۴ کتاب آموزش زبان که حتما باید بشناسید

صوفیا نصرالهی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
بهترین کتاب های آموزش زبان

پیشنهاد دادن لیست خرید کتاب‌های کمک آموزشی کار ساده‌ای نیست. به هر حال هر کسی با توجه به نیازهای خودش تصمیم می‌گیرد که به چه کتاب‌هایی نیاز دارد و در چه زمینه‌ای می‌خواهد آموزش ببیند. فقط یک زمینه است که تقریبا در آن برای همه اشتراک نظر وجود دارد و آن هم آموزش زبان است. در این مطلب معرفی کتاب ۴ کتاب آموزش زبان انگلیسی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانند به همه در یادگیری زبان کمک کنند.

شاید مشغول خواندن زبان آلمانی یا فرانسه یا اسپانیایی یا هر زبان دیگری باشید که طبعا هر کدام از آنها کتاب‌های کمک درسی خودشان را دارند اما به هر حال در دنیای امروز دانستن زبان انگلیسی جزو ملزومات شده است. فیلم یا سریال خارجی می‌بینید، در اینترنت می‌گردید یا به کشورهای خارجی سفر می‌کنید؛ زبان انگلیسی حتما به کارتان خواهد آمد. این ۴ کتاب آموزش زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند با سرعت بیشتری در یادگیری زبان پیشرفت کنید.

کتاب داستان های کوتاه الهام بخش انگلیسی اثر محمدرضا کاملی ۲ جلدی

هیچ چیز به اندازه دیدن فیلم و خواندن داستان و مقاله نمی‌تواند زبان انگلیسی شما را تقویت کند. البته که خواندن یک کتاب سنگین به زبان انگلیسی برای کسانی که زبان‌شان در حد متوسط است دافعه ایجاد می‌کند. بهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی خواندن داستان‌های ساده روزمره است شبیه داستان‌هایی که محمدرضا کاملی در کتاب دو جلدی‌اش انتخاب کرده تا زبان‌آموزان با اصطلاحات انگلیسی و کلمات بیشتری آشنا شوند.

کتاب «داستان‌های کوتاه الهام ‌بخش انگلیسی» شامل ۴۰ داستان است. بعضی از این چهل داستان خیلی ساده هستند و برخی دیگر دایره لغات شما را به طرز قابل توجهی گسترش می‌دهد اما خوبی‌شان این است که متوجه اصل قصه می‌شوید و به همین دلیل خواندن کتاب برایتان شیرین خواهد بود. نکته دیگر اینکه داستان‌های انتخاب شده همگی‌شان دارای نکات اخلاقی هستند و خواندن‌شان از جهات دیگر هم مفید است. نکته مثبت دیگر اینکه ترجمه فارسی قصه‌ها هم در کتاب‌ها موجود است و معانی برخی از لغات و اصطلاحات هم آخر هر داستان ذکر شده در نتیجه خیلی راحت و حتی بدون مراجعه به فرهنگ لغات می‌توانید معنای کلماتی را که نمی‌دانید پیدا کنید.

خرید کتاب از دیجی کالا

کتاب آموزش زبان انگلیسی تاپ ناچ اثر Joan Saslow به همراه لوح فشرده

کتاب آموزش زبان انگلیسی تاپ ناچ

کتاب آموزش زبان انگلیسی تاپ ناچ حاوی یکی از جدیدترین متدهای آموزش زبان انگلیسی است که در آموزشگاه‌های معتبر هم تدریس می‌شود. این متد با دربرگیری مهارت‌های چندگانه کاری می‌کند که انگلیسی را دیگر از یاد نبرید. تمرین‌های متعددی هم در اختیارتان می‌گذارد. متد آموزشی تاپ ناچ کاملا سیستماتیک است و خودتان هم می‌توانید فراگیری زبان انگلیسی را با استفاده از کتاب و سی‌دی‌های آموزشی‌اش شروع کنید. هدف‌ها و دستاوردهای هر درس مشخص شده.

کتاب‌های تاپ ناچ با این هدف طراحی شده‌اند که دانش‌آموزان بتوانند به زبان انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. آنها را قادر می‌سازد که در موقعیت‌های سفر، تجاری و ارتباطات روزمره اجتماعی بتوانند گلیم‌شان را از آب بیرون بکشند.

کتاب تاپ ناچ در شش سطح طراحی شده است. با خواندن کتاب‌های تاپ ناچ برای امتحانات بین‌المللی از جمله آیلتس و تافل هم آماده می‌شوید. انتشارات کتاب‌های تاپ ناچ لانگ من است. تاپ ناچ در اولین سال انتشارش که ۲۰۰۶ بود توانست جایزه بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کسب کند.

خرید کتاب از دیجی کالا

کتاب ۴۰۰۰ واژه ضروری زبان انگلیسی اثر دکتر دلگشایی

انتشارات جهان رایانه کتابی با حجم مناسب روی ورق‌های گلاسه منتشر کرده که خواندنش برای آنهایی که می‌خواهند برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی آماده شوند بسیار مفید است. یکی از مهم‌ترین نکات در یادگیری زبان وسعت بخشیدن به دایره واژگان است.

با این کتاب نه تنها با چهار هزار لغت مهم و کاربردی زبان انگلیسی و ترجمه‌شان آشنا می‌شوید که تلفظ دقیق هر کدام هم ذکر شده است. به علاوه برای هر کلمه مثال کاربردی هم ذکر شده که دقیقا بدانید از آن کلمه در چه موقعیتی می‌شود استفاده کرد. نویسنده کتاب دکتر دلگشایی خودش استاد دانشگاه است و این کتاب چه برای مکالمه روزمره و چه آماده شدن برای امتحانات زبان توصیه می‌شود.

خرید کتاب از دیجی کالا

کتاب دیکشنری انگلیسی به فارسی اثر دکتر آریان پور دو جلدی

هر چند این روزها بیشتر مردم از دیکشنری‌های آنلاین استفاده می‌کنند اما داشتن یک فرهنگ لغت چاپی در کتابخانه هر خانه‌ای هنوز هم از ضروریات است.

فرهنگ آریان پور نام سلسله فرهنگ‌های انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی است که در حجم‌های گوناگون منتشر شده‌اند. این فرهنگ‌ها توسط عباس آریان‌پور کاشانی و منوچهر آریان‌پور کاشانی تالیف و اولین‌بار توسط انتشارات امیرکبیر در سال ۱۳۵۳ خورشیدی منتشر شده‌اند.

کتابی که به شما توصیه می‌کنیم دیکشنری انگلیسی به فارسی است که معمولا کاربرد بیشتری دارد. در دیکشنری دو جلدی آریانپور بیش از ۲۰۰ هزار کلمه انگلیسی به همراه ترجمه‌شان موجود است. علاوه بر معنی شیوه تلفظ و گاهی حتی مشتقات کلمات هم در این فرهنگ آورده شده است. می‌گویند آریان‌پورها برای تالیف فرهنگ‌شان از ده مرجع دیکشنری مرجع و حدود ۴۰ دیکشنری برای کلمات تخصصی استفاده کرده‌اند.

این یکی از بی‌غلط‌ترین و کاربردی‌ترین فرهنگ‌های لغت در بازار است که علاوه بر معانی کلمات در پیوست‌های آن نکات دستور زبانی هم ذکر شده است.

خرید کتاب از دیجی کالا
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar نیتا

    سلام کتاب خیلی خوبی بود باتشکر تی ال پی اس