اولین تیزر سریال «ونزدی» به کارگردانی تیم برتون را تماشا کنید

۱۶ خرداد ۱۴۰۱

تیم برتون کارگردان محبوب فیلم‌های فانتزی و موفقی چون «ادوارد دست‌قیچی» (Edward Scissorhands) و «سوینی تاد» (Sweeney Todd)، به تازگی اسپین‌آفی از سریال کلاسیک «خانواده‌ی آدامز» را ساخته است. این سریال با نام «ونزدی» (Wednesday ) حول محور یکی از اعضای خانواده‌ی آدامز (تنها دخترشان) به نام ونزدی می‌چرخد.

این سریال در کنار پرداختن به شخصیت ونزدی، دختر عجیب و متفاوت این خانواده، به طراحی مجدد شخصیت «ثینگ» (یا همان چیز Thing) می‌پردازد که در اولین تیزر رسمی این سریال شاهدش هستیم. نقش ونزدی را جنا اورتگا در کنار دیگر اعضای این تیم پرستاره برعهده خواهد داشت؛ بازیگران خوشنامی چون کاترین زتاجونز، لوییس گازمن، ریکی لیندهوم، گوئندولین کریستی و کریستینا ریچی که کاراکتر ونزدی را در اقتباس کلاسیک از این داستان در کارتون‌های نیویورکر بر عهده داشت.

«ونزدی» داستان دختر همیشه محزون خانواده‌ی آدامز را روایت می‌کند که قصد دارد بین اتفاقات دبیرستان و زندگی اسرارآمیز خانواده‌اش تعادل برقرار کند. با وجود اینکه هنوز هیچ جزئیاتی از طرح اصلی داستان به طور کامل فاش نشده است، اما به طور کلی تا کنون می‌دانیم که شخصیت ونزدی در این سریال سعی دارد از قدرت‌های ماورائی ذهنی‌اش برای ممانعت از کشتارهای محلی و پرده‌برداری از یک راز خانوادگی استفاده کند.

ونزدی در این سریال تنها شخصیت کلیدی و مرکزی نخواهد بود، چرا که دو شخصیت محبوب دیگر یعنی مورتیشیا (مادر ونزدی با بازی کاترین زتاجونز) و گومز (پدر ونزدی با بازی گازمان) نیز در این سریال دیدنی خواهند درخشید. شخصیت دیگری که طرفداران این داستان در باید در انتظار دیدنش باشند، کاراکتر ثینگ (Thing) با بازی ویکتور دوروربانتو، دست قطع شده و جدا از کالبدی است که به صورت یک شخصیت مستقل می‌تواند فکر کند، راه برود و کارهای زیادی انجام دهد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، ثینگ شما را به دیدن اولین تیزر رسمی از این سریال دعوت می‌کند. این دست قطع شده که به نظر می‌رسد با وصله و پینه سرپا شده است، با ایما و اشاره می‌گوید «وحشت بزرگ در راه است!» و خبر از اتفاقات هیجان‌انگیز می‌دهد.

این تبلیغ نشان می‌دهد که اولین قسمت سریال «ونزدی» ۶ ژوئن ۲۰۲۲ منتشر می‌شود و همچنین مخاطب را با جدیدترین ظاهر ثینگ آشنا می‌کند. در کارتون اصلی، ثینگ به صورت یک موجود کامل در کمین تاریکی ترسیم شده بود که فقط به صورت یک دست در برابر نور قابل مشاهده بود. ثینگ برای نسخه‌ی فیلم «خانواده‌ی آدامز» در سال ۱۹۹۱ صرفا به صورت یک دست بی‌جسم ترسیم شد و در اقتباس‌های بعدی نیز به همین شکل باقی ماند. واضح است که سریال «ونزدی» تکرار این شخصیت مکمل را ادامه خواهد داد، و ثینگ دوباره به وسیله‌ی یک زبان اشاره‌ی منحصر به فرد حرف‌های زیادی خواهد زد.

چیزی که بیشتر از همه در مورد این تیزر هیجان‌انگیز است این است که تیم برتون را در سراسر آن می‌توانیم به یاد آوریم. ظاهر وصله پینه شده‌ی ثینگ یادآور شخصیت‌های شاهکار برتون مانند «ادوارد دست‌قیچی» یا «سالی اسکلینگتون» است. با توجه به اینکه برتون هر قسمت را کارگردانی می‌کند و آهنگسازی هر اپیزود را همکار قدیمی‌اش، دنی الفمن بر عهده خواهد داشت، طرفداران او می‌توانند مطمئن باشند که کل سریال احتمالا همان حال و هوای غم‌انگیز مختص برتون را در خود داشته باشد. البته تا زمانی که سریال «ونزدی» در پاییز ۲۰۲۲ از نتفلیکس پخش نشود، هیچ کس به طور قطع نمی‌تواند چنین بگوید و این تنها در حد حدس و گمان باقی خواهد ماند.

منبع: screen rant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه