سامسونگ در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۰ میلیون گوشی کمتری تولید می‌کند

۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سامسونگ بی‌توجهی مشتریان

در سال ۲۰۲۰ اقتصاد جهانی به دلیل بحران کرونا با بحران‌ها و چالش‌های زیادی روبرو شد. در این سال طبیعتا تقاضا برای خرید گوشی‌های هوشمند کمتر از سال‌های قبلی بود. در سال ۲۰۲۱ هم با وجود اینکه اوضاع اندکی بهتر شد، ولی باز هم آمار فروش در حد و اندازه‌ی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ نبود. به همین خاطر برخی کارشناسان انتظار داشتند در سال ۲۰۲۲ وضعیت بازار موبایل بسیار بهتر شود که ظاهرا قرار نیست چه اتفاقی بیفتد. بر اساس یک گزارش جدید، میزان تولید گوشی‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۲ کمتر از حد انتظار خواهد بود.

سامسونگ در ابتدا قصد داشته در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۱۰ میلیون گوشی را راهی بازار کند. ولی حالا گفته می‌شود در این سال با ۲۸۰ میلیون گوشی روبرو خواهیم شد. از سوی دیگر قرار است تولید تمام گوشی‌های سامسونگ-از پایین‌رده تا پرچم‌دار-کاهش پیدا کند و این یعنی تغییر موردنظر فقط محدود به یک دسته‌ی قیمتی نخواهد بود.

از جمله دلایل اصلی مربوط به این تصمیم هم به مواردی مانند حمله‌ی روسیه به اوکراین و تورم جهانی قیمت‌ها اشاره شده است. به نظر طی ماه‌های اخیر تقاضا برای خرید گوشی‌های هوشمند به حدی کاهش یافته که سامسونگ مجبور شده در برخی بازارها تخفیف‌های قابل توجهی را برای گلکسی S22 اولترا ارائه دهد. همچنین گوشی میان‌رده‌ای مانند گلکسی A53 5G هم با تخفیف قابل توجهی روبرو شده و ممکن است به‌زودی گوشی‌های پایین‌رده مانند A13 هم با تخفیف‌ در قیمت روبرو شوند.

گوشی سامسونگ

اگر سامسونگ واقعا به دنبال عرضه‌ی حدود ۲۸۰ میلیون گوشی در سال جاری میلادی باشد، پس آمار فروش گوشی‌های این شرکت احتمالا پایین‌تر از سال ۲۰۲۱ خواهد بود. لزوما اهداف تولید شرکت‌ها عملی نمی‌شود و برای مقایسه باید بگوییم که این شرکت در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۷۲ میلیون گوشی راهی بازار کرده است.

با وجود این کاهش، ظاهرا مدیران سامسونگ امیدوار هستند که در این سال موفق به عرضه‌ی حدود ۱۸ میلیون گوشی تاشو خواهند شد. این در حالی است که طی سال ۲۰۲۱ حدود ۱۳ میلیون گوشی تاشوی سامسونگ راهی بازار کشورهای مختلف شده است. این یعنی حتی اگر پیش‌بینی مربوط به افزایش تقاضا برای گوشی‌های تاشوی سامسونگ عملی شود، این نوع گوشی‌ها همچنان بخش بسیار کوچکی از این بازار را در اختیار دارند.

چند روز قبل هم گزارشی منتشر شد که طبق آن، اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۲۰ میلیون آیفون تولید کند. باید خاطرنشان کنیم در ابتدا تحلیلگران می‌گفتند در این سال حدود ۲۲۰ میلیون آیفون راهی بازار خواهد شد. بنابراین باید ببینیم آیا دیگر شرکت‌ها می‌توانند در این شرایط آمار فروش گوشی‌های خود را افزایش دهند یا نه.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه