۸ سریال دیدنی برای طرفداران «خانم میزل شگفت‌انگیز»

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
8 مجموعه‌ی دیدنی برای طرفداران سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز»

آخرین فصل سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز» در حالی پخش شد که مطابق میل طرفداران این سریال، در نهایت قصه‌ی میج میزل با پایانی خوش به پایان رسید. او با تلاش فراوان سرنوشتی را که سزاوارش بود برای خودش رقم زد اما پایان قصه‌ی او که تا پیری‌اش ما را با خود همراه کرد، مساوی بود با پایان این سریال خوش و آبرنگ با شوخی‌های بامزه و لباس‌های زیبای میج و سایر شخصیت‌های فیلم. در طول پنج فصل سریال ما با نیویورک دهه‌ی ۱۹۵۰ که هنوز تبعیض جنسیتی بر آن حاکم بود، آشنا شدیم، البته دوستی‌های بزرگ زنانه هم دیدیم و در کنار آن شاهد از بین رفتن روابط، پیچیدگی‌های ازدواج و طلاق و ایده‌ی مهم دنبال کردن مسیر زندگی شخصی بودیم. بدیهی است که این همه خوبی، مثل همه چیزهای خوب یک روز باید به پایان برسد.

ما از داستان میج میزل لذت برده‌ایم و هنوز چیزهای زیادی برای کشف و یادگیری از قهرمانان زن گوناگون داریم. خوشبختانه، چندین مجموعه‌ی تلویزیونی دیگر هست که می‌توانید بعد از تمام کردن قصه‌ی تماشای «خانم میزل شگفت‌انگیز» به فهرست خود اضافه کنید و آن زمان که دلتان برای او و حال و هوای قصه‌اش تنگ شد، آن‌ها را تماشا کنید. این زنان جذاب، ناکامل و در عین حال الهام‌بخش، چیزهای زیادی برای گفتن از طریق داستان‎های خود دارند. از این رو، ما فهرستی از هشت مجموعه‌ی تلویزیونی تهیه کرده‌ایم که تماشایشان می‌تواند برای طرفداران میج میزل و قصه‌اش جالب باشد.

۸. گلو (Glow)

گلو، شبیه سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز»

 • سال‌ پخش: ۲۰۱۷ تا کنون
 • خالق: لیز فلاهیو، کارلی منش
 • بازیگران: الیسون بری، بتی گیلپین، سدل نوئل، بریتنی یانگ، مارک مارون، آلیس وترلند، بریت بارون، کیت نش، گیل رنکین، کیا استیونز، جکی تان
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۳ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: این سریال کمدی نگاهی دارد به زندگی شخصی و حرفه‌ای گروهی از زنان که در یک لیگ کشتی‌گیری مسابقه می‌دهند. اتفاقات سریال در شهر لس‌آنجلس رخ می‌دهد و تمرکز آن بر روی زنی به نام روث (آلیسون بری) است که وقتی با زرق و برق و هیجان دنیای کشتی آشنا می‌شود، راهی برای تحقق بخشیدن به رؤیاهایش را پیش روی خود می‌بیند.

این سریال محصول نتفلیکس در لس آنجلس دهه‌ی ۱۹۸۰ می‌گذرد، با زنان بیکاری که شانس دیگری برای ستاره شدن بر سر راهشان قرار می‌گیرد. «گلو» نشان می‌دهد که چگونه زنان می‌توانند احساساتی، از نظر جسمی قوی و الهام‌بخش باشند. این سریال با مد هیجان‌انگیز دهه‌ی هشتادی و طنز موفق شده است به طرز درخشانی از کشتی زنان در پس‌زمینه استفاده کند و در عین حال، زندگی شخصیت‌های زن این قصه را روایت می‌کند. همه شخصیت‌های زن، چه کامل و چه ناقص، سهم خاص خود را از داستان برای انتقال به مخاطب دارند. این سریال به خاطر نویسندگی، بازیگران و شخصیت‌های خوب نوشته و پرداخت‌شده‌اش تحسین می‌شود و برای افرادی که تماشای «خانم میزل شگفت‌انگیز» را دوست دارند، انتخابی عالی است.

۷. دوست دختر سابق دیوانه (Crazy Ex-Girlfriend)

دوست دختر سابق دیوانه، شبیه سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز»

 • سال‌ پخش: ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹
 • خالق: ریچل بلوم، الاین براش مک‌کینا
 • بازیگران: ریچل بلوم، وینسنت رودریگز، سانتینو فونتانا، دونا لین چمپلین، پیت گاردنر، ولا لوول، دیوید هال
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۸ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: دختر جوانی در یک شرکت حقوقی در نیویورک شروع به‌ کار می‌کند و تصمیم می‌گیرد که به دنبال علاقه‌ی جدید خود برود.

یک زن جوان موفق پس از یک تصمیم‌گیری ناگهانی و بدون فکر تصمیم می‌گیرد از کالیفرنیا به نیویورک برود به این امید که دوست پسر سابقش را به زندگی‌اش برگرداند. و حالا باید با زندگی دیوانه وار جدید خود سازگار شود و اهداف جدیدی را را در پیش بگیرد. سریال «دوست دختر سابق دیوانه» را بسیاری از مخاطبان دست کم گرفتند اما به دلیل خط داستانی غیرعادی و در عین حال خنده‌دارش، تمرکز بر مسائل اجتماعی و ترکیبی فوق‌العاده از داستان‌های عاشقانه منحصر به‌فرد و قدیمی‌اش موفق می‌شود بینندگان را تا پایان درگیر نگه می دارد.

با شکستن دیوار چهارم به شیوه‌ای ظریف، این سریال همچنین یک نقش اول زن قابل اعتماد و درک را در اختیار بینندگان قرار می‌دهد که در نهایت پس از پشت سر گذاشتن تحول شخصیتی به شخصیتی جذاب تبدیل می‌شود و به همین خاطر می‌تواند دنباله‌ی شایسته‌ای برای سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز» باشد.

۶. دختران تلفنچی (Cable Girls)

دختران تلفنچی، شبیه سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز»

 • سال‌ پخش: ۲۰۱۷ تا اکنون
 • خالق: رامون کامپوس، خِما ر. نیرا
 • بازیگران: بلانکا سوآرس، یون گونسالس، مارتینیو ریباس، آنخلا کرمونته، آنا فرناندس گارسیا، مگی سیوانتُس، نادیا دِ سانتیاگو، آنتونیو بلاسْکِـس
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۱۰۰ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: داستان این سریال در دهه‌ی ۱۹۲۰ میلادی در جریان است و داستان چهار زن را به تصویر می‌کشد که به تازگی به عنوان اپراتور یک شرکت تلفن استخدام شده‌اند.

سریال «دختران تلفنچی» با نگاهی بهتر به زمان پیشروی زنان کارگر ساکن اسپانیا در دهه‌ی ۱۹۲۰، پس از اتمام سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز» انتخابی عالی است. هر دو مجموعه با محوریت زنان در یک دوره‌ی زمانی خاص اتفاق می‌افتند و با موفقیت نشان می‌دهند که چگونه زنان در زمانی که به شدت در محرومیت بودند، تلاش می‌کردند تا نام و موقعیتی برای خود در جامعه به دست بیاورند. این سریال محصول نتفلیکس زندگی چهار زن جوان را به نمایش می‌گذارد که در اولین شرکت ملی مخابرات اسپانیا، واقع در مادرید، شروع به کار می‌کنند. این چهار نفر، وابسته به یکدیگر، باید با فضای کاری جدید خود سازگار شوند و در عین حال زندگی عاشقانه، دوستی و خانواده‌ی خود را مدیریت کنند.

۵. کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر (The Unbreakable Kimmy Schmidt)

کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر

 • سال‌ پخش: ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹
 • خالق: تینا فی، رابرت کارلاک
 • بازیگران: الی کمپر، کارول کین، جین کراکوسکی
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۶ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: زنی از روز رستاخیز نجات پیدا می‌کند و زندگی جدیدی را از سر در شهر نیویورک آغاز می‌کند.

این سریال خنده‌دار و در مواردی غیرقابل پیش‌بینی محصول نتفلکیس، داستان کیمی را دنبال می‌کند که پس از گذراندن پانزده سال در یک فرقه‌ی روز قیامت، با اقامت در نیویورک زندگی خود را پس می‌گیرد. او به سرعت شروع به زندگی با یک بازیگر نوظهور برادوی به نام تیتوس می‌کند، که برای تأمین مخارج زندگی، در خیابان‌های میدان تایمز اجرا می‌کند. این دو که می‌خواهند زندگی خود را اصلاح کنند، بی آنکه بدانند شروع به کمک به یکدیگر می‌کنند و یکی از بهترین زوج‌های تلویزیونی را به مخاطب هدیه می‌دهند. این مجموعه‌ی تلویزیونی علاوه بر خنده‌دار بودن، از طریق شخصیت کیمی، امیدی را ایجاد می‌کند و پیامی مبنی بر عدم تسلیم شدن در زندگی را به مخاطبان می‌دهد، که بسیار شبیه سفر شخصی خود میج در «خانم مایزل شگفت‌انگیز» است.

۴. جوان‌تر (Younger)

جوان‌تر

 • سال‌ پخش: ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷
 • خالق: دارن استار
 • بازیگران: ساتون فاستر، دبی مازار، میریام شر، هیلاری داف، نیکو تورتورلا، پیتر هرمن، مولی برنارد، کریستا رودریگز
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۸ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: یک مادر مجرد بعد از آنکه متوجه می‌شود دیگران به اشتباه او را جوان‌تر از سن واقعی‌اش می‌بینند، تصمیم می‌گیرد که به عنوان یک زن بیست و شش ساله شروعی دوباره در حرفه شغلی و زندگی عاشقانه‌ی خودش داشته باشد.

این سریال ساخته‌ی دارن استار، داستان لیزا، مادر مجرد چهل ساله‌ای را دنبال می‌کند که برای به دست آوردن شغل مورد نظرش، درباره‌ی سن خود دروغ می‌گوید و در دفترش وانمود می‌کند که جوان‌تر است. این سریال داستان شخصیت‌های منحصربه‌فردی را با مشکلات مرتبط به جوانی به نمایش می‌گذارد. اگرچه این سریال مورد علاقه‌ی همه‌ی گروه‌های سنی است، زنان به طور ویژه آن را بیشتر شبیه زندگی واقعی خود می‌دانند. علاوه بر این، آن‌ها بعد از تماشای این سریال دیدگاه جدیدی درباره‌ی چگونه رسیدن به یک زندگی جدید پس از داشتن خانواده و زندگی معمولی یک خانه‌دار به دست می‌آوردند. «جوان‌تر» همچون «خانم میزل شگفت‌انگیز» همه‌ی مفاد لازم را برای آنکه از تماشای پشت سر هم‌اش لذت ببرید دارد.

۳. نارنجی مد جدید است (Orange Is the New Black)

نارنجی مد جدید است

 • سال‌ پخش: ۲۰۱۳ تا کنون
 • خالق: جنجی کوهان
 • بازیگران: تیلور شیلینگ، لورا پرپون، اوزو ادوبا، دانیل بروکس، مایکل هارنی، میشل هرست، ناتاشا لیون، تارین منینگ، لاورن کاکس، کیت مولگرو، جیسن بیگز، روبی رز، کیمیکو گلن، سلنیس لیوا، بث فاولر، دایان گررو
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۰ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: نامزدی ایپر چپمن با الکس نزدیک به ده سال‌ است که به طول انجامیده ولی زندگی خوبشان ناگهان از این رو به آن رو می‌شود، وقتی که او مجبور می‌شود به زندان زنان برود.

این کمدی درام امریکایی به محض پخش از نتفلیکس مخاطبان را جذب خود کرد. «نارنجی مد جدید است» زندگی زنان زندانی را به تصویر می‌کشد که حالا فصل هفتمش را پشت سر می‌گذارد، که باید در محیط خشن زندان سرسخت باشند و در محیطی عجیب و غریب، جایی که همه در حال دعوا و جنگ با هم هستند، خودشان را تطبیق دهند. «نارنجی مد جدید است» با تمرکز بر نحوه‌ی عملکرد زندان‌های زنان، نه تنها حول محور درام می‌چرخد، بلکه مخاطبان را با همدلی، کمدی، دوستی زنان، واقعیت زندگی در زندان و موارد دیگر سرگرم می‌کند.

کتاب Orange Is The New Black اثر Piper Kerman انتشارات Large Print Press

۲. دختران گیلمور (Gilmore Girls)

دختران گیلمور

 • سال‌ پخش: ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷
 • خالق: ایمی شرمن-پالادینو
 • بازیگران: لورن گراهام، الکسیز بلدل، ملیسا مک‌کارتی، کیکو آجه‌نا، اسکات پترسون، کلی بیشاپ، ادوارد هرمن، لایزا ویل، جرد پادالکی، میلو ونتیمیگلیا، سین گان، دیوید ساتکلیف، مت زوکری، جان کابررا
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۹۰ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: داستان روزهای معمولی از زندگی مادر و دختری در شهری کوچک اطراف نیویورک است. مادری سی و دو ساله دختری شانزده ساله دارد و کابوس او در زندگی این است که دخترش اشتباهات او را تکرار کند و تمامی توان خود را در جلوگیری از این موضوع می‌کند.

بدیهی است که تماشای سریالی از خالق «خانم میزل شگفت‌انگیز» حتماً بعد از پایان این سریال لذت‌بخش خواهد بود. در «دختران گیلمور» عشق، اهمیت خانواده، مثلث‌های عاشقانه‌ی دیوانه‌وار و از همه مهم‌تر یک پیوند ارزشمند مادر و دختری را تجربه کنید. اگرچه محوریت این سریال درام و روابط خانوادگی است، بر ارتباطات میان زن و مرد، همسایگان، دوستان و همکاران نیز تأکید دارد.

«دختران گیلمور» زندگی لورلای گیلمور، زن مستقل جوانی را نشان می‌دهد که پس از داشتن فرزندی به نام روری در شانزده سالگی زندگی مرفه خود را ترک می‌کند. سال‌ها از پایان این سریال می‌گذرد، اما هنوز هم میان دوستداران سریال‌های تلویزیونی شهرت زیادی دارد. بدون شک، دلایل زیادی برای تماشای این سرال وجود دارد و یکی از بهترین سریال‌هایی است که باید دید.

۱. فلیبگ (Fleabag)

فلیبگ

 • سال‌ پخش: ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹
 • خالق: فیبی والر-بریج
 • بازیگران: فیبی والر-بریج، هیو اسکینر، شان کلیفورد، برت گلمن، بیل پترسون، الیویا کلمن، بن الدریج، جیمی دمتریو، جنی رینزفورد، هیو دنیس
 • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۱۰۰ از ۱۰۰
 • خلاصه داستان: زنی جوان تلاش می‌کند با زندگی جدید‌ش در لندن کنار بیاید، در حالی که به تازگی با یک حادثه‌ی تراژدیک مواجه شده‌ است.

چه چیزی بهتر از آنکه این فهرست را با سریال خوب فیبی والر-بریج، «فلیبگ» به پایان برسانیم. مجموعه‌ی تلویزیونی کمدی-درام قوی محصول بی‌بی‌سی، که در پایان هر قسمت سؤالات متعددی را برای شما به همراه خواهد داشت. این سریال درام محصول ۲۰۱۶ داستان زنی تنها، بامزه، باهوش و حاضرجواب به نام فلی‌بگ را دنبال می‌کند که در لندن زندگی می‌کند و در تلاش برای یافتن عشق و مسیر خودش در زندگی است. فلیبگ اگرچه فردی بی‌خیال به نظر می‌رسد، اما به طور دائم از اندوهی بزرگ رنج می‌برد و سعی می‌کند با تراژدی زندگی‌اش کنار بیاید.

شخصیت اصلی که خود والر-بریج نقش او را بازی می‌کند، با موفقیت انرژی خالص و احساسی را به منتقل می‌کند که مخاطبان به راحتی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. این درام خنده‌دار، جذاب، غم‌انگیز و تراژیک بعضی از بهترین شوخی‌ها و البته شخصیت‌ها را در خود دارد. این سریال با به تصویر کشیدن شخصیتی قوی که آسیب‌پذیر است و به دنبال ثبات در زندگی خود است، همچون «خانم میزل شگفت‌انگیز» یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی چند وقت اخیر به حساب می‌آید، که تماشایش بدون شک طرفداران میج میزل را خوشحال خواهد کرد. به‌خصوص از این نظر که هر دو زن قوی، بامزه، باهوش، حاضرجواب و سرسخت‌اند و در برابر سختی‌های زندگی از پا نمی‌نشینند.

تابلو مدل سریال fleabag W305

منبع: movieweb

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما