گندالف شاید در سریال ارباب حلقه‌ها حاضر باشد (اما بدون ایان مک‌کلن)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ارباب حلقه‌ها

مجموعه تلویزیونی ارباب حلقه‌های آمازون راه را برای ظاهر شدن احتمالی گندالف هموار می‌کند، اما نه گندالف ایان مک کلن.

از شان آستین در نقش سم‌ وایز گمجی وفادار گرفته تا کریستوفر لی در نقش سارومان شیطانی که در سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌های پیتر جکسون اجراهای شگفت‌انگیزی از خود به یادگار گذاشتند، تعداد کمی از آن‌ها به پای بازی درخشان ایان مک کلن در نقش گندالف، جادوگری کمک کننده‌ی فرودو و یاران حلقه در سفر خطرناک آن‌ها، می‌رسند. مک کلن با بازی در سه‌گانه‌ی هابیت به کارگردانی جکسون بازگشت (که بر اساس رمان اصلی جی.ار.ار تالکین ساخته شده بود)، اما آینده او به‌عنوان گندالف مبهم باقی مانده است، به‌ ویژه هنگامی‌که صحبت از مجموعه تلویزیونی ارباب حلقه‌های آمازون می‌شود.

در ابتدا اعلام شد که پروژه‌ی ارباب حلقه‌ها با بودجه‌ی زیاد در عصر دوم تالکین اتفاق می‌افتد. آمازون بارها وعده حضور چهره‌های آشنایی را داده است که طرفداران آن‌ها را می‌شناسند و دوست دارند، اما به ‌جز الروند، گالادریل و سائورون، گزینه‌ها محدود هستند چون هنوز اکثر شخصیت‌های هابیت و ارباب حلقه‌ها به دنیا نیامده‌اند. گندالف تا حدودی یک نمونه‌ی عجیب است. او مطمئنا در جدول زمانی این اثر تلویزیونی وجود دارد، اما تا هزارسالگی در عصر سوم به سرزمین میانه نمی‌رسد. به‌ این‌ترتیب، با وجود اینکه ایان مک کلن به‌آرامی در حال لابی‌گری است تا یک‌بار دیگر رهبر گروه شود و کلاه جادوگری را بر سر بگذارد، اما حضور گندالف در سریال آمازون بسیار بعید به نظر می‌رسد.

ارباب حلقه‌ها

اولین تصویر رسمی آمازون احتمال حضور گندالف در مجموعه تلویزیونی ارباب حلقه‌ها را به طرز چشمگیری تغییر می‌دهد، درحالی‌که این خبر خوبی برای طرفداران جادوگر اسرارآمیز پیپ به دهان است، اما مسائل برای کسانی که امیدوارند شاید ایان مک کلن بازگردد چندان امیدوارکننده به نظر نمی‌رسد. اولین نگاه اجمالی آمازون با نشان دادن درختان دوقلوی لورلین و تلپریون همه را شگفت‌زده کرد و تأیید کرد که سری جدید ارباب حلقه‌ها شامل صحنه‌هایی از والینور در عصر نخست می‌شود. گندالف قبل از اینکه برای کمک به مبارزه با سائورون به سرزمین میانه اعزام شود، به‌ عنوان یک روح مایای فرشته گونه در سرزمین‌های نامیرا زندگی می‌کرد، جایی که گاهی اوقات بدون اینکه دیده شود با الف‌ها نشست‌وبرخاست داشت. او در آن زمان به اولورین معروف بود، بنابراین هرگونه مطلب مربوط به والینور در مجموعه تلویزیونی ارباب حلقه‌های آمازون می‌تواند حضور گندالف به شکل اصلی‌اش یعنی اولورین را امکان‌پذیر کند. تقریبا هیچ داستانی از تالکین که مربوط به اولورین باشد وجود ندارد که بتوان از آن استفاده کرد، اما حداقل می‌دانیم که شخصیت گندالف در همین دوران به والینور رفته است.

متأسفانه، اولورین نمی‌تواند توسط ایان مک کلن به تصویر کشیده شود. جی.ار.ار تالکین هنگام توصیف ظاهر فیزیکی مایا عمدا مبهم عمل می‌کند و نشان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند شکلی زیبا و فانی داشته باشند یا فقط به‌‌عنوان ارواح فاقد جسم مادی وجود داشته باشند. هنگامی‌که والار فرمان داد که اولورین و چند مایای دیگر به سرزمین میانه سفر کنند و با سائورون مخالفت نمایند، پنج نفر منتخب (که شامل گندالف، سارومان، راداگاست و دو جادوگر آبی بود) به ایستاری (خردمندان) یا جادوگران تبدیل شدند و به شکل اجسام فانی درآمدند. همان‌طور که تالکین در داستان‌های ناتمام خود بیان می‌کند، جادوگران عمدا شبیه پیرمردهای فروتن بودند، بنابراین حاکمان سرزمین میانه آمدن آن‌ها را به‌عنوان یک قدرت از سمت آن‌سوی دریا تعبیر نمی‌کنند (این امر درنهایت به نفع سارومان کار کرد). امثال گندالف پیر و ریش‌دار به نظر می‌رسیدند تا نشان‌دهنده‌ی حکمتشان به‌ عنوان مشاور مردم سرزمین میانه باشد.

این بدان معناست که فرم اولورین در عصر سوم به وجود آمد که مدت‌ها قبل از مجموعه تلویزیونی ارباب حلقه‌های آمازون است. پس بازیگر دیگری می‌تواند این نقش را بر عهده بگیرد، به‌خصوص که تالکین می‌گوید اولورین شبیه یک الف می‌شود تا در والینور دیده نشود، اما اگر گندالف به شکل پیرمرد جادوگر ظاهر شود، با توضیحات مختصر جی.ار.ار تالکین از سال‌های جوانی این جادوگر در تضاد خواهد بود.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما