پیش‌بینی تاریخ اکران ۷ فیلم جدید مارول تا سال ۲۰۲۴

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
استودیوی مارول

استودیوی مارول تا سال ۲۰۲۴ هفت فیلم رازآلود در پیش رو دارد؛ اما کدام فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، تا آن تاریخ، اکران می‌شوند؟ موفقیت باورنکردنی دنیای سینمایی مارول، این اطمینان را برای مارول و دیزنی ایجاد کرده است تا پیشاپیش برای سال‌های آینده خود، برنامه‌ریزی کنند.

برنامه‌های آن‌ها و طرح دنیای سینمایی مارول در سال‌های اخیر، جاه‌طلبانه‌تر شد و استودیوی مارول میزان تولید خود را افزایش داد و در حال حاضر، حداقل چهار فیلم و چندین سریال در سال برای دیزنی‌پلاس می‌سازد.

حالا که فاز ۴ به‌خوبی در حال اجراست، استودیوی مارول همچنان شوق طرفداران خود را با برنامه‌های بیشتر، برمی‌انگیزد. برنامه‌های پخش دیزنی‌پلاس فعلا خیلی مشخص نیست و طرفداران تاکنون تنها دو فیلم از ده فیلم تأیید شده فاز ۴ را دیده‌اند. بیوه‌ی سیاه و شانگ‌چی و افسانه‌ی ده حلقه، هر دو با استقبال خوبی روبه‌رو شدند و عملکرد خوبی در گیشه داشتند. جاودانگان و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، دیگر فیلم‌های باقی‌مانده سال ۲۰۲۱ برای نمایش در سینماها هستند و علاوه بر آن‌ها چند برنامه دیگر هم برای پخش در دیزنی‌پلاس باقی مانده است. تمام این‌ها، فقط آغازی بر انتشار گسترده فیلم‌های آینده مارول است. برنامه‌های سال ۲۰۲۲ شامل چهار دنباله‌ی بسیار بارز است؛ دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی در ماه مارس، ثور: عشق و تندر در ماه مه، پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه در ماه جولای و مارول‌ها در ماه نوامبر.

دنیای سینمایی مارول تنها دو فیلم تأیید‌شده برای اکران در سال ۲۰۲۳ دارد؛ مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی در ماه فوریه و نگهبانان کهکشان ۳ در ماه مه. استودیوی مارول در ابتدا دو فیلم نامشخص دیگر هم داشت که برای اکران‌ در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده بودند اما به‌تازگی این فهرست گسترش یافت تا فعلا سه فیلم بدون عنوان در لیست آثار دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۳ وجود داشته باشد. اگر برنامه‌ها تغییر نکند، این سال، اولین سالی است که پنج فیلم سینمایی از دنیای مارول در آن به نمایش درمی‌آیند. علاوه بر این‌ها، مارول، اکران چهار فیلم دیگر را هم برای سال ۲۰۲۴ تأیید کرده است. پس با این حساب، هفت فیلم بدون عنوان از دنیای سینمایی مارول در لیست انتظار وجود دارند. مارول و دیزنی هنوز اعلام نکرده‌اند که کدام دنباله‌ها یا فرنچایزهای جدید در تاریخ‌های اکران مشخص‌شده، منتشر می‌شوند. پس بد نیست تا پیش‌بینی خود را از این آثار که قرار است تا سال ۲۰۲۴ در سینماها اکران شوند، داشته باشیم.

۷. تیغه (Blade) – جولای ۲۰۲۳

استودیوی مارول

هنگامی که به فیلم‌هایی که احتمال دارد در تاریخ جولای ۲۰۲۳ منتشر شوند نگاه می‌کنیم، تیغه بیشتر از همه خودنمایی می‌کند. توسعه‌ی فیلم شروع کندی داشت اما اکنون، نویسنده‌ی سریال نگهبانان، استیسی اوسی کوفور و بسام طارق، کارگردان مغول موگلی روی این پروژه کار می‌کنند. استودیوی مارول قبلا در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که ماهرشالا علی، نقش خون‌آشام معروف تیغه را در دنیای سینمایی مارول بازی می‌کند. پس تیغه تنها فیلم بدون تاریخ اکران در حال توسعه در دنیای سینمایی مارول است که بازیگر اصلی، نویسنده و کارگردانی مشخص دارد. حتی گزارش‌هایی هم مبنی بر شروع تولید در جولای ۲۰۲۲ منتشر شده است. این خبر می‌تواند به معنای اکران فیلم در ۲۸ جولای ۲۰۲۳ باشد، زیرا در مسیر تولید معمول مارول، فیلم‌برداری آثار تقریبا یک سال قبل از اکران شروع می‌شود.

۶. ددپول ۳ (Deadpool 3) – اکتبر ۲۰۲۳

استودیوی مارول

باز هم احتمال دارد که تیغه در یک تاریخ اکران نزدیک به هالووین مانند اکتبر منتشر شود اما با توجه به گزارش‌ها، احتمال این اتفاق بسیار کم است؛ اما ددپول ۳ می‌تواند فیلم انتخابی برای تاریخ اکران ۶ اکتبر ۲۰۲۳ در فهرست مارول باشد. رایان رینولدز رسما برای بازی در ددپول که یک فیلم درجه آر است، اعلام آمادگی کرده است و مارول، این بار، نویسندگان برگرهای باب، لیزی و وندی مولینوکس را استخدام کرد تا فیلم‌نامه ددپول را مشترکا با رینولدز بنویسند. ددپول ۳ هنوز کارگردان ندارد اما فایگی و رینولدز گفته‌اند که فیلم‌برداری آن احتمالا در سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود. با توجه به این زمان‌بندی، فیلم می‌تواند در سال ۲۰۲۳ منتشر شود و اکتبر، بهترین زمان ممکن برای آن است. فایگی گفته بود که تاریخ انتشار فیلم را هم می‌داند. اگر او نخواهد تا سال ۲۰۲۴ منتظر بماند، اکتبر ۲۰۲۳ بهترین زمان برای اکران ددپول ۳ است.

۵. چهار شگفت‌انگیز (Fantastic 4) – نوامبر ۲۰۲۳

استودیوی مارول

فیلم مرموزی که احتمال دارد در نوامبر ۲۰۲۳ منتشر شود، اولین فیلم چهار شگفت‌انگیز در دنیای سینمایی مارول است. جان واتس پس از کارگردانی هر سه فیلم اختصاصی مرد عنکبوتی تام هالند، رسما کارگردانی این فیلم را هم بر عهده گرفت. شاید او از همین حالا یا شاید زودتر، مشغول کار بر روی فیلم شده باشد اما استودیوی مارول عجله‌ای ندارد و دوست ندارد که اشتباهی در روند ساخت فیلم اولین خانواده مارول رخ دهد. اکران احتمالی مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست در دسامبر ۲۰۲۱ به این معنی است که واتس نمی‌تواند تا سال ۲۰۲۲ توجه کامل خود را به چهار شگفت‌انگیز، معطوف کند. اگر فیلم در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳ منتشر شود، واتس زمان کافی برای آماده‌سازی فیلم و انتخاب بازیگران نقش‌های رید ریچاردز، سو استورم، جانی استورم و بن گریم را دارد. بسیاری از افراد انتظار داشتند که چهار شگفت‌انگیز در یک ماه تابستانی اکران شود اما نوامبر ۲۰۲۳ زمانی نزدیک به عید شکرگزاری است و فیلم با اکران‌ گسترده‌ی خود در سینماها در این تاریخ، می‌تواند به یک مدعی قوی و پرفروش تبدیل شود، چرا که خانواده‌ها در تعطیلات خود از آن دیدن خواهند کرد.

۴. کاپیتان آمریکا ۴ (Captain America 4) – فوریه ۲۰۲۴

استودیوی مارول

پیشرفت سریع استودیوی مارول در روند تولید کاپیتان آمریکا ۴ باید به این معنا باشد که فیلم زودتر از موعد اکران می‌شود و فوریه ۲۰۲۴ یکی از تاریخ‌های احتمالی است. به طور رسمی اعلام شد که آنتونی مکی برای بازی در نقش سم ویلسون یا کاپیتان آمریکای جدید در این فیلم حضور دارد اما کاپیتان آمریکا ۴ هنوز کارگردان ندارد. در زمان پخش آخرین قسمت سریال شاهین و سرباز زمستان، اعلام شد که مالکوم اسپلمن، نویسنده اصلی و دالان موسون، نویسنده کمکی فیلم‌نامه این فیلم هستند. کاپیتان آمریکا ۴ با اکران در ۱۶ فوریه ۲۰۲۴ می‌تواند راه و مسیر پلنگ سیاه را دنبال کند و در ماه تاریخی سیاهپوستان اکران شود که مسلما با توجه به شخصیت اصلی فیلم، تأثیر زیادی بر موفقیت آن دارد. با توجه به برنامه انتشار بقیه آثار، این فیلم حتی می‌تواند اثری باشد که در آن، انتقام‌جویان تاریک یا گروه صاعقه معرفی شوند و مقدمات حضور آن‌ها در فیلم‌های آینده فراهم شود.

۳. نیروی ای (A-Force) – مه ۲۰۲۴

استودیوی مارول

استودیوی مارول تا به حال هیچ‌کدام از فیلم‌های گروهی خود را در ماه مه اکران نکرده است و برای این اتفاق، بیشتر از این صبر نخواهد کرد و نیروی ای یکی از آثار احتمالی برای اکران در مه ۲۰۲۴ است. فیلم‌های گروهی مانند انتقام‌جویان تاریک، صاعقه و انتقام‌جویان جوان بهتر است در دیزنی‌پلاس پخش شوند اما فیلمی که بزرگ‌ترین قهرمانان زن دنیای سینمایی مارول را دور هم جمع می‌کند قطعا در سینماها به نمایش درمی‌آید. مارول هنوز تولید و توسعه فیلم نیروی ای را تأیید نکرده است. اگر این فیلم ساخته شود، کاراکترهای احتمالی آن، کاپیتان مارول (بری لارسون)، اسکارلت ویچ (الیزابت اولسن)، مایتی ثور (ناتالی پورتمن)، والکری (تزا تامپسون)، زنبورک (اوانجلین لیلی)، مونیکا رمبیو (تیونا پریس)، شی‌هالک (تاتیانا ماسلانی)، خانم مارول (ایمان ولانی)، شوری (لتیتیا رایت) و آیرون‌هارت (دومینیک ثورن) هستند. با انتشار فیلم در ۳ مه ۲۰۲۴، استودیوی مارول چند ماه دیگر فرصت پیدا می‌کند تا به دنبال نویسنده و کارگردان مناسب بگردد و وارد مرحله اصلی تولید شود.

۲. شانگ‌چی ۲ (Shang-Chi 2) – جولای ۲۰۲۴

استودیوی مارول

پس از موفقیت چشمگیر فیلم شانگ‌چی و افسانه ده حلقه، از همین حالا می‌توان به فکر تاریخ انتشار دنباله آن بود. به نظر می‌رسد جولای ۲۰۲۴ زمانی عالی در تقویم مارول برای شانگ‌چی ۲ باشد. این دنباله می‌تواند با آوردن فین فانگ فوم یا معرفی مشت آهنی در دنیای سینمایی مارول، تغییر جذابی در داستان خود ایجاد کند. همچنین داستان باید بر روابط بین شانگ‌چی (سیمو لیو) و شیالینگ (منگر ژانگ) متمرکز بماند و در عین حال، سازمان ده حلقه را هم بازگرداند. این تاریخ به استودیوی مارول دو سال فرصت می‌دهد تا برای تولید فیلم، برنامه‌ریزی کنند و مراحل آن را پیش ببرند، فیلم‌نامه بنویسند و قراردادی مجدد با کارگردان فیلم، دنیل دستین کریتون و دیگر عوامل امضا کنند. سه سال هم زمانی معمول و استاندارد برای ساخت دنباله در دنیای سینمایی مارول است و برای فیلمی پرمخاطب مانند شانگ‌چی، ایدئال به نظر می‌رسد. انتشار شانگ‌چی ۲ در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۴ در موفقیت فیلم در گیشه هم تأثیر‌گذار خواهد بود، چرا که این تاریخ در اواخر فصل تابستان است.

۱. کاپیتان بریتانیا (Captain Britain) – نوامبر ۲۰۲۴

استودیوی مارول

یکی از قهرمانان جدیدی که دنیای سینمایی مارول مطمئنا به‌زودی معرفی خواهد کرد، کاپیتان بریتانیا است و چند سالی است که شایعه هایی مبنی بر ساخت یک فیلم اختصاصی از این قهرمان دست به دست می‌شود. حتی گفته شد هنری کویل ملاقاتی با سران مارول درباره بازی در نقش برایان برداک داشته است اما این گمانه‌زنی‌ها تأیید نشده است. با این حال، کاپیتان بریتانیا یکی از آثار احتمالی برای اکران در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۴ است. در فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی، اشاره‌ای به شخصیت کاپیتان بریتانیا شد و فیلم کاپیتان بریتانیا حتی می‌تواند به برنامه‌های گسترده دنیای سینمایی مارول در چند‌جهانی مرتبط شود. در کمیک‌ها این ایده مطرح شد که کاپیتان بریتانیا می‌تواند فردی چند وجهی و دارای نسخه‌های فراوان در چندجهانی باشد. این ایده می‌تواند در فیلم کاپیتان بریتانیا گنجانده شود و راهی ایجاد شود تا کاپیتان کارتر با صداپیشگی هایلی اتول در انیمیشن «چه می‌شود اگر…؟» به دنیای لایو اکشن مارول ورود کند. حتی اگر جنبه چندجهانی در این فیلم مطرح نشود، به هر حال، افزودن یک قهرمان مستقر در بریتانیا، گوشه جدیدی از جهان را در داستان دنیای سینمایی مارول باز می‌کند که مارول پیش از این، به آن نپرداخته است.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۴ دیدگاه
 1. Fati

  همشون اکشنن😑😐✌🏻

 2. محمد جی سین

  همش یا فمنیستی یا سیاه پوستی یا حامی حیوان و… دیگه داره دنیا نابود میشه واقعا رو به نابودیه

  1. با نام

   متاسفانه این کار رو فقط تو فیلمای مارول نمیکنن😑

  2. کاظمی

   مگه حیوان دوستی بده یا چه اشکالی داره سیاهپوست ها هم کم کم جایگاه حقیقی و برابر خودشونو در جوامع امریکا پیدا کنند، این همه سال تمامی قهرمان ها مرد بودند…حالا چند تا زن هم به هیرو هاشون اضافه بشه..این میشه فمینیست گرایی ؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما