۱۰ شخصیت سریال «آفیس» که بیشترین تأثیر را بر مایکل اسکات گذاشتند

۲ مهر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
مایکل اسکات و جیم و جن در سریال آفیس

سریال «آفیس» با وجود گذشت بیش از یک دهه از زمان انتشارش، همچنان به عنوان یکی از محبوب‌ترین سریال‌های کمدی شناخته می‌شود. شخصیت مایکل اسکات که مدیر منطقه‌ای شعبه‌ی اسکرانتون شرکت داندرمیفلن بود، طی هفت فصلی که در سریال حضور داشت، دچار تغییرات زیادی شد. در این مطلب به معرفی اشخاصی می‌پردازیم که بیش‌ترین تاثیر را در تغییر این کاراکتر داشتند.

ماگ مدل طرح سریال آفیس

دیوید والاس

دیوید والاس در سریال آفیس

دیوید والاس – که نقشش را اندی باکلی بازی می‌کرد- از فصل دو تا شش سریال به عنوان مسئول ارشد امور مالی شرکت داندرمیفلن در سریال حضور داشت. او به عنوان مافوق مایکل، ارتباطات زیادی با او و شعبه‌ی تحت مدیریت او داشت و اغلب اوقات در برابر تصمیمات دیوانه‌وار و وحشیانه‌ی آن‌جا گیج می‌شد.

گرچه دیوید مدام مجبور می‌شد خراب‌کاری‌های مایکل را جمع و جور کند، با این وجود همیشه در مقابل او آرامشش را حفظ کرد. او اکثر مواقع ایده‌های مایکل را گشاده‌رویانه می‌شنید، با این وجود که بلافاصله باید جلوی عملی‌شدنشان را می‌گرفت. گرچه رابطه‌ی میان این دو چندان خوب نبود اما مایکل به خوبی توانست زیردست دیوید خودش را به عنوان یک رئیس شعبه جا بیندازد.

جن لوینسون

جن لوینسون در سریال آفیس

جن لوینسون با بازی ملورا هاردین، در فصل‌های ابتدایی سریال مافوق مایکل بود و در ادامه شریک عاطفی‌اش شد؛ رابطه‌ای که خیلی زود تبدیل به چیزی سمی و آسیب‌زننده شد باعث شد که این دو از هر لحظه‌ای که با هم می‌گذرانند متنفر شوند و در نهایت از یکدیگر جدا شوند.

گرچه مایکل خیال می‌کرد آشنایی با جن او را وارد قصه‌های پریان کرده، در اصل پا به رابطه‌ای گذاشته بود که قرار بود برایش تبدیل به درس عبرت شود. رابطه‌ی او با رئیس سابقش به او آموخت که هنگام جستجو برای شریک عاطفی باید معیارهای درست‌تری داشته باشد و باعث رشد شخصیت مایکل شد.

اندی برنارد

اندی برنارد در سریال آفیس

اندی برنارد کاراکتری بود که به دنبال بسته‌شدن شعبه‌ی سمفورد شرکت داندر میفلن، به شعبه‌ی اسکرنتون منتقل شد و نقش او را اد هلمز بازی می‌کرد. گرچه اندی سعی می‌کرد با پاچه‌خواری تبدیل به کارمند محبوب مایکل شود، اما توانست خارج از این رفتارها واقعاً تبدیل به دوست صمیمی مایکل شود و با او به مدت پنج سال و تا زمان خروج مایکل، همکاری کند.

گرچه مایکل و اندی شروع سختی داشتند اما توانستند در ادامه‌ی رابطه و دوستی‌شان، چندین درس مهم به یک‌دیگر بیاموزند. مایکل یاد گرفت که اشتباهات گذشته‌ی دیگران را ببخشد.

جو بنت

جو بنت در سریال آفیس

جو بنت (ککتی بیتس) یک میلیاردر خودساخته و مدیرعامل شرکت پرینترهای سابر بود که داندرمیفلن را پس از سقوطش در بحران مالی خریدد. جو کمتر از دو سال با مایکل کار کرد. پس از این دوره‌ی دو ساله، مایکل به کلرادو رفت و جو هم بازنشست شد.

اگرچه مایکل از کار برای دیوید والاس لذت می‌برد، اما خیلی زود کارکردن برای جو هم در نظرش ارزشمند شد. برخلاف دیوید، جو به مایکل اجازه نمی‌داد که ایده‌های دیوانه‌وار و هوس‌رانانه‌اش را در مدیریت شعبه اعمال کند. مایکل زیر دست جو بالغ شد و برای بازگشت دوباره‌ی هالی آماده شد.

رایان هاوارد

رایان هاوارد در سریال آفیس

مایکل رایان (بی‌جی نوواک) هاوارد را به عنوان یک کارآموز در قسمت اول سریال استخدام کرد. طی فصل‌های متمادی سریال، رایان نقش‌های متنوعی در شرکت ایفا کرد و در بازه‌ای خاص، به بالاترین مدارج هم رسید. رایان تا فصل هشت در سریال حضور داشت و نکته‌ی ثابت حضورش، رابطه‌ی عاطفی عجیب‌وغریب و پر فراز و نشیبش با کلی کاپور (میندی کالینگ) بود.

مایکل در طول سریال یک باور غیرمنطقی راجع‌به رایان داشت و رایان را بابت رفتارهای بدی که می‌کرد، مسئول نمی‌دانست. رایان هم مانند مایکل در طول سریال متحول شد اما تحول او چندان در راستای تغییرات مثبت نبود. مایکل هم در نهایت متوجه سواستفاده‌هایی که رایان از او می‌کرده شد.

تابلو خندالو مدل سریال آفیس The Office کد 10223

ارین هنون

ارین هنون در سریال آفیس

ارین هنون (الی کمپر) به عنوان جایگزین پم و در فصل پنجم به سریال اضافه شد. گرچه مایکل در ابتدا چندان به ارین اهمیتی نمی‌داد، خیلی زود با او اخت شد. این دو در طول سریال چند لحظه‌ی شیرین خلق کردند. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به قسمتی از سریال اشاره کرد که مایکل در آن متوجه می‌شود ارین به او به چشم پدرش نگاه می‌کند و همین باعث ملاطفت بیشتر او با ارین می‌شود.

دوایت شروت

دوایت شروت در سریال آفیس

دوایت شروت – که راین ویلسون نقش او را ایفا می‌کرد – یک بازاریاب و فروشنده در شعبه‌ی اسکرانتون داندرمیفلن و دستیار مدیر شعبه در زمان تصدی مایکل بود. به‌نظر می‌رسد که از میان همه‌ی همکارانی که مایکل داشت، دوایت تنها کسی بود که واقعاً علاقمند به گذراندن وقت با مایکل بود. در طرف مقابل اما، مایکل چندان تمایل نداشت کاری با او انجام بدهد.

اگرچه مایکل معمولاً از دوایت آزرده‌خاطر می‌شد، اما در نهایت امر او را به عنوان یک دوست پذیرفت. دوستی که برای این رابطه بسیار تلاش می‌کرد. زمانی که مایکل از سریال بیرون رفت، دیگر به این نتیجه رسیده بود که باید در رفتارش تجدیدنظر کند. به همین دلیل از رفتارهای خودخواهانه‌اش دست برداشت و در برخی فعالیت‌ها که دوایت آرزو داشت آن‌ها را با مایکل انجام بدهد، شرکت کرد.

پم بیزلی

پم بیزلی در سریال آفیس

پم بیزلی – با بازی جنا فیشر – یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های سریال آفیس است. او در ابتدا منشی شرکت بود و بعدتر تبدیل به یکی از فروشندگان شد و به پیشرفت شغلی‌اش ادامه داد. او در میان این مسیر حرفه‌ای، عشق واقعی زندگی‌اش را هم پیدا کرد و با او ازدواج کرد؛ کسی که در فاصله‌ی پنج متری از میز او می‌نشست.

مایکل و پم هر کدام تأثیر عمیقی بر دیگری داشتند، چرا که هر دوشان به یکدیگر اعتقاد داشتند. این در حالی‌ست که تعداد کمی از کاراکترهای سریال بودند که عمیقاً به هم اعتقاد داشته باشند. نمونه‌ی بارز این اعتماد دوسویه را می‌توان در جریان افتتاح شرکت کاغذ مایکل اسکات دید. هر دوی این شخصیت‌ها با وجود تردیدی که داشتند، یک‌دیگر را به سمت عملی‌کردن این ایده هل دادند. اگر این اعتماد دوطرفه وجود نداشت، رشد هر دوی این شخصیت‌ها ناقص می‌ماند.

 مگنت خندالو طرح سریال آفیس The Office کد 10228

جیم هلپرت

جیم هلپرت در سریال آفیس

جیم هلپرت(جان کرازینسکی) فروشنده‌ای در داندرمیفلن بود و همه را سر کار می‌گذاشت.جیم در طول سریال به آرزوهای شخصی بسیاری پر و بال داد و حتی چند ماه در مقام مدیر در کنار مایکل بر کارهای شرکت نظاره کرد تا اینکه دوباره به سمت فروشندگی برگردد.

اگرچه جیم بسیار سربه‌سر مایکل می‌گذاشت، اما بیشتر از باقی همکارانش با او ارتباط داشت. وقتی که جیم به درجه‌ی مدیریت رسید، فهمید که باید بیشتر زحمت‌هایی را که مایکل برای شرکت می‌کشد قدر بداند. جیم به مشاوره‌دادن به رئیسش در رابطه هم ادامه می‌دهد و به مایکل کمک می‌کند شریک زندگی‌ای که همیشه دنبالش بود را پیدا کند.

هالی فلکس

هالی فلکس در سریال آفیس

هالی فلکس(امی رایان) یک نماینده‌ی منابع انسانی در شرکت داندرمیفلن است که پیش از انتقالش به شعبه‌ای دیگر، برای مدتی با مایکل قرار می‌گذارد. او در فصل هفتم سریال برمی‌گردد و در نهایت با مایکل نامزد می‌کند تا هر دو به بودلر در کلرادو نقل‌مکان کنند و پیش والدین بیمار هالی زندگی کنند.

مایکل تقریباً تمام طول سریال را به دنبال عشق و دوستی می‌گشت. او سعی می‌‌کرد دوستی موردنیازش را از همکارانش بگیرد. و می‌شود گفت که موفق هم شد، اما چیزی بی‌نهایت بیشتر از آن گیرش آمد. پس از آشنایی با هالی، مایکل دیگر نیازی به تاییدگرفتن از کارمندانش نداشت. او یک شریک عاطفی دلسوز و مهربان پیدا کرده‌بود که پایانی خوش برای هفت سال حضور کمیک او در سریال رقم می‌زد.

منبع: ScreenRant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه