قدرت‌های جاودانگان؛ آیا تیم جدید مارول از انتقام‌جویان قوی‌تر است؟

۲۹ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
جاودانگان

جاودانگان به کارگردانی کلویی ژائو، ده ابرقهرمان جدید را به دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند که هر کدام دارای مجموعه‌ای از مهارت‌های فوق‌العاده و خاص خود هستند.

هشدار: در ادامه این متن، داستان فیلم جاودانگان لو می‌رود.

جاودانگان برای مبارزه با دویانت‌های شیطانی، روی زمین هستند و تصور این که بسیاری از این قهرمانان جدید در آینده به انتقام جویان بپیوندند آسان است اما شاید از خودمان بپرسیم که اگر این دو سوپرتیم با هم مبارزه کنند چه اتفاقی می‌افتد؟ چه کسی در درگیری جاودانگان و انتقام جویان پیروز می‌شود؟

هر دو تیم می‌توانند در این مبارزه پیروز باشند اما شانس جاودانگان بسیار بیشتر است. مطمئنا انتقام‌جویان نیروهایی مانند هالک (مارک روفالو)، ثور (کریس همسورث) و کاپیتان مارول (بری لارسون) دارند و با حمایت جادویی دکتر استرنج (بندیکت کامبربچ) و اسکارلت ویچ (الیزابت اولسن)، ممکن است شکست ناپذیر به نظر برسند. با این حال، جاودانگان نیز قهرمانان تاثیرگذاری دارند و اگر تمام قدرت‌های آن‌ها با هم ترکیب شوند، انتقام‌جویان برای زنده ماندن باید نیرو و اراده زیادی به خرج دهند.

هر جاودانه به عنوان اعضای یک نژاد مصنوعی که توسط سلستیال‌ها ایجاد شده است، از یک انسان معمولی، قوی‌تر است و قدرت بازسازی دارد و پیر نمی‌شود. همه جاودانگان پس از هزاران سال زندگی و مبارزه با دویانت‌ها، مهارت بالایی در نبرد دارند و شجاعانه در میدان می‌جنگند. علاوه بر همه این‌ها، هر جاودانه، مجموعه‌ای از توانایی‌های منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین اکنون که فیلم جاودانگان بالاخره در سینماها در دسترس است، زمان آن فرا رسیده است که نگاهی به هر جاودانه بیاندازیم و قدرت‌های آن‌ها را تشریح کنیم و توضیح دهیم که چرا این تیم در صورت مبارزه با انتقام‌جویان، حریف سختی برای آن‌ها خواهد بود.

۱. کینگو، تیرانداز

جاودانگان

کینگو (کمیل نانجیانی) می‌تواند انرژی از انگشتان خود ساطع کند. شلیک‌های انگشت کینگو بسیار قدرتمند هستند و می‌توانند دشمنان عظیم‌الجثه را از بین ببرند. اگر کینگو زمان بیشتری برای تمرکز انرژی بگذارد، می‌تواند گلوله‌های قوی‌تری از کف دستش شلیک کند. می‌توان گفت که کینگو تیراندازی است که بی‌نهایت ذخایر مهمات دارد و همین ویژگی، او را به یک دشمن خطرناک تبدیل می‌کند. با این حال، انتقام‌جویان قبلا دشمنان قدرتمندتری نسبت به کینگو را از پای درآورده‌اند و جاودانه تیرانداز احتمالا دردسر زیادی ایجاد نمی‌کند. البته کینگو ضعیف‌ترین جاودانه است و همین موضوع، قدرت فوق‌العاده تیم جدید دنیای سینمایی مارول را نشان می‌دهد.

۲. تینا، جنگجوی جاودانه 

جاودانگان

الهه جنگ، تینا (آنجلینا جولی)، شاید بهترین مبارز در میان جاودانگان باشد. تینا همیشه وظیفه خود برای مبارزه با دویانت‌ها را بسیار جدی می‌گرفت و به همین دلیل بسیار تمرین کرد تا به یک جنگجوی کامل تبدیل شود. البته انتقام‌جویان نیز متخصصانی در زمینه مبارزات تن به تن مانند کاپیتان آمریکا (آنتونی مکی) دارند اما ابرقدرت تینا به او برتری آشکاری در برابر دشمنانش می‌دهد.

تینا قادر است هر نوع سلاحی، از سپر گرفته تا نیزه و شمشیر را به دلخواه خود، خلق و استفاده‌ کند. تینا می‌تواند در اواسط نبرد با نیروی دشمن خود سازگار شود و سلاح‌های انرژیکی را که در دست دارد در یک چشم به هم زدن تغییر دهد. تینا یک جنگجوی بزرگ است اما باز هم یک جاودانه سطح پایین به حساب می‌آید و بار دیگر مشخص می‌شود که نباید سوپرتیم جدید دنیای سینمایی مارول را دست کم گرفت.

۳. گیلگمش، قوی‌ترین جاودانه

جاودانگان

قوی‌ترین جاودانه، گیلگمش (دون لی)، می‌تواند انرژی را به اندام‌های خود هدایت کند تا ضربات قدرتمندی به دشمنانش وارد نماید. بازوهای گیلگمش به قدری قوی هستند که می‌توانند به راحتی هر نوع ضربه‌ای بزنند و حتی از او در برابر سلاح‌های تینا محافظت کنند. گیلگمش قبلا در کمیک‌بوک‌ها پا به پای هالک مبارزه کرد و حریف سختی برای غول سبز بود. تیم جاودانگان با داشتن قهرمانی در حد و اندازه‌های گیلگمش در جمع خود، می‌تواند امیدوار باشد که حتی قوی‌ترین انتقام‌جویان مانند ثور را نیز از بین ببرد.

۴. مکاری، سرعت

جاودانگان

انتقام‌جویان قبلا در فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران با یک فرد تندرو جنگیدند، جایی که کوئیک سیلور (آرون جانسون) توسط آلترون (جیمز اسپیدر) به عنوان یک سلاح استفاده می‌شد. با این حال، مکاری (لورن ریدلوف) حتی از کوئیک سیلور نیز قدرتمندتر است. مقاومت و قدرت جاودانه او، این ابرقهرمان را به فردی سرعتی و کشنده تبدیل می‌کند. مکاری می‌تواند ارتعاشات هوا را در اطراف خود احساس کند و حرکات دشمنان را با دقت بالاتری تشخیص دهد. انتقام‌جویان بدون داشتن یک قهرمان تندرو در میان خود، کار سختی برای از بین بردن مکاری خواهند داشت.

۵. اسپرایت، سحر و جادو

جاودانگان

اسپرایت (لیا مک‌هیو) اولین برگ برنده جاودانگان است. او می‌تواند توهماتی ایجاد کند که دشمنانش را به اشتباه بی‌اندازد و گیج کند. اسپرایت درست مانند دکتر استرنج، می‌تواند از هر چیزی، یک کپی بسازد و این خصوصیت، کار جاودانگان را آسان می‌کند و باعث می‌شود تا این تیم در مبارزه، دست بالا را داشته باشد. با این حال، اسپرایت یک جادوگر نیست و هر توهمی که ایجاد می‌کند، فورا و به میل خودش انجام می‌شود و نیازی به کلمات و حرکات جادویی نیست. هم‌چنین توانایی اسپرایت در خم کردن نور، به او این امکان را می‌دهد تا هر کدام از هم‌تیمی‌هایش را نامرئی کند. میزان آسیب و تلفات انتقام جویان را در صورت مبارزه با افرادی سرعتی و نامرئی (اسپرایت و مکاری) تصور کنید!

۶. فاستوس، مخترع

جاودانگان

انتقام‌جویان با وجود نوابغی مانند هنک پیم (مایکل داگلاس)، تونی استارک (رابرت داونی جونیور)، و شوری (لتیتیا رایت) در تیم، می‌توانند فناوری فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن تهدیدات قدرتمند ایجاد کنند. حالا تصور کنید که بهترین مهندسان دنیای سینمایی مارول بتوانند فناوری خود را در میانه نبرد به کار ببرند. این دقیقا همان کاری است که فاستوس (برایان تایری هنری) انجام می‌دهد. مخترع جاودانگان می‌تواند از انرژی آسمانی درون خود استفاده کند تا خلاقیت‌هایش را به واقعیت تبدیل کند. فاستوس به آسانی می‌تواند سلاح‌ها، تله‌ها و فناوری‌های دفاعی خاصی را از هوای رقیق ایجاد کند. او درست مانند بهترین مخترعان انتقام‌جویان، یک نابغه است و به راحتی می‌توان فهمید که حضورش می‌تواند جریان هر جنگی را تغییر دهد.

۷. آجاک، شفادهنده 

جاودانگان

آجاک (سلما هایک) جدا از تسلط بر مبارزات تن به تن و نزدیک، توانایی‌های تهاجمی زیادی ندارد. با این حال، این شفادهنده جاودانه می‌تواند هر زخمی را با لمس انگشتان خود درمان کند. حتی جراحات مرگبار نیز به سرعت توسط آجاک بهبود پیدا می‌کنند و او ابرقهرمان و پشتیبانی عالی برای تیم جاودانگان است. جاودانگان با دشمنان خود روبه‌رو می‌شوند و هیچ ترسی از ضربه خوردن و جراحت ندارند، زیرا آجاک می‌تواند به سرعت آن‌ها را درمان کند و به خط مقدم بازگرداند. شفادهنده یک عضو استثنایی در تیم است و همین ویژگی، یکی دیگر از برتری‌های جاودانگان در برابر انتقام‌جویان است.

۸. ایکاریس، جاودانه‌ی فاتح 

جاودانگان

ایکاریس (ریچارد مدن) از بسیاری از جاودانگان، قوی‌تر است و فقط از گیلگمش، قدرت کم‌تری دارد. او همچنین سرعت فوق‌العاده‌ای دارد که البته به سطح مکاری نمی‌رسد اما این امکان را برایش فراهم می‌کند تا از برخی از ضربات، سریع‌تر فرار کند و جاخالی دهد. ایکاریس همچنین قادر به پرواز است و می‌تواند لیزرهای قدرتمندی از چشمان خود شلیک کند. به عبارتی، ایکاریس شبیه‌ترین ابرقهرمان دنیای سینمایی مارول به سوپرمن است. این بدان معناست که او می‌تواند به تنهایی حواس قهرمانان کیهانی انتقام جویان، مانند ثور و کاپیتان مارول را پرت کند. ایکاریس آن‌قدر قدرتمند است که دیگر جاودانگان، با وجود این که آجاک، رهبر رسمی جاودانگان است، چشم به رهبری و فرمان او دارند.

۹. سرسی، تغییر شکل دهنده 

جاودانگان

یکی دیگر از برگ‌های برنده جاودانگان، سرسی (جما چان) است که می‌تواند ماهیت ماده را با لمس دستان خود تغییر دهد. سرسی مانند اسکارلت ویچ می‌تواند قوانین طبیعی جهان را دستکاری کند و واقعیت را تغییر دهد. به این ترتیب او می‌تواند آب را به قهوه، اتوبوس را به گلبرگ و حتی یک دویانت را به درخت تبدیل کند. قدرت‌های سرسی به تنهایی خارق‌العاده هستند اما او با ترکیب با تمام همراهان جاودانه خود، به یک دشمن مرگبارتر تبدیل می‌شود.

۱۰. درویگ، کنترل‌گر ذهن

جاودانگان

کنترل ذهن همیشه ابزاری قدرتمند است که می‌تواند در یک ثانیه، دشمنان را به متحدان تبدیل کند. با این حال، درویگ (بری کیوگان) این قدرت را به سطح جدیدی می‌رساند. درویگ قادر است صدها نفر را به طور همزمان کنترل کند، احساسات آن‌ها را تغییر دهد و به آن‌ها دستور دهد تا هر نوع عملی را انجام دهند. قدرت کنترل ذهن درویگ به قدری زیاد است که اگر بخواهد می‌تواند تمام موجودات زنده روی این سیاره را در اختیار بگیرد.

انتقام جویان چگونه می‌توانند امیدوار به شکست جاودانگان باشند؟ آن هم در حالی که اگر درویگ بخواهد می‌تواند در یک چشم به هم زدن، تقریبا همه آن‌ها را به بردگی بگیرد. تنها افرادی که شاید بتوانند از کنترل ذهن درویگ در امان باشند، جادوگران و برخی بیگانگان هستند و بقیه افراد تبدیل به پیاده‌نظامان تحت فرمان درویگ می‌شوند.

۱۱. یونی مایند، سلاح مخفی جاودانگان

جاودانگان

جاودانگان تا همین جای کار نیز کاملا برای از بین بردن انتقام جویان، مجهز هستند اما یک سلاح مخفی در زرادخانه خود دارند که آن‌ها را عملا شکست ناپذیر می‌کند. همه جاودانگان می‌توانند قدرت‌های خود را در یونی مایند ترکیب کنند که یک جریان انرژی است که به هر یک از اعضای تیم اجازه می‌دهد تا بخشی از قدرت خود را به منظور تقویت توانایی‌های یک جاودانه دیگر، در اختیار او بگذارند.

بنابراین  درویگ که پیش از این نیز می‌توانست کنترل سیاره را به تنهایی در دست بگیرد، اگر از یونی مایند برای تقویت قدرت‌هایش استفاده کند، چه کارهای دیگری می‌تواند انجام دهد؟ و اگر همه جاودانگان از طریق یونی مایند، قدرت سرسی را تقویت کنند، او چقدر از واقعیت را می‌تواند تغییر دهد؟ دنیای سینمایی مارول پر از موجودات فوق‌العاده است اما جاودانگان تا این‌جای کار، قدرتمندترین سوپرتیم معرفی‌شده به این جهان هستند. شاید تک تک اعضای این سوپرتیم در سطح بسیاری از انتقام جویان باشند اما اگر جاودانگان با هم کار کنند، حتی خدایان نیز نمی‌توانند آن‌ها را متوقف نمایند.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹ دیدگاه
 1. Avatar وحید

  اگه فقط درک کنیم که هرآنچه مبارزه و سبک و استایل چه با دست خالی چه با سلاح در تاریخ دیده شده توسط تینا خلق و شده آموزش داده شده،درک میکنیم که خودش به تنهایی برای مبارزه به اندازه کافی دردسر سازه،
  توی مبارزاتش توجه کنید که توی یک صحنه به چند سبک رومی،ایرانی،سامورایی جنگید،
  یعنی نسل به نسل جهرآنچه در ناخودآگاه ما و تاریخ بوده به وسیله الهه جنگ آموزش داده شده

  1. Avatar Amin

   ۱-نظر اون دوست عزیزی که گفت قدرت دکتر استرنج و واندا ماکسیموف از درویگ بیشتره رو اصلا قبول ندارم، چون درویگ تو ۵ ثانیه میتونست هزاران هزار انسان رو به تسخیر خودش دربیاره ولی مثلا واندا ماکسیموف باید روی تک تک کسایی که میخواد ذهنشون رو تسخیر کنه تمرکز کنه و این خیلی وقت گیره
   ۲-گیلگمش شاید در کمیک ها بتونه با هالک هم هم ترازی کنه ولی تو دنیای سینمایی مارول اصلا در حد و اندازه های هالک نیست و اصلا هم نمیتوان گفت قوی ترین جاودانه هست چون به وضوح تمام ایکاریس قوی ترین جاودانه بود که به تنهایی در برابر همه ی جاودانگان مقاومت میکرد و کسی هم به تنهایی حریفش نبود تا اینکه چند تا جاودانه( مکاری و تینا و فانتوس) با هم اون رو گیر انداختن که باز هم موفق شد از بند خودش رو ازاد کنه و ضمنا ایجکت که رهبر تیم بود رو هم کشت به علاوه چندین بار در خود فیلم هم بقیه ی جاودانگان اشاره به اینکه ایکاریس بسیار قدرتمند است و او باید تصمیم ها را بگیرد داشتند.

   ۳-فقط همون دیالوگ که کینگو با لحن طنز گونه سر میز گفت :《ثور وقتی بچه بود همش میوفتاد دنبالم حالا که بزرگ شده و انتقام جوی مشهوری شده دیگه جواب تلفنمو نمیده》 ثابت میکنه که جوادانگان انتقام جویان رو قد پشم هم حساب نمیکنن.

   ۴-توجه داشته باشین که جاودانگان از ۷۰۰۰ سال پیش از میلاد روی کره زمین بودن و یه جورایی اونا باعث افزایش جمعیت کره ی زمین و پیشرفت بشیریت شدن و حتی افرادی مثل فانتوس در این راه به اونا کمک هم کردن و اونا ا نقدر نژاد قدرتمندی هستن که حتی به خودشون اجازه ی کمک به بشریت در جنگ با تانوس رو ندادن چون میخواستن بشریت خودش از عهده ی کارش بر بیاد. دلیل بعدی بر قوی تر بودن جاودانگان اینه که اونا تونستن باهم از تولد یک سلستیال ( یکی از خدایان مارول که تقریبا قادر مطلق هست) جلوگیری کنند کاری که شاید انتقام جویان تو خواب هم نتونن انجام بدن

 2. Avatar بی نام

  اصلاح شده کامنت قبل
  متاسفانه شما خیلی یک طرفه قضاوت و برسی کردین.
  تیر های کینگو به پوست انتقام جویان سطح بالا (ثور، هالک، کاپیتان مارول، ویژن) هیچ صدمه ای نمیزنه حتی با بیست سی تاش یه دونه دویانت رو میکشت.!
  تینا بر خلاف اونچه که شما میگید اتفاقا یکی از اترنال های خیلی قدرتمند هست ولی وقتی مثلا با هالک مقایسش کنید میبینید هم قدرت فیزیکیش پایینتره و هم استقامتش و هم زود درمانیش. فقط مهارت جنگش از هالک بیشتره که اونم زیاد به کارش نمیاد.
  آژاک هم که قدرت خاصش فقط شفا بود هیچ کار خاص دیگه ای نمیکرد. مهارت و ایناشم خیلی بالا نبود. وسط یک مبارزه همه جانبه این چجوری میخواد بیاد مثلا یکی یکیشون رو کلی وقت شفا بده؟! البته این تو کامیکا خیلی قویه ولی اینجا نه.
  یا همون دروگی هیچ وقت نمیتونه ذهن همه انتقامجویان رو کنترل کنه اون فقط تا حالا ذهن انسان ها رو کنترل کرده بقیه ابدی ها رو نمیتونه فقط در صورتی میتونه که خودشون بخوان و هیچ مقاومتی در برابرش نکنن. اعضایی مثل کاپیتان مارول رو شاید فقط تو حالت ذهن مشترک بتونه که اونم در صورتی ممکنه که همه اعضا قدرت ذهنیشون رو بدن به این وسط یک مبارزه چجوری همشون مبارزه رو ول کنن قدرتشون رو بدن به این؟! اینجور که قافیه رو راحت تر باختن که …! اما نکته مهم اینکه انتقام جویان خودشون دکتر استرنج و واندا رو دارن که ختم این کاران واندا تو این مقوله خیلی فراتر از دروگه هستش.
  یا دکی استرنج رو داریم که از نظر فنی میتونه به پورتال باز کنه خیلی از اترنال های با سرعت پایین مثل سرسی یا دروگه یا آژاک رو به راحتی از میدان مبارزه خارج کنه و مثلا بندازه تو سیاره تایتان …
  در کل زیاد مطلب رو طولانی نمیکنم ولی اگر قدرتمندترین انتقامجویان یعنی ثور، هالک، ویژن، واندا دکتر استرنج، کاپیتان مارول و آیرون من رو حساب کنید کل اترنال ها هم که جمع بشن شانسی در برابرشون ندارند.

 3. Avatar محمد

  بنظرم انتقام جویان خیلییییییییی قوی تره من جاودانگان رو دیدم و نظر می دم

 4. Avatar Mmm

  حرف نداره جاودانگان بعدم اون شخص اخر جاودانگان ت فیلمش نبود قدرتش چندبرابر انتقام جویانو جاودانگانه ک تنهایی دشمن مردان ایکس ینی اپوکالیپسو شکس داد

 5. Avatar طاها

  شما ها دیگه خیلی انتقام جویان رو دست کم گرفتین بابا واندا میتونه ذهن کنترل کنه توی کمیک ثور با سوپرمن مبارزه کرده و باهم برابر بودن ثور رگنوراک دیدین ثور خداست یا دکتر استرنج راستی لوکی هم هست و ویژن اون دیگه قدرتش از سنگ هالک کاپتان مارول تازه جدیدا ما شانگ چی هم داریم اون دیگه ده حلقه داره به سطح اژده ها رسیده دیگه انتقام جویان چی نداره یه سرعت که اونم با استورم بیکر یا میلیونر ثور حله یا خود دکتر استرنج چون از یه جا به یه جای دیگه میتونه حرکت کنه اطلاعات غلط دیگه به ما ندیدن ما کمیک زیاد میخونیم راستی ثور میتونه کینگ ثور بشه

 6. Avatar محمد عرفان صادقی

  ولی انتقام جویان هم افراد قدرتمندی داره

 7. Avatar مهران احمدی

  عنوان بهتری استفاده کنید : ایا تیم جدید جاودانگان از انتقام جویان اشغال تر است؟

 8. Avatar محمد عرفان صادقی

  تعداد افراد جاودانگان زیاده ناسلامتی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه