسبت به این مستند مثبت بوده است.

منتقدان آمریکایی در مجموع ۲۰ نقد درباره این مستند منتشر کرده‌اند که همه آن‌ها مثبت است و در مجموع امتیاز متای فیلم را به ۸۵ رسانده است.

با این وجود حتی در سایت متاکریتیک هم نظرات منفی مخاطبان عادی نسبت به این مستند قابل توجه است. در بخشی که مربوط به نمره کاربران است ۴۷ نقد منتشر شده که ۳۴ مورد از آن‌ها منفی هستند و در مجموع نمره کاربران به فیلم را به ۲.۶ رسانده است که بسیار پایین به حساب می‌آید.

ترک نورلند در وبسایت IMDb هم نمره ۴.۳ از ۱۰ را دریافت کرده و تنها ۲۲ درصد از کاربران گوگل گفته‌اند فیلم را دوست دارند. مجموعه نمراتی که نشان می‌دهد مستند ترک نورلند مورد توجه منتقدان قرار گرفته اما بخش قابل‌توجهی از مخاطبان و بویژه طرفداران مایکل جکسون را حسابی عصبانی کرده است.

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ comment
  1. Avatar مهدی

    مایکل جکسون سال 2009 فوت کرد یعنی چیزی حدود 9 سال هست حالا دیگه هر کاری هم کرده زنده که دیگه نمیشه که بخوایین دوباره محاکمش کنید دیگه این مستند سازها هم دیگه ول نمی کنند

  2. Avatar اميرسام

    مايكل جكسون بي گناه است و اين يك مستند دروغينه و دروغهاش جديدا در حال فاش شدنه و باورشون نكنيد اين دوفرد سال ها پيش در دادگاه سوگند خوردن كه مايكل بيگناهه و حالا كه به پول و ديده شدن مياز دارن اومدن ميتند ساختن براي پول و تخريب چهرش و يكي از اون درغهاشون ميشه گفت درباره اين بود كه ميگفت مايكل جكسون به من در ايستگاه قطار نورلند تجاوز ميكرد و تجاوز ها هم تا سال ١٩٩٢ بود ولي ايستگاه قطار نورلند اصلا تا ١٩٩٤ ساخته نشده بود و هزاران دروغ هاي ضابع ديگه

  3. Avatar نیوشا

    بهتر بود اشاره می کردید که مایکل جکسون تبرئه شده و بیگناهی ش صدها بار با مستندات قوی اثبات شده و این اثر دروغین هم برای تخریب اون هست و چه سود مالی فراوانی برای سازندگانش داشته. متاسفانه مردم همه جای جهان تشنه دروغ و شایعه هستند. ولی با این حال این آثار مسخره که اسم مستند روش گذاشتن،تاریخ مصرفش کوتاهه. الان که این کامنت رو می نویسم یک سال بیشتر نگذشته از ساخت این مستند؛ ولی از حافظه ها داره پاک میشه.درسته که رسانه ها با شایعات و دروغ های شاخدار همه تلاششون رو برای تخریب این اسطوره فرهنگ و هنر انجام میدن ولی حقیقت وجود اون بر هر کسی که اهل مطالعه و تحقیق باشه خیلی زود معلوم میشه.