دیوید فینچر از کارگردانی فصل جدید سریال انیمیشن «عشق، مرگ و ربات‌ها» می‌گوید

۳ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰ ۳ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

به‌تازگی خبر کارگردانی یکی از قسمت‌های سریال نتفلیکسی محبوب «عشق، مرگ و ربات‌ها» به دست دیوید فینچر منتشر شد و هواداران این کارگردان مرموز و خوش‌قریحه را به وجد آورد. تا به‌حال ۳ فصل از سریال «عشق، مرگ و ربات‌ها» منتشر شده. هر قسمت از این سریال کارگردان متمایزی دارد و در ژانرهای فیکشن، فانتزی، ترسناک و کمدی تولید می‌شود.

دیوید فینچر در طول حدود ۳ دهه فعالیت خود به عنوان کارگردان، آثار زیادی تولید کرده. اما تا همین اواخر، هرگز کارگردانی انیمیشن را تجربه نکرده بود. این موضوع، اخیراً و با ساخت «سفر بد»، یکی از قسمت‌های سریال انیمیشنی «عشق، مرگ و ربات‌ها» تغییر کرد.

با اینکه حدود ۳ فصل طول کشید تا فینچر در نقش کارگردان در این سریال ظاهر شود، اما از همان ابتدا، به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی، در ساخت «عشق، مرگ و ربات‌ها» سهیم بود. در هر حال، فینچر یکی از طرفداران این تجربه بود. در مصاحبه‌ی جدیدی که این نامزد جوایز اسکار و امی با نیویورک‌تایمز انجام داده، درباره‌ی فرآیند فیلم‌برداری و تولید توضیح داده و به این اشاره کرده که چه‌طور این انیمیشن می‌تواند احساس کمال‌گرایی او را راضی کند.

«سفر بد» به شکل موشن کپچر فیلم‌برداری شد و فینچر را از آزادی‌ که این شیوه از تولید با کنار زدن محدودیت‌های فیزیکی به او می‌دهد، شگفت‌زده کرد.

او در این باره می‌گوید: «زمانی که در فیلم‌سازی می‌خواهم یک نمای کلی بگیرم، به این فکر می‌کنم که قرار است نما از بالای شانه باشد و باید بازیگر را از چارچوب در دور نگه دارم – تا جا برای دوربین باشد- و یا اینکه بخواهم یک اره‌برقی هم با استفاده از تکنیک وارد تصویر کنند. اما در ساخت انیمیشن این چیزها مطرح نیست. فضا کاملاً نرم و منعطف است و این یک راه فوق‌العاده آزاد، چشم‌گیر، و خلاقانه برای ارتباط با یک داستان است، زیرا بسیاری از آثار اکشن بر روی عملی بودن و امکان انجام کارها درنگ می‌کنند اما در انیمیشن این محدودیت‌ها نیست.»

این آزادی به پس از تولید نیز تسری پیدا کرده. در اتاق تدوین، فینچر توانسته تا آخرین لحظه، خاص‌ترین جزئیات را تغییر دهد.

فینچر درباره‌ی فرآیند تدوین می‌گوید: «البته، وقتی می‌توانید چیزی را بعداً تغییر دهید، باید از خود بپرسید: «تا کجا می‌خواهم به این کار ادامه دهم؟» می‌توانید فایل‌های اثر را باز کنید و بگویید: «من می‌خواهم چانه این کار را انجام دهد و گوش‌ها این‌جا باشند.» شما کاملاً آزادید و می‌توانید بی‌نهایت تغییر ایجاد کنید. برای کسی مثل من که مدام دوست دارد کارش را بیشتر و بیشتر صیقل دهد، در نقطه‌ای لازم است که بالاخره کسی وارد شود و جلوی این کار را بگیرد.»

فصل ۳ سریال «عشق، مرگ و ربات‌ها» هم‌اکنون در نتفلیکس منتشر شده.

منبع: IndieWire

برچسب‌ها :
دیدگاه شما