فیلم «موربیوس» چگونه به فیلم‌های مردعنکبوتی مرتبط می‌شود؟

۲۰ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
موربیوس

ضد‌قهرمان خون‌آشام سونی بالاخره اکران شد. موربیوس به نویسندگی مت سازاما و برک شارپلس بر اساس شخصیت کتاب مصور مارول ساخته شده است.

در نوامبر سال ۲۰۱۷ کمپانی سونی از احتمال ساخت فیلم موربیوس به نویسندگی سازما و شارپلس خبر داد. این کمپانی اعلام کرد در حال ساخت فیلمی براساس کامیک‌های مرد عنکبوتی و مارول است که در آن جرد لتو نقش موربیوس را ایفا می‌کند. در ابتدا قرار بود این فیلم در ماه ژوئیه‌ی ۲۰۲۰ اکران شود که همه‌گیری ویروس کرونا باعث تاخیرهای پیاپی در اکران این فیلم شد. بعد از موفقیت «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» در باکس آفیس، این کمپانی تصمیم گرفت تا تاریخ اکران را دوباره به تعویق بیاندازد.

بعد از «ونوم» و «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید»، «موربیوس» سومین فیلم در دنیای اسپایدارمن سونی است. دکتر مایکل موربیوس با بازی جرد لتو بیوشیمیستی است که از بیماری خونی نادر و مرگباری زجر می‌برد. او که به سختی دنبال یک درمان است، با استفاده از دی‌ان‌ای یک خفاش خون‌آشام روی خودش آزمایش خطرناکی را اجرا می‌کند که اشتباها باعث تبدیل شدنش به یک خون آشام می‌شود.

موربیوس

کارگردان فیلم موربیوس احتمالا حضور کوتاه تام هاردی را لو داده و این مورد می‌تواند نشان‌ دهنده ارتباط این فیلم با دیگر آثار جهان سونی مثل ونوم و مردعنکبوتی باشد. سونی پیکچرز تاریخ اکران دو فیلم جدید از دنیای مارول در سال ۲۰۲۳ را ثبت کرده است. فیلم  اول قرار است در تاریخ ۲۳ ژوئن ۲۰۲۳ اکران شود و فیلم دوم نیز برای اکران در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. همچنین پیش از این سونی اعلام کرده بود که فیلم «کرایون شکارچی» با بازی آرون تیلور جانسون قرار است در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۳  اکران شود و بدین ترتیب فعلا برای اکران سه فیلم از دنیای مارول در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی کرده است.

در حال حاضر مشخص نیست که کدام فیلم‌ها قرار است در این دو تاریخ اکران شوند، چرا که سونی هم‌ اکنون در حال ساخت چندین فیلم مختلف از دنیای شخصیت‌های مرد عنکبوتی است.

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما دو شخصیت «موربیوس» و «ونوم» در سال ۲۰۱۴ به عنوان بخشی از جهان دنیای اسپایدرمن سونی معرفی و در نظر گرفته شده بودند. به نظر می‌رسد که دو شرکت مارول و سونی برای برنامه‌های آینده دنیای سینمایی مارول، قراردادشان را تمدید کرده‌اند. اما سونی تصمیم داشت تا یک جهان جدید خلق کند که کاملا با مارول فرق دارد. سونی برنامه‌های بسیاری برای این جهان داشت. قرار بود پس از اکران فیلم «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز۲»، جهان سینمایی سونی پایه‌گذاری شود و اسپین‌آف‌هایی مانند ونوم  و موربیوس حضور پیدا کنند و در نهایت، زمینه برای گروه «شش خبیث» فراهم شود اما برنامه‌ لغو شد.

موربیوس

از زمانی که کمپانی‌های سونی و مارول برای ورود مرد عنکبوتی به دنیای سینمایی و ابرقهرمانی مارول با هم شریک شدند مشخص شد که مارول تصمیمات خلاقانه و اصلی را می‌گیرد و تام هالند را جایگزین اندرو گارفیلد کرد. اما در نهایت سونی و مارول از یکدیگر جدا شدند.

در پایان «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید» تام هاردی در نقش ادی براک به حقیقت‌هایی در چارچوب فرضیه‌ی چند جهانی پی می‌برد. در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» دکتر استیون استرنج (بندیکت کامبربچ) برای کمک به مرد عنکبوتی و پنهان کردن هویت واقعی او، جادویی را اجرا می کند. اجرای این جادو به خوبی پیش نمی‌رود و باعث باز شدن ناگهانی جهان‌های موازی می‌شود. در ادامه هم شاهد حضور اندرو گارفیلد و توبی مگوایر هستیم.

البته فیلم با بازگشت پیتر پارکر به خط داستانی دنیای سینمایی مارول به پایان می‌رسد. در یکی از سکانس‌های پس از تیتراژ فیلم نشان داده می‌شود که هاردی برای چند لحظه مانند یک رعد‌وبرق به سرعت وارد این دنیا شده و سپس خارج می‌شود.

موربیوس

تریلر تازه‌ی فیلم موربیوس، برای تمام اتفاقاتی که از ابتدای راه مارول برای سونی و اسپایدرمن افتاد توجیه جالبی پیدا کرده و آن هم چندجهانی است. همانند تریلر اول، این تریلر تازه برای فیلم موربیوس نیز بازگشت مایکل کیتون در نقش ولچر را به تصویر می‌کشد. احتمالا کیتون نقشش به عنوان ادریان تومز یا ولچر را از دنیای سینمایی مارول و فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» در این فیلم بازافرینی خواهد کرد. این صحنه در بیرون زندان رخ می‌دهد و پلیس‌ها در حالی‌که او را به داخل می‌برند، پلیس‌های دیگری در حال خارج کردن ولچر هستند. در تریلر دوم تومز با یک نقشه‌ی زیرکانه به موربیوس نزدیک می‌شود و با این کارش «شش خبیث» شکل می‌گیرد.

معلوم نیست که مرد عنکبوتی چطور روی این جهان اثر می‌گذارد. با اینکه سونی برنامه‌ریزی کرده تا هالند را به دنیای سینمای سونی برگرداند، اما هنوز هم معلوم نیست او دوباره قبول می‌کند نقش مرد عنکبوتی را بازی کند یا شخص دیگری این نقش را بازی خواهد کرد. در دسامبر ۲۰۲۱ در یک مصاحبه‌ تهیه‌کننده‌ی استودیوی مارول، کوین فایگی و رئیس سونی پیکچرز، ایمی پاسکال اعلام کردند که می‌خواهند چهارمین فیلم پرستاره با نقش‌افرینی تام هالند را بسازند. اکنون در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های جهان، این ساخته‌ی سونی و مارول با خیال راحت در رتبه‌ی ۶ جا خوش کرده است.

آینده‌ی موربیوس در مارول و سونی نامعلوم است. ممکن است چند جهان با یکدیگر کراس‌اور داشته باشند. نقدها و نظرات مردم در مورد موربیوس زیاد خوب نیست. حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه خواهد شد.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه