۱۰ زن مقتدر برتر تاریخ تلویزیون؛ از دنریس تارگرین تا مارگارت تاچر

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
زن های برتر در سریال ها

در سال ۲۰۱۴، سوفیا آموروسو، مدیرعامل شرکت نستی گل، واژه­‌ی «دختر رئیس» را ابداع کرد و جهان را تغییر داد. چیزی که در آغاز برای ستایش کارآفرینان فمنیست استفاده شد، به سرعت تبدیل به اصطلاحی توهین آمیز در توصیف زنان حامی سرمایه‌داری شد که برای کسب قدرت دست به هر کاری می‌­زنند.

در حالی که دختر رئیس‌­ها یا زنان مقتدر در هرجایی ممکن است کمی اعتبار به دست آورده باشند، ولی یک سنگر را به طور کامل فتح کرده‌­اند و آن چیزی نیست جز تلویزیون! فهرستی از برخی دختر رئیس‌ها به همراه رئیس معابانه‌ترین لحظات‌شان در تلویزیون را برای شما آماده کرده­‌ایم.

۱۰. سوفیا مارلو (دختر رئیس/Girlboss)

دختر رئیس

شیطنت سوفیا (بر اساس شخصیت مدیرعامل شرکت نستی گل که در بالا ذکر شد) با بازی بریت رابرتسون، که تقریبا شبیه برخی دیگر از خانم­های این فهرست است، ولی باید به احترام او.جی  در سریال نت فلیکس کلاه از سربرداشت. سریال پیش از اغاز فرایند ورشکستگی و استعفای مدیرعامل کنسل شد. اگرچه لباس­های گران­قیمت و پول گرفتن از پدرش، همه­ی دوستداران نقش دختر­رئیس را سیراب کرد.

بزرگ‌ترین لحظه‌­ی رفتار زن مقتدر

از میدان خارج کردن رقیب کاری با کمک کردن به او در فروش یک لباس و فروختن مدل بهتر آن لباس در سایت خود. یک دختر رئیس واقعی!

۹. ربکا بانچ (دوست دختر سابق دیوانه/Crazy Ex-Girlfriend)

دختر رئیس

نقش ربکا در سریال دوست دختر سابق دیوانه با بازی ریچل بلوم، در بین تمام زنان این فهرست، بیشترین رشد و تغییر را در طول سریال داشت. ولی همچنان کلی رفتار رئیس معابانه و شیطنت‌های مخصوص دختران رئیس را انجام داد. او فارغ التحصیل رشته حقوق دانشگاه یل بود که تبدیل به حقوق دانی موفق، متهم به قتل، صاحب نانوایی و پدیده‌ی آهنگ‌سازی شد. کدام دختر رئیسی چنین تجربیاتی داشته است؟

بزرگ‌ترین لحظه‌ی رفتار زن مقتدر:

ضبط فیلم تقلبی با کسی که خیلی شبیه نامزد سابقش جاش (با بازی وینسنت ردریگز) بود، برای بی آبرو کردن و نرسیدن او به مقام کشیشی، آن‌هم تنها به دلیل انتقام گرفتن از او. عجب فکری!

۸. ورنیکا لاج (ریوردیل/Riverdale)

دختر رئیس

ورنیکای سریال ریوردیل (با بازی کامیلا مندز)، لیستی حسادت‌آور از لحظات دختر رئیس گونه دارد. او شغلش را در سن کم با کاری سرسری در صنایع لاج شروع کرد و سپس کاروکاسبی خود را باز کرد. با یک جهش هفت ساله، تبدیل به گرگ وال استریت شد و پس از آن اولین کازینوی (غیر قانونی) ریوردیل را افتتاح کرد. او در تمام زمینه‌ها پا جای پای پدر خود یعنی مارک کانسوئلوز گذاشت.

بزرگ‌ترین لحظه‌ی زن مقتدر

برآورده کردن آرزوی خوابیدن روی تخت خوابی از پول. البته او در این زمینه اولین نفر در فهرست ما نیست. افتخار این کار یک‌بار دیگر به سوفیا می‌رسد.

۷. الکس لوی (برنامه صبحگاهی/The Morning Show)

دختر رئیس

الکس برنامه صبحگاهی (با بازی جنیفر انیستون) دختر رئیسی شبیه کیت کوریک است که برای حفظ اعتبار خود هر کسی را نابود می‌کند. او هرکاری می­‌‌کند تا از همکار سابقش، کسلر (با بازی استیو کارل) که اعتبار خوبی نداشت متمایز باشد. یکی از این کا­رها که بسیار متناقض بود سفر به ایتالیا برای ملاقات او در اوج همه گیری بیماری بود.

او بسیار نسبت به از دست دادن شغلش هراس داشت ولی پیش‌بینی نکرده بود که انتقال ویروس کرونا به همکارانش پس از سفر گفته شده می‌­توانست منجر به اخراج او شود. او می توانست وجهه‌ی شرکت فمینیستی که در آن کار می‌کرد باشد، ولی برای رسیدن به اینجا، مانند رقیبش لارا پترسون با بازی جولیانا مارگیلز، به زنان زیادی آسیب زد.

بزرگ‌ترین لحظه‌ی زن مقتدر

ترک بی‌اجازه­‌ی محل کار و بحثی دمکراتیک، تقریبا بلافاصله پس از بازگشت به محل کار. یک زن مقتدر واقعی همیشه خود را در اولویت قرار می‌دهد که برای الکس، سفر دوباره به ایتالیا در همه گیری کرونا بود.

۶. پایپر چپ من (نارنجی مد جدید است/Orange Is The New Black)

دختر رئیس

پایپر، با بازی تیلور اسکیلینگ، جایزه‌ی دختر رئیس بودن در بدترین محیط فهرست ما را می‌برد، یعنی زندان واقعی! او از یک دختر ساده لوح به کسی تبدیل می‌­شود که از فروش لباس زنانه­‌ی دست دوم در زندان کاسبی خوبی دست و پا می­‌کند. او می­‌داند که برای انجام درست کارها، گاهی باید صلح کرد. به همین دلیل با گروهی سفید پوست متحد می‌­شود تا در رقابت برنده شود.

بزرگ‌ترین لحظه‌ی زن مقتدر

ترک محافظش، هاپاکوکا با بازی جولن پردی و گروه کینه‌ای رویس با بازی جسیکا پیمنتل، با گفتن جمله‌ی بی‌فایده‌ی “‌من نمی‌تونم کمکت کنم ولی برات دعا می‌کنم.” یک دختر رئیس واقعی می‌داند چه زمانی خود را ارجح قرار دهد: همیشه.

۵. شیو روی (وراثت/Succession)

دختر رئیس

تنها دختر یک خانواده پر از رئیس بودن اصلا کار ساده­‌ای نیست ولی شیو، با بازی سارا اسنوک، این کار را به بهترین نحو اجرا کرد و همین او را به ملکه‌ی دختر رئیس‌­های حال حاضر تلویزیون تبدیل کرد. او به خوبی دو نقش متفاوت را ایفا می­‌کند و در عین حال که مشاور سیاسی کاندیداها است، برای پیروزی پدرش که در حزب راست گرایان تلاش می‌­کند. نداشتن اعتقاد و یا باور اخلاقی خاص و هم‌چنین مورد علاقه‌ی پدر (با بازی برایان کاکس) بودن برای او کمک بسیار بزرگی است. اگرچه با داشتن پدری دیکتاتور هرگز نمی‌­شود در آرامش کامل بود.

بزرگ‌ترین لحظه‌ی زن مقتدر

استفاده از اغواگری در منصرف کردن قربانی تجاوز از شهادت علیه شرکت خانوادگی‌اش در کنگره. از خودی مراقبت کن، دختر رئیس!

۴. اولیویا پاپ (رسوایی/Scandal)

دختر رئیس

دختر رئیس­‌هایی مانند اولیویا پاپ، با بازی کری واشنگتن، دیگر ساخته نمی‌­شوند. او نیز مانند شیو، به هر دو سوی چرخه‌ی سیاسی تن می­‌داد، سمت خوب یا سمت قدرت.

از هدایت انتخابات به نفع گرنت (با بازی تونی گلدوین) تا انجام عملیات‌های مخفی شکنجه و ترور، او شخصیت جالبی شبیه گلادیاتورها داشت. او به عنوان کسی که وسواس خاصی به پوشیدن کلاه سفید داشت، قتل‌های زیادی مرتکب شد یا در آن‌ها دست داشت. ولی یادمان باشد که این دختر رئیس گاهی برای ورود به گالری نقاشی ملی باید دست خود را به خون آلوده کند.

۳. مارگارت تاچر (تاج/The Crown)

دختر رئیس

به قول اریک اندره در مصاحبه با مل بی: «آیا فکر می­‌کنی مارگارت تاچر با استفاده از قدرت دخترانه به جوخه‌های مرگ در ایرلند شمالی پول تزریق می‌کرد؟»»

گیلیان اندرسون بی­شک از این قدرت برای بردن جایزه امی در فصل چهارم سریال تاج استفاده کرد. این سریال شبکه نت فلیکس درباره اولین نخست وزیر زن بریتانیا است که پس از پشت سر گذاشتن سرآغازی آرام، اقدامات زیادی مانند جنگ ستیزی و آسیب به ارتش ایرلند انجام داد.

بزرگ‌ترین لحظه‌ی زن مقتدر

تشویق بریتانیایی‌ها در کمک به اقتصاد در حین افزایش شدید بیکاری، هدایت مایکل فگان (با بازی تام بروک) برای ورود به کاخ و گفتگو با ملکه. گاهی زن مقتدر بودن عواقب ناخواسته‌ای به همراه دارد.

۲. سلینا میر (معاون رئیس جمهور/Veep)

دختر رئیس

نخست وزیر را فراموش کنید. سلینا میر سریال معاون رئیس جمهور، دختر رئیس جهان آزاد بود! ممکن است یکی دو بار از محل کار خود اخراج شده باشد ولی نخستین رئیس جمهور زن امریکا بود و مهم نبود چقدر جرم برای رسیدن به اینجا انجام داده است. در این راه، جرایم، خرابکاری‌ها و بددهنی‌های زیادی وجود داشت. سلینا انسانی به شدت ایده آل گرا بود که با زیردستان خود افتضاح رفتار می کرد. پس مناسب این شغل بود!

بزرگ‌ترین لحظه‌ی زن مقتدر

میراث ریاست جمهوری او، غیر قانونی کردن ازدواج همجنس گرایان بود که منجر به قطع ارتباط با دختر همجنس گرای خود شد. این زن مقتدر از هر راهی خود را در تاریخ ماندگار می‌­کند.

۱. دنریس تارگرین (بازی تاج و تخت/Game of Thrones)

دختر رئیس

این زن مقتدر همه چیز داشت: استعمار، پوست سفید و رابطه عاشقانه. ولی دشمنان خود را با اژدهاهای خود نابود می کند و ناگهان گروهی برای بازپس گیری قدرت از دستانش توطئه می­‌کنند. علی‌رغم سرنوشت بحث برانگیزش در پایان داستان، دنریس (با بازی امیلیا کلارک) جوری بازی کرد تا کالیسی به یک زن مقتدر منحصر به فرد تبدیل شود.

بزرگ‌ترین لحظه‌ی زن مقتدر

سوزاندن کینگز لندینگ. مهم نیست تمام داستان تلاش کرد که به آن منطقه برسد و یا آن شهر پر از افراد بیگناه بود که تسلیم شده بودند. زمانی که او فساد می‌بیند، آن را به خاکستر تبدیل می­‌کند.

منبع: collider

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما