بایدها و نبایدهای آرایش تابستانی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آرایش تابستانی 2020

همان طور که با ورود به تابستان کمد لباس‌هایتان را به‌روز می‌کنید، لازم است روتین آرایشی، بهداشتی و مراقبت از پوستتان را هم تغییر دهید. پوست در فصل تابستان چربی و عرق بیشتری از خود ترشح می‌کند و نیاز به مراقبت‌های بیشتری دارد. اگر یک آرایش تابستانی درخشان و خاص برای تابستان ۲۰۲۰ می‌خواهید نکات زیر را رعایت کنید!

بایدهای آرایش تابستانی

۱. از پرایمر استفاده کنید

آماده کردن پوست برای آرایش مرحله‌ای مهم است که بیشتر ما آن را نادیده می‌گیریم. پرایمر به عنوان اولین لایه‌ی آرایشی سطح پوست شما را یک دست و آماده می‌کند تا کرم پودر به‌خوبی روی آن پخش شود و آرایش دوام بیشتری داشته باشد.

استفاده از پرایمر

۲. از کرم پودر کمتری استفاده کنید

وقتی گرما و یا رطوبت هوا بالا باشد، قرار دادن یک لایه‌ی ضخیم از کرم پودر روی پوست مثل پوشیدن یک کت پشمی وسط تابستان داغ است. پس در آرایش تابستانی میزان کرم پودری که استفاده می‌کنید را کاهش دهید.

بهتر است در آرایش تابستانی به جای کرم پودر از کرم BB یا کرم CC استفاده کنید. این نوع کرم‌ها در عین داشتن پوشانندگی مناسب و ملایم حاوی مرطوب کننده و ضدآفتاب هم هستند.

۳. از کرم‌های SPF دار استفاده کنید

همیشه در روتین مراقبتی تابستانی، چه با آرایش و چه بدون آرایش یا حتی وقتی از خانه خارج نمی‌شوید، از کرم و لوازم آرایشی استفاده کنید که «ضدآفتاب» (SPF) دارند.

اگر پوست چرب دارید و از کرم ضدآفتاب رنگی استفاده می‌کنید، یک کرم بدون چربی را انتخاب کنید تا صورتتان را برق نیندازد.

استفاده از بالم لب

۴. در آرایش تابستانی به جای رژ از بالم لب رنگی استفاده کنید

رژ لب براق و چرب در هوای گرم به راحتی روی لب‌های شما پخش می‌شود و ظاهر مناسبی ندارد. از طرف دیگر رژ لب جامد و خیلی خشک هم می‌تواند به خشک شدن بیشتر لب‌ها در تابستان منجر شود.

بهترین انتخاب برای آرایش تابستانی بالم لب رنگی است که در عین ویتامینه بودن، رنگ ملایمی هم دارد. علاوه بر این، برخی از انواع بالم لب تا حدی ضدآفتاب هستند و مقدار کمی SPF دارند.

۵. از برانزر استفاده کنید

آرایش تابستانی بهترین فرصت برای آن است که با کمی برانزر یک آفتاب‌سوختگی لطیف و دوست‌داشتنی را به چهره‌ی خود اضافه کنید و کمی با آرایش به صورتتان گرما ببخشید.

به جای رژ گونه از برانز استفاده کنید؛ این کار باعث می‌شود چشم‌های شما براق‌تر و دندان‌هایتان سفیدتر دیده شود.

برنزه کردن پوست

نبایدهای آرایش تابستانی

۱. اسپری تثبیت‌کننده‌ی آرایش را فراموش نکنید

اگر می‌خواهید آرایشتان برای مدت بیشتری روی پوستتان باقی بماند، زدن اسپری تثبیت‌کننده آرایش را فراموش نکنید. این اسپری کمک می‌کند به اصطلاح آرایش روی پوست شما آب نشود.

۲. آرایش چشم را فراموش نکنید

انواع مدل آرایش تابستانی بیشتر از هر چیز روی لب‌هایی با رنگ ملایم و چشم‌هایی خیره‌کننده تأکید دارند. پس اگر به یک مهمانی دعوتید و یک آرایش کامل می‌خواهید یادتان نرود که سایه چشم اسموکی، ریمل و خط چشم بهترین دوستان شما هستند.

۳. لایه‌برداری و شست‌وشوی پوست را فراموش نکنید

به ویژه اگر پوست چربی دارید فراموش نکنید که در طول تابستان پوستتان را مرتب بشویید و لایه‌برداری‌های خانگی و سبک را انجام دهید. البته بهتر است لایه‌برداری سنگین را برای زمستان بگذارید که آفتاب کمتری به پوست می‌خورد؛ اما در تابستان هم می‌توانید به شرطی که تا حداقل دو روز در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشید، پاکسازی پوست را انجام دهید.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما