بهترین شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

با از راه رسیدن فیلم‌هایی مثل «دختران بدجنس» (Mean Girls) و فیلم مورد انتظار «شرور» (Wicked)، تب و تاب اقتباس‌ از تئاترهای برادوی برای سینما داغ‌تر از همیشه شده است. فیلم‌های موزیکال راهی عالی برای رسیدن به مخاطبان گسترده‌تری فراتر از تئاترهای برادوی هستند. طرفداران تئاترهای موزیکال با دیدن شخصیت‌ها و شنیدن ترانه‌های مورد علاقه‌شان روی پرده سینما هیجان‌زده می‌شوند. فرمول کلاسیک موزیکال معمولا شامل یک شخصیت منفی، یا چیزی است که مانع رسیدن قهرمان داستان به اهدافش می‌شود. شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال در سطح بالاتری قرار دارند چون هم خبیث هستند و هم می‌توانند درباره‌اش آواز بخوانند!

گاهی اوقات شرورهای فیلم‌های موزیکال می‌توانند واقعا مسخره باشند (یا زیادی احمق) و این باعث می‌شود که چندان جدی گرفته نشوند. با این حال در دنیای گسترده‌ی فیلم‌های موزیکال، چند شرور وجود دارند که شهرتشان از بقیه بیشتر است. بهترین شرورهای فیلم‌های موزیکال فقط درمورد کارهایی که قصد انجام آن را دارند آواز نمی‌خوانند، بلکه واقعا برای رسیدن به نقشه‌های شیطانی‌شان تلاش می‌کنند. این شرورها می‌خواهند با چشم خودشان ببینند که قهرمان (یا قهرمان‌ها) به طرز وحشتناکی شکست می‌خورند و برایشان مهم نیست که به چه کسی آسیب می‌زنند تا به خواسته‌هایشان برسند. در ادامه ۱۰ شخصیت شرور برتر فیلم‌های موزیکال را نام بردیم.

۱۰. گستون در انیمیشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)

گستون در انیمیشن «دیو و دلبر»

گستون (ریچارد وایت) شخصیت شرور و در عین حال محبوب دهکده در انیمیشن «دیو و دلبر» است. لوفو یار وفادار او همیشه حامی گستون است. گستون به غیر از شکار یا وقت گذراندن در میخانه‌ی محل، تلاش می‌کند توجه بل را به خودش جلب کند، در حالی که بل هیچ علاقه‌ای به او ندارد. گستون تحمل این را ندارد که کس دیگری عاشق بل شود. او دیو را تهدیدی برای بل می‌بیند و با تحریک اهالی دهکده، آن‌ها را برای کشتن دیو بسیج می‌کند. با این حال گستون نمی‌تواند در برابر عشق میان دیو و بل پیروز شود.

گستون یکی از شرورترین شخصیت‌های دیزنی است که تا به حال دیده‌ایم. عشق دیوانه‌واری نسبت به بل دارد که به سرعت به خشونت و بدجنسی تبدیل می‌شود. او واقعا بل را می‌خواهد و حاضر است هر کاری کند تا او را به دست بیاورد. هر چی فیلم جلوتر می‌رود، گستون به کارهای افراطی‌تری دست می‌زند تا بل را مجبور به ازدواج با خودش کند. اون حتی پدر بل، موریس را به زور به تیمارستان روانی می‌فرستد و با تحریک مردم روستا، آن‌ها را به گروهی خشمگین برای حمله به دیو تبدیل می‌کند.

۹. اسکار در انیمیشن «شیرشاه» (The Lion King)؛ از بهترین شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

اسکار در انیمیشن «شیرشاه»

اسکار (جرمی آیرونز) برادر بزرگ‌تر موفاسا و عموی سیمبا است. او کمی منزوی‌ است و ترجیح می‌دهد با کفتارها معاشرت کند. اسکار تا پیش از تولد سیمبا وارث تاج و تخت بود. اسکار نقشه‌ای برای کشتن موفاسا و سیمبا می‌کشد. بعد از مرگ آن‌ها اسکار پادشاه می‌شود اما نمی‌داند که سیمبا هنوز زنده است. سیمبا فکر می‌کند که او مسئول مرگ پدرش است. سیمبا در نهایت به سرزمین‌های غرور بازمی‌گردد و برای به دست آوردن دوباره‌ی تاج و تخت، تقریبا جانش را در مبارزه با اسکار از دست می‌دهد.

اسکار قدرت‌طلب است و غرور زیادی دارد. او نسبت به برادرش کینه‌ی شدیدی به دل دارد و با تمام وجود می‌خواهد جای او را به‌عنوان پادشاه بگیرد. اسکار احتمالا حیوان‌مآب‌ترین، حیله‌گرترین و بی‌رحم‌ترین شخصیت‌های شرور دیزنی و البته فیلم‌های موزیکال است. عطش قدرت او را به سمت قتل سوق می‌دهد. اسکار نقشه‌ای برای کشتن برادر و برادرزاده‌ی خودش می‌کشد. او با فریب و حیله، کفتارها را وادار می‌کند تا کارهای کثیفش را به جای او انجام بدهند.

۸. جادوگر خبیث غرب در فیلم «جادوگر شهر آز» (The Wizard of Oz)

جادوگر شریر غرب در فیلم «جادوگر شهر آز»

جادوگر خبیث غرب با بازی مارگارت همیلتون در فیلم محصول ۱۹۳۹ یکی از شناخته‌شده‌ترین جادوگرهای دنیای داستانی است. خانه‌ی دوروتی روی سر خواهر جادوگر غرب فرود می‌آید و او در دم کشته می‌شود. گلیندا جادوگر خوب (بیلی برک) کفش‌های یاقوت‌نشان را که از خواهر جادوگر غرب به جا مانده بود به دوروتی هدیه می‌دهد تا او را از خشم جادوگر غرب حفظ کند. جادوگر غرب متوجه می‌شود که دوروتی خواهرش را کشته است و مصمم می‌شود تا انتقام بگیرد. در حالی که دوروتی به همراه دوستانش برای دیدن جادوگر سفر می‌کند، جادوگر غرب از جادوی خودش (و میمون‌های پرنده) برای به دام انداختن دوروتی استفاده می‌کند.

جادوگر غرب یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های شرور در فیلم‌های موزیکال است. او یه جادوگر قدرتمند است و از جادویش برای ترساندن مردم سرزمین آز استفاده می‌کند. همه از او می‌ترسند و از هرگونه رویارویی با او اجتناب می‌کنند. جادوگر خبیث غرب در تعقیب دوروتی و دوستانش خستگی‌ناپذیر و سرسخت است. اون چندین بار تلاش می‌کند تا آن‌ها را بکشد، اما در نهایت به خاطر قدرت کفش‌های یاقوت‌نشان و جادوی خوب گلیندا، در رسیدن به اهدافش ناکام می‌ماند.

۷. خانم ترانچبول در فیلم «موزیکال ماتیلدا» (Matilda the Musical)

خانم ترانچبول در فیلم « موزیکال ماتیلدا»

خانم آگاتا ترانچبول (اما تامسون) با وجود نفرتی که از بچه‌ها دارد مدیر دبستان کرامچم هال است. او خاله خانم هانی است. بعد از مرگ پدر خانم هانی، ترانچبول سرپرستی او را بر عهده گرفت. او در کودکی به طور مرتب با خانم هانی بدرفتار می‌کرد. ترانچبول به عنوان مدیر دبستان کرامچم هال، با دانش‌آموزان بدرفتاری و آن‌ها را به سختی تنبیه می‌کند. سرانجام خانم ترانچبول با ماتیلدا روبرو می‌شود، کسی که به خانم هانی کمک می‌کند تا خانه دوران کودکی‌اش را پس بگیرد و در یک شورش، رهبری دانش‌آموزان دیگر را برعهده می‌گیرد.

آگاتا ترانچبول یک کودک‌آزار است. تنبیه‌های وحشیانه‌ی او مثل انداختن بچه‌های بدرفتار در زندان و مجبور کردن دانش‌آموزی به خوردن یک کیک کامل به کودکان آسیب‌های روحی و جسمی می‌زند. او به دلیل اینکه حرف بچه‌ها را کسی باور نمی‌کند، از مجازات‌های خشنش جان سالم به در می‌برد. ترانچبول رفتارهای خشن و پرخاشگرانه‌اش را نسبت به بزرگسالان هم نشان می‌دهد، مخصوصا اگر چیزی را بخواهد که مال آن‌ها باشد. ترانچبول حتی پا را فراتر می‌گذارد و پدر خانم هانی را به قتل می‌رساند تا بتواند خانه‌ی او را به ارث ببرد.

۶. راسپوتین در انیمیشن «آناستازیا» (Anastasia)

راسپوتین در انیمیشن «آناستازیا»

راسپوتین (کریستوفر لوید) جادوگر شروری بود که به‌عنوان مشاور به خاندان رومانوف خدمت می‌کرد. راسپوتین به خاطر خیانت توسط تزار نیکلای دوم تبعید شد. او برای انتقام روحش را می‌فروشد و تزار و خانواده‌اش را نفرین می‌کند. این نفرین باعث شعله‌ور شدن انقلاب روسیه می‌شود. آناستازیا (مگ رایان) و مادربزرگش، ملکه مادر (آنجلا لنسبری) موفق به فرار می‌شوند، اما از هم جدا می‌افتند. اما شایعاتی وجود دارد که آناستازیا زنده مانده است.

راسپوتین جادوگری بسیار ترسناک و دلهره‌آور است. او از جادوی سیاه برای احضار و کنترل شیاطین استفاده می‌کند. راسپوتین با کمک دستیارش بارتوک، از دنیای مردگان برمی‌گردد. او هیچ‌چیزی جز مرگ آناستازیا را نمی‌خواهد و مصمم است که از تمام قدرت‌هایش برای کشتن او استفاده کند. راسپوتین هم درست مثل جادوگر خبیث غرب در فیلم «جادوگر شهر آز» به شدت انتقام‌جو است.

۵. جوزف پولیتزر در فیلم «روزنامه‌فروش‌ها» (Newsies)

جوزف پولیتزر در فیلم «روزنامه‌فروش‌ها»

جوزف پولیتزر (رابرت دووال) صاحب یک نشریه مطبوعاتی در شهر نیویورک است. روزنامه‌های او توسط پسران و مردان جوانی که به روزنامه‌فروش‌ها معروف هستند فروخته می‌شود. پولیتزر تصمیم می‌گیرد قوانین فروش روزنامه را تغییر دهد و این باعث می‌شود تا درآمد روزنامه‌فروش‌ها کم‌تر شود. در واکنش به این قانون جدید، روزنامه‌فروش‌ها به رهبری جک/ کابوی کلی دست به اعتصاب می‌زنند.

جوزف پولیتزر از معدود مدیران خبیث دنیای موزیکال و یکی از بدترین‌ها است. او فقط به سود خودش اهمیت می‌دهد و به فکر کارمندهایش نیست. پولیتزر آدم حریصی‌ است و می‌خواهد کسب‌وکار مطبوعاتی‌اش از رقیب‌هایی مثل هرست جلو بیفتد. او از قدرتش در دنیای تجارت و سیاست برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند. پولیتزر برای متفرق کردن اعتراض روزنامه‌فروش‌ها از پلیس کمک می‌گیرد و با وعده‌ی پول سعی می‌کند جک را تطمیع کند.

۴. ولما ون تِسِل در فیلم «اسپری مو» (Hairspray)؛ از شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

ولما ون یکی از شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

ولما ون تسل (میشل فایفر)، مادر امبر ون تسل است. ولما قبلا ملکه‌ی زیبایی بود. او مدیر یک شبکه تلویزیونی است که باعث می‌شود به راحتی بتواند برای دخترش امبر، در برنامه‌ی کورنی کالینز جای خوبی پیدا کند. ولما فقط به مدت یک روز به رقاص‌های سیاه‌پوست اجازه‌ی حضور روی آنتن می‌دهد. ون تسل از تریسی ترنبلاد (نیکول بلانسکی) متنفر است چون تریسی از برابری نژادی حمایت می‌کند و اندام متفاوتی دارد. ولمای مغرور و خودخواه حاضر است برای برنده شدن امبر در مسابقه‌ی ملکه‌ی نوجوان اسپری‌مو هر کاری بکند.

ولما ون تسل نژادپرست است چون به رقاص‌های سیاه‌پوست به اندازه‌ی رقاص‌های سفیدپوست فرصت نمایش نمی‌دهد. او علیه افرادی مثل تریسی که اندامی متناسب با استانداردهای زیبایی او ندارند، تبعیض قائل می‌شود. ولما به جای اینکه به فکر منافع دخترش باشد، قصد دارد از طریق موفقیت‌های امبر خودش را ارضا کند. او برای رسیدن به اهدافش از تقلب و فریب دیگران ابایی ندارد. ولما تریسی را از برنامه اخراج می‌کند و حتی نتایج مسابقه‌ی «ملکه‌ی نوجوان اسپری‌مو» را هم به نفع امبر دستکاری می‌کند.

۳. خانم میرز در فیلم «میلی کاملا مدرن» (Thoroughly Modern Millie)

خانم میرز یکی از شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

خانم میرز (بیاتریس لیلی)، سرپرست مهمان‌خانه‌ی پریسیلا و یک هنرپیشه‌ی ناموفق است. ساکنان مهمان‌خانه‌ی پریسیلا از کار غیرقانونی خانم میرز و هم‌دستانش، یعنی قاچاق زنان از نیویورک‌سیتی به پکن بی‌خبرند. دوشیزه دوروتی براون (مری تایلر مور) به‌عنوان مستاجر جدید وارد مهمان‌خانه می‌شود و با میلی دلمونت (جولی اندروز) هم‌اتاقی می‌شود. خانم میرز متوجه می‌شود که دوروتی یتیم است و از موقعیت او سواستفاده می‌کند.

خانم میرز از آن دسته شخصیت‌هایی است که در نگاه اول شرور بودنشان مشخص نمی‌شود. چیزی که او را به یکی از شخصیت‌های شرور عالی در فیلم‌های موزیکال تبدیل می‌کند، زیرکی و محاسبات دقیقش است. خانم میرز بدون نقشه و برنامه‌ریزی کاری انجام نمی‌دهد. او با فریب و حیله زنان را به دام می‌اندازد و باعث می‌شود آن‌ها غافلگیر شوند. همچنین او همیشه به دنبال منافع خودش است و به هیچ‌کس حتی آدم‌های خودش اهمیت نمی‌دهد.

۲. اورین اسکریولو در فیلم «فروشگاه کوچک ترسناک» (Little Shop of Horrors)

اورین اسکریولو یکی از شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

اورین (استیو مارتین) دندان‌پزشک پرخاشگر و خودشیفته‌ و دوست‌دختر آدری است. آدری در یک گل‌فروشی با سیمور کار می‌کند و آن‌ها با هم دوست می‌شوند. سیمور یک گیاه فضایی عجیب کشف می‌کند که برای زنده ماندن به خون انسان نیاز دارد. این گیاه که در نهایت آدری دوم نامیده می‌شود، به شدت رشد و توجه رسانه‌ها را به خود جلب می‌کند. سیمور شاهد اذیت و آزار آدری توسط اورین می‌شود و تصمیم می‌گیرد او را به‌عنوان غذای خوبی برای آدری دوم به خورد گل بدهد.

هرچند آدری دوم گیاهی وحشتناک و شرور است، اما اورین شخصیت بسیار پلیدتری به نظر می‌رسد. او تحت کنترل حس قدرت‌طلبی و سلطه‌جویی‌اش رفتار می‌کند. رفتارهای پرخاشگرانه‌ی او از دوران کودکی و با آزار دادن حیوانات شروع شده است. اورین به‌عنوان یک دندان‌پزشک، گاز اکسید نیتروژن نشاط‌‌آور مصرف و بیمارانش را با دریل‌های قدیمی‌اش اذیت می‌کند. او با آدری بد رفتار می‌کند و سیمور را هم مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

۱. تناردیه‌ها در فیلم «بینوایان» (Les Misérables)؛ از بهترین شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال

تناردیه‌ها زوج شرور فیلم «بینوایان» هستند. در این فیلم محصول سال ۲۰۱۲، نقش مادام تناردیه را هلنا بونهام کارتر و نقش موسیو تناردیه را ساشا بارون کوهن بازی می‌کنند. موسیو و مادام تناردیه صاحب مهمان‌خانه‌ای هستند که از کوزت، دختر فانتین، به همراه دو دختر خودشان نگهداری می‌کنند. با این حال، آن‌ها ابرای نگهداری کوزت پول می‌گیرند و فانتین را مجبور می‌کنند تا به آن‌ها پول بدهد. فانتین بعدها فوت می‌کند و ژان والژان بعد از مرگ او، کوزت را به فرزندی قبول می‌کند.

بسیاری از مردم ممکن است ژاور را شخصیت شرور فیلم «بینوایان» بدانند، اما اینطور نیست. تناردیه‌ها ترسناک‌ترین شخصیت‌های منفی بینوایان و در عین حال یکی از بهترین شخصیت‌های شرور فیلم‌های موزیکال هستند. آن‌ها از کوزت بیچاره سواستفاده می‌کنند و او را آزار می‌دهند و از فانتین اخاذی می‌کنند. در نهایت حرص و طمع  تناردیه‌ها باعث مرگ فانتین و آسیب‌های روحی عمیق برای کوزت می‌شود. با این حال موسیو و مادام تناردیه به آزار دادن کوزت و فانتین بسنده نمی‌کنند؛ آن‌ها جنایتکاراند و عاشق دزدی و پیدا کردن راه‌های غیرقانونی برای پول درآوردن هستند.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما