تریلر رسمی انیمیشن «پینوکیو» به کارگردانی گیرمو دل تورو را تماشا کنید

نمی‌توان به جز گیرمو دل‌تورو هیچ فیلمساز مناسب دیگری را برای اقتباس از داستان نمادین کارلو کلودی درباره‌ی یک عروسک خیمه‌شب‌بازی چوبی که به شکل جادویی برای کمک به التیام روح یک نجار غمگین جان گرفته است، تصور کرد. بالاخره، بعد از مدت‌ها انتظار اولین تصویر روشن و کامل از انیمیشن «پینوکیو» (Pinocchio) پروژه‌ی جدید گیرمو دل‌تورو، خیال‌پرداز آثار تحسین شده‌ای چون «کوچه‌ی کابوس» (Nightmare Alley)، «شکل آب» (The Shape of Water)، و «هزارتوی پن» (Pan’s Labyrinth) منتشر شد.

این تریلر رسمی همچون اولین تیزر منتشر شده از انیمیشن «پینوکیو» ما را با شخصیتی به نام سباستین جی کریکت (همان جیمینی کریکت در داستان اصلی) آشنا می‌کند. سباستین جی کریکت، جیرجیرکِ راهنمای ما در این برداشت متفاوت از داستان آشنای «پینوکیو» با صداپیشگی ایوان مک‌گرگور، در همان آغاز تریلر می‌گوید: «درباره‌ی پدران و پسرانی که چندان بی‌عیب و نقص نبوده‌اند حرف‌های زیادی برای گفتن دارم.» سباستین اینجا است تا داستان ژپتو نجار را برای ما تعریف کند که پسرش را از دست داده و برای تسلای دل داغ دیده‌اش، یک پسر جدید از درختی کهنسال خلق می‌کند.

دل تورو سال‌ها است که این پروژه را دنبال می‌کند و این کارگردان پرشور و با انگیزه در بیانیه‌ای هنگام شروع رسمی پروژه در سال ۲۰۱۸ گفت که هیچ داستان دیگری به اندازه‌ی داستان پسری چوبی که زنده می‌شود او را تحت تاثیر قرار نداده است. از زبان خودش:

«هیچ شکل هنری به اندازه‌ی انیمیشن روی زندگی و آثارم تاثیر نگذاشته و هیچ شخصیتی در تاریخ به اندازه‌ی پینوکیو با من ارتباط شخصی نداشته است. در داستان ما، پینوکیو یک روح معصوم با پدری بی‌توجه است که در دنیایی که از درک یک پسربچه‌ی کوچک چوبی خارج است، گم می‌شود. او سفری خارق‌العاده را آغاز می‌کند که درک عمیقی از پدرش و دنیای واقعی برای او بوجود می‌آورد. از زمانی که یادم می‌آید می‌خواستم این فیلم را بسازم.»

مک گرگور که صداپیشگی جذاب سباستین جی کریکت را بر عهده دارد، در این پروژه به جمع پر ستاره‌ی بازیگرانی، از جمله کیت بلانشت، تیلدا سوینتون، کریستف والتز (صدای روباه)، فین ولفهارد (صدای لامپویک)، گریگوری مان (صدای پینوکیو) و دیوید بردلی (صدای ژپتو) می‌پیوندد.

خلاصه‌ی داستان «پینوکیو» به این شکل شرح داده شده است:

« گیرمو دل تورو، فیلمساز برنده‌ی جایزه اسکار، داستان کلاسیک کارلو کلودی درباره‌ی عروسک خیمه‌شب‌بازی چوبی را بازآفرینی می‌کند، که به شکلی جادویی زنده می‌شود تا قلب شکسته‌ی یک نجار غمگین به نام ژپتو را ترمیم کند. این موزیکال عجیب استاپ موشن به کارگردانی گیرمو دل‌تورو و مارک گوستافسون ماجراهای شیطنت‌ها و نافرمانی‌های پینوکیو را در جستجوی جایگاهش در جهان دنبال می‌کند.»

انیمیشن استاپ‌موشن «پینوکیو» نوامبر امسال در سینماها، و ماه دسامبر از نتفلیکس پخش خواهد شد.

منبع: motion picturesبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما