تمام کاراکترهایی که احتمالا در انیمیشن «سونیک خارپشت ۳» حضور دارند

۱۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰ ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
سونیک خارپشت 3

پیش‌تر بیان شده بود که فیلم «سونیک خارپشت ۳» از وجود کاراکتری به نام خارپشت سایه بهره خواهد برد، اما به احتمال زیاد بسیاری از کاراکترهای «سونیک خارپشت ۲» نیز در دنباله‌ی سوم حضور خواهند داشت.

ما در دنباله‌ی دوم فرنچایز سونیک که اخیرا منتشر شده شاهد حضور کاراکترهایی نظیر تیلز و ناکلز بودیم که در فیلم اول حضور نداشتند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که «سونیک خارپشت ۳» شامل مجموعه‌ای از کاراکترهای متنوع‌تر باشد. لذا لیست طولانی‌ای از شخصیت‌ها وجود دارد که می‌توان در دنباله‌ی سوم شاهد حضورشان بود.

هشدار: در این مطلب خطر لو رفتن داستان فیلم «سونیک خارپشت ۲» وجود دارد

سری سونیک که به عنوان یک بازی در سال ۱۹۹۱ منتشر شد، در طول سی سال توانسته به مجموعه‌ی موفقی در رسانه‌های مختلف تبدیل شود. علاوه بر چیزی در حدود ۱۰۰ بازی، فرنچایز سونیک شامل برنامه‌های تلویزیونی متنوع، کتاب‌های مصور، اسباب‌ بازی‌ها و بسیاری از موارد دیگر است. در حقیقت این مجموعه در طول سه دهه توانسته به شهرت و محبوبیت خاصی دست یابد. از آنجایی که این فرنچایز تقریبا در هر رسانه‌ی ممکنی نفوذ کرده، در طول سالیان شخصیت‌های زیادی به آن اضافه شده‌اند که بسیاری از آن‌ها ممکن است در «سونیک خارپشت ۳» نیز حضور داشته باشند.

در حالی که صحنه‌ی پس از تیتراژ اولین فیلم سونیک فقط تیلز را نشان می‌داد، این ناکلز بود که در «سونیک خارپشت ۲» پای به میدان نهاد و نقش اصلی را از آن خود کرد. بنابراین درست همانند فیلم اول و دوم، تمامی دنباله‌های «سونیک خارپشت» از وجود یک شرور اصلی بهره خواهند برد. با این حال، «سونیک ۲» نشان داد که این دنباله‌ها قرار نیست به آنچه که در صحنه‌ی پس از تیتراژ فیلم قبلی گفته شده محدود شوند، زیرا ناکلز شخصیت محبوب و بزرگی بود و قطعا می‌توانست یک صحنه پس از تیتراژ را به خودش اختصاص دهد. به همین دلیل، این احتمال وجود دارد که در «سونیک خارپشت ۳» علاوه بر کاراکتر سایه، کاراکترهای دیگری هم حضور داشته باشند، چه این کاراکترها به داستان سایه مربوط باشند و به عنوان تیم او دسته بندی شوند چه در برابرش قرار گیرند و به سونیک کمک کنند.

امی رز

سونیک خارپشت 3

در حالی که تیلز یکی از شناخته شده‌ترین دوستان جوجه تیغی داستان ما یعنی سونیک است، امی رز دومین دوست نزدیکی است که این خارپشت دارد. این جوجه تیغی صورتی، چکشی بزرگ به دست دارد و هر دشمنی را که بر سر راهش قرار می‌گیرد، با آن چکش در هم می‌کوبد و لذا از این نظر می‌توان گفت کاراکتر منحصربه‌فردی است. یکی از ویژگی‌های تعیین کننده و برجسته‌ی این کاراکتر جذاب، علاقه‌ی شدیدی است که او به سونیک دارد. هدف اصلی سونیک در هر دو فیلمی که تاکنون ساخته شده یافتن خانواده‌اش بوده و علاقه‌ی امی به او می‌تواند باعث شود که سونیک بتواند برای خودش تشکیل خانواده دهد.

در حالی که ممکن است کاراکتر امی به خط داستانی سایه و برخی از شخصیت‌های بالقوه‌ی دیگر مرتبط نباشد، اما امی رز محبوب‌ترین شخصیت سونیک است که هنوز در هیچ‌کدام از فیلم‌های «سونیک ۱ و ۲» حضور نداشته، بنابراین جای تعجبی وجود ندارد که در «سونیک ۳» شاهد حضورش باشیم و از اضافه شدن این کاراکتر به جمع دوستان سونیک لذت ببریم.

متال سونیک

سونیک خارپشت 3

متال سونیک پس از دکتر اگمن دومین شخصیت شرور موجود در داستان‌های سونیک است. در واقع حدس زده می‌شد که متال سونیک، مهم‌ترین شرور مجموعه فیلم‌های «سونیک خارپشت» باشد. اما چنین اتفاقی روی نداد و حال ساخت دنباله‌ی سوم فرصت مناسبی برای استفاده از این شخصیت شرور است.. کاراکتر سایه همیشه یک ضدقهرمان بوده، به این معنی که به احتمال زیاد او در پایان دنباله‌ی سوم، تیمی را بر علیه سونیک تشکیل خواهد داد. اما متال سونیک یک تهدید کامل و تمام عیار است، در حقیقت او آن‌قدر قدرتمند است که ممکن است نیازی نداشته باشد که تیمی از شرورها را بر علیه سونیک تشکیل دهد.

راه‌های مختلفی وجود دارد که او می‌تواند به واسطه‌ی آن‌ها در فیلم سوم ظاهر شود، مثلا ممکن است این خارپشت، اختراع دیگر دکتر اگمن باشد یا توسط سازمان گان خلق شود. هر چه که هست اضافه شدن کاراکتر متال سونیک به دنباله‌ی سوم می‌تواند هیجان فیلم را بیشتر کند و به جذابیت داستان فیلم بیفزاید.

رژ خفاش

سونیک خارپشت 3

رژ خفاش، یک دزد جواهرات حرفه‌ای است که معمولا با واحد نگهبان ملل گان همکاری می‌کند، یعنی همان گروهی که در «سونیک ۲» نیز شاهد حضورشان بودیم. بنابراین به دلیل ارتباطی که رژ با این سازمان مخفی داد، نقش بزرگی را در یافتن سایه یعنی همان کاراکتری که در صحنه‌ی پس از تیتراژ پایانی دنباله‌ی دوم به ما نشان داده شد ایفا خواهد کرد.

در حالی که ممکن است او به اندازه‌ی تیلز یا ناکلز برای مخاطبان جذاب نباشد، اما همچنان در بین طرفداران سری ماجراجویی‌های سونیک محبوبیت زیادی دارد و لذا اینکه بتوانیم این کاراکتر محبوب را در «سونیک ۳» مشاهده کنیم قطعا برایمان جذاب خواهد بود.

کریم خرگوشه و چاو

سونیک خارپشت 3

 

خلاصه داستان سونیک ۲ حول محور استاد زمرد نقل می‌شود که همان‌طور که مشاهده کردیم از هفت زمرد آشوب تشکیل شده است. در پایان فیلم «سونیک خارپشت ۲»، استاد زمرد می‌شکند و زمردهای آشوب در هوا به پرواز در می‌آیند. بنابراین در «سونیک ۳» به احتمال زیاد خارپشت محبوب ما و دوستانش باید این زمردهای آشوب را که معلوم نیست به کجا رفته‌اند مجددا جمع آوری کنند و این به آن معنی است که ممکن است مجبور شوند با گونه‌ای که برای محافظت از این زمردها تعلیم داده شده‌اند برخورد کنند.

یعنی کاراکترهایی مانند چاو. از آنجایی که این کاراکتر با زمردها و قبیله‌ی اکیدنا ارتباط نزدیکی دارد، جای تعجبی وجود نخواهد داشت اگر «سونیک خارپشت ۲» به صورت پنهانی شرایط را برای حضور این کاراکتر در دنباله‌ی سوم مهیا کرده باشد. کریم خرگوشه نیز معمولا در کنار چاو ظاهر می‌شود و غالبا به عنوان یک شخصیت پدر مانند عمل می‌کند. بنابراین، اگر چاو در فیلم سوم ظاهر شود، به احتمال زیاد می‌توانیم شاهد حضور کریم نیز باشیم.

جوجه تیغی سیلور

سونیک خارپشت 3

 

قطعا جوجه تیغی سیلور انتخاب فوق‌العاده عجیبی برای دنباله‌ی سوم خواهد بود، اما «سونیک ۳» می‌تواند به راحتی از این مسافر زمان به روشی بسیار هوشمندانه استفاده کند. در پایان «سونیک ۲»، یکی از سربازان گان به این موضوع اشاره می‌کند که پروژه‌ای که سبب خلق خارپشت سایه شده ۵۰ سال پیش اتفاق افتاده است

اگرچه این منطقی نیست، زیرا این بدان معناست که سن خارپشت سایه بیشتر از سونیک است و در واقع او اولین کاراکتر منحصربه‌فردی بود که خلق شده است اما در کل شاید فیلم توضیحی برای داستان خود داشته باشد و شاید دنباله‌ی سوم بخواهد به همین موضوع بپردازد. زیرا سفر در زمان، یعنی قدرتی که سیلور از آن بهره می‌برد، می‌تواند توضیحی عالی برای این جدول زمانی به ظاهر عجیب باشد و ظاهر شدن او می‌تواند آشفتگی و هرج و مرج موجود در داستان فیلم را برطرف نماید

ماریا رباتنیک

سونیک خارپشت 3

ماریا رباتنیک در سری مجموعه‌های سونیک، حضور چندان پررنگی ندارد، اما حضور او در دنباله‌ی سوم به دلیل وجود کاراکتر سایه ضروری و انکار ناپذیر است. ماریا که در یکی از مراکز عظیم فضایی متولد شد، دختر عموی دکتر رباتنیک (معروف به اگمن) است. اما او به دلیل بیماری‌ای که از آن رنج می‌برد، هرگز نتوانست این ایستگاه فضایی را ترک کند و به زمین بیاید. به همین دلیل، پدربزرگ ماریا پروژه سایه را راه اندازی کرد تا راهی برای درمان او پیدا کند. اگرچه این پروژه ناموفق بود، اما همین پروژه‌ی نکام سبب خلق خارپشت سایه شد که به یکی از دوستان خوب ماریا در ایستگاه فضایی تبدیل گردیده بود.

بعدها، زمانی که سازمان گان تلاش می‌کند این پروژه را معدوم کند، ماریا در حالی کشته می‌شود که سعی داشت به خارپشت سایه در فرار از دست سربازان کمک کند. مرگ او، خارپشت سایه را به شدت زیر و رو کرد و سبب تحول این کاراکتر گردید و باعث شد که تا حدی خودش را تغییر دهد. در حالی که چنین داستانی برای فیلم‌های طنز آمیز «سونیک» داستان تاریک و غم انگیزی به نظر می‌رسد، اما در کل ماریا باید در «سونیک خارپشت ۳» حضور داشته باشد تا خط داستانی کاراکتر سایه تکمیل شود و فیلم بتواند داستان منسجمی را روایت نماید.

پروفسور جرالد رباتنیک

سونیک خارپشت 3

با بر ملا شدن پروژه‌ی خلق کاراکتر سایه در سکانس پس از تیتراژ «سونیک خارپشت ۲»، منطقی است که «سونیک ۳» خالق این آزمایشات را به مخاطب معرفی کند. در حقیقت مخاطب باید بداند که خالق این آزمایشات، پروفسور جرالد رباتنیک بوده است. جرالد رباتنیک پدربزرگ دکتر اگمن است که نقش مهمی را در مجموعه ماجراجویی‌های سونیک ایفا می‌کند. از آنجایی که پیش‌تر در فیلم دوم گفته شده که پروژه‌ی ساخت سایه، ۵۰ سال پیش کلید خورده، می‌توان به صراحت گفت که این جدول زمانی با سن جرالد که خالق او بود مطابقت دارد. از آنجایی که جرالد به اندازه نوه‌ی دانشمند و در عین حال دیوانه خود شیطان صفت نبود، کاراکتر او می‌تواند سبب خلق صحنه‌های احساسی جذابی در «سونیک ۳» شود زیرا او تمام تلاش خود را می‌کند تا نوه‌اش ماریا را نجات دهد.

فیلم‌های «سونیک خارپشت» تنها مشتی در برابر خروار هستند و هنوز به خیلی از داستان‌های موجود در مجموعه‌ی سونیک نپرداخته‌اند، بنابراین شخصیت‌های بسیار بیشتری در سری بازی‌های سونیک وجود دارند که می‌توان آن‌ها را در «سونیک ۳» مشاهده کرد. برای اجرای درست تمام خطوط داستانی بازی‌ها، قطعا باید کاراکترهای زیادی به دنباله‌های بعدی سونیک اضافه شوند. اگرچه ممکن است همه آن‌ها در دنباله‌ی بعدی حضور نداشته باشند، اما به احتمال بسیار زیاد در «سونیک خارپشت ۳» حداقل شاهد حضور تعدادی از این شخصیت‌های نمادین خواهیم بود که قطعا جذابیت خاصی به دنباله‌ی سوم خواهند بخشید.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۱ دیدگاه
 1. Avatar Rsh

  سلام دوستان. تقریباً بیشتر این مطالب صحیح هستن اما چند ایراد :
  قطعا داستان فیلم با داستان بازی تغییرات جزئی داره مثلا ممکنه بجای اگمن حضور استون که دستیار اگمن بود بجای اگمن شدو رو پیدا کنه، و اینکه چون شدو توسط جرالد خلق شده با جرالد و ماریا روابط خانوادگی دارن. نام بیماری ماریا هم سندروم نقص ایمنی هست. اگه سوال دیگه ای هست در خدمتم… و درضمن حضور بلک دوم و بلک آرمز ها یعنی کسی که دی ان ای شدو ازش گرفته شده رو فراموش نکنید.

 2. Avatar آرش عبدی

  و از اینا مهم تر حضور خود اگمن رباتنیکه چون جیم کری گفته میخواد حدافظی کنه احتمال دکتر رباتنیک

 3. Avatar پوریا روشن پژوه

  قطعا سرنوشت شدو مثل سرنوشت ناکلز خواهد بود و این هم جز یاران سونیک خواهدشد

  1. Avatar Rsh

   بله دقیقاً

 4. Avatar Mohamadmahdi

  شدو کجاست اصلا شدو اصل ماجراست😐

 5. Avatar نمیگم

  اگه فیلم رو دیده باشید ناکلز دوباره زمرد آشوب رو درست کرد و به خونه سونیک برد

 6. Avatar A.b

  پس شادو کو؟چرا شادو رو نزدین.
  اسپویل:
  توی آخر فیلم سونیک ۲ شادو رو نشون دادن دیگه..پس هستش…

  1. Avatar پارسا

   استاد اون صد در صدیه این احتمالات هستن

  2. Avatar زهرا

   سونیک (سایه) همون شادو هست shadow

   1. Avatar Rsh

    شدو نه شادو! شادو رو ژاپنی ها به شدو میگن به خاطر لهجه شون

  3. Avatar ابولفضل

   این اونایی را گفته که احتمال داره باشن . اون که حتما هست

 7. Avatar امیر احمد

  کی فیلم ساخته میشه و دوبله میشه به نظر شما

  1. Avatar Linda

   ۲۰۲۴ میاد امیر احمد

  2. Avatar Saeed

   اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل ۲۰۲۵

 8. Avatar Nima

  عزیزان من مطلب درستی بود ولی سونیک جان خارپشت نیستن جوجه تیغی هستند!

  چرا با اصالت یک شخص بازی میکنید😁😁

  1. Avatar Dasham

   خار پشت و جوجه تیغی یکیه🙂

  2. Avatar بی اسم

   باهوش جوجه تیغی و خارپشت دوتاش یکیه

   Sonic the hedgehog یعنی سونیک خارپشت یا سونیک جوجه تیغی

   برای اثبات حرفم یک اینکه داخل گوگل بزن جوجه تیغی بعد بزن خارپشت دوتاش یکیه

   داخل گوگل ترنسلیت هم بزنی همونه

   1. Avatar Dasham

    دقیقا منم همین کارو کردم

  3. Avatar saeid_biologist

   کاملاً درست می گید. جوجه تیغی کوچیکه و نهایتا ۱ کیلوگرمه و تیغهاشو نمی‌تونه پرت کنه ولی خارپشت تا ۳۰ کیلوگرم می‌رسه و تیغ‌هایش را که خیلی بلند هم هستند پرتاب می‌کنه. سونیک جوجه تیغی هست نه خارپشت
   hedgehog یعنی جوجه تیغی

   1. Avatar حمید سعیدی

    فرقی ندارن با هم

  4. Avatar Rsh

   ببینین بزارین این بحث و برای همیشه تموم کنیم، خارپشت با جوجه تیغی ی تفاوت کوچیک داره اونم اینه که خارپشت جثه کوچیکتری نسبت به جوجه تیغی داره تیغ هاشم ریز و کوچیکتره.