۱۲ بازیگر مشهور که از سریال‌های کمدی وارد سینما شدند

۱۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بازیگرهای مشهور سریال های کمدی

بعضی از بازیگران قبل از این که به دنیای فیلم‌های هالیوود بروند، کار خود را در تلویزیون و سیتکام شروع کردند. جالب این‌جاست که اخیرا باب شده است که بازیگران درجه یک آثار سینمایی به تلویزیون بیایند. تلویزیون با توجه به محتوای با کیفیتش، دیگر صرفا به عنوان یک پله ترقی در این حرفه در نظر گرفته نمی‌شود.

با این وجود، سیتکام‌ها بستر جالبی برای بازیگران هستند تا به موفقیت‌های بزرگی دست یابند و در واقع، بسیاری از شناخته‌شده‌ترین بازیگران امروزی قبل از این که در هالیوود به موفقیت برسند، در یک سیتکام محبوب ظاهر شده بودند.

۱۲. رایان رینولدز

سیتکام

رینولدز قبل از این که با فیلم‌هایی مانند «ددپول»، «مرد آزاد»، «تیغه: سه‌گانگی»، «خواستگاری» و «اعلان قرمز» شناخته شود، کار خود را در سیتکامی به نام دو دختر و یک پسر (Two Guys and a Girl) با نام اصلی «دو دختر، یک پسر و یک پیتزافروشی» شروع کرد. او یکی از شخصیت‌های اصلی این سریال بود که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ پخش شد اما این مجموعه متاسفانه یکی از کمدی‌های دهه ۹۰ میلادی محسوب می‌شود که بهتر است فراموش شود.

این نقش در واقع اولین اجرای بزرگ رینولدز نبود. او قبل از آن، به مدت دو سال در یک سریال تلویزیونی نوجوانانه کانادایی به نام «هیل‌ساید» بازی کرده بود.

۱۱. جنیفر انیستون

سیتکام

انیستون اکنون یک ستاره بزرگ سینما است و در فیلم‌هایی مانند «جدایی»، «رئیس‌های وحشتناک»، «مارلی و من»، «کیک» و «دامپلین» حضور داشته است اما او همیشه با نقشی که وی را به شهرت رساند شناخته می‌شود: ریچل در سریال «دوستان».

جالب این‌جاست که انیستون در نقش الکس در سریال «برنامه صبحگاهی» اپل‌تی‌وی، هر چند در قالب شخصیتی بسیار دراماتیک‌تر، به ریشه‌های تلویزیونی خود بازگشته است. انیستون در نقش الکس به‌عنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های سریال «برنامه صبحگاهی»، نشان می‌دهد که می‌تواند در آثاری متفاوت‌تر از کمدی نیز کار کند.

۱۰. تام هنکس

سیتکام

هنکس قبل از این که در سینما به موفقیت بزرگی دست پیدا کند و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین ستارگان این نسل شود، در سیتکامی به نام «دوستان صمیمی»، نقش اصلی را بازی کرده بود. این مجموعه درباره دو مرد مجرد بود که تصمیم می‌گیرند خود را به شکل زنان درآورند تا بتوانند در تنها آپارتمانی که می‌توانستند هزینه آن را بپردازند زندگی کنند.

هنکس سپس در بسیاری از فیلم‌ها از جمله برخی از بزرگ‌ترین فیلم‌های چهار دهه اخیر، مانند «شلپ شولوپ»، «بزرگ»، «نجات سرباز رایان»، «آپولو ۱۳»، «مسیر سبز»، «دورافتاده»، «فارست گامپ» و چندین فیلم فوق‌العاده دیگر نیز نقش‌آفرینی کرد.

۹. ویل اسمیت

سیتکام

ویل اسمیت اکنون بر اساس نشریه منتال فلوس به عنوان یکی از ستارگان پولدار هالیوود شناخته می‌شود و یک هنرمند درجه یک و خوب است. او حرفه خود را به عنوان یک خواننده رپ و همچنین با بازی در سریال‌ «شاهزاده جدید بل ایر» شروع کرد.

شخصیت پر سر و صدا و صریح او در آن سریال با شخصیت‌های جدی که اسمیت از آن زمان در طول دوران طولانی و موفق خود در سینما بازی کرده است، فاصله زیادی داشت. فیلم‌های او از «روز استقلال» و «علی» گرفته تا «در جستجوی خوشبختی» و «شاه ریچارد» (داستانی درباره قهرمانان تنیس، ونوس و سرنا ویلیامز) متفاوت هستند. با این وجود، کاراکتر او در «شاهزاده جدید بل ایر» یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های تاریخ سیتکام است.

۸. کریستینا اپلگیت

سیتکام

کریستینا اپلگیت در سریال «از نظر من مرده» نتفلیکس در نقشی کمدی ظاهر می‌شود و پیش از این نیز در فیلم‌هایی مانند «گوینده» و «مادران بد» هم در قالب شخصیت‌های کمدی نقش‌آفرینی نموده بود. او بیشتر دوران حرفه‌ای خود را در آثار کمدی گذرانده است اما جنبه‌ای بسیار ظریف‌تر، آسیب پذیرتر و احساسی‌تر از خود را در «از نظر من مرده» نشان می‌دهد.

با این حال، اولین شخصیت بزرگ اپلگیت، کلی باندی در سیتکام نمادین دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی، «متاهل…بچه‌دار» بود که او را به عنوان یک بازیگر طناز به شهرت رساند.

۷. تافر گریس

سیتکام

تافر گریس با بازی در سریال کمدی «اقتصاد خانگی» ای‌بی‌سی به ژانری بازگشت که کار خود را از آن شروع کرده بود. او پیش از این به ایفای نقش‌های جدی‌تر، از جمله ادی براک یا ونوم در «مرد عنکبوتی ۳»، دیوید دوک در فیلم «بلک‌کلنزمن» و گتی در فیلم «میان ستاره‌ای» پرداخته بود.

گریس در طول سال‌های گذشته، رزومه پرباری برای خود ساخته است اما بیشتر به خاطر بازی در نقش اریک فورمن در سریال «نمایش دهه ۷۰» که سیتکامی بود که در اواخر دهه ۹۰ میلادی پخش می‌شد، شناخته می‌شود. این نقش، گریس را به شهرت رساند و او سپس با بازی در فیلم‌های متعدد نشان داد که هنرمندی فراتر از ژانر کمدی است.

۶. جان تراولتا

سیتکام

جان تراولتا قبل از تبدیل شدن به یکی از بزرگترین بازیگران سینما، کار خود را با بازی در یک سیتکام آغاز کرده بود. تراولتا در اواسط دهه ۷۰ میلادی و در یکی از بهترین نقش‌هایش، در سریال «خوش بازگشتی کوتر» بازی کرد و همزمان به دنبال ساخت یک حرفه سینمایی فوق‌العاده نیز بود. در واقع، در زمان حضورش در آن سریال بود که تراولتا در فیلم‌های «تب شنبه شب» (۱۹۷۷) و «گریس» (۱۹۷۸) نیز نقش‌هایی را بازی کرد که او را در رادار هالیوود قرار دادند.

تراولتا از آن زمان در برخی از بزرگ‌ترین فیلم‌های سه دهه اخیر از «داستان عامه پسند» گرفته تا «اسپری مو» و «ببین کی داره حرف می‌زنه» و دنباله‌های آن ظاهر شده است. او پس از این فیلم‌ها به تلویزیون بازگشت و در سریال «داستان جنایی آمریکایی: مردم بر علیه اوجی سیمپسون» نقش‌آفرینی کرد.

۵. اوبری پلازا

سیتکام

اوبری پلازا در فیلم‌های زیادی از جمله «اسکات پیلگریم در برابر دنیا»، «بازی کودک» و «خرس سیاه» ظاهر شده اما او همیشه ریشه در کمدی داشته است و حرفه خود را با کمدی‌های بداهه در تئاتر شهروندان شروع کرد.

پلازا در تلویزیون نیز، نقش‌های زیادی بازی کرده بود اما شخصیتی که او را واقعا مورد توجه قرار داد، آوریل لودگیت در «پارک‌ها و تفریحات» بود که نقش او را بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ بازی کرد. جالب این‌جاست که پلازا در مصاحبه‌ای بیان کرد که این نقش در واقع برای او طراحی شده بود. یک بازیگردان در ملاقات خود با پلازا او را عجیب‌ترین فرد جهان نامیده بود و بعد از آن، به خالق «پارک‌ها و تفریحات» پیشنهاد داده بود تا پلازا را برای بازی در این سریال امتحان کند.

۴. کلسی گرامر

سیتکام

کلسی گرامر در فیلم‌هایی مانند «بی‌مصرف‌ها ۳» و «تبدیل‌شوندگان: عصر انقراض» و همچنین سریال‌های دراماتیکی مانند «آخرین سرمایه‌دار» و «رئیس» بازی کرده است اما اولین نقش بزرگ او دکتر فریزر کرین در سیتکام «چیرز» در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی بود و او در اسپین‌آف «فریزر» نیز دوباره در قالب این شخصیت نقش‌آفرینی کرد. «فریزر» یکی از موفق‌ترین اسپین‌آف‌های تلویزیونی محسوب می‌شود.

گرامر از آن زمان تاکنون در بسیاری از سیتکام‌های دیگر از جمله «هنک»، «بازگشت به تو» و «۳۰ راک» ظاهر شده است. او اخیرا در سریال اختصاصی پیکاک، «دکتر دث» ایفای نقش کرده و رزومه سینمایی او مخصوصا در زمینه صداپیشگی بسیار گسترده است.

۳. برایان کرنستون

سیتکام

تماشاگران به هیچ وجه کرانستون را به‌عنوان یک بازیگر کمدی و برای بازی در نقشی خنده‌دار به‌عنوان پدری بی‌تفاوت در سریال «دنیای مالکوم» که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ از شبکه فاکس پخش شد، به یاد نمی‌آورند. او با بازی در نقش والتر وایت در سریال «برکینگ بد»، همه چیز را تغییر داد.

کرانستون در ادامه در پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی جدی مانند «تمام مسیر»، «ایوان منحصر به فرد»، «عالیجناب» و «قسمت بالایی» ظاهر شد. جالب این‌جاست که »دنیای مالکوم» بزرگ‌ترین نقش کمدی کرانستون بود اما اولین نبود. او در سیتکام «ساینفلد» نیز، نقش دکتر تیم واتلی را بازی کرده بود.

۲. استیو کارل

سیتکام

استیو کارل به یک بازیگر بزرگ در سینما تبدیل شده اما هیچ کس بازی او را در نقش مایکل اسکات در سریال «اداره» از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ فراموش نکرده است. وقتی کارل به نقش‌های دراماتیک‌تر روی آورد، دیدگاه هالیوود نسبت به او به عنوان یک بازیگر تغییر کرد.

کارل در کنار اداره، به عنوان یک خبرنگار در برنامه جان استوارت حضور داشت و همچنین در فیلم‌های کمدی خنده‌داری مانند «گوینده» و «باکره ۴۰ ساله» بازی کرد اما او پس از آن به نقش‌های دراماتیک‌تر در فیلم‌هایی مانند «معاون رئیس جمهور»، «رکود بزرگ» و «پسر زیبا» و سریال اختصاصی اپل‌تی‌وی، «برنامه صبحگاهی» روی آورد.

۱. کری راسل

سیتکام

کری راسل بیشتر به خاطر نقش‌آفرینی‌اش در سریال مهیج جاسوسی «آمریکایی‌ها» و سریال درام «فلیسیتی» که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ پخش شد، شناخته می‌شود. او در سینما در نقش‌های کوچک در آثاری مانند «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر»، «طلوع سیاره میمون‌ها» و «ماموریت غیرممکن ۳» ظاهر شده است.

راسل حرفه خود با حضور در سیتکام‌های کانال دیزنی شروع کرد. او در یکی از اپیزودهای «آشنایی پسر با جهان»، نقش خواهرزاده آقای فینی را بازی کرد و در سال ۱۹۹۵ نیز در یکی از اپیزودهای «متاهل… بچه‌دار» حضور داشت. او مانند دیگر بازیگران این لیست، نقش‌های ثابتی در سیتکام‌ها نداشت اما به هر حال، این اجراها جزو اولین کارهایی بودند که وی را به سوی یک حرفه موفق و طولانی در بازیگری سوق دادند و او پس از آن، راه خود را به دنیای سینما و تلویزیون باز کرد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما