هر آنچه از سریال لیست نهایی می‌دانیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
لیست نهایی

محصول آینده استودیو آمازون، لیست نهایی، داستانی هیجان‌انگیز و بازیگرانی جذاب دارد. آمازون همیشه در جست‌وجوی راه‌های بیشتری برای رقابت با سایر سرویس‌های پخش محبوب مانند هولو و نتفلیکس است. پس از موفقیت کریس پرت در فیلم جنگ فردا محصول آمازون، منطقی بود که او برای یک داستان اکشن هیجان‌انگیز دیگر بازگردد. محبوبیت لیست نهایی، با حضور پرت بیشتر شده است و همین موضوع می‌تواند به بازدید بیشتر این سرویس پخش کمک کند.

این سریال بر اساس اولین رمان جک کار است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و پس از آن، داستان‌های جذاب این نویسنده به سرعت مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. لیست نهایی: یک تریلر، اولین مجموعه از پنج کتاب است که قسمت بعدی آن در آوریل ۲۰۲۲ منتشر می‌شود. این کتاب داستان فرمانده، ستوان جیمز ریس را دنبال می‌کند که توطئه‌ای دولتی را فاش می‌کند و در عین حال، در تلاش برای کنار آمدن با خاطرات آسیب‌زای خود است.

لیست نهایی به دلیل تعریف واقع‌گرایانه نبردها و عملیات‌های نظامی، ستایش شده است. طبق گفته وب سایت رسمی جک کار، او در جنگ‌های دریایی، سابقه‌ای ویژه دارد که بدون شک الهام‌بخش نوشته‌های او بوده‌اند و به هویت و اصالت آن‌ها کمک کرده‌اند و باعث محبوبیت بسیار زیاد کتاب شده‌اند. مشارکت پرت در سریال آینده هم بر محبوبیت این داستان می‌افزاید. حالا که این اقتباس تلویزیونی در میانه تولید است، بد نیست تا اطلاعاتی درباره آن داشته باشیم.

تاریخ انتشار لیست نهایی

لیست نهایی

آمازون هنوز تاریخ انتشار رسمی لیست نهایی را اعلام نکرده است. فیلم‌برداری این سریال‌ در مارس ۲۰۲۱ آغاز شد و شایعه‌ها نشان می‌دهد که در اوایل سال ۲۰۲۲ اکران می‌شود. اگر این شایعه‌ها صحت داشته باشند، یک بازه زمانی برای آمازون بین اولین نمایش لیست نهایی و دیگر پروژه‌های اکشن بزرگ مانند ارباب حلقه‌ها خالی می‌ماند. منطقی است که آمازون بخواهد سریال‌های اکشن بزرگ خود را در زمان‌های مختلف سال منتشر کند تا بتواند هر یک از آن‌ها را به‌درستی تبلیغ کند. انتظار می‌رود که سریال ارباب حلقه‌ها در سپتامبر ۲۰۲۲ اکران شود که متناسب با تاریخ انتشار لیست نهایی در اوایل سال ۲۰۲۲ است.

بازیگران لیست نهایی؛ چه کسانی به غیر از کریس پرت، در سریال حضور دارند

فیلم‌های پرفروش هالیوود مانند دنیای ژوراسیک و نگهبانان کهکشان، محبوبیت کریس پرت را به اوج خود رساندند اما در واقع شروع حرفه‌ی او در تلویزیون بوده است. حالا بار دیگر او به‌عنوان جیمز ریس در لیست نهایی، به تلویزیون باز می‌گردد. تجربه گسترده پرت در داستان‌های اکشن سنگین باید به‌خوبی در پروژه‌ای که خودش تهیه‌کننده اجرایی آن است، به او کمک کند. بسیاری از شخصیت‌های قبلی پرت، کمی چاشنی طنز داشتند و بنابراین دیدن نقشی جدی‌تر از او، جالب خواهد بود.

در لیست نهایی، کنستانس وو را به‌عنوان یک خبرنگار جنگی به نام کتی بورانک داریم که متحد جیمز است. رایلی کیو و کاترین دایر به ترتیب نقش همسر و مادر زن جیمز را بازی می‌کنند. تیلور کیچ، جی کورتنی و ژان تریپلهورن هم دیگر نقش‌های اصلی سریال را ایفا می‌کنند. کارنامه کاری کیچ مانند پرت، شامل فیلم‌های اکشن متعددی است، هرچند فیلم‌های کیچ اغلب آثار ناموفق‌تری مانند جان کارتر و کشتی جنگی هستند. در لیست نهایی، او، بن ادواردز، بهترین دوست جیمز خواهد بود. کورتنی هم پس از کار بر روی دو فیلم جوخه‌ی انتحار، حالا یک ستاره اکشن با تجربه است. در لیست نهایی، کورتنی قرار است نقش یک میلیاردر به نام استیو هورن را بازی کند که از دشمنان جیمز است.

جزئیات داستان لیست نهایی

لیست نهایی

در رمان لیست نهایی، یک تیم کامل از نیروی دریایی به جز رهبرشان، جیمز ریس، در نتیجه‌ی کمین دشمن کشته می‌شوند. جیمز با فلش‌بک‌هایی متناقض از حادثه در ذهن خود، به خانه باز می‌گردد تا اینکه می‌فهمد این کمین، حمله‌ی دشمنان نبوده، بلکه خیانت دولت خود او بوده است. جیمز به دنبال انتقام از این فاجعه است و خانواده‌اش را در این راه به خطر می‌اندازد.

مشارکت کار در ساخت لیست نهایی نشان از این دارد که حتی اگر طرح داستان سریال از کتاب فاصله بگیرد، باز هم نسبت به دیدگاه نویسنده وفادار است. اگر این‌طور باشد، طرفداران باید منتظر سکانس‌های اکشن هیجان‌انگیزی باشند. اگر آمازون از اشتباهات خود در سریال جک رایان و دیگر پروژه‌های ناموفقش یاد بگیرد، لیست نهایی قطعا سریالی دیدنی خواهد بود. طبق گزارش‌ها، جانبازان جنگی نیمی از تیم نویسنده و همچنین برخی از کارکنان پروژه را تشکیل می‌دهند. گنجاندن آن‌ها در فرآیند تولید، نه تنها احترام نمایندگان سریال را به آن‌ها نشان می‌دهد، بلکه بدون شک منجر به ساخت سریالی معنادار‌تر هم می‌شود.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما