۷ شخصیت مارول که ابتدا در فیلم‌ها ظاهر شدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
مارول

اکثریت شخصیت‌هایی که در سراسر دنیای سینمایی مارول ظاهر می‌شوند کسانی هستند که از حوزه کمیک‌های مارول سرچشمه گرفته‌اند. با توجه به این که کمیک‌ها از دهه ۴۰ میلادی منتشر می‌شوند، این مسئله منطقی است و گنجینه‌ای از افراد ساختگی و تخیلی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در مواقعی که به قهرمانان، شروران، مربیان، کاراکترهای جانبی یا هر چیز دیگری نیاز دارید، استفاده کنید.

با این حال، گاهی اوقات، فیلم‌ها و سریال‌های دنیای سینمایی مارول نیازمند شخصیت‌های کاملا جدیدی هستند که هرگز در کمیک‌ها دیده نشده‌ باشند، به ویژه هنگامی که این آثار بر روی ابرقهرمانان کم‌تر شناخته شده تمرکز می‌کنند.

بنابراین طی سال‌های گذشته، این فرانچایز تعدادی شخصیت کاملا اصیل را معرفی کرده است که به همان اندازه شخصیت‌هایی که در دهه‌های اخیر در کمیک‌ها رشد کرده‌اند، محبوبیت دارند. شخصیت این افراد بسیار متفاوت است اما به هر حال، هفت کاراکتر وجود دارند که منحصرا برای فیلم‌های دنیای سینمایی مارول ساخته شده‌اند و نشانگر ارزش استقلال نویسندگان از منبع اولیه کمیک‌های مقدس هستند.

۷. فیل کولسن (Phil Coulson)

مارول

وقتی مامور شیلد، فیل کولسن (کلارک گرگ) برای اولین بار در مرد آهنی ظاهر شد، هیچ کس نمی‌توانست تصور کند که او به طور منظم در آثار بعدی دنیای سینمایی مارول حضور پیدا کند. با گذشت زمان، کولسن نه تنها به حضور خود ادامه داد، بلکه به یک شخصیت مشخص تبدیل شد و نشان داد که چیزی فراتر از یک قطعه پازل آشکار از بافت همبند اولین عناوین دنیای سینمایی مارول است.

در ابتدا، شخصیت کولسون به نوعی یک مرد موقر بود که به نظر می‌رسید همه چیز را دیده است و از همه چیز آگاهی دارد. حتی مواجهه با روبات مدافع آسگارد، نابودگر نیز، او را متوقف نکرد. با این حال، در فیلم‌ انتقام‌جویان  مشخص شد کولسن بزرگ‌ترین طرفدار کاپیتان آمریکا است و او به سطح دیگری از این جهان پیوست. شخصیت دوست داشتنی او و بازی عجیب و در عین حال کمدی کلارک گرگ باعث جذابیت بیشتر کولسن شد که همین خصوصیات احتمال مرگ این شخصیت را بسیار قوی‌تر می‌کرد. چندین شخصیت اصلی در دنیای سینمایی مارول وجود دارند اما کولسن کسی بود که نه تنها معیار خوب بودن چنین افرادی را تعیین نمود، بلکه نشان داد که چگونه روایت منحصر به فرد این فرانچایز می‌تواند به تدریج یک شخصیت شایسته را به یک شخصیت عالی تبدیل کند.

۶. دارسی لویس (Darcy Lewis)

مارول

کت دنینگز فقط چند ماه قبل از حضور در سریال ۲ دختر ورشکسته در شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس، کار خود به عنوان یک کارآموز به نام دارسی لویس در فیلم ثور آغاز کرد. لویس مانند یک شخصیت کمیک بود و در گفتگوی خود، جملاتی جالب به کار می‌برد و البته دوستی او با جین فاستر (ناتالی پورتمن) باعث شد که طرفداران بدانند نقش اصلی زن ثور، به غیر از توجه و ابراز علاقه به خدای تندر، فعالیت‌های دیگری هم در زندگی دارد.

لویس پس از فیلم ثور: دنیای تاریک، نزدیک به یک دهه از دنیای سینمایی مارول ناپدید شد. سپس، این چهره که کمی چاق‌تر شده بود از ناکجاآباد در سریال وانداویژن حاضر شد و جایگاهش از یک کارآموز به یک پزشک ارتقا یافت. لویس به لطف بازی لذت بخش خود در زندگی سیتکام واندا که مانند یک سریال تلویزیونی واقعی بود، موقعیت خود را به عنوان یکی از بهترین شخصیت‌های اصلی فرانچایز تثبیت کرد. بازگشت این شخصیت، غیرمنتظره اما خوشایند بود و نشان داد که لویس چقدر سرگرم‌کننده است.

۵. کتی (Katy)

مارول

یکی از چندین چهره خلق‌شده برای فیلم شانگ‌چی و افسانه ده حلقه، کتی (آکوافینا)، بهترین دوست قدیمی ابرقهرمان فیلم بود که در نهایت در ماجراجویی شانگ‌چی و بازگشت او به امپراتوری پدر جنایتکارش، او را همراهی کرد. می‌توان تصور کرد این فیلم می‌توانست به گونه‌ای پیش برود که در آن کتی فقط یک شخصیت کمیک معمولی باشد که در جهت تقویت فرآیند تولید مجبور به حضور در فیلم شده است اما خوشبختانه، فیلم شانگ‌چی از آکوافینا برای به تصویر کشیدن این شخصیت استفاده کرد تا لحظات مختلف خاصی برای این نقش آفریده شود.

با این حال، کار از این فراتر رفت، چرا که کتی فقط برای ارائه لحظات سرگرم‌کننده و جالب خلق نشده است. این شخصیت دارای خط داستانی خاص خود است که با مهارت‌های تیراندازی با کمان او و استفاده از این توانایی برای متوقف کردن یک دیو هیولایی در فیلم به اوج خود می‌رسد. کاراکتر او کمی پیچیدگی دارد. کتی بامزه است اما در عین حال، باید از نظر احساسی، او را به دقت بررسی کنیم.

علاوه بر این، نحوه پوشش خاص او، به ویژه لباس بسته همیشگی و شلوار سبز روشنش بسیار جالب است. صحنه میانی تیتراژ پایانی شانگ‌چی نشان داد که کتی نه تنها بخشی برجسته از ماجراهای شانگ‌چی، بلکه افسانه‌ای گسترده از اساطیر دنیای سینمایی مارول خواهد بود. او شخصیتی جالب توجه به نظر می‌رسد و قطعا به خوبی در این دنیای سینمایی پیشرفت خواهد کرد.

۴. لوئیس (Luis)

مارول

شخصیت اسکات لنگ در کمیک‌ها خیلی با شخصیت‌های فرعی همراه نیست. بنابراین هر فیلمی مانند فیلم مرد مورچه‌ای که در دنیای سینمایی مارول بر روی لنگ تمرکز کند، باید فهرست جدیدی از افراد را ایجاد نماید تا به عنوان گروه دوستان او در فیلم ظاهر شوند. اینجاست که لوئیس وارد کار می‌شود. او شخصیتی اصیل است که مایکل پنا نقشش را بازی می‌کند.

اگرچه لوئیس ریشه در کمیک‌ها ندارد اما به خوبی در دنیای مرد مورچه‌ای جا گرفت و به طور قابل ملاحظه‌ای سرگرم‌کننده‌ترین لحظات دو فیلم اختصاصی این ابرقهرمان را آفرید. تمایل او برای ورود به داستان‌های مفصل گذشته به لطف دیالوگ‌های جالب پنا همیشه جالب است. این بازیگر نقش این شخصیت را به طرز دلپذیری بازی می‌کند، به گونه‌ای که نمی‌توانید از این مرد خوشتان نیاید. او به دلیل فقدان شخصیت‌های مشابه در کمیک‌های اسکات لنگ، خلق شد اما به فردی تبدیل شد که جای پای خود را در دنیای سینمایی مارول سفت کرده است.

۳. ژو ژیالینگ (Xu Xialing)

مارول

پدر شانگ‌چی تنها کسی نبود که این قهرمان در فیلم شانگ‌چی و افسانه ده حلقه با او روبه‌رو شد. او همچنین باید با خواهر کوچک‌ترش، ژو ژیالینگ (منگر ژانگ) نیز مقابله می‌کرد. این شخصیت به تازگی خلق شده است اما تصور این فیلم بدون او غیرممکن است. ژانگ در اجرای خود بسیار جذاب است و تلخی قابل درک این شخصیت نسبت به برادرش، یک پیچیدگی اضافی به خط شخصیتی شانگ‌چی می‌بخشد.

تماشای ژیالینگ در صحنه‌های مبارزه و به ویژه در طول دعوا با مشت در ارتفاع بالا، بسیار سرگرم‌کننده است. صحنه‌های پس از تیتراژ شانگ‌چی، ماهیتی هیجان‌انگیز داشت و نشان داد که این شخصیت هم‌چنان زنده است و داستان او باز هم ادامه دارد. به هر حال، اگر شخصیتی که در این صحنه مشاهده می‌کردید کسی نبود که جذب او شده باشید، قطعا فیلم را با ناراحتی به پایان می‌رساندید.

۲. میس مینتس (Miss Minutes)

مارول

شخصیت‌های انیمیشنی به لطف افرادی مانند تانوس یا راکت راکون، چیز جدیدی برای دنیای سینمایی مارول نیستند. با این حال، شخصیت‌های انیمیشنی که ظاهری دست‌ساز دارند، برای اولین بار با ظهور میس مینتس در قسمت اول سریال لوکی در این فرانچایز حاضر شدند. ظاهر متمایز میس مینتس که بیشتر شبیه یکی از شخصیت‌های انیمیشن فلیکس گربه بود تا یک شخصیت معمولی دنیای سینمایی مارول، بلافاصله او را مورد توجه مردم قرار داد.

میس مینتس که در ابتدا به عنوان طلسم سازمان واریانس زمان و به گونه‌ای که برای اطرافیان قابل هضم باشد، عمل می‌کرد، در ادامه سریال لوکی، به فردی بسیار پیچیده‌تر و جالب توجه تبدیل شد. معلوم شد او که دارای صدا و رفتار و ظاهری بی‌گناه است، ارتباطی پنهانی با کنگ فاتح (جاناتان میجر) دارد. با این افشاگری، شخصیت زیرک و حیله‌گر میس مینتس بر همگان مشخص شد. پیچیدگی اخلاقی این شخصیت با صداپیشگی تارا استرانگ کاملا هماهنگ بود. استرانگ به خوبی و بدون هیچ زحمتی توانست با ادای هر جمله، جذابیتی خاص به این شخصیت ببخشد. شخصیت‌هایی با ظاهر انیمیشنی دست‌ساز در دنیای سینمایی مارول چندان متداول نیستند اما شخصیت اصیل میس مینتس نشان داد که این‌گونه کاراکترها جای بیشتری در این دنیا دارند.

۱. ترور اسلتری (Trevor Slattery)

مارول

در میانه فیلم مرد آهنی ۳، تونی استارک (رابرت داونی جونیور) و تماشاگران کاملا شوکه می‌شوند. در واقع معلوم می‌شود که شرور اصلی فیلم، ماندارین واقعی نیست. در حقیقت، او شخصیتی است که توسط آلدریچ کیلیان (گای پیرس) خلق شده و بازیگری به نام ترور اسلاتری (بن کینگزلی) در قالب او زندگی می‌کند. تا به اینجای فیلم، بازی کینگزلی به جای ماندارین به عنوان یک شرور معمولی خوب است اما با وقوع این افشاگری، عملکرد او به سطح جدیدی می‌رسد. شخصیت کمیک‌ شرور مرد آهنی در واقع یک شخصیت کاملا جدید است و این کمیک نبودن او، تضادی بی‌نظیر با سناریوی غم انگیز آخرالزمانی کیلیان به وجود می‌آورد.

اسلتری در مرد آهنی ۳ به عنوان عنصری از داستان که با تجربه بالای بن کینگزلی به خوبی به نمایش درمی‌آید، بسیار تاثیرگذار است. این شخصیت در یک اقدام جالب در فیلم شانگ‌چی و افسانه ده حلقه به عنوان اسیر رهبر واقعی ده حلقه به دنیای سینمایی مارول بازگشت. ده حلقه در واقع همان سازمانی است که اسلتری در مرد آهنی ۳ ادعای رهبری آن را می‌کرد. حضور اسلتری در شانگ‌چی و افسانه ده حلقه به ویژه در تعاملاتش با موریس و هنگام صحبت درباره تاثیر فیلم سیاره میمون‌ها بر علاقه او به بازیگری، واقعا سرگرم‌کننده است. هیچ کس در ابتدای فیلم مرد آهنی ۳ انتظار نداشت که اسلتری در باقی فیلم‌ها ظاهر شود اما به هر حال، حضور او در دو فیلم دنیای سینمایی مارول نشان می‌دهد که شخصیت وی به یک گنجینه جذاب تبدیل شده است.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما