ایلان ماسک: مسدودی اکانت توییتر دونالد ترامپ را لغو می‌کنم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی که کاربران پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک برایشان مطرح شد، این بود که سرنوشت حساب کاربردی «دونالد ترامپ»، رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا چه خواهد شد. ترامپ در زمانی که جک دورسی مدیرعامل این شرکت بود، به دلیل نقض مکرر قوانین به‌صورت دائمی از استفاده از این پلتفرم محروم شد. در همین راستا، مدیرعامل فعلی تسلا و اسپیس ایکس در مصاحبه‌ای ویدیویی در کنفرانسی مربوط به صنعت خودرو که توسط فایننشال تایمز برگزار شده بود به طور مستقیم به این سوال اشاره کرد و ما را در جریان اقداماتش قرار داد.

ایلان ماسک در این مصاحبه گفت: «من هنوز مالک رسمی توییتر نشدم! اما اگر چنین اتفاقی بیوفتد، مسدودسازی حساب کاربری دونالد ترامپ را لغو می‌کنم. من بر این باور هستم که این اقدام از ابتدا اشتباه بوده است. به این دلیل که این کار حس بیگانگی را در کشور افزایش داد و مانع این نشد که دونالد ترامپ تریبون خود را از دست بدهد. فکر می‌کنم تصمیم توییتر از نظر اخلاقی بسیار احمقانه بود.» او در ادامه به صحبت‌های جک دورسی اشاره کرد و گفت که او نیز در این رابطه با وی هم عقیده است.

ثروتمندترین فرد جهان انتقال ترامپ به شبکه‌ی اجتماعی خود یعنی Truth Social را عملی ناشایست عنوان کرد. باید اشاره کنیم از زمانی که ایلان ماسک سهام‌دار اصلی توییتر شد، طرفداران رییس جمهور سابق آمریکا خواستار بازیابی حساب کاربریش در این شبکه اجتماعی شدند. این شایعات منجر به گمانه‌زنی‌هایی شد که ترامپ ممکن است در صورت بازیابی حساب توییترش دوباره به این پلفترم محبوب برگردد. اما به نظر می‌رسد که او علاقه‌ای به انجام این کار ندارد و می‌خواهد کار خود را در Truth Social ادامه دهد.

او در مصاحبه‌ی خود با فاکس‌نیوز گفت: «به توییتر نمی‌روم و در TRUTH باقی می‌مانم. امیدوارم ایلان ماسک توییتر را بخرد چرا که آن را بهبود می‌دهد و ماسک آدم خوبی است، اما من باز هم در TRUTH می‌مانم.» اگرچه ترامپ علاقه‌ای برای بازگشت به توییتر نشان نمی‌دهد، اما شاید بسیاری از سیاستمداران جمهوری‌خواه که از خرید توییتر توسط ثروتمندترین فرد جهان استقبال کرده‌اند، مجدداً به این پلفترم محبوب برگردند.

ترامپ همچنین چند روز پیش رسماً فعالیت خود را با انتشار اولین پستش در Truth Social آغاز کرد. او در زیر پستی که منتشر کرد نوشت: «من برگشتم!». نکته‌ی جالب توجه در مورد این پست این بود که او در انتهای آن هشتگ «#COVFEFE» را درج کرد. برای آن دسته از کاربرانی که نمی‌دانند باید بگوییم که ترامپ قبل از ممنوعیت در توییتر در توییتی عجیب از این هشتگ استفاده کرده بود و اکنون مجدداً شاهد استفاده از این هشتگ در اولین پست رییس جمهور سابق آمریکا هستیم. هفته‌ی گذشته کاربران برای دانلود این اپلیکیشن با مشکلاتی روبرو بودند که منجر به کاهش آمار دانلود این پلتفرم شد. همچنین دو نفر از مدیران اصلی این پلتفرم استعفاء دادند. اما باید اشاره کرد که قبل آغاز فعالیت ترامپ در Truth Social، این اپلیکیشن در صدر لیست پردانلودترین اپلیکیشن‌های اپ استور قرار گرفته بود.

داستان ممنوعیت توییتر و ترامپ از ژانویه سال ۲۰۲۱ آغاز شد. توییتر در این زمان و دقیقاً دو روز پس از شورش مرگبار ۶ ژانویه که در ساختمان کنگره‌ی آمریکا و توسط حامیان طرفدار ترامپ در تلاش برای جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ انجام شد، حساب ‌کاربری توییتر دونالد ترامپ را برای همیشه از فعالیت منع کرد. توییتر در ابتدا پس از انتشار توییت‌هایی که دروغ های انتخاباتی نامیده می‌شد، حساب کاربری رییس‌جمهور سابق آمریکا را به دلیل نقض مکرر و شدید سیاست‌های مدنی به مدت ۱۲ ساعت ممنوع کرد. این پلتفرم دو روز بعد این ممنوعیت را دائمی کرد.

دیگر پلتفرم‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، اسنپ‌چت و یوتیوب هم رییس‌جمهور سابق آمریکا را پس از شورش‌های ۲ ژانویه منع فعالیت کردند. اکنون باید دید با روی کار آمدن ایلان ماسک به عنوان مالک توییتر و اعلام حمایت از ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا نظر خود را در مورد فعالیت در توییتر تغییر خواهد داد یا نه.

منبع: TheVergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما