۷ ترفند حرفه‌ای برای جمع کردن لوازم سفر

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
جمع آوری وسایل سفر در چمدان کوچک

مانند هر چیز دیگری، وقتی نوبت به بستن چمدان‌‌ها می‌رسد، رازی برای انجام آن کار به بهترین شکل وجود ندارد؛ بلکه آشنایی با یک‌سری ترفندهای جزئی و تمرین، می‌توان راه‌گشای شما برای جمع کردن وسایل به جمع‌وجورترین شکل ممکن باشد. بنابراین در این نوشتار شما را با یک‌سری نکات ساده به منظور بستن چمدان‌ها و کیف‌ها آشنا می‌کنیم تا ساعات قبل از سفر (زمان جمع کردن لوازم مورد نیاز) به شیرینی سفر باشد!

۱. لیستی از وسایل سفر آماده کنید!

جمع کردن لوازم مسافرت

قبل از انجام هر کاری، لیستی از وسایلی که قصد بردن آن‌ها با خود دارد را آماده کنید. بهتر است این کار را چند روز قبل از سفر، انجام دهید. برای نوشتن لیست لازم است هر آنچه نیاز دارید را به تفکیک یادداشت کنید. چنین مواردی می‌تواند شامل لباس‌ها، لوازم آرایش، لوازم دیجیتالی، اسناد مهم و غیره باشد! وجود یک لیست خوانا و دسته‌بندی شده به شما کمک می‌کند تا اقلام خود را در زمان جمع کردن چمدان‌ها، یکی یکی بررسی کنید تا چیزی را فراموش نکنید. این مسئله به‌ویژه برای دانشجویان می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

۲. برای خرید چمدان هزینه کنید، ارزشش را دارد!

این موضوع ممکن است از نظر شما واضح به نظر برسد، اما آن‌قدر اهمیت دارد، که باید یادآوری شود. اگر یک چمدان ارزان قیمت و بی‌کیفیت بخرید، احتمال فرسودگی و پارگی در طول سفر برای آن بسیار بالا خواهد بود؛ بنابراین بعید است که بعد از ۵ سفر متوالی جان سالم به در ببرد. بهتر است در مورد چمدان خود این‌گونه فکر کنید که وقتی دائماً به مسافرت می‌روید، بدن شما احساس خستگی می‌کند؛ همین امر در مورد چمدان هم صادق است. بنابراین به جای خرید چمدانی که ظرف چند سال باید آن را جایگزین کنید، بودجه‌ی خود را صرف خریدی باکیفیت کنید؛ چرا که در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما هم می‌شود.

اغلب افراد چمدان‌هایی به رنگ مشکی، نقره‌ای یا بژ را ترجیح می‌دهند، بنابراین بهتر است چمدانی با رنگ متفاوت خریداری کنید، که به راحتی از دیگران قابل تشخیص باشد!

همچنین به یاد داشته باشید که اغلب افراد چمدان‌هایی به رنگ مشکی، نقره‌ای یا بژ را ترجیح می‌دهند؛ بنابراین توصیه می‌شود که اگر امکانش وجود دارد، چمدانی با رنگی متفاوت خریداری کنید. این انتخاب از این جهت مهم است که در زمان خروج بار، بلافاصله متوجه چمدان خود بر روی نقاله خواهید شد.

۳. مکعب‌های بسته‌بندی را می‌شناسید؟

اگر تا به حال از مکعب‌های بسته‌بندی برای حمل لوازم در چمدان، استفاده نکرده‌اید، باید بدانید که یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نظم دادن به داخل چمدان یا کیف خود را از دست داده‌اید. به طور کلی شما می‌توانید انواع مکعب‌های بسته‌بندی را در بازار پیدا کنید که در سه اندازه‌ی بزرگ، متوسط و کوچک وجود دارد. پیشنهاد می‌شود که در کنار سایر سایزها، مکعب بسته‌بندی کوچک را حتما تهیه کنید؛ چرا که می‌توانید لباس‌های زیر و شخصی خود را در آن قرار دهید، بنابراین دردسری از بابت پیدا کردن آن‌ها در چمدان نخواهید داشت.

مکعب‌های بسته‌بندی

مکعب‌های بسته‌بندی از جمله کاربردی‌ترین لوازم در نظم دادن به چمدان‌های شما است.

۴. زیورآلات خود را سازمان‌دهی کنید

بنابر تجربه، همیشه زیورآلات آخرین چیزی است که برای سفر به آن فکر می‌کنیم و به راحتی آن‌ها را از یاد می‌بریم. این در حالی است که با سازماندهی و بسته‌بندی گوشواره‌ها یا گردن‌بندهای خود می‌توانید از بودن آن‌ها در کنارتان مطمئن شوید. برای بسته‌بندی زیورآلات بهتر است جعبه‌ی مخصوصی برای نگهداری و عدم گره خوردن آن‌ها به یکدیگر خریداری کنید، به طوری که بدنه و دربی کاملا سخت داشته باشد.

۵. لباس‌ها را تا نزنید، رول کنید!

رول کردن لباس‌ها برای چمدان مسافرت

در حالی که تا کردن لباس‌ها در چمدان امری رایج و از روی عادت است، اما باید بدانید که رول کردن لباس‌ها فضای بیشتری را در چمدان محیا می‌کند؛ همچنین اجازه نمی‌دهد که چین و چروک‌های زیادی بر روی لباس بیافتد. در همین راستا بهتر است که لباس‌های خود را بر اساس نوع آن‌ها (پیراهن، شلوار و غیره) جدا کنید و هر یک را در معکب بسته‌بندی مخصوصی قرار دهید. با انجام این کار نه تنها در فضای چمدان صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه دقیقاً می‌دانید که هر لباسی کجای چمدان یا کیف قرار دارد!

برای جلوگیری از آسیب به لوازم ظریف و حساس، لباس‌های ضخیم‌تر را در بخش‌های نزدیک به چرخ چمدان خود قرار دهید. همچنین وقتی به سمت فرودگاه می‌روید، ترجیحا یک جفت کفش راحتی (بدون بند) بپوشید که به راحتی پوشیده می‌شود و خیلی آسان هم از پا در می‌آید.

علاوه بر این، برای جلوگیری از آسیب به لوازم ظریف مانند کیف‌های و کفش‌های تزئین شده، لباس‌های ضخیم‌تر را در بخش‌های نزدیک به چرخ چمدان خود قرار دهید؛ در چنین حالتی، لوازم ظریف‌تر در کیف شما امنیت بیشتری خواهند داشت.

۶. کیف آرایشی شفاف بخرید!

شاید چندان به چشم نیاید اما خرید و استفاده از کیف آرایشی شفاف در سفر می‌تواند حسابی کار شما را راحت کند. این وسیله نه تنها به شما این امکان را می‌دهد که آن را به آسانی در چمدان ببینید، بلکه کمک می‌کند که به راحتی لوازم آرایشی مورد نیاز خود را (در داخل کیف لواز آرایش شفاف)، پیدا کنید. لازم به ذکر است که با وجود چنین کالایی، در صورت نشتی و یا کثیف شدن داخل کیف، می‌توانید به راحتی آن را بشویید.

۷. کیسه‌ی مخصوص البسه‌ی کثیف فراموش نشود!

آخرین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که لباس‌های تمیز خود را با موارد کثیف مخلوط کنید. بنابراین لازم است که یک کیسه‌ی مخصوص البسه‌ی کثیف به همراه داشته باشید تا وقتی به خانه رسیدید، آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید. همچنین توصیه می‌کنیم که کیسه‌ی البسه‌ی کثیف را از نوع شفاف انتخاب کنید.

منبع: THE EVERYGIRLبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما