واتساپ شاید پشتیبانی نامحدود گوگل درایو را از دست بدهد

۱۱ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۹ ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

همانطور که می‌دانید واتساپ از قابلیت پشتیبان‌گیری از اطلاعات شما در فضای ابری بهره می‌برد. در حالی که iCloud فضای ذخیره‌سازی محدودی را در دستگاه‌های اپل ارائه می‌کند، گوگل درایو اما فضای ذخیره‌سازی نامحدودی را برای پشتیبان‌گیری واتساپ در اختیار کاربران قرار می‌دهد. متأسفانه، به نظر می‌رسد این روندی که گوگل در پیش گرفته احتمالا در آینده نزدیک تغییر کند.

افشاگر معروف واتساپ یعنی Wabetainfo به تازگی رشته‌ کدهایی را به دست آورده که به طور خاص به محدودیت‌های گوگل درایو اشاره می‌کنند. برای اینکه دقیق‌تر متوجه‌ی این موضوع شوید، کافی است به تصویر زیر نگاهی بیاندازید.

در حال حاضر در مورد محدودیت ذخیره‌سازی که گوگل درایو برای واتساپ اعمال می‌کند اطلاعاتی وجود ندارد، اما امیدواریم که این مقوله به محدودیت ۱۵ گیگابایتی که قبلاً وجود داشته، برنگردد. پیش‌تر خبری منتشر شد مبنی بر اینکه واتساپ به شما امکان می‌دهد حجم فایل بکاپ خود را در اندروید مدیریت کنید. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا عمل بکاپ‌گیری خود را در واتساپ مدیریت کنند و به‌دلخواه فقط فایل‌هایی را که نیاز به پشتیبان‌گیری از آن‌ها را دارند برای برای گرفتن بکاپ انتخاب کنند.

جدا از این مسائل اپلیکیشن واتساپ در هفته‌های گذشته از قابلیت‌های جدید و کاربردی بسیاری رونمایی کرده که این قابلیت‌ها قطعاً می‌تواند به تعداد کاربران این پلتفرم محبوب بیافزاید. طبق آخرین گزارش‌ها و شایعه‌ها، واتساپ به‌زودی به مدیران گروه‌ها (ادمین‌ها) این اجازه را می‌دهد تا هر پیامی که توسط دیگر اعضای گروه فرستاده شد را حذف کنند و کنترل بیشتری بر اتفاقات گروه خود داشته کنترل بیشتری بر اتفاقات گروه خود داشته باشند. باید خاطر نشان کنیم که در این قابلیت جدید یک نکته وجود دارد و آن هم این است که هنگامی که مدیر گروهی پیامی از کاربران را حذف کند، یادداشت پاک شدن آن باقی می‌ماند تا نشان دهد که این عمل را مدیر گروه انجام داده‌ است. به نظر می‌رسد که واتساپ هنوز روی این ویژگی کار می‌کند و در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی آن را برای کاربرانش در سراسر جهان منتشر خواهد کرد.

این پلتفرم محبوب در به‌روزرسانی آینده‌ی خود قصد انجام تغییرات زیادی را دارد و یکی از آن‌ها اصلاح طراحی لیست چت‌ها برای کاربران iOS است. این تغییر واتساپ، به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران اعمال شده و هدف این پلتفرم از این تغییر، بهبود رابط کاربری است تا کاربران راحت‌تر از قبل به لیست چت‌های خود دسترسی پیدا کنند. طبق گزارش WABetaInfo، واتساپ می‌خواهد صفحه‌ی لیست چت خود را با طراحی کاربردی‌تری بهبود ببخشد. به گفته‌ی WABetaInfo، در به‌روزرسانی آینده‌ واتساپ یک گزینه‌ی ورودی جدید برای Broadcast در لیست مخاطبین کاربر خواهد آورد که زمانی که کاربر روی همان گزینه‌ی شروع چت جدید در بالا سمت راست ضربه بزند، در دسترس خواهد بود.

ماه گذشته، واتساپ ویژگی جدید دیگری را ارائه کرد که به شما امکان می‌دهد قبل از ارسال پیام‌های صوتی، پیش‌نمایش آن‌ها را گوش کنید. اکنون آخرین به‌روزرسانی بتای واتساپ، تغییر دیگری را به ارمغان آورده که به شما امکان می‌دهد به پیام‌های صوتی در پس‌زمینه گوش بدهید. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، WABetaInfo یک پلیر صوتی جدید را در آخرین نسخه‌ی آزمایشی واتساپ برای اندروید پیدا کرده است که به شما امکان می‌دهد پیام‌‌های صوتی را در پس زمینه پخش کنید و برای گوش کردن آن نیازی به ماندن در آن صفحه ندارید. بعد از اینکه شما یک پیام صوتی را پخش کردید و به صفحه اصلی این اپلیکیشن یا یک چت دیگر رفتید، پلیر صوتی جدید در بالای برنامه به شکل یک نوار ظاهر می‌شود. باید دید در هفته‌‌های آینده این پلتفرم محبوب از چه قابلیت‌های دیگری رونمایی می‌کند.

منبع: AndroidAuthority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما