۱۰ نقل‌ قول که ثابت می‌کند حق با تانوس بود

۱۵ تیر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰ ۱۵ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
تانوس

مطمئنا یکی از تکان‌دهنده‌ترین لحظات دنیای سینمایی مارول، شکست انتقام‌جویان از تانوس در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» بود. این تایتان دیوانه با تکان‌دادن انگشتانش نیمی از جهان را از بین برد و توانست عنوان بزرگ‌ترین شخصیت شرور دنیای سینمایی مارول را آن خود کند. اما شاید تانوس دلیل خوبی برای انجام چنین کاری داشته است.

تانوس ادعا می‌کند که با از بین‌ بردن نیمی از جمعیت، به بقیه آنها فرصتی برای شکوفایی و زندگی بهتر داده می‌شود. برخی این منطق را یک منطق سادیستی می‌نامند، اما برخی دیگر تا حدی به او حق می‌دهند. چندین نقل‌ قول در دنیای سینمایی مارول وجود دارد که ثابت می‌کند تانوس درست می‌گفت.

۱۰- سقوط تایتان

تانوس: «آنها مرا مردی دیوانه خواندند، ولی آنچه که پیش‌بینی کرده بودم محقق شد.»

تانوس

در حالی که یک شخصیت شرور با داستان زندگی غم‌انگیز چیز جدیدی نیست، به نظر می‌رسد که تانوس از شکست‌های گذشته خود به عنوان فرصتی برای یادگیری و تکرار نکردن اشتباهات قبلی‌اش استفاده می‌کند. هنگامی که او با دکتر استرنج در دنیای خود، یعنی دنیای تایتان‌ها ملاقات می‌کند، توضیح می‌دهد که این اولین بار نیست که پیشنهاد انجام این اقدامات خشن و شرورانه را می‌دهد. او می‌گوید که تایتان زمانی سیاره‌‌ی خوبی بود اما منابع محدود و جمعیت زیادی داشت. او نظریه‌اش در مورد نسل‌کشی تصادفی را مطرح کرد که به سرعت رد شد. اما این واقعیت که این سیاره بعدها به زمینی بایر تبدیل شد نشان می‌دهد که ایده او می‌توانست جان افراد زیادی را نجات دهد.

البته راه حل ساده‌تر می‌توانست این باشد که نیمی از جمعیت را به سیاره‌ای دیگر منتقل کنند.

۹- یک موفقیت اثبات‌شده

تانوس: «آیا می‌دانی از آن زمان به بعد چه اتفاقی افتاده است؟ کودکان متولد شده از چیزی جز شکم‌های سیر و آسمان صاف برخوردار نشدند.»

تانوس

نادیده گرفتن ظلم تانوس، به خصوص در صحنه‌ای که ملاقات او با گامورا را نشان می‌دهد سخت است. او نیمی از جمعیت سیاره گامورا را برای آزمایش اولیه فرضیه‌اش می‌کشد. حتی با وجود بی‌رحمانه بودن این نظریه، به نظر می‌رسد تانوس توانسته مفید بودن آن را ثابت کند. او برای گامورا توضیح می‌دهد که از آن زمان وضعیت وخیم مردم سیاره مادری او از بین رفته و آنها اکنون پیشرفت می‌کنند. او این وضعیت را با عنوان بهشت توصیف کرد و دنبال تغییر کل جهان به روشی مشابه بود.

۸- معادله ویژن

ویژن: «و در طول همان دوره، تعداد رویدادهایی که پتانسیل پایان‌دادن به جهان را داشتند، با نرخی قابل توجه افزایش یافته است.»

تانوس

در حالی که تانوس به عنوان بزرگ‌ترین شخصیت شروری که انتقام‌جویان تا کنون با آن مواجه شده‌اند شناخته می‌شود، ممکن است او نیز به آنها با دید مشابهی نگاه کند. در حالی که او قصد نابود کردن نیمی از جمعیت برای ایجاد کردن جهانی ایمن‌تر را دارد، ممکن است شکست انتقام‌جویان را نیز راهی برای دستیابی به این هدف بیابد.

در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» ویژن معادله‌ای را پیشنهاد می‌کند که توضیح می‌دهد از زمان شکل‌گیری گروه انتقام‌جویان تعداد تهدیدات بالقوه‌ای که باعث نابود شدن جهان می‌شوند به طرز چشمگیری افزایش یافته است. ممکن است که تانوس انتقام‌جویان را به عنوان عامل اصلی بی ثباتی جهان در نظر گرفته و در پی حل این مشکل باشد.

۷- فداکاری تانوس

تانوس: «و این سرنوشت محقق شد.»

تانوس

در نظر گرفتن تانوس به عنوان یک فرد شرور و بی رحم آسان است، اما او واقعا خودش را قهرمان داستان می‌دید. او کسی نبود که در پی سلطه بر دنیایی که فتح کرده بود باشد، در عوض می‌خواست رسالت خود را انجام دهد و هر سرنوشتی که برایش پیش بیاید را بپذیرد.

فداکاری او به آرمان‌هایش در حالی نشان داده می شود که نسخه جوان‌تر او شاهد آینده‌اش است و می‌بیند که او موفق می شود. او همچنین شاهد این است که چه زمانی توسط ثور جانش را از دست می‌دهد. اما تانوس به سادگی به این موضوع به چشم بهایی نگاه می‌کند که حاضر است برای متعادل کردن جهان بپردازد.

۶- دیدگاهی دیگر

تورس: «اما آنها اساسا فکر می‌کنند که جهان در طول بشکن تانوس بهتر بود»

تانوس

بازگشت تمام افرادی که در «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» از بین رفته بودند لحظه‌ای پیروزمندانه بود، اما «فالکون و سرباز زمستان» اولین پروژه دنیای سینمایی مارول است که نشان می‌دهد این بازگشت آن پیروزی شاد و متعادلی نبود که برخی تصور می‌کردند. همه آن افراد ناگهان به جهانی پر هرج و مرج بازگشتند و زندگی ای که بسیاری از مردم در طول آن ۵ سال ساخته بودند نابود کردند. همانطور که تورس بیان می‌کند، عده‌ای بودند که دنیایی که تانوس ساخته بود را ترجیح می‌دادند.

۵- تغییری برای بهتر شدن اوضاع

استیو: «من دسته‌ای از نهنگ‌ها را دیدم که در حال عبور از زیر پل بودند.»

تانوس

در مورد علم پشت نظریه تانوس چیزهای زیادی گفته شده است. واضح است که حتی اگر نیمی از جهان از بین می‌رفت، بسیاری از مشکلاتی که تانوس سعی در حل آنها داشت حل نمی‌شدند. اما جدا از علم، به نظر می‌رسد که این نظریه در دنیای سینمای مارول موثر است. در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی»، استیو راجرز اظهار می‌کند نهنگ‌هایی را در حال شنا در بندر دیده است. این نشان می‌دهد که دنیا به مکان سالم‌تری برای زندگی حیوانات تبدیل شده است.

۴- زندگی بی‌نقص تونی

تونی: «شانس دوم من همین‌جا است کاپیتان.»

تانوس

تونی استارک از زمانی که لوکی ارتش چیتاری را در فیلم «انتقام‌جویان» به زمین آورد، درگیر حفاظت از زمین در برابر مشکلات قریب الوقوع بوده است. وقتی که تانوس ظاهر می‌شود، تونی تصور می‌کند او همان مشکل و تهدیدی است که انتظارش را می‌کشید. اما در واقعیت، به نظر می‌رسد تانوس بیشتر از هر چیز دیگری به تونی آرامش داده است. پس از بشکن تانوس، تونی وارد یک زندگی خانوادگی جدید می‌شود که در آن دیگری نیازی به حفاظت از زمین ندارد. بدترین اتفاق رخ داد اما با این وجود، او توانست یک زندگی عالی بسازد.

۳- دنیایی بدون مرز

کارلی: «یک جهان، یک مردم.»

تانوس

با رخ دادن چنین رویداد عظیمی که افراد زیادی را تحت‌تاثیر قرار داد، منطقی است که پس از آن نظم نوین جهانی برقرار شود. «فالکون و سرباز زمستان» این حقیقت را نشان می‌دهد که جهان به مکانی گسترده‌تر تبدیل شده است. در این سریال توضیح داده شده که مرزها شروع به باز شدن کردند و افراد جهان گرد هم آمدند تا به یکدیگر کمک کنند. کارلی مورگنتاو و پرچم‌شکن‌ها، زندگی خود را وقف حفظ نظم نوین جهانی و دیدن دنیا به عنوان یک جهان مشترک، که هدف آن هماهنگی و تعادل است کردند.

۲- جلوگیری از به پایان رسیدن جهان

ایجک: «۵ سال پیش، تانوس نیمی از جمعیت جهان را از بین برد و ظهور را به تاخیر انداخت.»

تانوس

با توجه به اینکه «جاودانگان» به کاوش در مورد قرن‌های گذشته می‌پردازد، منطقی است که در مورد اسرار دنیای سینمایی مارول در فیلم اطلاعات ارزشمندی وجود داشته باشد. بزرگ‌ترین کشف این بود که از زمین به عنوان منبعی برای پرورش یک سلستیال تا زمانی که بیدار شود استفاده می‌شد. ظهور نشانگر لحظه تولد سلستیال و در نتیجه نابودی زمین است. اما از آنجایی که سلستیال از مردم زمین انرژی می‌گرفت، بشکن تانوس به این معنی بود که انرژی کافی برای ظهور به آن داده نشد. به عبارت دیگر، تانوس جهان را نجات داد.

۱- آیا او چیزهای بیشتری می‌دانست؟

تانوس: «تو تنها کسی نیستی که با دانش نفرین شده است.»

تانوس

وقتی تانوس و تونی استارک برای اولین بار در سیاره تایتان با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند، تونی با تعجب درمی‌یابد که تانوس می‌داند او کیست. تانوس در این مورد فقط یک توضیح اسرارآمیز ارائه می‌دهد: «تو تنها کسی نیستی که با دانش نفرین شده است.»

این نشان می‌دهد که تانوس معتقد است تونی فردی بود که تنها راه حل واضح برای نجات جهان را درک می‌کند. با این حال می‌تواند به این معنا نیز باشد که او از برخی تهدیدات قریب‌الوقوع مطلع بود و تلاش می‌کرد از رخ دادن آنها جلوگیری کند. از چندجهانی گرفته تا کانگ و ظهور. این امکان وجود دارد که تانوس تلاش ‌می‌کرده تا جلوی وقوع اتفاقات ویرانگرتر را بگیرد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴۷ دیدگاه
 1. Avatar رهگذر

  نظریه تانوس اجرایی شد و همون کرونا بود و در آینده افراد دیگه ای با زهنیت تانوس همچین کاری رو انجام خواهند داد

 2. Avatar یاسر

  چرا تانوس با بشکن زدن فرصت ها رو دو یا ده برابر نکرد و جمعیت رو کاهش داد، دوم وقتی کامیک میخونیم متوجه میشیم تانوس عاشق فرشته‌ی مرگ شده و برای دیدنش نصف جمعیت هستی رو پاک کرده نه برای دلیل های دیگه

  1. Avatar امین

   به هیچ وجه کامیک رو با دنیای سینما قاطی نکن چون خیلی چیزا عوض میشن

 3. Avatar صادق

  به نظر من هم حق با تانوس بود ، ولی به صورتی این اتفاق باید می‌افتاد اشخاصی که در این دنیا به درد نخور و نخاله هستن از بین برن ، مثل افراد شرور ، دزد ، مال مردم خور ، اختلاص گران و کسانی که به مردم ظلم میکنن
  به نظرم الان این دنیا نیازشدید به یه تانوس داره

  1. Avatar رهگذر

   اولینش باید خودت باشی که همچین ذهنیتی داری. جون هرکی با ارزشه فرض کن من وسیله اجرایی ام و خواهر مادر یا برادر یا زن یا بچه چندتاشونو بکشم واسه همچین فرضیه ای اول حرفتو پایین بالا کن بعد بزن تو در حدی نیستی که موافقتتو راجب همچین فرضیه ای اعلام کنی 🙂

 4. Avatar Mostafa

  اگه تانوس میتونست با بکشنی که زد آدم های لاشی و خودخواه و ظالم دنیارو از بین ببره خیلی خوب میشد

 5. Avatar amir hosein

  باورم نمیشه این فیلم داره ما انسان هارو به سمتی میبره که به نابودی عزیزانمون راضی بشیم

 6. Avatar Esi

  تانوس باید بشکن رو جوری میزد که ظالم ها از بین برن اونوقت میشد که تانوس خوبه

  1. Avatar Amirgod

   دوست من ادم های خوب هم بد میشن ذات ادمارو باید عوض کنه کاری که وظیفه اولیا خداست تانوس فقط نابود کردن رو فهمیده بود از کله جهان

 7. Avatar میک

  خب کرونا داره کار تانوس رو انجام میده شاید

  کسی که کرونا رو درست کرده باشه می‌خواسته

  به زمین کمک کنه و بعضیاتون هم انگار با کم

  شدن جمعیت زمین موافق هستین ولی شما

  تصور کنید اگه خدای نکرده خانواده خودتون

  از بین میرفتن میتونستید انقدر موافق کم شدن

  جمعیت باشید؟

 8. Avatar حسین

  انقدر فرصت تو این دنیا وجود داره که برای شکوفایی لازم به از بین بردن مردم بی گناه نیست فقط کافی پشت کار داشته باشیم

 9. Avatar پارسا

  خب نه تانوس واقعا شرور بود با توجه به کمیک ها در یکی از کمیک ها تانوس از برخورد یک زن با یک فرد دیگه جلوگیری میکنه با اینکه اگه آن دوتا با هم دیگه برخورد میکردن دوست میشدن و گرسنگی تمام جهان رو از بین میبردن ولی با این کار تاونس این کار هرگز انجام نشد و در روز های آخر زندگی همون زن تانوس بالای تخت اون زن در بیمارستان میره و بهش میگه که چه اتفاقی میتونست بیفته اگه اون جلوی برخوردشون رو نمی‌گرفت و بعد از چند ثانیه اون زن به دلیل سن بالا میمیره

 10. Avatar امیرحسین

  حق با تانوس بود واقعا اگر جمعیت ما کمتر باشد فرصت ها بیشتر می‌شود اما برای ایجاد فرصت کمتر هزینه و زمان به کار خواهد رفت

 11. Avatar Mobin

  از همون اولشم با تانوس موافق بودم و این داستان فیلم رو برای مارول ضعیف میدیدم هرچند خیلیا فیلمو دوس داشتن ولی باید قبول کرد که منابع زمینم داره تموم میشه با یه همچین چیزی یا یه قانون تک فرزندی توی دنیای واقعی خیلی چیزا عوض میشه

 12. Avatar مهران

  عالی بود واقعان🤍💚❤️

 13. Avatar محمد

  البته بیماریهایی مانند کرونا و زمین لرزه ، سیل و… مثل بشکن تانوس عمل میکنند، با این تفاوت که بشکن تانوس درد ندارد.

 14. Avatar 🅁🄰🄳🄼🄴🄷🅁

  به نظر من که تانوس واقعا ادم بدی نبود و حتی تا حدی منسف بود

 15. Avatar مجتبی

  تشکر میکنم بابت مقاله جذابتون اما یک حق یا مسئله مهم رو فراموش کردیم (حق زندگی) اینکه مسئولیتی برای زندگی هر فرد وجود داره و هیچکس بی معنا نیست چه بسا شما بچه ای رو دم در خونت رها شده ببینی که هیچ کسی رو نداره بدون در نظر گرفتن اینکه در آینده ممکنه چه آسیبهایی ببینه یا به جامعه بزنه حق گرفتن حیاتش رو نداری یه انسان بزرگتر هم همینطور و همین وجودیت آدمهاست که مسائل و مشکلاتی رو درست کرده براشون و اونها با حل کردنش قوی تر شدن زندگی های بهتری ساختن پول رفاه و امکانات بیشتری جاری کردن . با قبول مسئله هایی مانند وجود فقر حتی فقیرهای سطح پایین نسبت به چندین ساله پیش وضع بهتری دارن حتی جنگها بشر منشا خیلی از پیشرفتهای علمی بشر بوده تاکید انسان بر صلح بعد از دیدن عواقب جنگ میاد و بهتره بدونین انسانها هرچقدر بیشتر باشن انگیزه های بیشتری برای رقابت و ساختن وجود داره برای داشتن دنیایی بزرگتر به انسانهایی بیشتر نیاز دارم و حق زندگی با خودش و خالقشه و این مسئله که هرکس باید هرکس به دنبال رسیدن به جایگاه خودش باشه نه اینکه کسی رو حذف کنیم تا دیگری بیاد جاشو بگیره دنیا پتانسیلی بینهایت داره و اینو همیشه افراد بزرگ جامعه که فراتر رفتن ثابت کردن

 16. Avatar я

  به نظر من این فیلم و این اظهارات تانوس داره مردم رو برای نظم جدید جهانی و کم کردن جمعیت آماده میکنه و جوری کشتن نصف مردم رو جلوه میده که انگار کار خوبیه و خود مردم با درخواست و اصرار بخواهند که بمیرند ولی اگه به نظرات کارشناسان نگاه کنیم کشور های پیشرفته هستند که دارند دنیا رو به نابودی میکشن مثلا توی آمریکا یه آمریکایی ۱۲ هزار وات انرژی استفاده میکنه ولی یه بنگلادشی ۳۰۰ وات انرژی استفاده میکنه در صورتی که اگر همه مردم دنیا حدود دو هزار وات انرژی مصرف کنند برای همه انرژی وجود دارد

 17. Avatar امیر

  خیلی مزخرفه نظرات ک میخونم تعجب میکنم انسانهایی هستن ک اگ این فیلم دنیای واقعی بود راضی ب مرگ همنوعشون بودن واس رفا بیشتر
  تاسفباره

 18. Avatar مم

  تمام اینها درست
  اما تانوس با قدرت بی پایان شش سنگ نمیتونست بشکن بزنه که منابع غذایی دوبرابر بشه ؟؟
  نمیتونست بشکن بزنه که دنیا جای بهتری بشه و خوبی رو به سلطه برسونه ؟؟
  میتونست اما چرا راه کشتنو انتخاب کرد فرقش به چیزیه که موقع بشکن زدن بهش فکر میکنه که اینم کار سختی نیست
  قبول دارم تو تایتان یا قبل از جمع کردن سنگ ها تنها راه کشتن بود اما بعد از شش سنگ میتونست منابع و خ بی رو تو کل یونیورس چند برابر بکنه

  1. Avatar Majydpx

   هدف تانوس کم کردن جمعیت برای ظهور نکردن سلستیال ها بود و لا غیر

  2. Avatar Amirgod

   این بی شعوری چرخه بی نهایته حتی اگرم این کارو می کرد بازم مردم به همین نقطه می‌رسیدند باید افکار ادم هارو تغیر داد که بی شعور نباشند این تها راهه که کار معلمین و انبیا خداست

 19. Avatar بردیا

  نظریه تانوس باآمدن کرونا داشت به حقیقت می‌پیوست،بله جهان درحال نابودی به دست بشراست ودراین نوع فیلمهاسرپوشیده تصمیم خواندانهای حاکم برزمین رابه تصویرمیکشند.کرونایک تلنگربیش نبودبایدمنتظرحرکت بعدی ماند.

 20. Avatar استاد

  آیا براتون آشنا نیست چشم تون باز نشد!
  کرونا که ساخته دست دانشمندان بود؛ و به کشورهای دیگه منتقل شد.
  رایگان نبود اول اکثر کشورها خریدنش تا وارد کشورهایشان شود.
  هم جمعیت کم شد هم درمانگاه های دولتی پول این همه سال ارایه خدمات رایگان شون رو درآوردن
  هم سیاست مداران جیب شون پر پول شد
  تجارت های بزرگ برا انداخته شد
  زمین و زمان زیرورو شد
  خبر نشدید!!
  #ماسک_۵۰هزار_تومان #الکل #خدمات_درمانی

 21. Avatar Komeil

  پس الان یعنی انتقام جویان به همراه دوستان مارولی شون رسما گند زدن به سرنوشت زمین و لقب شهید به تانوس باید برسه ….

  1. Avatar Majydpx

   دقیقا همون چیزی ک میگی درسته و میدونی جای جالبش چیه ؟
   انتقام جویان جون میلیارد ها نه نه تریلیون ها موجود در جهانو گرفتن
   اگه گفتی چجوری
   معلومه دیگه
   وقتی جمعیت دوباره برگرده سلستیال ها هم رشد میکنن و از سیاره ها متولد میشن و کل سیاره میترکه
   کلی موجود بخاطر احمق بودن اونجرز مردن
   و تازه اگه اترنالز وجود نداشتن زمین هم میترکید

 22. Avatar علی

  این فیلم درست قبل از شیوع کرونا بود و دقیقا پیامش این بود ک جمعیت زیاد و منابع کم پس برای این مشکل باید جمعیت کم سه تا متناسب منابع بشیم. خیلی از فیلمهای اینطوری رو ک دقیقا میگن ک چ اتفاقی قراره بیوفته رو میدارم ک پیام مخفی هست تا ذهن آدما رو برای بعد آماده کنن

 23. Avatar احمد

  تونی خب قبل همه اینا نابودی جهان رو دیده بود و همه جوره به راجرز میگفت ولی هیشکی قبول یا باور نمیکرد
  اخرش هم هم تانوس از بین رفت هم تونی دوشخصیتی که میدونستن چیمیشه و چیکار باید بکنن
  توی دنیای مارول کلا مخصوصا قسمت های اخر به شخصیت و پدر بودن و مهربانی تونی هم خیلی کم توجه شد ولی قشنگ میشد اگه بیشتر بهش توجه میشد

 24. Avatar Keykavoos

  به نظر من به جای اینکه نصف جهان رو از بین میبرد باید غذاعو زمینو این چیزمیزارو دو برابر میکرد یا بیشتر از دوبار یا اصلا بینهایت چون بالاخره نابود کردن نصف جهان دوباره به حالت قبلی بر میگرده فقط این روند رو کند تر میکنه

 25. Avatar aa235king

  نابودی نصف مردم جان یعنی ۱۰۰ در ۱۰۰ شدن شانس داشتن یه زندگی خوب یعنی ۱۰۰ در ۱۰۰ شدن اینکه به چیزی که لایغ شی برسی . تو این دنیا به دلیل کل بودن افراد نالایغ چیز هایی رو دارن که لایغش نیستن .

 26. Avatar عرفان

  بالاخره یه تحلیل درست
  دنیا به موجوداتی مثل ثانوس احتیاج داره نه قهرمانان مارول

 27. Avatar آرش جوانپور

  هدف فراماسونری در دنیای واقعی همینه.غذاهای آلوده.انواع ویروس.آبهای آلوده و واکسن و داروهای کشنده

 28. Avatar Cares

  نظریه تانوس تا حدی درست بود با نصف شدن جمعیت بخش دیگه بهتر رشد می‌کرد اما قربانی کردن میلیارد ها آدم ارزش نداشت

 29. Avatar علی

  سلام خدمت همگی
  البته به نظر من کلاً در این گونه فیلم ها رویکرد به سمتی هستش که شرارت رو به نوعی موجه جلوه بدن، …..و اگر دقت کنید در فیلم بعضی جاها حرف های حکیمانه از زبان تانوس گفته شده،…. که ظاهراً می خواد به طور غیر مستقیم به بیننده القا کنه که این موجود بر اساس یک منطق قابل قبول داره عمل میکنه.
  ……وگرنه همه مون میدونیم که در دنیا راه های بسیار بهتر و منطقی تر و عملی تری برای کنترل جمعیت و استفاده بهتر از منابع موجود وجود داره و کشتن آدم ها به هیچ عنوان نمیتونه در این مورد و در هیچ مورد دیگری موجه باشه،
  ……مگر در مورد بعضی از افرادی که افکار و اعمالشون برای جامعه خطرناک هست، که مقوله دیگریه و در این بحث نمیگنجه.

 30. Avatar Matin

  الان این دنیایی که توش زندگی میکنیم به یه همچین چیزی نیاز داره

 31. Avatar ابوالفضل

  چرا به جا این که مردم دنیا رو نصف کنه منابع رو دو برابر نمیکنه؟ ://///// اینطوری همه هم زنده بودن هیچ کی هم جلوشو نمیگرفت و خیلی راحت تر به سنگ ها دسترسی میداشت…. :/

 32. Avatar محمد

  تانوس چندتا ویژگی داره که با بقیه ابر شرور ها متمایزش میکنه:
  شخصیت قابل احترام و مودب، انصاف، عدم تکبر و عدم قدرت طلبی

  بقیه ابر شرور هایی که دیدم فقط دنبال قدرت و حکم رانی به جهان های فتح شده بودن اما تانوس با اینکه به یک خدا تبدیل شده بود از سنگ ها فقط برا بهتر کردن جهان استفاده کرد و سنگارو از بین برد درحالی که میتونست به کل هستی حکمرانی کنه

 33. Avatar Carrot

  اشتباه تانوس این بود که عقیده درست رو با راه اشتباه پیش‌ برد. به نظر من باید افراد خاصی میمردن. افرادی که نبودنشون از بودنشون سودمند تر بود. اینجوری بازم تعادل بین نابودی خواه ها و کسایی که سعی میکنن جلوشونو بگیرن حفظ میشه. و بازم جنگ و درگیری ادامه داره. پس به نظرم منطقی تر بود اگه همینجوری الکی نصف مردم رو نمیکشت و افراد خاصی رو انتخاب میکرد

 34. Avatar مسعود

  لذت بردم ، به قول تانوس
  the hardest choices require the strongest wills

 35. Avatar شهاب

  من خودم تا حدودی با تانوس موافق بودم . کلیت نظرش خوب بود اما مارول اونو خیلی از مواقع با کشتارهای بی دلیل شرور نشون میداد. حتی هیتلر هم همچین طرح مشابهی داشت که کودکانی با نقص ژنتیکی متولد میشن رو عقیم کنن تا دیگه بچه دار نشن و یا پدر و مادرشون رو عقیم کنن مه دیگه بچه های معلول به دنیا نیارن. و باز هم میگم در کلیت موضوع این حرکت مثلا هیتلر میتونست الان نتیجه خیلی خوبی داشته باشه

  1. Avatar Amin

   حق با تانوس بود

   وسلام

 36. Avatar ناشناس

  کاملا حق با ثانوسه

 37. Avatar KING DOOM3187

  با کشن نصف موجودات دنیا
  مگه میشه

 38. Avatar A.b

  واقعا شماره ۱ و ۲ تون منو برد به فکر…

  1. Avatar رضا

   برای من شماره ۱۰ …

 39. Avatar محمد رضا

  واقعا مطلب جالبی بود‌ . دستتون درد نکنه