دیزنى پخش ۵ فیلم مارول را عقب انداخت و ۲ فیلم را از فهرست اکران حذف کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مارول

کمپانى دیزنى تاریخ اکران پنج فیلم از دنیاى سینمایى مارول را به تعویق انداخت و دو فیلم این شرکت را از فهرست اکران حذف کرده است.

هنوز تغییرات جدى در تاریخ پخش فیلم‌های سال ٢٠٢٠ به پایان نرسیده‌اند که دیزنی تأخیر در زمان پخش پنج فیلم از دنیاى سینمایى مارول را که براى سال‌های ٢٠٢٢ و ٢٠٢٣ برنامه‌ریزی شده بودند اعلام کرده است.

دیزنى با یک تغییر جدى در برنامه زمانى، پخش پنج فیلم مختلف از دنیاى مارول را به تعویق انداخت و تاریخ پخش دو فیلم دیگر این شرکت را از فهرست خود حذف کرد.

دنیاى مارول به دلیل برنامه زمانى دقیق خود معروف است زیرا بیشتر اوقات هر پروژه یا به دلیل تدارکات فیلم‌سازی یا ادامه فیلم به یک پروژه دیگر وابسته است. اکنون می‌دانیم که سال ٢٠٢٠ مانع بزرگى بر سر راه مجموعه فیلم‌های مرتبط به هم است زیرا همه‌گیری ویروس کرونا مارول را مجبور کرد تا پخش تمام فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی که براى آن سال تدارک دیده بود را به تأخیر بی‌اندازد. به نظر می‌رسد دنیاى مارول پس از چندین تغییر موفق، مجبور به تعیین یک برنامه زمانى معین شده است.

پخش سریال‌های دیزنى پلاس مانند وانداویژن و شاهین و سرباز زمستان امسال آغاز شد اما برنامه‌ریزی براى آن‌ها به دشواری برنامه‌ریزی برای فیلم‌ها نبود. بیوه‌ی سیاه به‌‌عنوان نخستین فیلمى که در سال ٢٠٢٠ با تأخیر اکران شد، درنهایت در ماه جولاى به نمایش در آمد و پس از آن نوبت نمایش فیلم شانگ چى و افسانه ده حلقه در ماه سپتامبر بود. دنیاى سینمایى مارول براى باقى سال نمایش دو فیلم دیگر را در برنامه خود دارد؛ جاودانگان و اسپایدرمن: راهى به خانه نیست (پخش از سونى). قرار بر این است که هر دو به ترتیب در نوامبر و سپتامبر اکران شوند.

نمایش فیلم‌های فاز ۴ استودیوهای مارول مشکل‌ساز است

مارول

تقویم سال‌های ٢٠٢٢ و ٢٠٢٣ دنیاى سینمایى مارول تغییرات بزرگ و مهمی داشت. دیزنى به‌ طور رسمی نمایش پنج فیلم بعدى دنیاى سینمایى مارول را به تأخیر انداخته است. این موضوع با فیلم دکتر استرنج در چندجهانى دیوانگى شروع شد که قرار بود در مارس ٢٠٢٢ اکران شود، اما این تاریخ اکنون به ۶ ماه مى ٢٠٢٢ موکول شده است. قرار بود در این تاریخ ثور: عشق و تندر اکران شود که حال ٨ جولاى ٢٠٢٠ اکران خواهد شد.

این تاریخ متعلق به پخش فیلم پلنگ سیاه: واکاندا براى همیشه بود که اکنون با تأخیر در تاریخ ١١نوامبر ٢٠٢٢ پخش خواهد شد. در این میان، پخش فیلم مارول‌ها به‌ طور کامل در سال ٢٠٢٠ منتفى و به ١٧ فوریه ٢٠٢٣ موکول شده است. پخش مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومى هم به تعویق افتاده و قرار است در ٢٨ جولاى ٢٠٢٣ اکران شود.

به‌ علاوه، دو فیلم بدون نام مارول از تقویم ٢٠٢٣ حذف شده‌اند اما قرار است یکى از آن‌ها ٣ نوامبر ٢٠٢٣ اکران شود. نمایش این فیلم که پیش‌تر براى تاریخ ١٠ نوامبر برنامه‌ریزی شده بود از جدول زمانى حذف شد. نمایش دو فیلم بدون عنوان مارول که براى ٢٨ جولاى و ۶ اکتبر برنامه‌ریزی شده بود از فهرست حذف شد. گزارش شده است که علت این تأخیرات گسترده ملاحظات مرتبط با تولید بوده‌اند نه گیشه. با در نظر گرفتن این نکته که شانگ چى پرفروش‌ترین فیلم در این مقطع زمانى از سال ٢٠٢١ بوده است، این علت منطقى به نظر می‌رسد.

دیزنى تاریخ پخش فیلم لایو اکشن ایندیانا جونز ۵ و فیلمى از کمپانی قرن بیستم را هم تغییر داده است. اما مارول به دلیل ماهیت به‌ هم‌ پیوسته‌ی دنیای سینمایى خود، دست‌خوش بزرگ‌ترین تغییرات شده است.

تنها فیلم سینمایى مارول که بدون تغییر در تاریخ مقرر اکران می‌شود فیلم نگهبانان کهکشان بخش ٣ است. این فیلم آماده اکران در مى ۲۰۲۳ خواهد بود. این نکته احتمالن حاکى از عدم ارتباطش با پروژه‌های دیگر است بنابراین زیاد مهم نیست که در کدام بخش از جدول زمانى قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود که به دلیل خط داستانى چندجهانى مستمر مارول فیلم‌هایی مانند دکتر استرنج ٢ و مرد مورچه اى ۳ بر یکدیگر تأثیر بگذارند و براى اینکه این موضوع منطقى به نظر برسد باید باهم پیش بروند.

این امر بدون تردید موجب رنجش طرفداران مارول می‌شود که مشتاقانه تمام این فیلم‌ها را پیگیری می‌کنند، اما چون در همان زمان اکران نمی‌شوند، موجب ناراحتى هواداران خواهند شد. همه‌گیری کرونا استودیوها را مجبور به اتخاذ این‌گونه تغییرات کرده است و استودیوهاى مارول هم استثنا نیستند. خوشبختانه، یک برنامه زمانى وجود دارد که می‌توان به آن اعتماد کرد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما