فیلم «سونیک خارپشت ۲»؛ تمام نکات پنهان و اشارات به بازی ویدئویی سونیک

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
سونیک خارپشت 2

«سونیک خارپشت ۲» مملو از ارجاعات به بازی‌های ویدئویی، کمیک‌ها و همچنین دیگر فیلم‌ها و میم‌های محبوب است، هرچند درست همانند «سونیک خارپشت»، داستان دنباله‌ی دوم نیز بسیار ساده نگه داشته شد. در حقیقت در کل طول فیلم، سونیک و دوست جدیدش تیلز با دکتر رباتنیک و همدستش ناکلز برای بازیابی استاد زمرد افسانه‌ای به رقابت می‌پردازند.

بنابراین کسانی که با بازی‌های سونیک آشنا هستند، شخصیت‌های جدید دنباله‌ی دوم و همچنین خط داستانی استاد زمرد را که کاملا از بازی‌ها اقتباس شده‌اند، می‌شناسند.

اگرچه در «سونیک خارپشت ۲»، داستان مربوط به این زمرد تا حدی تغییر کرده، اما محتوای اصلی هنوز دست نخورده باقی مانده است. به‌علاوه این دنباله خط داستانی «سونیک خارپشت ۳» را نیز مشخص نموده، حتی اگر دکتر رباتنیک با بازی جیم کری در آن حضور نداشته باشد. در واقع کاملا مشخص است که دنباله‌ی سوم نیز از داستان مهیجی برخوردار خواهد بود.

بنابراین گرچه خط داستانی فیلم «سوتیک خارپشت» کاملا مشخص است، اما این فیلم از وجود منابع و ارجاعات فراوانی بهره می‌برد که پرداختن به آن‌ها خالی از لطف نیست. در حقیقت «سونیک ۲» یک فیلم خارق‌العاده در ژانر ماجراجویی و خانوادگی است که نه تنها سرگرم کننده است بلکه تاریخچه‌ی سونیک را نیز برای ما بازگو می‌کند. لذا ما می‌خواهیم در این مطلب به تمام منابع «سونیک خارپشت ۲» و ارجاعات این فیلم به بازی‌های ویدئویی سونیک و سایر فیلم‌ها اشاره نماییم.

۱. تپه قارچ

سونیک خارپشت 2

داستان «سونیک خارپشت ۲» از یک سیاره‌ی قارچی شروع می‌شود که دکتر رباتنیک از زمان وقایع فیلم اول در آن گیر افتاده است. این سیاره که رباتیک به آن لقب برزخ پرتابلو را داده از تپه‌ی قارچ که در بازی ویدئویی سونیک و ناکلز سگا برای اولین بار شاهدش بودیم الهام گرفته شده است.

۲. نگاه دقیقی به رباتنیک

سونیک خارپشت 2

گویا رباتنیک در طول مدت حضورش در سیاره‌ی قارچ، عقلش را از دست داده و این امر در رفتار وحشیانه‌اش با سونیک کاملا مشهود است. او در «سونیک خارپشت ۲» سرش را کاملا تراشیده و یک سبیل بزرگ و مسخره بر صورت دارد. ظاهر جدید او یکی از بارزترین ارجاعات فیلم به سری بازی‌های ویدئویی سونیک است و جیم کری نیز توانست با شخصیت منحصربه‌فرد خود به زیبایی هر چه تمام‌تر، این کاراکتر بازی‌های ویدئویی را به تصویر بکشد. اگرچه رباتنیک فیلم، لاغرتر از همتای خود در بازی‌های ویدئویی است با این حال، شباهت بین این دو کاراکتر چیزی فراتر از شکم گرد و بزرگ کاراکتر بازی‌های ویدئویی است.

۳. اشارات مربوط به رباتنیک

سونیک خارپشت 2

رباتنیک، سالیان سال در سیاره‌ی قارچ در انزوا بوده و لذا همین امر باعث شده که دیوانه‌تر از قبل شود. صحنه‌ی آغازین «سونیک ۲» شباهت‌های واضحی را به فیلم «دور افتاده» نشان می‌دهد و تا آنجا پیش می‌رود که رباتنیک، نسخه‌ای از کاراکتر ویلسون خودش را می‌سازد. در فیلم «دور افتاده»، چاک (با بازی تام هنکس) چهره‌ای را روی توپ والیبال نقاشی می‌کند و چندی نمی‌گذرد که این توپ به نزدیک‌ترین همراه او به نام ویلسون تبدیل می‌شود. رباتنیک نیز به همین ترتیب چهره‌ای را بر روی یک صخره‌ی بزرگ نقاشی می‌کند که نام آن را مامور سنگ می‌نامد و شروع به درد و دل کردن با او می‌کند.

در این فیلم، دکتر رباتنیک با بازی جیم کری به فیلم «روزی که دنیا از حرکت ایستاد» نیز اشاره‌ای می‌کند. در یکی از سکانس‌ها وقتی او از تنهایی به تنگ آمده، فریاد می‌زند klaatu barada nikto. این دیالوگ برای اولین بار در یکی از فیلم‌های سال ۱۹۵۱ به کار گرفته شد. این عبارت از آن زمان تاکنون به شدت رواج پیدا کرده و قهرمانان فیلم‌های «ارتش تاریکی» و «ماجراجویی کهکشانی» نیز از آن استفاده نموده‌اند.

۴. ارجاعات ناکلز

سونیک خارپشت 2

بعد از روشن شدن سیگنال توسط رباتنیک، یک پورتال حلقه مانند باز می‌شود. همان‌طور که رباتنیک به سمت پرتال می‌دود، ناکلز او را متوقف می‌کند. این اکیدنای قرمز بزرگ که صداپیشگی‌اش را ادریس البا بر عهده دارد، پس از اینکه دریافت رباتنیک نیز همانند او از سونیک متنفر است با او هم‌پیمان می‌شود تا سونیک را نابود کند. رباتنیک به ناکلز می‌گوید که اگر راه را به او نشان دهد تا به زمین بازگردد، سونیک را پیدا کرده و نابود خواهد کرد. این صحبت‌های او به میم محبوب اوگاندا ناکلز اشاره دارد.

۵. گرین هیلز

سونیک خارپشت 2

خانه سونیک در فیلم «سونیک خارپشت ۲» در گرین هیلز قرار دارد، شهری خیالی در مونتانا که نگهبانان او، تام و مدی واچوفسکی، در آن زندگی می‌کنند. نام این شهر به منطقه‌ی گرین هیل، معروف‌ترین مکان در سری بازی‌های ویدئویی سونیک اشاره دارد.

۴. تقلید سونیک از بتمن

سونیک خارپشت 2

سونیک پس از پیروزی بر دکتر رباتنیک در فیلم اول، تلاش می‌کند تا یک ون پر از پول را که دزدیده شده متوقف کند. در سکانسی که در آن سونیک بر سر راه پلیس قرار می‌گیرد و ادعا می‌کند که او قهرمانی است که شهر به آن نیاز دارد و بنابراین لیاقتش را دارد که خود را عدالت آبی بداند، چندین ارجاع به بتمن نهفته است. تام، شخصیت پدر مانند سونیک خارپشت، نیز در یکی از سکانس‌ها از او می‌خواهد که تظاهر به بتمن بودن را کنار بگذارد.

در یکی دیگر از سکانس‌هایی که به این فیلم ابرقهرمانی اشاره دارد، سونیک در حالی که در پشت فرمان وانت پر از بمبی که از دزدان باز پس گرفته و ترمز ندارد نشسته، فریاد می‌زند همه‌ی ما می‌میریم. این دیالوگ نوسط ند، بهترین دوست پیتر پارکر، در «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» استفاده شد و از آن زمان به یک میم تبدیل شده که در زمان خطر به کار گرفته می‌شود.

۵. تقلید سونیک از ایده‌ی فریس بولر

سونیک خارپشت 2

وقتی تام یک عروسک را به جای سونیک در رخت خوابش پیدا کرد متوجه شد که سونیک شب‌ها به صورت مخفیانه بیرون می‌رود. به‌علاوه سونیک پیام کوتاهی را از قبل ضبط کرده بود که با ورود هر کسی به اتاقش پخش می‌شد، اما آن پیام صوتی هم خراب شده بود. این ترفند او اشاره به همان ترفندی دارد که فریس بولر در «روز تعطیلی فریس بولر» از آن استفاده نمود. در حقیقت فریس که مدرسه را پیچانده بود پیامی را ضبط کرد که وقتی مدیر مدرسه زنگ خانه‌شان را زد پخش شود.

۶. سونیک قادر به شنا کردن نیست

سونیک خارپشت 2

در یکی از سکانس‌ها در حالی که تام در حال ماهیگیری است، سونیک در حال چرت زدن است که ناگهان به داخل دریاچه می‌افتد. جوجه تیغی داستان ما که وحشت زده شده مدام فریاد می‌زند و کمک می‌خواهد و به تام می‌گوید نمی‌تواند شنا کند این سکانس به یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های سونیک در بازی‌های ویدئویی اشاره دارد که همان آب است. او در نهایت ترس خود از آب را در «سونیک خارپشت ۲» بر کنار می‌گذارد تا دوستش را نجات دهد و حتی همان‌طور که در بازی‌ها مشاهده نمودیم نفسش را نگه می‌دارد تا بتواند مدت زمان بیشتری در زیر آب دوام بیاورد.

۷. اقتباس سونیک از فیلم تجارت پرمخاطره

در یکی از سکانس‌ها، سونیک تام و مدی را از طریق پورتال به مراسم عروسی خواهر مدی در هاوایی می‌فرستد. لحظه‌ای که آن‌ها را ترک می‌کند، یادآور رقص تام کروز در فیلم «تجارت پرمخاطره» است. از زمانی که آن‌ها می‌روند تا زمانی که بازگردند، سونیک برای مدت کوتاهی آن‌طور که دوست دارد زندگی می‌کند و در خانه با سگش، آزی، مهمانی می‌گیرد.

۸. ارجاع به پارک‌ها و تفریحات

سونیک خارپشت 2

سونیک و آزی پس از رقصیدن، برای اینکه فیلمی تماشا کنند بر روی کاناپه لم می‌دهند. سونیک آماده است تا هر چیزی به غیر از «سگ‌های برفی» را تماشا کند زیرا عقیده دارد که «سگ‌های برفی» پر از وو وو و اوو اوو است. این عبارت جذاب توسط ژان رالفیو در مجموعه‌ی تلویزیونی «پارک‌ها و تفریحات» بر زبان آورده شده، یعنی کاراکتر دیگری که صداپیشه‌ی سونیک، بن شوارتز وظیفه‌ی ایفای نقش آن را بر عهده داشت.

۹. صحنه پس از تیتراژ تیلز

سونیک خارپشت 2

در حالی که سونیک و آزی در حال لذت بردن از تنهایی خود هستند، تیلز اولین اکشن زنده‌ی خود را به راه می‌اندازد تا به جوجه تیغی آبی در مورد ناکلز هشدار دهد. او برای مدت کوتاهی در صحنه پس از تیتراژ نهایی سونیک ظاهر می‌شود و از همان صحنه برای معرفی خود در «سونیک ۲» استفاده می‌کند. صداپیشگی تیلز را کالین اوشاگنسی، بر عهده دارد. او بازیگر باتجربه‌ای است که از سال ۲۰۱۴ وظیفه‌ی صداپیشگی این کاراکتر را در بازی‌های ویدئویی بر عهده داشت.

۱۰. استاد زمرد

سونیک خارپشت 2

 

قبل از اینکه سونیک با تیلز در «سونیک خارپشت ۲» ملاقات کند، دکتر رباتنیک و ناکلز او را تعقیب می‌کنند. چیزی نمی‌گذرد که دعوای بین این دو کاراکتر عصبی آغاز می‌شود و ناکلز از کوره در می‌رود و در همین گیر و دار اعتراف می‌کند که می‌خواسته سونیک را شکار کند، زیرا فکر می‌کرده این جوجه تیغی آبی مکان استاد زمرد را می‌داند. استاد زمرد منبع قدرت نهایی جهان است که می‌تواند افکار را به واقعیت تبدیل کند و در بسیاری از بازی‌های سونیک، به عنوان یک آیتم مهم در نظر گرفته می‌شود.

۱۱. شرکت قهوه‌ی مین بین

سونیک خارپشت 2

نسخه انسانی مامور استون برای اولین بار در «سونیک ۲» به عنوان یک باریستای قهوه ظاهر می‌شود. در واقع او هم اکنون در کافه کار می‌کند زیرا رئیس او، دکتر رباتنیک، در سیاره‌ی دیگری به دام افتاده است. نام کافه استون، شرکت قهوه‌ی مین بین است که به ماشین مین بین دکتر رباتنیک در بازی ویدئویی سگا اشاره دارد.

۱۲. اگ موبیل

سونیک خارپشت 2

در واقع شرکت قهوه‌ی مین بین یک تله است و چندی نمی‌گذرد که استون، کافه را به یک لانه‌ی شیطانی با فناوری‌های پیشرفته تبدیل می‌کند. او تنها با لمس یک دکمه، دسته‌ای از اگ ربات‌های پرنده را به سمت دکتر رباتنیک می‌فرستد. یکی از این اگ ربات‌ها غلافی است که دکتر رباتنیک از آن برای سفر استفاده می‌کند. این غلاف یا پوسته، به ظاهر کلاسیک بازی ویدئویی رباتنیک اشاره دارد که در آن رباتنیک همیشه در حال هدایت اگ موبیل دیده می‌شود که مملو از سلاح‌های پیشرفته است.

۱۳. نقل قول وید از شکارچیان اشباح

سونیک خارپشت 2

وید، کلانتر واقعی گرین هیلز، قدرت استاد زمرد را با قدرت مرد مارشمالویی استی پاف مقایسه می‌کند. مرد مارشمالویی استی پاف، تجسم خدای آخرالزمانی گوزر در بازی شکارچیان اشباح است. در یکی از سکانس‌های فیلم، زمانی که رباتنیک از قدرت‌های استاد زمرد استفاده می‌کند، آنچه که وید گفته به حقیقت تبدیل می‌شود و او در مورد اینکه چگونه می‌دانسته که این قدرت‌ها دقیقا مانند قدرت‌های مرد مارشمالویی «شکارچیان اشباح» هستند، صحبت می‌کند.

۱۴. منطقه آیس کپ

سونیک خارپشت 2

در «سونیک خارپشت ۲»، در طول تعقیب و گریزهایی که برای به دست آوردن استاد زمرد اتفاق افتاد، سونیک و تیلز به سمت سیبری می‌روند. این مکان به منطقه‌ی آیس کپ در بازی‌ها اشاره دارد که قطعا کسانی که با بازی‌های ویدئویی سونیک آشنا باشند بلافاصله آن را تشخیص می‌دهند. در یکی از سکانس‌ها، سونیک مانند بازی «سونیک ماجراجویی ۳» با اسنوبرد از یک کوه پایین می‌آید.

۱۵. اختراعات تیلز

سونیک خارپشت 2

سونیک و تیلز در طول سفر خود به سیبری، به یک کافه می‌رسند. تیلز از دستگاه ترجمه برای سفارش غذا استفاده می‌کند، اما گجت خانگی او، آن‌طور که برنامه ریزی شده عمل نمی‌کند و کارکنان تصور می‌کنند که او به آن‌ها توهین کرده است. فیلم «سونیک خارپشت ۲» به وضوح بسیاری از اختراعات تیلز، از جمله دستگاه ضد گرانش و سلاح بومرنگ را به نمایش می‌گذارد. خلاقیت تیلز منعکس کننده‌ی هوش او در بازی‌ها و کمیک‌های سونیک است، زیرا او در بازی‌ها نیز از سلاح‌ها و ماشین‌های جدیدی برای شکست دادن دشمنان خود استفاده می‌کند.

۱۶. سونیک آرزو می‌کند که ای کاش می‌توانست مانند چنینگ تیتوم برقصد

سونیک خارپشت 2

سونیک و ناکلز پس از توهین به مردم محلی سیبری، مجبور می‌شوند برای حفظ جان خود برقصند. این جفت در ابتدا فقط سعی می‌کنند تعادل خود را حفظ کنند و سونیک می‌گوید که کاش می‌توانست مانند چنینگ تیتوم برقصد. این سکانس «سونیک ۲» به سکانس رقص تاثیرگذار چنینگ تیتوم که نقش اصلی فرانچایز های «استپ آپ» و «مجیک مایک» را بر عهده داشته اشاره دارد.

۱۷. سونیک از ارجاعات ابرقهرمانی بیشتری بهره می‌برد

سونیک خارپشت 2

در همان سکانس‌های میانی «سونیک خارپشت ۲» سه مورد ارجاع به دنیای مارول به وضوح مشهود است. اولین مورد این است که جوجه تیغی باهوش ما، ظاهر جدید دکتر رباتنیک را با چیزی در مایه‌های ترکیب پروفسور ایکس و مرد مونوپولی مقایسه می‌کند. وقتی که اگ ربات‌های دکتر رباتنیک، سونیک را تا پایین کوه تعقیب می‌کنند، همه‌ی ربات‌ها لیزرهای هدف‌گیری خود را به سمت سونیک می‌گیرند، بنابراین، در یک لحظه شاهد صحنه‌ای هستیم که با الهام از صحنه‌ی آهسته «مردان ایکس: روزهای گذشته آینده» ساخته شده است و در آن سونیک از سرعت فوق‌العاده خود برای خرد کردن همه‌ی این ماشین‌ها استفاده می‌کند. با نابود شدن ربات‌ها، ناکلز خود را نشان می‌دهد و سونیک با طعنه به او می‌گوید که ناکلز شبیه باکی بارنز یا سرباز زمستان است.

۱۸. سونیک حلقه‌هایش را به کار می‌گیرد

سونیک خارپشت 2

هنگامی که ناکلز در «سونیک خارپشت ۲» در کوه یخی به سونیک می‌رسد، از مشت غول پیکر خود استفاده می‌کند تا قهرمان فیلم را از پا در بیاورد. همان‌طور که سونیک پرواز می‌کند، حلقه‌هایی که او از آن‌ها برای تله پورت استفاده می‌کند نیز همراهش هستند. طرفداران بازی‌های سونیک خوب می‌دانند که این سکانس به بازی‌های ویدئویی سونیک اشاره دارد که در آن‌ها سونیک حلقه‌های خود را هنگام برخورد با دشمن به سمت او پرتاب می‌کند.

۱۹. ارجاع به آهنگ بیانسه

سونیک خارپشت 2

در هاوایی، رندل، شوهر آینده‌ی ریچل، می‌خواهد حلقه را به او بدهد که ناگهان تام متوجه می‌شود که حلقه در واقع یکی از پورتال‌های سونیک است. او به شدت به یکی از این پورتال‌ها برای نجات سونیک و تیلز از دست دکتر رباتنیک و ناکلز نیاز دارد. در حالی که تام سعی می‌کند حلقه را از دست رندل بگیرد، ریچل از رندل می‌خواهد که عجله کند و حلقه را در انگشتش بگذارد که به آهنگ موفق بیانسه محصول سال ۲۰۰۸ تحت عنوان حلقه را در انگشتم بگذار اشاره دارد.

۲۰. لو رفتن گان

سونیک خارپشت 2

سونیک مراسم عروسی را به واسطه‌ی استفاده از پورتال حلقه خراب می‌کند و بعد رندل و ریچل اعتراف می‌کنند که همه‌ی آن‌ها ماموران مخفی واحد نگهبان ملل هستند (G.U.N.) که ماموریت دارند تهدیدات فرازمینی‌ای مانند سونیک را به دام بیندازند. گان در بازی‌های ویدئویی «سونیک ماجراجویی ۲» و «سایه خارپشت» هم حضور داشته است. آن‌ها یک گروه نظامی هستند که وظیفه دارند جهان را از تهاجمات بیگانگان و سایر تهدیدات جهانی نجات دهند.

۲۱. عبارت جذاب باید سریع‌تر بری که سونیک بر زبان می‌آورد

سونیک خارپشت 2

پس از فرار از چنگال گان، سونیک دوباره به استاد زمرد نگاه می‌کند. او برای اینکه از دست دکتر رباتنیک و ناکلز که این سنگ سبز جذاب را برای خودشان می‌خواهند، فرار کند، باید روی دریا بدود. سونیک هنوز هم از آب بدش می‌آید، بنابراین قبل از عبور از روی امواج، عبارت «باید سریع‌تر بری» را با خودش تکرار می‌کند. این عبارت جذاب را می‌توان به آهنگ سریال «سونیک ایکس» محصول سال ۲۰۰۸ ارجاع داد.

۲۲. منطقه هزارتو

سونیک خارپشت 2

در «سونیک خارپشت ۲»، استاد زمرد در جزیره‌ای مملو از دام‌ها و تله‌ها قرار دارد. این منطقه، یکی دیگر از ارجاعات فیلم سونیک ۲ است که به منطقه‌ی هزارتوی بازی‌های سونیک اشاره دارد. این جزیره از وجود تله‌هایی دقیقا شبیه به بازی سونیک بهره می‌برد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به میخ‌های کف زمین، شعله‌های آتش و شیب‌های لغزنده اشاره نمود.

۲۳. دکتر رباتنیک، ایندیانا جونز و لیمپ بیزکت را مسخره می‌کند

سونیک خارپشت 2

این تله‌ها اصلا به مذاق دکتر رباتنیک خوش نمی‌آید و لذا او پس از اینکه از چند تیر و میخ و یک توپ غول‌پیکر جان سالم به در می‌برد به طعنه می‌گوید که این‌طور مردن فقط در فیلم‌های ایندیانا جونز امکان‌پذیر است. زمانی که رباتنیک از تله‌ها عبور می‌کند، می‌خواهد به ناکلز خیانت کند و لذا در این سکانس می‌گوید او در حال حاضر به اندازه‌ی طرفداران لیمپ بیزکت برایم مفید است که به نفرتی که برخی از طرفداران این بند از فرد دورست، خواننده اصلی داشتند و گویا اصلا برای این بند موسیقی اهمیت نداشت اشاره دارد.

۲۴. حرکت‌های سونیک مانند حرکات محمد علی بودند

سونیک خارپشت 2

سونیک و ناکلز در یک دخمه‌ی پرپیچ و خم با هم می‌جنگند، زیرا هر دو به دنبال استاد زمرد هستند. هر دو شخصیت به سمت هم حمله می‌کنند، اما در میانه‌ی مبارزه، ناکلز مشت‌های وحشیانه‌ای خود را به سمت سونیک روانه می‌کند.

اما سونیک در یک لحظه با الهام از محمد علی که از مشت‌های مایکل دوکس جاخالی می‌داد، موفق می‌شود از سرعت خود برای جلوگیری از برخورد مشت‌های ناکلز استفاده کند.

۲۵. هواپیمای تیلز

سونیک خارپشت 2

نه تنها دکتر رباتنیک توانست در «سونیک خارپشت ۲» اگ موبایل خودش را داشته باشد، بلکه تیلز هم توانست هواپیمای دو بال قرمز نمادین خود را هدایت کند. این هواپیما در همان سکانس ابتدایی فیلم ظاهر می‌شود و تابلویی را با عنوان ریچل و رندل برای همیشه، بر فراز هاوایی به پرواز در می‌آورد، اما بعد تیلز از آن برای نبرد با رباتنیک استفاده می‌کند. این هواپیما تقریبا شبیه به تورنادو است، هواپیمای دوباله‌ی تیلز که او معمولا در طول ماجراجویی‌هایش در بازی‌های سونیک و کمیک‌ها آن را به کار می‌گیرد.

۲۶. اگ ربات و مرگ دکتر رباتنیک

سونیک خارپشت 2

دکتر رباتنیک که توانسته از استاد زمرد انرژی بگیرد، از توانایی‌های جدید خود به همراه وسایل نقلیه‌ی نظامی و موارد دیگر موجود در گرین هیلز برای ساخت اگ ربات «سونیک خارپشت ۲» استفاده می‌کند. این ربات غول پیکر برای اولین بار در بازی سونیک خارپشت ۲ ظاهر شد و به عنوان آخرین سلاح رباتنیک برای شکست سونیک مورد استفاده قرار گرفت. به‌علاوه این فیلم به کتابچه‌ی راهنمای بازی جنسیس سگا نیز اشاره دارد، زیرا مامور استون سعی می‌کند بفهمد که چگونه به هواپیمای دو بال تیلز شلیک کند.

۲۷. سوپر سونیک

سونیک خارپشت 2

سونیک، تیلز و ناکلز به عنوان یک تیم برای پس گرفتن استاد زمرد با هم همکاری می‌کنند، اما رباتنیک از اگ ربات خود برای ضربه زدن به سونیک که دیگر خسته شده استفاده می‌نماید. در همین حین، نوری از پای سونیک بیرون می‌زند و یک سونیک زرد طلایی شکل می‌گیرد و رباتنیک را نابود می‌کند.

این نسخه‌ای قوی‌تر جوجه تیغی ما که به عنوان سوپر سونیک شناخته می‌شود، یک منبع تغذیه پرکاربرد است که در بازی‌ها با جمع‌آوری زمردهای هرج و مرج قابل به کارگیری است. سوپر سونیک با ارجاع ظریفی به سونیک ۰۶، به آرامی به اگ ربات ضربه می‌زند و باعث می‌شود که دکتر رباتنیک از بالای آن سقوط کند و بمیرد.

۲۸. سونیک با دوستانش بیسبال بازی می‌کند

سونیک خارپشت 2

پس از شکست دادن دکتر رباتنیک، سونیک و دوستانش با هم بیس‌بال بازی می‌کنند. این سکانس به نحو ظریفی به فیلم اول سونیک اشاره دارد که در آن این خارپشت آبی به تنهایی توپ بازی می‌کند. این صحنه از «سونیک خارپشت ۲» نشان می‌دهد که سونیک تا چه اندازه در زندگی شخصی و روابط اجتماعی‌اش پیشرفت کرده است.

۲۹. هات داگ تند و انگور

سونیک خارپشت 2

در فیلم «سونیک خارپشت ۲» به غذای مورد علاقه سونیک و ناکلز در بازی‌های ویدئویی نیز اشاره شده است. سونیک در طول فیلم مدام از خودش با هات داگ تند پذیرایی می‌کند و حتی یکی از آن‌ها را در حالت سوپر سونیک سفارش می‌دهد. در همین حال ناکلز می‌پرسد آیا بستنی انگور هم هست؟

۳۰. سایه جوجه تیغی

سونیک خارپشت 2

آخرین و به احتمال زیاد هیجان ‌انگیزترین ارجاع «سونیک خارپشت ۲» به بازی‌های ویدئویی، نمایش سایه در صحنه‌ی میانی این فیلم است. در این فیلم، سایه پس از بسته شدن پرونده‌ی دکتر رباتنیک توسط ارتش گان کشف می‌شود. این سکانس به منشا او در بازی ویدئویی سونیک ماجراجویی ۲ اشاره دارد که در آن او به عنوان نسخه‌ی جاودانه‌ی سونیک توسط پدربزرگ دکتر رباتنیک ساخته شد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar علیرضا

  چرا از بازی تیکن ۶ اسکی رفتن

 2. Avatar رحیم عبدی

  یه سوال چرا بازو های سونیک آبیه ؟؟؟ مگه نباید کرمی رنگ باشه ؟؟؟

  1. Avatar Aniya

   اون سونیک مدرن هستش که بازوهای کرمی دارد در سریال سونیک بوم و فیلم سونیک بازوهای سونیک آبی هستند

  2. Avatar Admin Sonix

   داداش این سونیک فرق داره

   به دلیل اینکه موویه و باید واقعی تر باشه پس اینکارو کردن

   منم بیشتر از این نوع خوشم میاد تا سونیک مدرنی که میشناسی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه