کیلین مورفی انتخاب اول بازی در نقش تامی شلبی نبود (گزینه‌ی اصلی را بشناسید)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
کیلین مورفی

تقریبا غیرممکن است که پیکی بلایندرز را بدون حضور کیلین مورفی در نقش اصلی سریال، تامی شلبی تصور کنید اما چندی پیش مشخص شد که مورفی در ابتدا برای این نقش انتخاب نشده بود.

این سریال بیشتر به دلیل شخصیت‌های برجسته و پیچیده‌اش، موفقیت چشم‌گیری داشته، جوایز زیادی را برنده شده است و هر فصل که می‌گذرد، محبوبیت بیشتری کسب می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که فصل ششم پیکی بلایندرز پس از مدت‌ها انتظار، زمستان امسال پخش شود و پس از آن، فیلم کامل پیکی بلایندرز که اخیرا معرفی شده است، منتشر خواهد شد.

پیکی بلایندرز در سال ۱۹۱۹ در بیرمنگام شروع می‌شود و داستان خانواده شلبی را دنبال می‌کند که به کشت و کشتار می‌پردازند و از سرگردانان خیابانی به صاحبان کسب‌وکارهای قانونی تبدیل می‌شوند. تامی شلبی (با بازی کیلین مورفی) به‌عنوان رییس خانواده و رهبر باند، مغز متفکر این امپراتوری است که خانواده را به جنگ‌ با باندهای دیگر، آشفتگی‌های درونی، سیاست‌های پیچیده و باقی اتفاقات هدایت می‌کند که همگی منجر به اوج گرفتن قدرت این خانواده به‌عنوان افرادی ثروتمند می‌شوند. این خانواده در فصل ۵ و زمانی که ثروت خود را به دلیل سقوط بازار سهام در سال ۱۹۲۹ از دست می‌دهند، دوباره به راه‌های غیرقانونی روی می‌آورند. فصل ۶ پیکی بلایندرز احتمالا از جایی که سریال در فصل ۵ پایان یافت، ادامه پیدا خواهد کرد و معضلات روانی، احساس گناه و غم از دست دادن همسر و مصرف مواد افیونی توسط تامی را به تصویر می‌کشد.

پیکی بلایندرز

بازی مورفی در نقش تامی شلبی در سریال پیکی بلایندرز، برای او جوایز متعددی از جمله بهترین بازیگر نقش اول مرد درام از آکادمی فیلم و تلویزیون ایرلند و جایزه تلویزیون ملی برای بهترین اجرای درام را به ارمغان آورده است. به نظر می‌رسد که در ابتدا کارگردان سریال، استیون نایت مطمئن نبود که آیا مورفی را به‌عنوان مرد اصلی خود انتخاب کند یا خیر و برای این نقش به شخص دیگری چشم دوخته بود. هنگام انتخاب بازیگر برای نقش تامی در پیکی بلایندرز، نایت در مقطعی، جیسون استاتهام را برای این نقش می‌خواست و در واقع این کیلین مورفی بود که نظر او را تغییر داد.

نایت در مصاحبه‌ای گفت: «من هر دوی آن‌ها را در لس آنجلس ملاقات کردم تا درباره این نقش با آن‌ها صحبت کنم و جیسون را انتخاب کردم. یکی از دلایلم این بود که جیسون از نظر فیزیکی شرایط بهتری داشت. کیلین از این نظر کمی متفاوت بود.» مورفی تردید نایت در انتخاب او را احساس کرد و بعدا (در مصاحبه با گاردین) گفت: «نیاز بود تا او را قانع کنم. در ابتدا، درباره این که آیا من از آمادگی جسمانی لازم برخوردار هستم یا خیر، شک و تردیدهایی وجود داشت که من از آن‌ها آگاه هستم. من از نظر جسمی، قوی‌ترین فرد ممکن نیستم.»

با این حال، یکی جذاب‌ترین خصوصیات تامی در سراسر پیکی بلایندرز، توانایی او در بهره بردن از دست کم گرفته شدن خود توسط دیگران است. دشمنان تامی شلبی (مانند نایت در قبال مورفی) او را فردی ترسناک نمی‌دانند، زیرا او در ابتدا به‌عنوان کسی که باید از او ترسید به نظر نمی‌رسد. همین عدم قدرت‌نمایی فیزیکی است که تامی را به همان کسی که در سریال است تبدیل‌ می‌کند. انتخاب فردی با خصوصیات فیزیکی استاتهام، فاکتورهای متعددی را در پیکی بلایندرز تغییر می‌دهد اما لزوما باعث پیشرفت سریال نمی‌شود.

مورفی برای تغییر نظر نایت، متنی را برای کارگردان ارسال کرد و گفت: «به یاد داشته باش که من یک بازیگر هستم». نایت در مصاحبه خود، واکنشش به متن مورفی را به یاد می‌آورد و می‌گوید: «مسأله دقیقا این بود که او به‌عنوان یک بازیگر به‌خوبی می‌تواند خود را تغییر دهد و متحول کند». هنگام تماشای پیکی بلایندرز، مورفی از نظر روان‌شناختی به همان اندازه (اگر نگوییم بیشتر) بازیگری که از نظر فیزیکی قوی‌تر است، ترسناک به نظر می‌رسد. تامی بی‌رحم و درخشان و همیشه یک قدم جلوتر از بقیه است.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۹ دیدگاه
 1. علی

  یعنی شما میخاین بگین فاکتور اصلی یه گروه گنگستر داشتن سیکس پکه ؟؟؟ واقعا مسخره اس . یه گنگستر شجاع بودن و زرنگ بودنش از همه مهم تره که تو چهره کیلین مورفی بیشتر به چشم میاد .

 2. Zahra

  کیلین خیلی بهتر از جیسونه اون چی بود اصلا قیافه نداره

 3. عمو اکبر

  تامی شلبی چون شخصیت ش بر خلاف ننفطه نظر های مشترک شماهاست با هاش هالا هی مخالفت کنید

 4. عباس

  این بچه ریزه در مقابل جیسون هیچ هست و قیافه بسیار مسخره ای برای تام شلبی دارد

  1. امیر

   مسخره جیسونه‌ حالیت شد؟کلین مورفی با اختلاف بهترین بازیگر توی دنیاست‌ هیچ موجودی به اندازه کلین مورفی استعداد بازیگری نداره از چهرش‌ ابهت و شجاعت میباره

 5. Ali

  جیسون ۵۰ میلیارد برابر کیلین مورفی استعداد داره و اگر توی فیلم میبود فروشش و امتیازش و بیننده هاش چندین برابر میشد اصلا قیافه مورفی به درد تام شلبی نمیخورد

  1. REX FF

   بیا پایین بچه

  2. سیدمادح صداقتی

   مورفی برای سریال خیلی بهتر از جیسونه چون به چهره جیسون غم راهی نیست و بیشتر جنگ و دعوا میخوره و برای چهره های غم انگیز چهره خوبی نیست ولی مورفی در حین کشت و کشتار چهره غم انگیزی داره که بعد از کشته شده همسرش خیلی بیشتر خودنمایی میکند.
   کلا به تیپ و قیافه جیسون استاتهام غم نمیخوره

  3. ..

   کلین مورفی خدای بازیگراست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما