ترامپ: ایلان ماسک توییتر را با چنین مبلغ «مضحکی» نمی‌خرد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ترامپ توییتر ایلان ماسک

دونالد ترامپ در صحبت‌های اخیر خود در رابطه با موضوع خرید توییتر توسط ایلان ماسک گفته که مدیرعامل تسلا با چنین مبلغ مضحکی، توییتر را نمی‌خرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در شبکه‌ی اجتماعی اختصاصی خود یعنی Truth Social که با هدف رقابت با توییتر طراحی شده، به اقدام ایلان ماسک برای خرید توییتر واکنش نشان داد. اگر به خاطر داشته باشید، چند وقت پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه توییتر به مدت سه سال متوالی، آمار تعداد کاربران خود را به اشتباه اعلام می‌کرده است. به همین دلیل ایلان ماسک اعلام کرد تا زمانی که تعداد دقیق بات‌ها و کاربران واقعی مشخص نشود، فرایند خرید را متوقف خواهد کرد.

اما دونالد ترامپ در شبکه‌ی اجتماعی خود در رابطه با این موضوع، اینطور واکنش نشان داد: «امکان ندارد ایلان ماسک توییتر را با این مبلغ مضحک بخرد، خصوصا در حالی که متوجه شده بخش بزرگی از مخاطبان این شبکه‌ی اجتماعی، بات‌ها و حساب‌های کاربری اسپم هستند». ترامپ در حالی اینچنین در رابطه با خرید توییتر توسط ایلان ماسک اظهار نظر کرده که خودش در سال ۲۰۲۱، به خاطر شورشی که در این سال در پایتخت آمریکا صورت گرفت، توسط این شبکه‌ی اجتماعی و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی بزرگ، تحریم شده است.

او در ادامه‌ی صحبت‌های خود اینطور گفت: «زمانی که از شر این کاربران تقلبی خلاص شوید، البته اگر این کار ممکن باشد، در نهایت چه خواهید داشت؟ هیچ چیز؟ اگر به خاطر جریمه‌ی میلیارد دلاری مضحک نبود، ایلان ماسک خیلی وقت پیش این قضیه‌ی خرید توییتر را فراموش می‌کرد. این فقط نظر من است، اما Truth Social بسیار بهتر از توییتر است و محبوبیت بالاتری دارد.»

ترامپ توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک اخیرا گفته بود که اگر توییتر را بخرد، حساب کاربری دونالد ترامپ را از مسدودی خارج می‌کند. این در حالی است که چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا خیلی علاقه‌ای به بازگشت به توییتر از خود نشان نداده است. خصوصا حالا که پلتفرم اختصاصی خود یعنی Truth Social را دارد.

نکته‌ی جالب اینجاست که ترامپ چند روز بعد از اینکه خبر خریداری توییتر توسط ماسک منتشر شد، در شبکه‌ی اجتماعی خود نوشت: «I’m Back» (من برگشتم). این پیام در حالی از طریق حساب رسمی خود ترامپ پست شد که او از ابتدای شروع به کار پلتفرم Truth Social، هیچ پیامی را منتشر نکرده بود.

تصمیم ماسک در راستای توقف فرایند خرید توییتر باعث شد سهام Digital World Acquisition Corp که در واقع قرار است با پلتفرم ترامپ ادغام شود، ۵٪ کاهش پیدا کند. سهام خود توییتر هم بعد از اعلام این خبر با افتی ۷ درصدی مواجه شد. این خبر بدی برای پلتفرم ترامپ به حساب می‌آید که بعد از اعلام خریداری شدن توییتر توسط ماسک، سهامش رشد پیدا کرده بود. توییت اخیر ایلان ماسک مبنی بر تصمیم جدیدش در راستای توقف فرایند خرید توییتر باعث شد سهام‌داران وال استریت به این فکر کنند که شاید او خواسته راهی برای خروج از این قرارداد پیدا کند یا اینکه بتواند با قیمت کمتری این شبکه‌ی اجتماعی را خریداری کند.

تحلیل‌گران بر این باورند که ایلان ماسک می‌خواهد این قرارداد را بار دیگر و با شرایط متفاوت‌تری تنظیم کند، در نتیجه مجبور نخواهد شد به سهام قرضی شرکت تولید خودروی الکتریکی خود یعنی تسلا وابسته باشد. نگرانی‌هایی که در رابطه با خرید توییتر توسط ماسک وجود دارد باعث شده سهام تسلا هم ۲۹٪ افت داشته باشد.

به صورت کلی به نظر می‌رسد ایلان ماسک با این اقدام ناتمام خود، فقط نظم بازار و معاملات را به هم زده است. از زمانی که خبر خرید توییتر توسط او منتشر شده تاکنون، فقط در رابطه با تغییرات نزولی و صعودی شدید در ارزش سهام شرکت‌های مختلف شنیده‌ایم. امیدواریم طی روزهای آتی، یک خبر نهایی در رابطه با این وضعیت منتشر شود.

منبع: Nypost۷

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه