شما بگویید؛ پس از گلکسی نوت ۷ آینده‌ی سامسونگ را چگونه می‌بینید؟

۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
سامسونگ گلکسی نوت 7

این شنبه هم قصد داریم با یکی دیگر از مطالب «شما بگویید» پذیرای نظرات شما همراهان همیشگی دیجی‌کالا مگ باشیم. البته شما بگویید این هفته اندکی با همیشه متفاوت است. این بار به جای رو در رو قرار دادن دو رقیب، قصد داریم روی یک موضوع خاص که این روزها در دنیای تکنولوژی همه‌جا صحبت آن به گوش می‌رسد تمرکز کنیم. هر کسی که کوچکترین علاقه‌ای به دنیای تکنولوژی داشته باشد حتما تا الان از ماجرای شکست سامسونگ در پروژه‌ی گلکسی نوت ۷ خبردار شده است. در این مطلب قصد داریم ماجرای گلکسی نوت ۷ و حواشی آن را به سرعت مرور کنیم و در نهایت از شما بخواهیم تا بگویید؛ آینده‌ی سامسونگ را پس از گلکسی نوت ۷ چگونه می‌بینید؟

گلکسی نوت ۷ در روز ۱۲ مرداد در مراسم ویژه‌ای رسما معرفی شد. سامسونگ با جمع کردن آخرین فناوری‌هایش در نوت ۷ حساب زیادی روی موفقیت آن باز کرده بود. نتیجه به نظر کاملا رضایت‌بخش می‌رسید و بسیاری از سایت‌های معتبر در نقدهای خود گلکسی نوت ۷ را یکی از بهترین گوشی‌های تولیدشده تا کنون ارزیابی کردند. استقبال عمومی هم فراتر از انتظار بود. تا جایی که افزایش پیش‌بینی نشده‌ی تقاضا، عرضه‌ی نوت ۷ در بعضی مناطق  را به تاخیر انداخت. سامسونگ در واکنش به تقاضای بالا تصمیم گرفت تولید گلکسی نوت ۷ را تا ۳ میلیون دستگاه در ماه، یعنی نزدیک به دو برابر رکورد نوت ۵، بالا ببرد. نوت ۷ می‌رفت تا به یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های سری نوت سامسونگ تبدیل شود که کابوس آغاز شد.

سامسونگ گلکسی نوت 7

چیز زیادی از عرضه‌ی اولین سری گوشی‌های نوت ۷ نگذشته بود که در تاریخ ۴ شهریور خبر انفجار یک گلکسی نوت ۷ هنگام شارژ شدن منتشر شد. این حادثه در ابتدا چندان جدی گرفته نشد و برخی آن را به استفاده نکردن از شارژر و مبدل اصلی گوشی مرتبط دانستند. ولی انفجارهای گلکسی نوت ۷ همچنان ادامه پیدا کرد. تا جایی که مدیرعامل سامسونگ علاوه بر عذرخواهی رسمی از مردم مجبور شد در همان روزهای اول فروش، تصمیم به جمع‌آوری ۲.۵ میلیون دستگاه نوت ۷ فروخته شده بگیرد. سامسونگ دلیل انفجار گلکسی نوت ۷ را مشکل موجود در باتری‌های یکی از تامین‌کنندگان اعلام کرد و برای حمایت از حقوق مصرف کننده عرضه‌ی آن را تا اطمینان از صحت فرآیند تولید به تعویق انداخت.

با این حال حتی پس از فراخوان سامسونگ برای جمع‌آوری هم انفجارهای گلکسی نوت ۷ ادامه داشت و در برخی موارد خسارت‌های شدیدی را هم به بار آورد. موضوع دیگر آن قدر جدی شده بود که حتی اداره‌ی هوانوردی فدرال ایالات متحده هم در بیانیه‌ای استفاده‌ی مسافران از گلکسی نوت ۷ در طول پرواز یا قرار دادن آن در چمدان را ممنوع اعلام کرد. این شرایط سامسونگ را مجبور کرد تا برای جلوگیری از خسارات بیشتر و حفظ سلامت مردم خبر از غیرفعال شدن گوشی‌هایی بدهد که افراد از بازگرداندن آن‌ها خودداری کرده‌اند.

سامسونگ گلکسی نوت 7

پس از گذشت حدود یک ماه سامسونگ اعلام کرد که عرضه‌ی مدل‌های سالم گلکسی نوت ۷ را از ۳۱ شهریور آغاز خواهد کرد. مدیران سامسونگ به مشتریان اطمینان دادند که مشکل باتری در سری جدید به طور کامل برطرف و امنیت گوشی از سوی کارشناسان خبره تایید شده است. سامسونگ دو راهکار هم برای تشخیص دادن مدل‌های جدید با باتری سالم (آیکن سبز باتری و مربع سیاه روی جعبه) در نظر گرفته بود. به نظر می‌رسید مشکل برای همیشه حل شده باشد که در روز ۵ مهر خبر انفجار یکی از مدل‌های سالم گلکسی نوت ۷ در چین مجددا سروصدایی در رسانه‌ها به پا کرد. سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که این موضوع فراگیر و جدی نیست و خطری امنیت جانی سایر مشتریان را تهدید نمی‌کند. اندکی بعد و در روز ۱۴ مهر آتش گرفتن یکی از مدل‌های تعویضی نوت ۷ در داخل هواپیمایی که قصد پرواز داشت ماموران را مجبور کرد تا تمام مسافران را تخلیه کنند.

در پی این اتفاقات فشار رسانه‌ای روی سامسونگ به اوج رسید و خبرهایی مبنی بر احتمال جمع‌آوری مجدد گلکسی نوت ۷ به گوشی می‌رسید. سامسونگ در اظهار نظر خود اعلام کرد که باید مطمئن شود گزارش‌ها درباره‌ی مدل جدید نوت ۷ بوده و روی تحقیقات در مورد مشکلات اخیر سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در این میان با رسیدن تعداد گزارش‌های مربوط به انفجار مدل‌های جدید به ۵ مورد، سه اپراتور بزرگ آمریکا فروش نوت ۷ را متوقف کردند منتظر تصمیم‌گیری سامسونگ نشدند. رفته‌رفته شایعاتی مبنی بر لزوم توقف تولید گلکسی نوت ۷ به گوش می‌رسید. بسیاری معتقد بودند دیگر هیچ چیز نمی‌تواند اعتماد از دست رفته‌ی مشتریان به این محصول را ترمیم کند. سرانجام سامسونگ در روز ۲۰ مهر رسما خبر از توقف تولید گوشی گلکسی نوت ۷ در تمام دنیا داد و بدین ترتیب پرونده‌ی این گوشی برای همیشه بسته شد.

سامسونگ گلکسی نوت 7

ماجرای گلکسی نوت ۷ به معنای واقعی برای سامسونگ یک فاجعه محسوب می‌شود. ارزش سهام سامسونگ در روز اعلام توقف تولید این گوشی ۸ درصد کاهش یافت. این کاهش در ده سال اخیر سابقه نداشته است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، خسارات ناشی از گلکسی نوت ۷ و طرح جمع‌آوری آن مجموعا چیزی بالغ بر ۱۷ میلیارد دلار ضرر برای سامسونگ در پی داشته. ولی قطعا خدشه وارد شدن به اعتماد مشتریان برای سامسونگ بسیار مهم‌تر از ضررهای مادی است. بر اساس یک نظرسنجی ۴۰ درصد از مشتریان سامسونگ دیگر هرگز گوشی‌های این شرکت را نخواهند خرید. در این میان کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری (ITUC) هم از فرصت استفاده کرده و با اشاره به اسنادی در مورد رفتار نامناسب با کارگران مشکل نوت ۷ را ناشی از شرایط کار غیرانسانی قلمداد کرده است. در حال حاضر فشار به قدری زیاد است که حتی شایعاتی مبنی بر برکناری مدیرعامل سامسونگ هم به گوش می‌رسد.

فرقی نمی‌کند پای چه شرکتی در میان باشد؛ اتفاقاتی از این دست همیشه بسیار ناراحت‌کننده است. گلکسی نوت ۷ یکی از بهترین گوشی‌هایی بود که امسال معرفی شد و بسیاری امید داشتند سرانجام بتوانند این گوشی را بخرند. اما سامسونگ مجبور شد برای این که بیش از این اعتبارش را از دست ندهد قید آن را به کلی بزند. آنچه در حال حاضر برای سامسونگ اهمیت دارد بازگرداندن اعتماد از دست رفته به مشتریان است. به نظر شما تصمیم سامسونگ برای توقف تولید گلکسی نوت ۷ اقدام درستی بود؟ آیا شما حاضر بودید اگر سامسونگ یک بار دیگر نوت ۷ را جمع‌آوری می‌کرد، مجددا جزو خریداران سری جدید باشید؟ به نظر شما ماجرای نوت ۷ تا چه اندازه روی اعتماد مشتریان به محصولات بعدی سامسونگ تاثیر خواهد داشت؟

نکته‌ی مهم اینجاست که گاه همین اتفاقات ناگوار منجر به نوآوری‌های جدیدی در محصولات آینده می‌شود که می‌تواند به پیشرفت تکنولوژی کمک کند. ما امیدواریم در مورد پرونده‌ی نوت ۷ هم شاهد همین اتفاق باشیم. قطعا سامسونگ بی‌کار نخواهد نشست و برای ترمیم جایگاه خود با محصولاتی بهتر باز خواهد گشت. شما آینده‌ی سامسونگ را پس از گلکسی نوت ۷ چگونه می‌بینید؟

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۳۱ دیدگاه
 1. Avatar عرفان لکی زاده

  سلام.
  من اکثر نظرات رو خودنم ولی بخواید واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم،این موضوع از یک سو به نفع مشتریان هست چون این خدشه وارد شده به سامسونگ باعث ترغیبش به ساخت یک گوشی عالی و بی نظیر برای جلب رضایت مشتریان چون از اونجایی که حتی یک شرکت کوچک برای حفظ منافع خود هر اقدامی انجام میده په برسه به سامسونگ که یک ابر شرکت هست.سامسونگ در دهه گذشته توانسته سرمایه و رضایت خوبی بدست بیاره پس شک نکنید این رضایت رو به هر قیمتی برمیگردونه تا با شکست مواجه نشه.

 2. Avatar seyed

  مثل تمام اتفاقاتی که همیشه در پیرامونمون میفته و خیلی زود از یادها فراموش میشه این موضو هم زیاد طول نمیکشه ، تو دنیایی که همه دنبال بهترین هستن این اتفاق شاید مدت کمی ذهن هارو به خودش مشغول کنه و سامسونگ با معرفی یه گوشی عالی دیگه که شایدs8 باشه همه چیو پاک میکنه .البته به نظر من این اتفاق خیلی هم بزرگ نبود چون از بین چند میلیون گوشی که فروخته شده تعداد معدودی با مشکل مواجه شدن و جمع آوری چند میلیون گوشی یک کاری شجاعانه بود که همین کار برگ برنده سامسونگ میشه چون نشون داد تهت هر شرایطی میشه روی گارانتی سامسونگ حساب کرد

 3. Avatar محمدرضا

  این اتفاق برای برندی روی داد که قلم آن به عنوان ویژگی منحصر به فردش و نوآوریهای مرتبط با آن، مشتری های خاص خود را داشت. اگر معیوب بودن کالا، به قیمت به خطر انداختن جان مشتری تمام شود، شاید ایجاد برندی دیگر به عنوان یکی از بهترین راهکارها انتخاب شود، همانگونه که در دهه ۹۰ میلادی، سری Excellent هیوندای به Accident شناخته میشد. با توجه به زمان بر بودن روند تغییر ذهنیت منفی نسبت به برند، سامسونگ میتواند ویژگیهای متمایز کننده نوت را نه تنها در سری S Edge بلکه در طیف وسیعتری از محصولاتش (مانند تبلت های هیبریدی، کروم بوک، و …)قرار دهد. برای کمرنگ کردن تاثیر فاجعه در نقش آینده شرکت، همراهی با پیشگامان ارایه دگرگونی بعدی دنیای تکنولوژی مانند واقعیت افزوده، واقعیت مجاری، هوش مصنوعی، …به اتکای ۷۰ میلیارد دلار سرمایه، گزینه منطقی خواهد بود. راهکار نقش آفرینی به عنوان یکی از بازیگران اصلی دگرگونی آینده، بخشی از سیاست شرکت مایکروسافت است که پس از عقب ماندن از پردازش موبایل، اتخاذ کرد و حتی برای شرکتی چون HTC که اندوخته مالی آن در مقایسه با رقبا، پایین تر است، به عنوان یکی از معدود راههای بقا پیشنهاد شده است. نباید فراموش کرد که رقبا برای تسخیر جایگاه سامسونگ دربازار، نیازمند قطعاتی هستند که سامسونگ در تامین آنها میتواند نقش پر رنگی داشته باشد. سیاستی که شرکت سونی در زمینه لنز دوربین در پیش گرفته است.

 4. Avatar حسین

  برام مهم نیست چی سر نوت سون اومد…من کلا طرفدار سامسونگ هستم و همیشه از محصولات سامسونگ استفاده میکنم…

  1. Avatar علي

   خودت رو به کشتن میدی

 5. Avatar علیرضا

  اگه جانبدارانه نگاه نکنیم و صادقانه حرف بزنیم. باتری بعضی از مدل های مختلف سامسونگ از همون ابتدای خرید مشکل داشت (حداقل من اینو با S4 و GRAND 2 تجربه کردم)ولی ب نظرم سامسونگ توی چاهی افتاد ک خودش واسه رقیباش می کند، معلوم نیس ک شیطنت کدوم شرکت سامسونگ و ب اینجا کشوند (البته بازم ب نظر من کار آمریکاییهاست. چون همین کارو با فولکس واگن هم کردن و اونو ب روز سیاه نشنوندند)ولی در هر صورت من ک دیگه از سامسونگ خرید نمیکنم.

 6. Avatar مهدی

  به نظر من این اتفاق باعث شد که ضرر بزرگی به سامسونگ وارد شه و از اونطرف رقیب سرسختش اپل و طرفداراش یه بهانه بزرگ برای تمسخر داشته باشند .
  در کل اگر سامسونگ تمام تجربیاتشو بزاره روی S8 و یه چیز جدید و جذاب مثل قبلا که اج بودن رو به گوشیا آورد به این گوشی اضافه کنه و یه برنامه تبلیقاتی گسترده روش انجام بده می تونه تا حدودی از ضرر رو جبران کنه و اعتماد بدست رفتشو بدست بیاره .

 7. Avatar علی (ال جی)

  به نظر من آه نوت۶ گرفته سامسونگو

 8. Avatar پبمان

  آینده ی سامسونگ مشخصه ؛ گلکسی نوت ۸ ! طراحی جدید ، با سخت افزار و امکانات نرم افزاری خیره کننده و جذاب .فروش کمتر ولی شروعی دوباره !

  1. Avatar امیرعلی

   به نظر من سامسونگ تا چند سال دیگه به کل از عرصه موبایل حذف خواهد شد. کافیست فاجعه نوت ۷، تولید گوشی های منحصر بفرد گوگل تحت نام پیکسل و با سیتم عامل اندروید ۷ رو کنار هم بگذارید. گوگل با این کارش، زیر پای تمام شرکای قبلیش رو خالی کرد. به نظر من در آینده بسیار نزدیک رقابت بین اپل و گوگل خواهد بود و طرفداران اندروید ترجیح خواهند داد گوشی اندرویدی خوشدون رو از گوگل تهیه کنن تا سامسونگ و غیره و هر وقت اسم سامسونگ بشنون نوت ۷ میاد تو ذهنشون!!!!!!

 9. Avatar Alireza.A

  یادم میاد قبلا اسمارت فون های شرکت های دیگه هم منفجر شده بود مثل [سونی, الجی, اپل] ولی نه در این تعداد زیاد یا این که شرکت تولید اون سری رو متوقف کنه, و البته هیچ وقت یه هم چین جو منفی ای هم ایجاد نشد. تا آتش ماجرا فروکش می کرد و در حال خاموش شدن بود دشمنان همیشه در صحنه سامسونگ نفت به دست آتش زیر خاکستر رو شعله ور می کردن, چه بسا حاظر بودن خودشونم آتش بزنن!!! در هر صورت پرونده گلکسی نوت ۷ بسته شد, اما کار برای سامسونگ آغاز شد. بزرگان تاریخ از شکست درس گرفتن دوباره تلاش کردن و به پیروزی رسیدن. اگر ما حالا فکر کنیم شرکتی با قدمت سامسونگ و به بزرگی سامسونگ قرار با همین اتفاق ورشکست بشه یا توسط شرکت دیگه ای خریده بشه دید محدود خودمون رو نشون دادیم. این اتفاقی که برای سامسونگ افتاد باعث تحقیق بیشتر در مورد باتری ها می شه چه از طرف سامسونگ و چه شرکت های دیگه و نتیجه اون تولید باتری های بهتر در سال آینده. اگر انسان ها بعد از شکست خوردن و به زمین افتادن بلند نمی شدن و دوباره تلاش نمی کردن فکر کنم ما هنوز هم در غار زندگی می کردیم, انسان با امید زنده ست, پس به امید موفقیت دوباره سامسونگ.

 10. Avatar مهدی ل

  به نظر من این اتفاقات و معیوب بودن گوشی ها برنامه ریزی شده و به دست خود سامسونگ بوده و دنبال اهداف خاصی هست ، به چند دلیل ، اول اینکه ، سامسونگ طرفداران زیادی در جهان داره و دنبال شرایط و موقعیتی هست تا ببینه چقدر مردم بهش اعتماد دارن ، بعد از انفجار یکی از پرچمداراش ، از میزان فروشش یا چیزای دیگه میتونه به این موضوع پی ببره ؛ ثانیا اینکه ، سری نوت تنها پرچمدار سامسونگ نیست و سری گلکسی اس ها میتونن اعتبار و کیفیت سامسونگ رو نشون بدن و حفظ کنن ، پس سامسونگ میتونه این ریسک رو بکنه و یکی از گوشی هاشو فدا بکنه تا به یه سری چیزا برسه ؛ و دیگه اینکه سری گلکسی اس و نوت در نسل های یکسان (شماره های یکسان ) ، به گفته ی سامسونگ سری اس نماینده ی نوت همون سری است پس سامسونگ میتونه این هدف رو داشته باشه که با از دست دادن دو سری از نوت (نوت ۷ و نوت۶ که بوجود نیامد)و به اصطلاح تشنه نگه داشتن طرفداران، دنبال فروش بسیار بالای نوت ۸ باشه و دوباره اعتبار نوت رو برگردونه حتی شاید بیشتر از گذشته

  1. Avatar امیرعلی

   تحلیل عجیبی است
   امیدوارم که مدیران سامسونگ از این دست تحلیل ها تو ذهنشون نداشته باشن و گرنه به جای اینکه در عرض مثلا ۱۰ سال از صحنه تکنولوژی دنیا حذف بشن یکساله ره ده ساله رو خواهند پیمود!!!!!

 11. Avatar سامان

  با سلام
  بنده به نوبه خود و به عوان فردی که اخبار تکنولوژی های روز دنیا رو دنبال میکنه عقیدم بر این هستش که سامسونگ پیشرفت بیشتری خواهد کرد به این علت که ممکنه انفجار باتری های سری نوت ۷ سامسونگ نقطه عطفی برای تغییر باتری ها چه از نظر فیزیکی و چه از نظر دوام باشه و یک درس بزرگ برای شرکت سامسونگ باشه خب هر شکست مقدمه یک پیروزی هستش . بنده بدون هیچ تعصبی این متن رو نوشتم و با وجود اینکه از طرفداران آیفون هستم اما نظر به سامسونگ همچنان مثبت هستش و در حال حاضر دوست نداشتم عدم موفقیتش رو در عرضه این گوشی ها ببینم .
  با تشکر

 12. Avatar محسن

  سلام.
  شرکت سامسونگ شرکت بزرگ و با سابقه ای هستش. تنها شرکتی بوده که دیدم این همه عذر خواهی میکنه و تمامی هزینه ها رو به گردن میگیره. من اولین گوشیم سامسونگ بوده و حالا هم یه گوشی از این شرکت دارم. به جرعت میتونم بگم تجربه ی کار با سامسونگ رو هیچ شرکتی حتی اپل هم بهم نداد. خیلی از رسانه ها و مردم پشت سر این شرکت حرف در آوردن. حتی برخی مدعی بودن ورشکستگی سامسونگ داره شروع میشه ! دوستان سامسونگ شرکت خیلی بزرگیه و تنها در زمینه گوشی های هوشمند فعالیت نمیکنه. و لطفا این شرکت رو با شرکتی مثل نوکیا مقایسه نکنید چون نوکیا عمده فعالیتش در زمینه موبایل بوده. این اتفاق یه درس عبرت شده برای شرکت های دیگه تا تست های بیشتری روی گوشی هاشون قبل از عرضه به بازار انجام بدن. خلاصه بگم : به قول معروف سامسونگ بیدی نیست که با این باد ها بلرزه. قطعا تمامی این دیدگاه های منفی رو با عرضه ی s8 از بین میبره.

 13. Avatar علی

  note 7 یه شاهکار به تمام معنا بود که اگه سامسونگ میتونست این مشکلو رفعش کنه بهترین گوشی سال میشد ولی متاسفانه نشد امیدوارم سال اینده نوت ۸ یا هر نوت جدیدی رو بزنه و به نظرم کلا نوت سامسونگ بهترین گوشیاش بودن قلم فوق العاده کاربردی اس پن و صفحه نمایش فوق العاده عالی و با کیفیت و طراحی و بدنه و عالی و با کیفیت
  خدا کنه سال بعد با یه شاهکار برگرده تا دوباره نوت پرچمش بره بالا

 14. Avatar جواد

  به شخصه فکرمیکنم s8 یک عجوبه خواهد شد که چیزهایه خیلی بیشتری از یک پرچم دار برای معرفی داشته باشه
  یعنی فکرمیکنم سامسونگ اینبار به جای یک قدم چندقدم همزمان برداره تا نه تنها دوستداران نوت که تو ذوقشون خورده بلکه خیلی از طرفداران برندهای مختلف s8 رو تحسین کنن
  اینطور فکرمیکنم
  در کل اشتباه بزرگی بود وقبلا برای بعضی برندها اینچنین اتفاقی افتاده و فکرنمیکنم سامسونگ به راحتی کم بیاره
  واقعا به برندی تعصب ندارم ولی note7 واقعا حیف بود و حیف شد

 15. Avatar طاها

  با سلام
  من فکر می کنم سامسونگ اصلا برند «نوت» رو ول کنه، و به جاش یه برند لوکس جدید رو معرفی کنه با قابلیت های متفاوت، حتی شاید توی این مدل جدید از خیر قلم بگذره.
  در کل به نظرم سری «نوت» کارش تموم شده و باید منتظر عرضه یه سری گوشی جدید باشیم.

 16. Avatar محمدرضا

  من منتظر نوت هشت میمونم ، الان نوت چهار دارم که خیلی خیلی خیلی بیشتر از سیکس پلاسم (که همزمان خریدمشون تقریبا) کارایی داره و باش بسایری از کارهای روزمره و شغلیم رو ساده تر و سریع تر انجام میدم ، اگر میشد (یا بشه )نوت هفتبگیرم که عالی میشد ولی حالا باید یکسال دیگه صبر کنم تا جادوی قلم و قابلیت های جدید سری نوت رو ببینم واقعا حیف شد

 17. Avatar مهدی

  مطمئناً شرکت سامسونگ با این وضعیت بسیاری از مشتریان خودش را از دست خواهد داد.آتش گرفتن نوت ۷ برای سامسونگ یک فاجعه بود اما فاجعه بزرگتر این بود که این شرکت نتونست مشکل آتش گرفتن نوت ۷ را در مدلهای تعویضی حل کنه.

 18. Avatar محمد

  با اینکه طرف دار سامسونگ بودم و الان هم s7 دارم ولی سامسونگ مثل قبل نیس یاده s3بخیر شاهکار واقعی بود
  امیدوارم با s8دوباره برگرده

 19. Avatar علی

  هنوز ۲۴ ساعت از اپلود این مقاله نگذشته با این حال تعداد بی شماری کامنت گذاشته شده طوری که فکر نکنم تا حالا تو هیچ سایتی این همه کامنت زیر یه صفحه دیده باشم پس یه خدا قوت هم به اقای چینه کش میگم که باید اینا رو بخونن (البته اگه همه رو بخونن!)
  من هم در این باره نظراتی داشتم که اول خواستم بگم ولی دیدم اکثرشونو یه جورایی دوستان گفتن ولی چیزی که برام خیلی جالب بود همین شلوغ شدن صفحه بود! کاری به مساعد یا نامساعد بودن نظرات ندارم ولی کم تر موضوعی میتونست این همه کامنت رو به همراه داشته باشه پس تنها چیزی که میخام بگم اینه که برندی که این همه ادم رو مجاب کرده که دربارش کامنت بذارن امکان نداره با یکی دو اشتباه کارش تموم شه.
  من هنوز مشکلات مربوط به اس ۵ و سال ۲۰۱۴ سامسونگ رو خوب یادمه اون موقع تو همین سایت خبرشو خوندم که مدیر عامل موتورلا گفته سامسونگ به سرنوشت نوکیا دچار خواهد شد و در همون حال اپل داشت رکورد های تاریخی در سود کردن رو جابجا میکرد ولی سامسونگ ورق رو کاملا برگردوند تا جایی که ای موضوع دقیقا برعکس شد در حالی که مشکلات سال ۲۰۱۴ سامسونگ شاید خیلی بزرگ تر از امسال بود.
  پس خیلی بعیده سامسونگ برای ادامه ی کار با مشکل خاصی روبرو بشه.
  ممنون

 20. محمد سماک محمد سماک

  من فکر می‌کنم حق نوت ۷ خورده شد. واقعا درست نبود که چنین شاهکاری به این صورت اُوت بشه. البته که همه قبول داریم وجود چنین نقص بزرگی توی یک گوشی موبایل و تکرار شدن‌اش اصلا قابل بخشش نیست. ولی از طرف دیگه خیلی‌ها وقتی متوجه چنین نقصی شدن، شروع کردن به گُنده کردنش و اونقدر این مشکل رو تو بوق و کرنا کردن که گوش فلک کر شد.
  درست نبود وقتی می‌دیدم یکی روی زمین افتاده و داره جون میده، پا بذاریم روی گلوش و اونقدر فشار بدیم که تموم کنه. این دقیقا تراژدی‌ای بود که در مورد نوت ۷ اتفاق افتاد و متاسفانه در جریان این تراژدی، اخلاقیات کاملا زیر پا گذاشته شد.

  1. Avatar آرمین

   چیزی که عوض داره گله نداره…
   این مدت سامی همین استراژی را برای نابود کردن رقیبانش مثل htc و سونی و … بکار برد و البته اونا ایرادهای به مراتب کوچکتری داشتن در برابر تبدیل شدن گوشی به بمب ساعتی… ولی حق به حق دار رسید و الان همه این شرکت ها را به خاطر پایداری و توجه به کیفیت ستایش میکنند….

   1. Avatar علیرضا

    متوجه نمیشم؟ حتی glx هم این مشکل انفجار رو نداره! پس چرا هیچکس بخاطر کیفیت بالا تحسینش نمیکنه؟ بحث کیفیت با این مشکل خیلی فرق داره. سامسونگ کیفیتشو اثبات کرده ، این مشکل از جاهای مختلفی نشات میگیره.

  2. Avatar Alireza.A

   حرف دل منو زدی اقای سماک, عالی, درود بر شما.

  3. Avatar علی

   من هم خیلی باهاتون موافقم
   نظراتتون واقعا منطقی اند، جدا از محتوا، ادبیاتتون خیلی شیرینه و از خوندن حرفاتون لذت میبرم!

 21. Avatar بهراد حسینی زاده

  سلام
  بنده موافق هستم که سامسونگ مرتکب اشتباه بزرگی شده. اما نباید این اشتباه رو به سرنوشتی که برای سامسونگ رقم میخوره ارتباط بدیم. پادشاه همیشه پادشاه می مونه، حتی اگر اشتباه کنه.
  به عقیده من هیچ اتقاقی برای پادشاه نمیوفته، تغییر سیاستی هم ایجاد نمیشه. فقط پادشاه از این اشتباهش درس میگیره و میلیاردها نفر عاشق سامسونگ همچنان عاشق سامسونگ (پادشاه) باقی خواهند ماند.

  با تشکر

 22. Avatar عرفان

  تا قبل از اینکه ایفون بخرم همش اندروید داشتم
  راستش الان میفهمم گوشی با کیفیت چیه.
  واقعا اینی که میگن اپل پول مارک یا برندش رو میگیره موافق نیستم. واقعا از قطعات با دوام و جنس خوبی استفاده میکنه اپل . ولی سامسونگ ظاهر گوشی رو قشنگ نشون میده ولی داخلش از قطعات بی کیفیت استفاده میکنه.
  گوشی اندویدی میخوای بخری فقط اچ تی سی
  وگر نه اپل

  1. Avatar مهدی

   لایک داری. فقط اپل

  2. Avatar علی

   قطعات داخلی محصولات سامسونگ خیلی هم با کیفیت هستند
   بهترین دوربین ها
   بهترین سخت افزار ها
   بهترین مجموعه بازار نوت ۷ هست که بسیار هم با کیفیت فقط کارگرا باعث خراب شدنش شدن

  3. Avatar essi8

   دوست عزیز اقای عرفان اگه ایفون خوبه بخاطر پردازنده A10 و پنل شه که سامسونگ داره واسش میزنه و اینا همه میدونن

 23. Avatar مهدی

  سلام . از نظر من نوت سون هیچ فرق خاصی با اس۷اج نداشت . منم به همین دلیل اس ۷ اج رو تهیه کردم و واقعا راضیم . اگرم تا الان گوشی نمیگرفتم بعد این وقایع حتما اس ۸ اج میگرفتم چون بعد این اتفاقات گوشی عالی ای خواهد بود . ولی اینو فراموش نکنین که سامسونگ هیچ وقت مشتریاشو ناامید نمیکنه . ممکنه هم گوشی بعد من آیفون باشه به دلیل صفحه نمایش اج و … که تو آیفون سال بعد اضافه خواد شد . موفق باشید !

  1. Avatar Ahmad

   صفحه اج تا زمانی که به یک تکنولکژی با کارایی تبدیل نشه در ایفون نخواد بود چون الان به جز زیبایی هیچ چیزی نداره.

 24. Avatar علی

  از این به بعد فقط الجی!

 25. Avatar مهدی اسلام

  من فکر نمیکنم این مشکل ، پایان کار یک برندباشه.اون هم سامسونگ
  فقط جالبه برای من که بعضی از دوستان، شرکت هایی مثل سونی و HTC و … رو که عملاً بخش موبایلشون شکست خورده است و خودشون اعلام کردن که در این بخش در حال ضرر دهی هستند رو بالاتر از سامسونگ میدونن.جل الخالق

  1. Avatar محمد

   من هنوز هم اچ تی سی رو بهتر از سامسونگ میدونم، حتی هواوی رو بهتر از سامسونگ میدونم. اگر اچ تی سی ضرر ده هستش به نظرم به خاظر تبلیغاتش هست. پول پول میاره، سامسونگ از سود یخچال سازی میاد تبلیغ میکنه برای گوشیش و گوشیش فروشش میره بالا و از پول تبلیغشم بیشتر سود میکنه. ولی اچ تی سی وقط گوشی داره و نمیتونه مثل سامسونگ تبلیغات کنه وگرنه کیفیت اچ تی سی چندین برابر بهتر از سامسونگه.

 26. Avatar حمیدرضا فرامرزی

  به نظر من سامسونگ دوباره بازار رو با اس ۸ بدست می اوره چون زمان گلکسی اس ۵ سامسونگ شکست تجاری خورد اما با ورود اس ۶ و نوت ۵ بازار رو به دست گرفت.

 27. Avatar نیما ربیعی

  با اینکه خودم از اون دست افرادی بودم که نوت۷ پیشخرید کردم، اما بشدت ناراحتم از این اشتباه و سهل انگاری سامسونگ، شاید خیلیا مث من برنامه ریزی میکنن تا در یه تاریخی یه گوشی با مشخصات x داشته باشن و با توجه به تبلیغات وسیع شرکت سامسونگ برای نوت ۷ برخی برای تلفت همراه بعدی شان برنامه ریزی کرده بودند.
  درسته تو کشور ما این مشکل به صورت کامل برای عموم مشاهده نشد، اما تو دیگر کشور ها انقدر بزرگ و حساس بود ک اتحادیه امنیت کالا و اپراتورها هم تحت شعاع این حوادث قرار گرفتن،.
  (دیدم کسانی که پول نوت رو پس گرفتن و به سراغ شرکت های دیگر رفتند، دیدم کسانی که ابراز نگرانی میکنند از به همراه داشتن S7edge، دیدم کسانی که از نگرانی قابلیت فست شارژ رو روی گوشیهای سامسونگ غیر فعال کردند، و . . . )
  از قدیم گفتن اعتماد از دست رفته هرگز بر نمیگرده، اما اگر ما خوش بینانه نگاه کنیم میتوانیم بگوییم ۲۰ تا ۴۰ درصد اعتمادها ممکنه برگرده و آن هم شامل طرفداران متعصب و نیز فریب خوردگان تبلیغات وسیع این شرکت میباشند..
  .
  حتی به عنوان یه نقد کننده نوت ۷ امیدوارم محصولات بعدی سامسونگ S8 و Note8 محصولاتی با کیفیت تر از آنچه که هم اکنون اند باشند تا حقوق مشتری همانطور که این غول تکنولوژی ارزشش را دارد رعایت شوند..

 28. Avatar سجاد

  درود به همه دوستانی که بدون تعصب کامنت می ذارن
  من چند تا نکته دارم:

  ۱- از نظر تکنولوژیکی، این اتفاقات برای پیشبرد علم و توسعه فناوری گوشی‌های هوشمند بی اندازه مهم و موثر و روشنگر هستند و یقین دارم که چراغ راه آینده می‌شن. فقط مشکل اینه که سامسونگ این هزینه رو پرداخت می‌کنه!

  ۲- از نظر مالی و ارزش سهام،‌شاید به دلیل حجم بالای ضرر سامسونگ، روی جمع آوری گوشی و خط تولیدش، ضربه مهمی به سهام شرکت بخوره که برای ترمیمش زمان زیادی وقت لازمه. البته جمع آوری کامل گوشی، خودش اتفاق مثبتیه و به کوتاهتر شدن این روند کمک می کنه.

  ۳- از نظر تجاری نفع اپل در این مورد، به هیچ وجه قابل مقایسه با نفع سایر برند‌های اندرویدی نیست. کاربر نوت ۷ که با ال جی و هواوی راضی نمی شه. اساساً مگه برندهای دیگه چیزی معادل نوت می سازن؟ تعداد افرادی هم که خواهان گوشی های مدل پایین تر سامسونگ هستن، و با این رخداد بخوان کلا برند رو عوض کنن چندان زیاد نیست. نفع اصلی بیشتر متوجه اپل هست که تنها رقیبش در موقعیت کاهش سهم بازار قرار گرفته.

  ۴- منافع اندروید به طرز غیر قابل انکاری به سامسونگ گره خورده. کاهش سهم بازار سامسونگ لزوماً به کاهش سهم اندروید در بازار منجر خواهد شد. با توجه به معرفی آیفون ۷ می شه حدس زد که گوگل (با وجود معرفی گوشی‌های خوش آتیه پیکسل) از ماجرای نوت ۷ اصلا خوشحال نباشه.

  ۵- اعتبار سامسونگ چیزی نیست که به سادگی و با یکی دو مدل گوشی به دست اومده باشه، پس با یک اشتباه (هر چقدر هم بزرگ) این اعتبار ضربه می خوره، ولی نه اونقدر که ما تصور می کنیم… سامسونگ خودش صاحب چندین فناوری پر مصرف (پردازنده، صفحه نمایش، باتری، چیپ‌های مودم و حتی سیستم عاملی مثل تایزن) هستش، تا جایی که اپل قراردادهایی برای تامین قطعاتی مثل صفحه نمایش و پردازنده با سامسونگ بسته..

  پانوشت: سامسونگ جان!! این “گند”ی که زدی رو “باید” جمع کنی!! حیثیت برامون نموند 🙂

 29. Avatar میثم

  سامسونگ با اینکه بعضی چیزاش خوب نبود ولی شرکتی خیلی بزرگ بود ولی یکشبه هرچیزی که ساخته بود رو خراب کرد!
  اونم با دوبار عجله کردن!
  یه برندی بود لبنیات میزد یه کارخونش خطا کرد و از یه مواد غیر قانونی استفاده کرد کارخونه های دیگش که محصول های دیگه رو تولید میکردن بهترین های بازار بودن یهو با توجه به کار اون کارخونه برند به کلی نابود شد دیگه هیچکس هیچی نمیخرید ازش
  چند سال طول کشید تا دوباره مردم اعتماد کنن الان سامسونگ هم اینجوری شد یکم طول میکشه تا دوباره مردم بهش اعتماد کنن

 30. Avatar نیما

  من کلا قبل از نوت ۷ هم آینده ای برای سامسونگ نمی دیدم!
  با تشکر !
  Just LG

 31. Avatar NAEEM

  فقط در یک کلام می شه گفت
  کار سامسونگ به پایان رسید.
  فکر نکنم دیگه کسی گوشی های جدیدی که از سامسونگ تولید می شه رو بخرن
  مردم جون خودشون رو دوست دارن

  1. Avatar essi8

   تو فرانسه که داعش ب ی کلوپ حمله کرد و تیر اندازی کرد ی نفر جون سالم ب در برد و تیر ب گوشی سامسونگ خورده بود ..با ی سرچ تو گوگل متوجه میشی ک گوشی های سامسونگ ک ب ضربان قلب مجهز هستند بیش از ۳۰ تا ۴۰ انسان که میخواستند سکته کنند این گوشی جانشان را نجات داده ….سامسونگ اول بسلامتی طرفدارانش میاندیشه…..نوت ۷ هم متاسفانه اینجوری شد و هیچکس ن زخمی و ن مسکلی واسش پیش اومد و با S8 و Note 8 انقلابی دوباره تو گوشی ها بوجود میاره با VR واقعیت مجازی که تصاویر هولگرام را در هوا و پرژکتور چند منظوره از کیبرد مجازی و ۱۰ها امکانات خیره کننده همه را مبهوت خواهد کرد…..جالبه همین نوت ۷ از هر لحاظ بهتریت گوشی شناخته شد ..فقط ۱۰۰ حیف که باطریش مشکل داشت

 32. Avatar ایمان

  با سلام
  عاقبت سامسونگ میشه مثل نوکیا . خیلی سطحش اومده پایین . دیگه قابل اعتماد نیست

 33. Avatar سعید

  وقتی یک همچین حادثه ای پیش میاد طبیعیه که تعداد زیادی مشتری از دست بره اما مشکل اصلی سامسونگ اینه که امکانات و بیش از حد انتظار زیاد کرده و این پیچیدگی بیش از حد در نهایت گریبان خودش رو گرفت . شما از یک گوشی موبایل انتظاراتی اولیه دارید به علاوه ی یک سری انتظارات طبیعی دیگه مثل تماشای فیلم یا بازی و … شاید یک سری از این امکانات فقط جنبه ی نمایشی دارند و شاید در یک استفاده ی معمول در یک ماه هم استفاده نشوند قصد تخریب سامسونگ در مقابل برند خاصی رو ندارم اما این شرکت باید وقتی یک امکان جدید به دستگاهی اضافه می کنه تا چند مدل اون رو ادامه بعد امکانی دیگر رو اضافه کنه مثل کاری که خیلی از شرکت های دیگه انجام میدهند

  1. Avatar essi8

   اصلا و ابدا هیچ کدوم از مشتریاش را از دست نداده بلکه همه طرفداراش با سامسونگ ابراز همدردی کردند چون نوت ۷ زیباترین و قدرتمندترین گوشی بود ک ۲۰۱۶ معرفی شد من در چندین سایت معتبر خوندم ک کار کمانی گوگل بوده بخاطر محصول جدید خودش پیکسل و کاری کرده که بیخود و بیجهت نرم افزار بیش از حد از باطری کار بکشه….تا نوت فعلا بره کنار و پیکسل گوگل بتونه براحتی مانور بده….

 34. Avatar مانی

  گوشیش روز روشن ترکیده میگه باید پس بیارید تایید کنیم.

 35. Avatar Ramin Metal

  من با این مشکلاتی که واسه نوت ۷ پیش اومد هیچ مشکلی ندارم و هیچ تاثیری روی من نذاشت .من هم* ایفون ۶اس* دارم هم* اس ۷ اج* از دوتاش راضی هستم هیچ مشکلی هم ندارم ایفون از روونی هیچی کمی نداره، سامی هم از امکانات نامحدودش چیزی کم نداره من هرسال ایفون و گلسی رو با مدل جدید اپدیت میکنم و در اینده هم همین کار رو ادامه میدم .این اتفاق امکان داشت واسه هر کمپانی بوجود بیاد و امیدوارم این مسئله هم حل بشه . بیایین خوش بین باشیم مثل تمام مردم دنیا که با این کارامون ایرانی بودنو تو دنیا خراب نکنیم .ما ایرانیا معروفیم به این که یه چیزی که کوچکترین مشکل داشت انقد بزرگش کنیم که تو چشم تمام مردم دنیا بد بشه .بیایین خوشبین باشیم ، بدبینی مارو به جایی نمیرسونه فقط ما ایرانی ها هم همین جوری هستیم .

  1. Avatar ناصر

   چه ربطی به ایران و ایرانی بدون داره آخه؟! نوت ۷ تا جایی که من میدونم تو ایران فروخته نشده بود که جمش کردن، آمریکا و چین آتیش گرفته بعد شما میگی ” با این کارامون ایرانی بودن رو تو دنیا خراب نیکنیم” چیکار کردیم مگه؟

 36. Avatar امیر

  سامسونگ ثابت کرده بسیار منعطفه،نه مثل برندهای دیگه که نتنها ایرهدشونو قبول نمیکنن،که اونو نقطه قوت هم میدونن!
  سامسونگ پروژه صفر رو شروع کرد برای احترام به طرفدارنش
  شرکت بزرگیه،با تجربه ی بیشتر از شرکتهای دیگه مثل اچ.تی.سی یا ال.جی
  اما برندهای دیگه ای بودن که با اینهمه نقد هنوز پاشون تو یه کفشه!که: نه!!!اصلا دوربین اینش خوبه که بیرون زده باشه!
  یه نقص کوچیک تو طراحی،میتونی فاجعه درست کنه
  یا حتی سهل انگاری تامین کننده!
  اما سامسونگ قربانی اینها نشد،و قربانی هجمه های تبلیغاتی شد که طرفدارای دیگر برندها،متعصابه درست میکردند
  گلکسی نوت۷ شکست خورد،اما اگه چیروز میشد،غول بزرگی بود
  مطمئنم اس۸ میتونی فرصتی باشه برای سامسونگ!
  اما همه اینا،دلیل نمیشه،یه غول تکنولوژی یهو مثل نوکیا زمین نخوره و به ورطه نابودی کشیده نشه،
  طوری که الان هیچکس دوره شکوه و عظمت نوکیا رو یادش نیست،
  زمانی که نوکیای پرچمدار داشتن،درحد آیفون۷ داشتن کلاس داشت!

  1. Avatar پوریا

   میشه منظور از انعطاف بفرمایید … کدوم اشتباه مثلا اپل اچ تی سی یا الجی گوشی هاش اتیش می گرفت به کاربر هاش اعلا میکرد این نقطه قوت کارمونه ی اپشن خاصه جهت کشتن شما ….. کلا سامسونگ با مشتریاش صادق نیست ازون سری گالکسی اس ۴ که موقع اجرای نرم افزار بنچمارک سی پی یو و کارت گرفیک اور کلاک میکرد تا کم کردن مدت زمان شارژ در تکنلوژی فست شارژ که گریبانشو گرفت … سامسونگ انقدری که در اضافه کردن اپشن های متعدد پیشرفت میکنه در افزایش کیفیت و بهبود طراحی کار کنه مطمعنا با چنین مشکلاتی روبرو نمیشه … کلا انقدر بازار رقابت بالاست در زمینه تکنلوژی که کوچکترین اشتباه ممکن به اتمام کارت منجر بشه … امیدوارم با این اتفاق ساسونگ رویکردی به افزایش کیفیت محصولاتش داشته باشه و بجای تولید ۴۰ مدل گوشی در نصف سال .. گوشی های باکیفیت تری عرضه کنه ….

 37. Avatar آرش

  خوشبختانه همچین اتفاقاتی ک میفته از شنیدن یا خوندننظرات برخی دوستان میشه ذهنیت و طرز فکرها رو فهمید
  ی عده تصور میکنن سامسونگ یه شرکت ساده هستش ک فقط سالی چند تا گوشی عرضه میکنه و با این اتفاق کلا عصر سامسونگ ب پایان رسید.
  ی عده با تعصبی ک رو برتدای دیگه دارن حالا ما زیاد اطلاعی نداریم شاید سهامدار اون شرکتا باشن ، معتقدن سامسونگ حتی باید مجازات بشه و این مشکل در گلکسی نوت جُرمه.
  و کلی نظرات و زنگ و وارنگ دیگه.
  اول اینکه بیاین سامسونگو بررسی کنیم.خوده دیجیکالا مگ مقاله ای تحت عنوان “شرکت سامسونگ چقدر بزرگ است” رو منتشر کرده بود .خیلی از دوستان کافی بود اون مقاله رو بخونن تا متوجه بشن شرکت سامسونگ ، شرکتی ک داره تقریبا کره جنوبی رو اداره میکنه اونقدری بزرگ هست ک همچین مسئله ای رو در خودش حل کنه.مردم حافظشون تو اینجور میایل ضعیفه و همونطور ک الان زیاد واسه کسی مهم نیست خیلی گوشیای دیگه ک حالا نام نمیبرم ی وقت ب کسی بر نخوره؛ یه دوره ای مشکل خم شدن داشتن و چند سری مشکل صفحه نمایش داشتن.یه سری گوشیا ب شدت داغ میکردن و اون شرکت مجبور شد با ارائه آپدیت جدید فرکانس پردازندشو محدود کنه و عملا واسه رفع داغی گوشی پردازنده رو ضعیف کنه.ی سری گوشیا پس زمینه قهوه ای داشتن و خیلی موارده دیگه…
  سامسونگ بزرگتر از اونیه ک از همچین جریانی نتونه خودشو در بیاره.
  فقط کافیه ب این مسئله فکر کنیم ک قرارگرفتن در صدر تولید کنندگان گوشی همراه ،اونم در بازاری ک گوشیای چیینی با قیمتای پایینشون سعی در قبضه کردنش دارن اتفاقی نیست.ی کیفیت و نبوغی پشتشه.کافیه ی آماری از هزینه های تحقیق و توسعه ای ک سالانه سامسونگ در نظر میگیره داشته باشیم.یه نیم نگاهی ب خلاقیت این گوشی و اینکه واقعا تنها شرکتیه ک ب هیچ شرکته دیگه ای وابسته نیست!
  این جریانات و هیاهو نهایتا تا چند ماه دیگه با معرفی و عرضه ی گلکسی اس۸ برطرف میشه چون مطمئنا گلکسی اس ۸ اونقدر گوشی متفاوت و قابل توجهی هستش ک نشه ب این راحتیا ازش گذشت.

  کلام آخر اینکه سامسونگ بزرگتر از این حرفاست ک اعتبارش با معیوب در اومدن یک مدل خدشه دار بشه.ب “هیاهوی کامنتی” در کشور ما توجه نکنین ما با تموم دنیا فرق داریم.

 38. Avatar فرهام

  ب نظر من ,واسه ی کسایی که اولین بار رفتن سمت سامسونگ،تجربه ی تلخی بود و تا مدتی تعداد مشتری های جدیدی که میخوان به سمت سامسونگ بیان کمه،اما این مسئله قابل ذکره که واسه ی سامسونگ مشکل به وجود اومد و این اتفاق افتاد. هرچند به نظرمن نمیتونه اشتباه باشه و گروهی قصد تخریب سامسونگ رو داشتن که به هدفشون هم رسیدن..
  با اینکه اتفاق خیلی بدی واسه سامسونگ افتاد اما با اینحال مشتری مداری کرد، حقوق مصرف کننده رو زیر پا نذاشت،از مردم بطور رسمی عذرخواهی کرد،آخرشم که دید حقوق مشتری داره زیرپا گذاشته میشه حاضرشد سهامش افت کنه،یه چیزایی رو از دست بده و پول مشتری برگردونه…همینطور از لحاظ مشخصات گوشی که وقتی فهمید مشتری نیاز به باتری قوی تر،درگاه کارت حافظه،صفحه نمایش مقاوم،قلم بهتر،شارژ سریع و… داره اونارو تقویت کرد و به گوشیش اضافه کرد تا مشتری با پولی که داده از امکانات بهتری بهره مند بشه،مثه شرکت ایکس نیست که سال به سال دستی به سر باتریش نمیکشه،درگاه کارت حافظه نداره،صفحه نمایشش مقاوم نیست،شارژ سریع هم که نمیدونه کلا چیه،فقط و فقط یه سیستم عامل داره که بهش مینازه
  حرف آخر
  به عقیده ی من هیچ طوفانی در راه نیست و با این اتفاق سامسونگ قوی تر از قبل میشه و مشتری های سامسونگ این رو کاملا درک میکنن

 39. Avatar مصطفی

  مشکل سامسونگ اینه که میخواد بازار رو با گوشی های خودش اشباع کنه و بدینوسیله درصد بالای فروش رو به دست بیاره برای همین موضوع هم گاها دچار خسارت های کوتاه مدت شده است اما این سیاست در طولانی مدت موفق بوده است اما در مورد سری نوت مسئله به شکل دیگری است
  در سری نوت همواره سعی شده است که نهایت قدرت سخت افراری و تنوع طلبی محصولات سامسونگ به نمایش گذاشته شود و به عنوان یکی از رقبای قدرتمند محصولات اپل و کمی قبل از رو نمایی ایفون جدید معرفی میشوند اما این بار به نظر می رسد کمی شتاب و عجله در معرفی محصول باعث ایجاد چنین خطای نابخشودنی شده است
  تنها راه پیش روی سامسونگ معرفی محصولی کاملا جدید و متفاوت همراه با نوآوری می باشد که این کار نیز مستلزم صرف وقت و زمان مناسب می باشد بنابراین زمان برای سامسونگ بهشمارش معکوس درآمده است!

 40. Avatar حسین

  چنین بازار رقابتی که برای موبایل هست را هیچ جایی دیگر نمی توان دید . تنها با تغییر یک بلندگو می تواند سرنوشتی چند میلیون دلاری برای یک گوشی ایجاد کند . اما در عین حال که اعتبار در این بازار ( مخصوصا برای گوشی بالا رده ) اهمیت زیادی دارد ، اما پیشرفت و نبوغ از اهمیت بیشتر برخوردار است . اگر سامسونگ بتوان در س۸ نواوری جدید و شگفتی ایجاد کند با گذشته زمان می توان مشکلات گذشته را کنار بگذارد.
  اما در چنین بازاری انجام اینکار بسیار سخت و غیر ممکن می زند . اما شرایط بیشتر به تلاش شرکت مربوط شود به عملکرد رقبا بستگر دارد ، مخصوصا که گوشی pixel توان پر کردن جایی خالی پرچمدار اندرویدی سامسونگ را به خوبی داراست .

 41. Avatar امیرحسین مصطفوی

  اتفاقی که برای نوت ۷ سامسونگ رخ داد به شدت من رو ناامید کرد. بازگشت اعتماد به برند سامسونگ قطعا برای مردم سخت خواهد بود. به شخصه با شنیدن این خبر از گوشی S7 Edge خودم می‌ترسم و به طور قطع اگر قبل از خرید این خبر منتشر شده بود، اقدام به خرید گوشی سامسونگ نمی‌کردم. اما در نهایت امیدوارم سامسونگ راهکاری رو برای بازگرداندن اعتماد مشتریانش داشته باشه چون معتقدم یکی از برترین کمپانی‌های حال حاضر صنعت موبایل هست.

 42. Avatar بابک2

  چنین اتفاقی هرگز فراموش نمیشه. بازی با جون مردم قابل بخشش نیست مخصوصا بعد از به ظاهر حل مشکل.
  سامسونگ باید بهای بسیار سنگینی بپردازه تا درس عبرتی برای بقیه هم بشه.
  از نظر من سامسونگ باید تحریم بشه

 43. Avatar نادر خطیب کیانی

  سامسونگ آنقدر پرونده ی درخشانی در تولید اسمارت فون داره که با یک ایراد درنوت۷ خدشه ای به اعتبار درخشانش دراین زمینه وارد نمیشه،کمااینکه با تولید گلکسی اس۷،هنوز رقیب جدی براش پیدا نشده،و همچنین بتازگی با تولید گلکسی اس۸و امکانات پیشرفته ی آن دوباره به یکه تازی وقدرت نمایی خودش ادامه خواهد داد.

 44. Avatar بهروز

  شرکت سامسونگ پرونده تولید خودشو خراب کرد و برای همیشه شرمنده مردم میشه
  به نظر من گوشی هایی مثل سونی و مایکروسافت یکی از بی نقص ترین گوشی ها هستن

 45. Avatar امیرحسین

  ممن اصلا طرفدار سامسونگ نبوده و نیستم ولی این اتفاق نمیتونه خود به خود باشه اونم تو زمانی که به معنای واقعی کلمه بهترین اندرویدی زمان رو ساخته بود!!! شاید چند سال دیگه ببینیم یه شرکت دیگه بابت این کار کثیف جریمه میشه! شرکتی که اتفاقا قبلا هم از این کارا کرده و بیشترین سود و از این اتفاق برده و منم گوشیش و دارم!

 46. Avatar اشکان

  سامسونگ خیلی خوش شانس بود که این تو سری اس پرچم دار نیوفتاد و تو نوت افتاد
  سامسونگ هر از چندی مغرور میشه و کیفیت گوشی هاش افت میکنن مثل اس۴ ولی به یه تکونی به خودش میده و دوباره برمیگرده الان بهترین فرصت بقیه برند هاست که خودی نشون بدن ولی خوب فناوری استثنایی سامسونگ مثل صفحه خمیده هنوز پابرجا و بی رقیبه با وجود این پیشرفت ها و ادامه پیشرفت هاش اینده خوبی داره شاید ملت یکم دو دل بشن ولی اینکه هرسال بهترین اندرویدی از سامسونگه خودش همه چیو به مرور حل میکنه
  فقط یکم زمان لازمه
  من هنوز هم که هنوزه به همه سامسونگ و پیشنهاد میدم چون گوشی های قبلی فوق العاده بودن حالا این بد شد نمیشه که همه چیو تموم شده دونست بدونید که ایفون ۶+ هفته پیش ترکید ولی دلیل نمیشه که کلا قید اپل و زد

 47. Avatar جواد گل محمدی

  واقعا ناراحت کننده بود بنظر میرسید دیگه داره سامسونگ به یه غول دست نیافتنی تبدیل میشه تو این صنعت و من خودم فکر میکردم سامسونگ بعد از نوت ۷ کم کم به سراغ کاملا اختصاصی شدن و تایزن بره ولی خوب احتمالا یه بازه زمانی زیادی رو دیگه باید برای به اونجا رسیدن طی کنه.
  بنظر میرسه که از این به بعد سری نوت زیر سایه سری اس قرار بگیره.

 48. Avatar Ali Rostami

  《از پیروزی چیز های کمی میتوان آموخت اما از شکست چیز های بسیاری میتوان آموخت.》

  سامسونگ هم همیشه در حال نوآوری و پیشرفت بوده و خواهد بود و از این مشکل بزرگ درسی بزرگتر گرفته که باعث پیشرفتش میشه و باعث افت اون نمیشه و باز هم پیشرفت میکنه و دوباره به سمت جلو پیش میره تا دوباره به صدر برسه همانند ضرب المثل بالا.

 49. Avatar Hossein

  سلام
  امید بر این است که شرکت سامسونگ به سمت ساخت محصولات فوق العاده با کیفیت پیش برود و فقط سود دهی بیشتر رو در نظر نداشته باشه.

 • 1
 • 2