جاودانگان؛ سلستیال‌ها کیستند و چقدر قدرت دارند؟

۲۵ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
جاودانگان

جدیدترین اثر مارول، جاودانگان است که ظاهرا دنیای سینمایی مارول، برنامه‌های زیادی برای آن دارد. این فیلم یک نژاد کاملا جدید از مردان و زنان فوق‌العاده قدرتمند را نشان می‌دهد که طبق تاریخچه کمیک، اولین جرقه‌های هوش را برای اجداد ماقبل تاریخ انسان‌ها در این سیاره ایجاد کردند.

همان‌طور که کوین فایگی گفته است، داستان فیلم، هزاران سال، از همان آغاز جهان مارول تا به امروز را دربر می‌گیرد اما حتی جذاب‌تر از خود جاودانگان، خالقان آن‌ها، یعنی سلستیال‌ها هستند که ظاهرا نقش برجسته‌ای در فیلم دارند.

شاید از خود بپرسید سلستیال‌ها چه کسانی هستند. ممکن است نام آن‌ها را نشنیده باشید اما تعداد انگشت شماری از سلستیال‌ها قبلا در فیلم‌های مارول ظاهر شده‌اند. یکی از آن‌ها در واقع به عنوان یک جمجمه غول پیکر و سری بریده در فضا که نقش ایستگاه فضایی نگهبانان کهکشان را داشت، ظاهر شد. یکی دیگر از سلستیال‌ها اسون جستجوگر بود که در یک فلش‌بک نشان داده شد و سعی داشت از سنگ قدرت برای رفع فاجعه‌ای بزرگ استفاده کند و در آن فیلم، کالکتور (بنیسیو دل تورو) نیز سلستیال‌ها را تنها موجوداتی توصیف کرد که به اندازه کافی قدرتمند هستند تا از سنگ‌های ابدیت استفاده کنند.

دیگر سلستیالی که در آثار سینمایی حضور داشته، ایگو، سیاره زنده است. ایگو (کرت راسل) در نگهبانان کهکشان ۲، پسرش، استارلرد (کریس پرت) را پس از شنیدن این که او به دنبال سنگ قدرت رفته است، تعقیب می‌کند.

جاودانگان

به تاریخچه آنان بازمی‌گردیم. همان‌طور که در صفحات کمیک اصلی جک کربی نشان داده شده است، سلستیال‌ها با آزمایش بر روی انسان‌های ماقبل تاریخ، جاودانگان (و همتایان شیطانی آن‌ها، دویانت‌ها) را به وجود آوردند. با این حال، خلقت این موجودات، تنها مشارکت سلستیال‌ها در زندگی روی زمین نبود. آن‌ها در طول کمیک کوتاه المنتالز، در موارد متعددی از زمین و جاودانگان بازدید کردند. در واقع، یکی از مجموعه تصاویر فیلم، شهر خدایان فضا را به تصویر می‌کشد که محل فانوس دریایی کیهانی است و این همان وسیله‌ای است که جاودانگان از آن برای احضار سلستیال‌ها به زمین استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، آخرین تریلر جاودانگان، یک سلستیال به نام آریشم را به شکل کامل به تصویر می‌کشد که یکی از برجسته‌ترین و قدرتمندترین سلستیال‌ها است. این موضوع می‌تواند برای ساکنان سیاره، معنای خوب یا حتی بدی داشته باشد. در واقع بازگشت سلستیال‌ها معمولا به دلیل قضاوت بر ساکنان سیاره است و اگر ساکنان شایسته نباشند، وقت رفتن و نابودی فرا رسیده است. با این حال، ممکن است آن‌ها شایسته باشند و سلستیال‌ها فقط برای نابودی مشکلات زمین، یعنی دویانت‌ها آمده باشند. علاوه بر آریشم، سلستیال معروف دیگری به نزار نیز در تریلر دیده می‌شود.

تاریخچه سلستیال‌ها طولانی است و با اولین آسمانی شروع می‌شود، موجودی حساس که احساس تنهایی می‌کرد و تصمیم به خلق زندگی گرفت. نتیجه این خلقت، باقی سلستیال‌ها بودند. البته خیلی زود، جنگ بزرگی پس از آن آغاز شد. برخی از سلستیال‌ها می‌خواستند زندگی خود را داشته باشند و برخی دیگر وفادار به اولین آسمانی بودند. در نهایت، کسانی که با اولین آسمانی مخالف بودند، پیروز شدند که این اتفاق منجر به نابودی آن جهان و تولد چندجهانی مارول شد.

جاودانگان

سلستیال‌ها زندگی خود را در چهار مرحله و در چند سیاره خاص ایجاد کردند. این چهار مرحله شامل یک مرحله بذرپاشی در سیاره و پس از آن، دو بازدید برای ارزیابی گونه‌های حاصل و یک بازدید نهایی پنجاه ساله است که در طی آن، آن‌ها درباره حیات هوشمند غالب بر روی سیاره قضاوت می‌کنند. اگر زندگی موجود در سیاره خیلی ناقص باشد، کار تمام می‌شود. حیات روی زمین، چهار میلیارد سال پیش با یک سلستیال آلوده به انگل فضایی به نام هورد آغاز شد. این سلستیال به درون زمین افتاد و مرد و در سراسر آن منطقه خون بالا آورد و پس از آن، انسان‌ها به وجود آمدند.

جاودانگان توسط سلستیال‌ها و برای نظارت بر پیشرفت این اتفاق تصادفی بر روی زمین ایجاد شدند. سلستیال‌ها همچنین در آزمایشات خود تعدادی دویانت ایجاد کردند تا ببینند این گونه ژنتیکی تازه متولد‌شده چقدر ظرفیت دارد و آن‌ها بیش از حد پیش رفتند و ژن ایکس را توسعه دادند و این جهش‌یافته‌ها را ایجاد کردند.

تعامل اخیر جاودانگان با سلستیال‌ها در قرن بیستم رخ داد و این موجودات به زمین بازگشتند تا درباره نتیجه نهایی همه آزمایشات ژنتیکی خود بر روی حیات سیاره قضاوت کنند. آن‌ها در طول سال‌های قضاوت، خود را از چشم سازمان شیلد و سایر نیروهای مداخله‌گر دور نگه داشتند. اودین، ثور و جاودانگان در کنار هم با دشمنان مبارزه کردند اما نتوانستند از قدرت مطلق سلستیال‌ها به بهترین شکل استفاده کنند. با این حال، الهه بزرگ، گایا، یک شاخه به شکل دوازده انسان خاص را که از هر طبقه‌ای از زندگی انتخاب شده بودند، با خود به همراه آورد. سلستیال‌ها راضی بودند و بدون دردسر بیشتر به نتیجه مطلوب خود رسیدند اما مجبور شدند حافظه بشر را پس از این وقایع پاک کنند‌.

بسیاری از افسانه‌های کمیک‌های مارول درباره سلستیال‌ها، به آینده احتمالی حضورشان در دنیای سینمایی مارول و همچنین مشارکت و همکاری آن‌ها با مردان ایکس گره خورده است. این که آیا این موضوع در فیلم‌های بعدی دنیای سینمایی مارول مورد بررسی قرار می‌گیرد یا خیر، سوالی است که تنها کوین فایگی می‌تواند به آن پاسخ دهد. نکته مهم در این‌جا این است که سلستیال‌ها موجوداتی خداگونه هستند که هر کسی که شبیه آن‌ها نیست نباید با آن‌ها دربیافتد.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمدعلی

    سلیستیال ها توی بن تن هم بودن موحود بینهایت یا همون Alien X از نژاد همیناست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه