فصل ۴ سریال تایتان‌ها باید متفاوت باشد؛ چرا و چگونه؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
تایتان‌ها

فصل ۴ تایتان‌ها به طور رسمی قرار است پخش شود و فرصتی برای تغییر و بهبود سریال است. تایتان‌ها سریالی لذت بخش است که در مسیر خود چالش‌های بی‌شماری را پشت سر گذاشته اما فصل ۳ آن دارای مشکلات زیادی بود. فصل ۴ تایتان‌ها با لحاظ کردن چندین تغییر در روند خود می‌تواند به فصلی موفق تبدیل شود.

هشدار: در این متن داستان‌ قسمت ۱۲ فصل ۳ سریال تایتان‌ها لو می‌رود

هر دو فیلم اصلی جوخه انتحار و لیگ عدالت بر معرفی تیم‌هایی کامل در یک فیلم، کار کردند. خود شخصیت‌ها اغلب چهره‌هایی نسبتا شناخته‌شده مانند بتمن، سوپرمن و زن شگفت‌انگیز بودند و قرار دادن همه آن‌ها در یک تیم و در یک فیلم کمی زیاده‌روی بود. تایتان‌ها نیز همین روند را پیش گرفت و دیک گریسون، ریون، بیست بوی، استارفایر، دختر شگفت‌انگیز، هاوک، داو و جیسون تاد، فقط در فصل اول معرفی شدند.

این مسئله ادامه پیدا کرد و سریال در هر فصل سعی داشت پراکندگی خطوط داستانی هر شخصیت و مسائل دیگری که منجر به شلوغی عناصر می‌شدند را مدیریت و کنترل کند و همین موضوع باعث شد تا داستان با مشکلات بزرگ‌تری مواجه شود.

تایتان‌ها فرصت‌های زیادی برای تبدیل شدن به یک سریال واقعا عالی دارد اما برای رسیدن به پتانسیل کامل خود با مشکلاتی روبه‌رو است. فصل ۴ سریال این امکان را دارد که به رفع مشکلاتی که از فصل ۳ شروع شد بپردازد و می‌تواند از سریال مشابه خود، دوم پاترول الگوبرداری کند.

فصل ۴ تایتان‌ها باید روی شخصیت‌های کمتری تمرکز کند

تایتان‌ها

فصل ۱ در بیان داستان‌ شخصیت‌های متعدد جدید خود مشکل داشت و این شخصیت‌ها گاهی اوقات به حاشیه می‌رفتند و فراموش می‌شدند. این موضوع با قسمت‌های فلش بک که به تاریخچه گسترده شخصیت‌های جانبی مانند هاوک و داو می پرداخت، پیچیده‌تر شد. هم‌چنین فصل دوم با تبدیل کردن هنک، داو، جیسون تاد و دونا تروی به شخصیت‌های اصلی و معرفی رز ویلسون، سوپربوی و کریپتو به تیم اصلی و معرفی بروس وین به‌عنوان یک شخصیت مهم، این مشکل را دوچندان کرد. حتی دیدیم که یک قسمت کامل به داستان آکوا لد مرده اختصاص داده شد و همه این‌ها به این معنی بود که شخصیت‌های زیادی در این سریال‌ وجود دارند که فضای کافی برای پردازش خوب و رضایت‌بخش آن‌ها در روایت وجود ندارد. نمونه‌ای از این مورد، گار لوگان یا بیست بوی (رایان پاتر) است که در تلاش برای کمک به تیم است اما به طور مداوم توسط تایتان‌ها فراموش می‌شود، چرا که آن‌ها نگران مسائل خود هستند.

فصل سوم بسیار تلاش کرد تا فهرست شخصیت‌ها را به میزان قابل توجهی محدود کند. در این فصل، رز به طور مرموزی غایب است و دونا و ریون نیز در همان شروع فصل، داستان را ترک می‌کنند. بروس وین، هنک و داون همگی با عجله در قسمت‌های اولیه فصل سوم تایتان‌ها کنار می‌روند. نکته مهم این است که جیسون جمع تایتان‌ها را ترک می‌کند تا تبدیل به رد هود شود و در بیشتر فصل ۳ به عنوان یک ضدقهرمان ظاهر می‌شود. همه این شخصیت‌ها تیم را ترک می‌کنند و فقط بلک فایر و تیم دریک جایگزین آن‌ها می‌شوند و باربارا گوردون نیز در نقشی کمکی حضور دارد و فصل سوم بیشتر بر روی برخی از خطوط داستانی انفرادی تمرکز می‌کند.

حتی با این وجود، احساس می‌شود که برخی از شخصیت‌ها مانند بیست بوی و سوپربوی به حاشیه رفته‌اند و هیچ وقت فرصت لازم برای خودنمایی نداشته‌اند. فصل ۴ می‌تواند این روند را با داشتن یک تیم مرکزی کوچک‌تر و متشکل از اعضای تایتان‌ها ادامه دهد و سایر افراد ثابت تیم را برای حضورهای کوتاه و نهایی وارد داستان کند، همان کاری که در فصل ۱ با کاراکترهایی مانند داو، هاوک و دختر شگفت‌انگیز صورت گرفت.

تایتان‌ها در فصل ۴ باید قدرت برابری داشته باشند

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که نویسندگان تایتان در نوشتن داستان سریال با آن مواجه می‌شوند، تفاوت گسترده در سطح قدرت بین اعضای تیم است. استارفایر (آنا دیوپ) و ریون (تیگان کرافت) قدرت‌ فوق‌العاده‌ای دارند اما این دیک گریسون (برنتون توایتز) است که بهترین گزینه برای مبارزه با شرورهای خیابانی است. در سه فصل اول، این مسئله منجر به داستان‌هایی شد که دارای دلایلی ساختگی درباره از دست رفتن قدرت قهرمانان برای مدتی کوتاه بودند و همچنین شاهد بودیم که بعضی از قهرمانان در مبارزات مهم ظاهر نمی‌شدند، در صورتی که اگر بودند، به راحتی در نبرد پیروز می‌شدند.

این موضوع شاید بیشتر در قسمت ۱۲ فصل ۳ مشهود بود، جایی که دیک گریسون قصد دارد با رد هود مبارزه کند و کانر کنت (جاشوا اورپین) را ناتوان می‌کند تا او نتواند در نبرد شرکت کند. سوپربوی می‌توانست به راحتی جیسون (کارن والترز) را حتی بدون این که نیازی به گلوله خوردن دیک باشد، به طور کامل تحت کنترل خود در آورد و شکست دهد.

این اتفاقات مشکلات بزرگی می‌آفرینند و در این سریال شاهد شرورانی درخور مبارزه با تایتان‌ها نبوده‌ایم، چرا که این شروران باید به اندازه کافی قدرتمند باشند تا تایتان‌های فوق‌العاده را به چالش بکشند، اما نه آن‌قدر قدرتمند که این مبارزان خیابانی را شکست دهند. فصل ۳ تایتان‌ها در تلاش بود تا با افزایش قدرت‌های بیست بوی، توازن قدرت‌ را برقرار کند. آن‌ها تیم دریک (جی لیسرگو) را به تیم اضافه کردند که سفر او به زندگی پس از مرگ، به نحوی قدرت‌های ناشناخته‌ای به او می‌دهد. فصل ۴ تایتان‌ها می‌تواند با ایجاد تغییراتی در شخصیت دیک گریسون، این اصلاحات را تکمیل کند.

او اغلب علی‌رغم این که از نظر فیزیکی یکی از ضعیف‌ترین اعضای تیم است، عجله می‌کند و به تنهایی با دشمنان می‌جنگد. او در فصل ۴ می‌تواند قدرت‌های جدیدی داشته باشد و بعد از حضور در گودال لازاروس، به تهدید بزرگ‌تری تبدیل شود، لباس بتمن را با مجموعه‌ای از گجت‌های جدید به تن کند یا یک قدم از نبردهای خط مقدم عقب‌نشینی کند تا در عوض به عنوان یک رهبر و مغز متفکر پشت پرده تایتان‌ها انجام وظیفه نماید.

فصل ۴ تایتان‌ها باید بر تیم تایتان‌ها (و نه یک شخص) تمرکز کند

تایتان‌ها

سریال تایتان‌ها تا این‌جای کار با تعدد شخصیت‌های خود دست و پنجه نرم کرده و داستان‌ هر یک از شخصیت‌ها را مستقل از یکدیگر روایت نموده است. این مسئله در فصل اول مشکلات کمتری در پی داشت اما با ادامه سریال‌، وضعیت بدتر شد. سریال به‌جای تمرکز بر نقش‌ قهرمانان به‌عنوان اعضای تیم تایتان‌ها و تاثیر آن‌ها بر داستان، روایت خارج از تیم و انفرادی هر شخصیت را نقل می‌کند که باعث می‌شود احساس کنیم افراد از تیم جدا هستند.

در فصل ۴ تایتان‌ها، سریال می‌تواند این مشکل را با تمرکز بر داستان گذشته تیم، به جای هر یک از شخصیت‌ها برطرف کند و به قهرمانان اجازه دهد تا به طور طبیعی در ساختار کلی سریال پیشرفت کنند. این مسئله امکان‌پذیر است، زیرا در فصل ۳ تایتان‌ها، دیک گریسون درس‌های مهمی درباره رهبری آموخت و امیدواریم بتواند تایتان‌ها را به یک واحد منسجم‌تر تبدیل کند. این امر باید تحقق یابد، به‌ویژه به دلیل نارضایتی سوپربوی و بلک فایر از شرایط تیم که بخشی از آن به دلیل شکست‌های دیک به‌عنوان یک رهبر و توهین به اعضای این تیم در قسمت ۱۲ فصل ۳ بود.

تایتان‌ها باید گاتهام (و بتمن) را فراموش کنند

تایتان‌ها

فصل ۳ تایتان‌ها علی‌رغم رفع بسیاری از مشکلات بزرگ، یکی از آن‌ها را به طور قابل توجهی بدتر کرد. در همان قسمت اول، دیک گریسون به بتمن توهین کرد و شخصیت بتمن در کل فصل فقط در سایه یا رویاها نشان داده شد اما او به طور پیوسته به بخش بزرگی از سریال تبدیل شده است. بتمن یک شخصیت بزرگ در دنیای دی‌سی است و به راحتی تمرکز را از خط داستانی تایتان‌ها مختل می‌کند. انتقال سریال به گاتهام و به تصویر کشیدن شخصیت‌های شرور بتمن مانند مترسک و نقل داستان‌هایی مانند مرگ در خانواده، باعث شد که تمرکز بیشتر به سمت بتمن برود و از تیم تایتان‌ها دور شود. در فصل ۴ تایتان‌ها، دیک گریسون باید با بازگشت ایین گلن (همان‌طور که در قسمت ۹ فصل ۳ اشاره شد) دست رد به سینه بتمن بزند و تایتان‌ها را از گاتهام دور کند تا آن‌ها بتوانند یک بار برای همیشه از سایه بتمن خارج شوند.

تایتان‌ها باید با یک تیم کامل از شروران روبه‌رو شوند

در نهایت، با وجود این که تایتان‌ها یک تیم کامل از قهرمانان هستند، مرتبا فقط با یک یا دو شرور روبه‌رو می‌شوند. تایتان‌ها در فصل ۱ با تریگون، در فصل ۲ با دث‌استروک و دکتر لایت و در فصل ۳ با رد هود و مترسک مبارزه کردند. این محدودیت شروران، موجب بروز بسیاری از مشکلات دیگر می‌شود. اگر تیم قهرمانان به طور کامل و با تمام اعضا با یک شرور مواجه شود، به راحتی برنده می‌شود. بنابراین سریال باید بارها و بارها اعضای تیم را از هم جدا کند. فصل ۴ تایتان‌ها می‌تواند از فصل ۳ دوم پاترول که با موفقیت کامل، انجمن خواهران دادا را به عنوان ضدقهرمان معرفی کرد، درس عبرت بگیرد.

هر یک از اعضای انجمن خواهران دادا دارای قدرت و روایتی است که با یکی از اعضای دوم پاترول مطابقت دارد و هر کدام از آنان می‌توانند با همتای خود روبه‌رو شوند و سطح قدرتشان را به نمایش گذارند و خط داستانی خود را توسعه دهند. حتی اگر فصل ۴ تایتان‌ها فقط همین یک تغییر را به همراه داشته باشد (علی‌رغم مشکلات دیگر) قدم بزرگی در راستای بهبود و پیشرفت سریال‌ برداشته است.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. Rose

  اخرش من نفهمیدم رز مگه جز تایتان ها نبود

  ولی در فصل ۳ وجود نداشت تو فصل ۴ امکان

  بر گشتش وجود داره؟ راستی جیسن با بلند گو

  توی تونل گفتش میخواد برگرده و رفته بود

  کرین رو تهویل بده ولی بعدش اون پسره تیم

  گلوله خورد ولی کسی که گلوله رو زد اون نبود

  چرا منصرف شد؟

 2. علیرضا

  فصل سومش خیلی ضعیف بود دو فصل اول واقعا برای من جذاب بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما