۱۰ شخصیت اصلی سریال اصیل‌ها به ترتیب قدرت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
سریال ارجینال ها

اسپین‌آف سریال پرطرفدار «خاطرات خون‌آشام» (The Vampire Diaries) با نام «اریجینال‌ها» پر از کاراکترهای اصلی بسیار توانمند و نیرومند است، اما چه کسی در میان آن‌ها قدرتمندترین است؟

اریجینال‌ها برای طرفداران «خاطرات خون‌آشام» یک تجدید خاطره‌ی لذت‌بخش بود. این سریال نه تنها محبوبیت بیشتری پیدا کرد بلکه از بسیاری دیگر از قلمروهای ماورالطبیعه که زمان کافی در TVD نداشتند، رونمایی کرد. از مایکلسون گرفته تا مارسل قدیمی و جادوگران، این سریال بسیاری از خطوط داستانی طراحی شده پیرامون خون‌آشامی، گرگینه و جادوگری را باز کرد.

قدرتمندترین شخصیت این سریال کیست؟ پاسخ به این سؤال ممکن است دشوار باشد زیرا اندازه‌گیری قدرت ماورالطبیعه کار ساده‌ای نیست. علاوه بر رفلکس‌ها، توانایی‌ها یا سرعت، چیزهای زیادی مانند سم یا توانایی‌های تله‌پاتیک یا توانایی برای کنترل دیگران و البته تجربه وجود دارد، زیرا قدرتمندترین خون‌آشام هم برای یادگیری جهت دادن به قدرت خود به زمان نیاز دارد. رتبه‌بندی هر شخصیت اصلی در ارجینال‌ها نیاز به ارزیابی تمام وجوه قدرت آن‌ها دارد.

۱۰. هوپ مایکلسون (Hope Mikaelson)

هوپ در سریال ارجینال ها

هوپ یک «تریبرید» است، ترکیبی از دورگه‌ی خون آشام-گرگینه و جادوگر که با بالا رفتن سن، قدرتش می‌تواند او را به یکی از خطرناک‌ترین موجودات طبیعی در جهان تبدیل کند.

او حتی به‌عنوان یک دختر هفت ساله توانست از پس جادوگران قدرتمندی مانند اینادو بر بیاید. با این حال او فقط یک نوجوان است و با وجود قدرت خارق‌العاده‌اش، برای پرورش پتانسیل فوق طبیعی خود سال‌ها به آموزش نیاز دارد. هوپ باور دارد که در بزرگسالی، قویتر از بانی و همچنین پدرش خواهد بود.

۹. وینسنت گریفیت (Vincent Griffith)

وینسنت در سریال ارجینال ها

وینسنت رییس سابق «نه جادوگر نیواورلئان» (New Orleans ’Nine Covens) و همسر سابق ایوا سنکلیر جادوگر است. وینسنت که می‌خواست زندگی عادی داشته باشد، پیمان خود را رها کرد. اما استر او را به‌عنوان ظرفی برای روح پسرش فین انتخاب کرد و فین در واقع مدت زیادی از بدن وینسنت استفاده کرد تا انتقام دشمنان و همچنین برادرانش را بگیرد.

در اپیزودی با عنوان «خاکستر به خاکستر» (Ashes to Ashes)، او ادعا می‌کند مادر، مادربزرگ و پدربزرگش چند جادوگر واقعا قدرتمند از سمت غرب نیواورلئان بوده‌اند و احتمال دارد که او قدرت آن‌ها را تا حدی به ارث برده باشد. با این حال بعید به نظر می‌رسد که او به اندازه‌ی ارجینال‌ها یا حتی مارسل قدرتمند باشد.

علاوه بر برخی از تجارب در مبارزه‌ی تن به تن، او همچنین دانش وسیعی درباره‌ی پنهان شدن و جادو دارد و حتی توسط پلیس محلی برای کمک به آن‌ها در موارد خاص فراخوانده می‌شود.

۸. فریا مایکلسون (Freya Mikaelson)

فریا در سریال ارجینال ها

خیلی‌ها درباره‌ی قدرتمند بودن فریا بحث کردند. او در بین خواهرها و برادران مایکلسون پیرترین است اما خون‌آشام نیست و عمه‌ی او دالیا که یک جادوگر واقعا قدرتمند بود قدرت‌های او را با معجون‌هایش ساخت. دالیا طلسمی بر او وارد کرد که باعث می‌شود فریا با سالم ماندن تا سن صد سالگی به خواب زمستانی فرو رود و پس از بیدار شدن فقط یک سال پیرتر شود.

اگر این طلسم را کنار بگذاریم، فریا به‌عنوان یک جادوگر قدرتمند به تصویر کشیده شده است. با این حال، او فقط ده سال توسط دالیا آموزش دیده است. قبل از آن، او ۹۹۰ سال خواب بود. بنابراین تدریس اصلی او کاملا کوتاه بود و اگرچه به نظر می‌رسد او دارای طیف وسیعی از قدرت‌ها است، اما کاملا مشخص نیست که او بعد از مادرش استر قدرتمندترین جادوگر است یا نه.

۷. کول مایکلسون (Kol Mikaelson)

کول در سریال ارجینال ها

کول یک بازمانده است و اگرچه به‌عنوان یک آنتاگونیست معرفی شد، بعدا نقش او تغییر کرد و در فصل‌های بعدی به یکی از اصلی‌ترین بازیگران تبدیل شد. او از کلاوس یا آلایژا قدرتمندتر نیست اما همچنین توانست دوازده خون‌آشام را به تنهایی بکشد. بنابراین واضح است که او از قدرت بالایی برخوردار است.

کول ثابت کرده است که می‌تواند خودش را در مبارزه با کلاوس حفظ کند، این بدان معنی است که او قطعا به‌عنوان یک خون‌آشام اصلی قدرت زیادی دارد. اگرچه او از فین قدرتمندتر است، اما مهارت و تجربه‌ی کمتری نسبت به خواهر و برادر بزرگترش کلاوس، ربکا و آلایژا دارد.

۶. داوینا کلیر (Davina Claire)

داوینا در سریال ارجینال ها

داوینا به‌عنوان یک دختر هاروست معرفی شد که در آیین برداشت فصل نزدیک بود قربانی شود اما توسط مارسل نجات یافت. با انجام این کار مراسم هم کوتاه شد و داوینا اتفاقا قدرت جادوگران دیگری را که قبلا قربانی شده بودند، جذب کرد. این کار کانال‌های عظیمی از جادوها را در درون او باز می‌کند و اساسا او را به رشک‌برانگیزترین دارایی برای هر پیمان مافوق طبیعی تبدیل می‌کند. و گرچه او اغلب به‌عنوان یک جادوگر قدرتمند به تصویر کشیده شده است، اما مهم است بدانید که تقریبا در هر نوبت، او قدرت خود را از دیگران می‌گرفت.

در حین برداشت، او از انرژی جادوگران مرده‌ی مراسم نیرو می‌گرفت و هنگامی که او را به‌عنوان جادوگر بزرگ برگزیدند، قدرت جادوگران دیگر را کنترل می‌کرد. هنوز مشخص نشده است که او چقدر قدرتمند است.

۵. هیلی مارشال (Hayley Marshall)

داوینا در سریال ارجینال ها

هیلی به‌عنوان یک گرگینه‌ی معمولی از یک خانواده‌ی گرگینه‌ی قدیمی معرفی شد. تنها پس از مرگ هیلی در پایان فصل یک با خون دخترش هوپ که در بدنش بود به یک دورگه‌ی خون‌آشام-گرگینه تبدیل شد. او نقاط قوت هر دو گونه را به ارث برد.

او هیچ کجا به اندازه‌ی کلاوس که هزاران سال دورگه بود قدرتمند نیست. حتی در این صورت، تحول باعث شد که هیلی بسیار قدرتمندتر شود و به او قدرت کنترل تغییرات گرگینه‌ی خود را بدهد. تنها اشکال این بود که او نمی‌توانست زیر آفتاب برود.

۴. ربکا مایکلسون (Rebekah Mikaelson)

ربکا در سریال ارجینال ها

ربکا در بسیاری از درگیری‌ها یا صحنه‌های مبارزه‌ی تن به تن دیده نشده است و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد او اصلا هیچ گونه آموزش بدنی دیده است یا خیر. البته، او از آنجا که یک خون‌آشام اریجینال‌ است، یکی از قدرتمندترین افراد در این سریال بود، اما در مقایسه با الیاس یا کلاوس، یک مبارز ماهر نیست یا تبحر خاصی ندارد.

اگرچه او اغلب با موفقیت و به تنهایی از پس دشمنانش برآمده است، اما همیشه انتخاب می‌کند که درگیری فیزیکی نداشته باشد مگر اینکه لازم باشد.

۳. مارسل (Marcel)

مارسل در سریال ارجینال ها

هنگامی که یک طلسم معکوس برای برگرداندن او استفاده شد، مارسل به یک خون‌آشام اصلی ارتقا یافت. نسخه‌ی ارتقا یافته، دقیقا مانند ارجینال‌ها، تکامل یافته‌ است که در برخی از روش‌های کلیدی بهتر از نسخه‌ی اریجینال‌ها عمل می‌کند. منشا ارتقا یافته‌ای مانند لوسین حتی می‌تواند قدرتمندتر از آلایژا باشد.

مارسل دارای قدرت فوق‌العاده، رفلکس‌های باورنکردنی و همچنین دارای قدرت تله‌پاتیک خاصی بود. از همه مهم‌تر آن‌ها یک سم گرگینه‌ی پیشرفته دارند که سریع‌تر از گزش معمولی گرگینه می‌کشد و با خون یک اریجینال‌ قابل درمان نیست.

۲. الایژا (Elijah)

الایژا در سریال ارجینال ها

الایژا قدیمی‌ترین اریجینال‌ تا کنون است و در جنگ تن به تن بسیار مهارت دارد و از قدرت فوق بشری و تجربه‌ی نبرد برخوردار است. او دارای رفلکس‌های برتر نسبت به هر یک از خواهران و برادرانش است، البته به جز کلاوس.

الایژا به‌عنوان یک خون‌آشام بسیار تکامل یافته است. البته این تکامل از نظر مجموعه مهارت‌ها و توانایی‌های خون‌آشامی است و درباره‌ی دانش و عقل او درباره‌ی قلمرو ماورالطبیعه که بزرگترین سرمایه‌ی او است چیزی گفته نشده. الایژا خون‌آشام‌های غیر ارجینال را در عرض چند ثانیه سر بریده و آن‌ها را تکه تکه کرده و به‌عنوان «شکارچی»، غرایز بهتری نسبت به کلاوس دارد. نیازی به ذکر نیست که خون او، مانند هر خون ارجینالی، می‌تواند تقریبا هر زخمی را درمان کند.

۱. کلاوس (Klaus)

کلاوس در سریال ارجینال ها

کلاوس اولین دورگه‌ی جهان از زمان خون‌آشام‌ها با توانایی‌های گرگینه بود. او تقریبا شکست‌ناپذیر است، زیرا احتمالا نمیتواند توسط یک فرد غیر ارجینال کشته شود. میزان قدرت او اغلب بینندگان را شوکه کرده، زیرا او همچنین دارای قدرت باور نکردنی کنترل ذهن است و می‌تواند افراد را برای مدت طولانی کنترل کند.

قدرت کلاوس با مصرف خون انسان بهبود یافت و خون او، پدرش میکائیل را برای مدتی فلج کرد، زیرا در خونش سم گرگ وجود داشت. نیازی به گفتن نیست که کلاوس شمشیرزن ماهری هم هست و در استراتژی‌های جنگ و حمله بسیار باتجربه عمل می‌کند.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۵ دیدگاه
 1. Ho

  سلام ببین من یه چیزی میگم تو نگاه اول شاید فک کنی فن بوی کلاوس و الایژا هستم و اینا فقط لطفا گوش کن بله اگه ه م از جادوش استفاده کنه به احتمال زیاد لوشن رو هم شکست میده ولی در برابر جنگ فیزیکی چی ؟؟؟ ببین اگه بخوای روی کاغذ بگی اصیل بودن معیار مهمتریه نسبت به ین مثلا یه خون اشام ۱۰۰۰ سالخ بازم نمتونه الایجا رو شکست بده چونکه اون خون اشام بازم با چوب معمولی و قلب در اوردن میمیره پس اصیل بودن معیار مهمتریه نسبت به سن دومین چیز هدپ انگار ضعیف یود توی لگسیز منظکرم اینه که سرعت نداشن نگا که وقتی هوپ میجنگه با الایژا الایظا یه جوری مبارزه میکنه و یه جوری مشت میزنه واقعا سرعت مشتاش و ضربه هاش از هوپ بیشتره بنظر من سرعت الایژا از هوپ بیشتره دوم چیز اینه که وقتی که کن نیزه رو سمت هوپ پرتاب کرد هوپ نتونست بگیره و کلیو گرفت نیزه رو و کن خیلی سریع پرتاب نکرد ولی وقتی الایجا توی فصل پنج چوب رو به سمت کلاوس پرتاب کرد جایی که کلاوس میخواست هیلی رو نجات بده کلاوس جاخالی داد توی جنگ فیزیکی الایجا از هوپ سریعتره بنظر من ممکنه الایجا بتونه هوپ رو شکست بده بدون استفاده از جادو نظرت چیه

 2. Reza

  اگه به قدرت باشه که هیچکدوم نه نیکلاوس نه الایژا نه مارسل نه اینادو نه لوشن کستل هیچکدوم به پای هوپ مایکلسون نمی‌رسند چون اون هم جادوگر هم خون آشام هم گرگینه سه رگه بوده و واقعاً اصلأ بحث استراتژی و تجربه نی طرف یه طلسم میزنه اینا پاره میشن اما اگه بخوام صادقانه بگم اینادو وحشتناک قوی بود بعد از هوپ چون جادوی سیاه اون … ولی هیچ قدرتی خانواده مایکلسون نمیشه همیشه یه راهیی پیدا میکردن به هر قیمتی مارسل تو فصل چهار با اون همه قدرت از کلاوس شکست خورد لوشن به راحتی مفت درسته فین چ کمی اوکانل رو کشته ولی در اون حد نبود اما اگه بحث قدرت دادن به کسی هست خوب ما میتونیم همون قدرت رو به کلاوس بدیم حالا هم چندین برابر قدرت مارسل و لوشن رو داره بعلاوه اون یه دورگه هست حالا اونو سر هوپ بیاریم وحشتناک میش دیگ پس الکی حرف نزنید تو سریال خانواده مایکلسون باید قدرت اول رو بگیرند اگه فردی باشه هوپ یک کلاوس دوم اینادو سوم لوشن چهارم ( سن او هزار ساله و حتی با قدرت هایشان باز هم بخاطر سن قوی تر بود) مارسلوس پنجم ششم هفتم ربکا هشتم کول نهم دالیا دهم استر یازدهم فریا دوازدم حالا هیلی مارشال چون جادوگر ها قدرت بیشتری داشته بین رقبا البته در صورتی که خون آشام حا حساب نشه و اصلأ تو این سریال و خاطرات خون آشام و میراث هیچ‌گونه به گرگینه توجه نشد اصلا یه چیز عادی تو دنیای ماورا بود قدرت هاشون جز یه گاز سمی هیچی نبود

 3. Negin

  ربکا حداقل باید سوم بود یه خوناشام اصیل مثلما قوی تر از یه خوناشام معمولی مثل مارسله

 4. pashmak

  ا نظره من جایه هری پاتر تو این لیست خالیه، حتی ریچارد شیر دلم حریفش نمیشه، در کل ب عنوانه کسی ک تمام قسمت های ارباب حلقه ها رو نگاه کرده فک میکنم نفره اولو باید میدادن ب مهران رجبی

 5. ناشناس

  جادوگرها از همه ی موجودات افسانه ای قدرتمندترن

 6. z

  کلاوس و الایژا خیلی باحال و جذابن

  1. Parsa

   کاملا لیست اشتباه بود
   هوپ ده!!!!!! مگه میشه اون باید رتبه یک باشه چون تونست اینادو، کن، مالیور رو و خیلیا دیگه شکست بده
   دوم باید لوسین باشه چون تونست کلاوس رو به راحتی شکست بده و هیچکس نتونست جلوشو بگیره
   سوم باید الاریک (ومپایرش) باشه چون کلاوس، ربکا و دیمنو باهم شکست داد و حتی با وایت اوک(چثبی که میتونه ومپایر های اصیل رو بکشه) نمرد
   چهارم باید مارسل باشه که دیگه معلومه چرا
   پنجم دوینا باشه که خیلی قویه و تو فصل الایژا رو کشت (کامل نه) و تونست نسل متصل به کلاوس رو از بین ببره
   ششم فریا باشه مخصوصا فریا فصل ۲
   هفتم کول
   هشتم ربکا
   نهم وینسنت
   دهم هیلی
   و اینم بهتون بگم سرم اپگریت حدودا به ۱۰۰۰ سال به هر کس اضافه میکنه

   1. Mmd

    هوپ توی سریال اوریجینالز هنوز ی تریبید‌نشده پس هنوز قوی ترین نبود . کلاوس ازونجایی ک توی سیزن پنج جادوی هالو رو جذب میکنه قدرتش از قبلم بیش تر میشه پس جایگاهش درسته . چون توی سیزن چار با اینکه پنج سال ضعیف شده بود بازم میتونست مارسلو شکست بده . تنها مشکل اینه که باید مارسل بالای الایژا باشه . جایگاه بقیه هم اوکیه . دوینا یا الاریک شاید قدرتمند بودن ولی ب راحتی میتونستن بمیرن ، دوینا خیلی راحت میتونست زخمی بشه و بمیره ،تنها دلیلی ک چند بار نجات پیدا کرد و کلاوس نکشتش بخاطر مارسل و کول بود ، الاریکم از لحاظ قدرتی ب گفته خود استر هم سطح مایکل بود . به کلاوس نزدیک بود ولی بهتر نبود . خیلی راحتم میمرد با کشته شدن الینا .

 7. فاطمه

  این دیگه چه متنی بود؟؟؟
  انگار یه متن انگلیسی رو داخل گوگل ترنسلیت ترجمه کرده باشین و بدون ویرایش منتشر کرده باشید.
  پر از غلط های نگارشی بود و اسم بعضی از شخصیت ها اشتباه بود(مثل:الیاس->الایژا).
  خواهشا اگه میخواید متنی رو منتشر کنید حداقل وقت بزارید و ویرایشش کنید.

  1. سورئال

   ???????????????? تو از اونایی که به دیوید میگی داوود و به جوزف میگی یوسف؟ از کجات آوردی الیاسووووو؟

 8. Mohadeseh

  دالیا عمه ی فریا نبود خالش بود ????????

 9. Ehsan

  بنظر من مقایسه خوبی بود و مارسل باید همون جایگاه سوم رو داشته باشه چون از لحاظ تجربه و فنون جنگی هرگز به پای الایژا و کلاوس نمیرسه هرچند بعداز ارتقا قدرت فیکی داشت ولی هرگز به پای اون دوتا نمیرسه فقط اینکه مایکل هم باید تو لیست قرار میدادین و جایگاه سوم یا چهارم رو میداشت.

 10. Erfn

  این مقایسه ها درست و دقیق نیست
  مورد اول اینکه مارسل بعد از ارتقا یافتن تقریبا از تک به تک اصیل ها قویتر شده بود و حتی تو مبارزه های پی در پی شکستشون داد.
  و دوم اینکه مایکل هم صد در صد باید تو شخصیت های قدرتمند جا بگیره درسته که زهر کلاوس ضعیفش میکنه ولی تو مبارزه تن به تن هم از لحاظ قدرت بدنی و هم از لحاظ تاکتیک مبارزه خیلی سرتره اینکه یه وایکینگ بوده هم اینو ثابت میکنه(از اونجایی که وایکینگ ها همیشه مبارزای قهاری بودن)

  1. رضا

   داداش اشتباه میکنی البته درسته مارسل قوی تر شده زورش اندازه اصیل هذ هست ولی حریف کلاوس نمیشه چرا چون داخل فصل ۴ باهم دیگ مبارزه کردن و حتی دیدیم کلاوس بدجور صدمه ب مارسل داد پس در این صورت اول کلاوس دوم مایکل یا مارسل

 11. hosseini

  این دوتا سریال عالیه حتما اگه ندیدید نگاه کنید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما