با برخی از قابلیت‌ها و مکانیک‌های جدید بازی Saints Row آشنا شوید

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
Saints Row

بازسازی بازی سینتز رو (Saints Row) در مراسم گیمزکام (Gamescom) سال ۲۰۲۱ معرفی شد. این بازی تغییرات بسیار زیادی نسبت به عناوین قبلی این مجموعه داشته و به همین علت برخی از طرفداران از آن راضی نبودند. با اینحال واکنش‌های کلی به این بازی در فضای مجازی بسیار متنوع بوده است. همینطور اینکه شرکت سازنده اعلام کرده که تغییری در این بازی اتفاق نخواهد افتاد و همانگونه که معرفی شده، عرضه خواهد شد.

از زمان معرفی این بازی، رسانه تلاش بسیاری کرده تا اطلاعات بیشتری از سینتز رو جدید پیدا کند. حتی برخی از منابع تلاش کردند تا روند کلی ساخت این بازی را نیز مشخص کنند. با توجه به چیزی که در تریلر دیدیم، سینتز رو جدید تغییرات زیادی در زمینه گیم‌پلی و داستان داشته است.

حال اخیراً اعلام شده که موارد جدیدی به این بازی اضافه شده است. ما نیز تلاش کردیم تا در این متن تعدادی از آن‌ها را به شما شرح دهیم.

جریان (Flow)

جریان یک سیستم امتیازی است. به این معنا که برای شما قابلیت‌هایی را باز خواهد کرد که در مبارزات از آن استفاده کنید. برای بدست آوردن امتیاز جریان (Flow Point) هم شما باید در جنگ‌ها فعال باشید. به این معنا که به دشمنان و وسایلشان آسیب بزنید. برای مثال کشتن ۱۰ دشمن و از بین بردن ۵ وسیله نقلیه برای شما ۱۵ هزار امتیاز خواهد داشت. حال این مقدار برابر با ۱.۵ امتیاز جریان است. شما از آن استفاده کرده و کاراکتر خود را ارتقاء می‌دهید.

بازی سینتز رو

توانایی‌ها (Abilities)

توانایی‌های شما وابسته به جریان است. به این معنا که توانایی‌های بهتر نیازمند امتیازات جریان بیشتری هستند. برای پیشرفت کرکتر شما نیازمند این توانایی‌ها هستید. هرچه لول شما بالاتر برود دسترسی شما به توانایی‌های مختلف نیز بیشتر خواهد شد. دقت کنید که برای فعال کردن توانایی‌ها شما نیاز دارید تا دکمه مربوطه را فشار دهید. مثال‌هایی از توانایی‌ها موارد زیر هستند:

  • سورپرایز (Surprise): یک دشمن را گرفته، به او نارنجک متصل کرده و او را به طرف افراد دیگر پرتاب کنید. به همین دلیل یک انفجار بزرگ رخ خواهد داد.
  • آپرکات آتشین (Flaming Uppercut): با یک آپرکات دشمن خود را به آسمان پرتاب کنید.
  • نینجا (Ninja): یک بمب دودی را پرتاب کنید تا دشمنان شما را نبینند.

برتری‌ها (Perks)

شما می‌توانید ۵ برتری انتخاب کنید. در اصل اولین جایگاه برتری بعد از مأموریت اول باز خواهد شد ولی موارد بعدی را باید خریداری کنید. شما با کامل کردن چالش‌های مختلف می‌توانید ارز داخل بازی را بدست آورده و برتری‌های مختلفی را خریداری کنید. پس هرچه بیشتر بگردید و چالش به اتمام برسانید، برتری‌های بیشتری هم پیدا خواهید کرد. برتری‌ها هم ۳ دسته هستند:

  1. سطحی (Basic): این دسته شامل موارد کوچکی است که در بازی به شما برتری می‌دهد. البته نکته اینجاست که اکثر آن‌ها در شرایط خاص به درد شما خواهند خورد.
  2. پیشرفته (Advanced): این موارد کمی بهتر از آیتم‌های قبلی هستند. برای مثال اینکه بعد از هر قتل شما ۵۰ درصد جان خود را بازیابی کنید و مثال‌های دیگری از این دسته.
  3. بسیار پیشرفته (Ultimate): این موارد بیشتر جنبه بامزه بودن دارد با اینحال بسیار کاربردی است. برای مثال اینکه با یک زنگ یک خانه را منفجر کنید.

اعدام (Execution)

سیستم اعدام در بازی سینتز رو بستگی به جان فرد دارد. به این معنا که با آسیب زدن و کشتن دشمنان جان سما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. سیستم اعدام هم جان کاراکتر و هم توان وسیله نقلیه را افزایش خواهد داد. برای مثال اینکه به یک ماشین تنه زده و آن را منفجر کنید.

تمامی موارد ذکر شده، هماهنگی خاصی با یکدیگر دارند. با اینکار تجربه گیمینگ شما نیز جالب‌تر خواهد شد. به همین علت باید تلاش کنید تا از موارد درست و به موفق استفاده کنید تا امتیازات بیشتری دریافت کنید.

شخصی‌سازی (Customization)

در مورد سیستم شخصی‌سازی بازی سینتز رو در اینجا حسابی صحبت کردیم. با اینحال باید گفت که این بازی دارای یک سیستم شخصی‌سازی به شدت گسترده است. همین باعث خواهد شد تا بازیکنان کاراکتر مورد علاقه خود را ساخته و تجربه خاصی را برای خود رقم بزنند. البته باید گفت که قابلیت شخصی‌سازی در این بازی مانند هیچ عنوان دیگری نیست.

بازسازی سینتز رو

شخصی‌سازی گسترده در این بازی باعث خواهد شد تا کاراکتر اصلی هر بازیکن با فرد دیگر متفاوت باشد.

سفر سریع (Fast Travel)

بازی سینتز رو یک سیستم سفر سریع جدی دارد. به طور کلی این سیستم به شما اجازه خواهد داد تا بدون وقت تلف کردن به مکان‌های مختلف شهر بروید. منطقه‌های سفر سریع با عکس گرفتن از آن‌ها باز خواهند شد. زمانی که شما از آن عکس بگیرید به راحتی به این مکان می‌توانید سفر کنید.

موارد قابل جمع آوری و زباله گردی (Collectibles and Dumpster Diving)

موارد کلکسیونی دوباره به بازی سینتز رو بازگشتند. با اینحال تغییراتی با موارد موجود در عناوین قبلی دارند. شما این موارد را می‌توانید در ظاهر توده‌های دارو پیدا کنید. همینطور اینکه زباله‌دان‌های اطراف شهر نیز در صورت گشت و گذار، موارد زیادی در خود دارند. شما حتی می‌توانید آیتم‌های زیادی را در آن‌ها پیدا کنید.

ماجراجویی‌های مجرمانه (Criminal Ventures)

ماجراجویی‌های مجرمانه در اصل مأموریت‌های کوچکی هستند که با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید امتیازهای مختلفی را بدست بیاورید. از این مأموریت‌ها می‌توان به کلاه‌برداری، سرقت بانک و کارهایی از این دسته اشاره کرد. شما با اتمام این ماجراجویی‌ها امتیازهای مختلف بدست آورده و توانایی‌ها و برتری‌های جدیدی در دسترس شما خواهد بود.

دسترسی (Accessibility)

قابلیت دسترسی در سینز رو به شدت اهمیت دارد. به دلیل اینکه شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا این بازی در دسترس همه افراد باشد. به همین دلیل کاربران می‌توانند موارد زیادی را در این بازی تغییر دهند.

بازی سینتز رو

به طور کلی این بازسازی با هرچه در گذشته از سینتز رو دیدیم تفاوت دارد.

بخش چندنفره (Multiplayer)

هنوز خبری از بخش چند نفره اعلام نشده است. البته لازم به ذکر است که سینتز رو در حالت کوآپ (Co-op) قابل تجربه است. با اینحال اینطور که به نظر می‌رسد به زودی یک بخش چند نفره کامل نیز به بازی اضافه خواهد شد. این حالت چند نفره پس از عرضه بازی به آن اضافه خواهد شد. با اینحال باید صبر کنیم و ببینیم که استودیو این موضوع را تأیید می‌کند یا نه.

بازی سینتز رو در تاریخ ۱ شهریور (۲۳ آگوست) برای کامپیوتر، کنسول‌های نسل ۸ و نسل ۹ عرضه خواهد شد.

منبع: Whatifgaming.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه