بزرگ‌ترین تفاوت کَنگ با تانوس چیست؟

۱۶ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تفاوت کنگ با تانوس

جاناتان میجرز و جاش برولین به ترتیب نقش‌های کنگ فاتح و تانوس، دو تن از شخصیت‌های شرور مارول را بازی می‌کنند. سریال لوکی از استودیوی مارول که فصل اول آن اخیرا به پایان رسید (و برای فصل دوم تمدید شد)، فرد پشت پرده سازمان واریانس زمان را معرفی کرد.

معرفی او به معنای حضور یک نسخه شرورتر از او به عنوان شخصیت منفی اصلی در فیلم آینده مرد مورچه‌ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی (Ant-Man and the Wasp: Quantumania) است.

تنها چهار پروژه از فاز ۴ مارول اکران شده و هنوز برای پیش‌بینی و جمع‌بندی روایت این فاز، زود است. وانداویژن، شاهین و سرباز زمستان و بیوه سیاه، عمدتا دارای داستان‌های خود‌مختار و شخصیت‌محور بودند اما انتظار می‌رود که وقایع سریال لوکی، آینده مجموعه‌فیلم‌های مارول را تعیین کند. گذشته از به وجود آمدن چندجهانی که در پروژه‌هایی مانند «چه می‌شود اگر…؟»، «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» و «دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی»، نقش موثری خواهد داشت، حضور کنگ فاتح، دریچه‌ای برای ورود چندین نسخه از شخصیت اوست که از لحاظ شرارت با تانوس برابری می‌کنند. با توجه به این موضوع، مقایسه او با تایتان دیوانه تقریبا اجتناب ناپذیر است. ممکن است مدتی طول بکشد تا اطلاعات بیشتری درباره او فاش شود اما در حال حاضر نیز، برخی تفاوت‌های کلیدی بین این دو شرور مارول، مشخص است.

کنگ و تانوس

والدرون در جریان حضورش در یک پادکست، از تفاوت اصلی بین کنگ فاتح و تانوس صحبت کرد. به گفته نویسنده لوکی، شرور جدید دنیای سینمایی مارول نسبت به شرور قبلی (تانوس)، کمی دمدمی‌‌مزاج‌تر است. شاید تایتان دیوانه برای هر کار خود دلیل و برنامه‌ای داشته باشد اما روال کاری کنگ، بر اساس هرج و مرج است.

والدرون در این رابطه گفته است:

«نکته جالب در مورد ریشه‌ها و ویژگی شخصیتی کنگ این است که او مشخصه‌های متفاوتی از تانوس دارد که اصولا بر اساس اصول و برنامه، کارهایش را پیش می‌برد اما کنگ، دمدمی‌مزاج‌تر، آشفته‌تر و خودشیفته است و همین ویژگی‌ها می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد.

کنگ در واقع بدترین شرور بعدی دنیای سینمایی مارول است، پس این استودیو باید تا آن‌جا که می‌تواند او را به عنوان یک شخصیت متفاوت‌تر معرفی کند، به گونه‌ای که احساس نشود یک روند در حال تکرار شدن است. انگیزه اولیه تانوس آن‌قدرها که به نظر می‌رسید پیچیده نبود و در کمیک‌ها، او بانوی مرگ را دوست داشت و از او خواستگاری کرد اما در حماسه بی‌نهایت، او به یک شرور سنگ‌دل تبدیل شد. کاری که او می‌خواست انجام دهد اشتباه بود اما حداقل سعی کرد آن را با توضیحی، توجیه کند که شاید برای برخی قابل درک باشد. از طرفی دیگر، کنگ یک شرور بالفطره است و همین قضیه، تماشای مبارزه او با قهرمانان را جذاب خواهد کرد. نسخه‌های مختلف شخصیت او در اوایل این فاز در حال معرفی شدن هستند که تا زمان رویارویی او با انتقام‌جویان در آینده نزدیک، بینندگان به خوبی با شخصیت او آشنا شوند.»

هنوز چند پروژه در دست اجرا است که می‌تواند رویکرد کلی جدید این استودیو را بهبود بخشد اما به جرات می‌توان گفت که آینده این دنیای سینمایی هر چه باشد، کنگ فاتح نقشی اصلی در آن ایفا خواهد کرد. به غیر از فیلم آینده مرد مورچه‌ای، او به احتمال بسیار در فصل دوم سریال لوکی نیز حضور خواهد داشت.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه