هر آنچه درباره‌ی دنباله‌ی فیلم «موربیوس» می‌دانیم

۲۱ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
Morbius 2

داستان «موربیوس» که در دنیای سینمایی مارول سونی رخ می‌دهد توانست گیشه را در تعطیلات آخر هفته از آن خود کند، اما سوال این است که آیا «موربیوس ۲» هرگز ساخته خواهد شد؟

هشدار: در این مطلب خطر لو رفتن داستان فیلم «موربیوس» وجود دارد

«موربیوس» برای اولین بار در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۲ در کشور ایالات متحده منتشر شد و با استقبال شدید تماشاگران روبرو گردید، اما منتقدان این فیلم را به خاطر طرح داستانی قدیمی، مضمون ساختاری عجیب و غریب و جلوه‌های ویژه منسوخ شده مورد انتقاد قرار دادند. با این حال، «موربیوس» در گیشه شکست نخورد، زیرا پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد که این فیلم برگرفته از دنیای مرد عنکبوتی تنها ۳۳ میلیون دلار در اولین آخر هفته اکران خود فروش می‌کند اما همان‌طور که مشاهده نمودیم «موربیوس» توانست تنها از اکران پنجشنبه شب خود، ۵.۷ میلیون دلار به دست آورد.

«موربیوس» که در همان دنیای «ونوم» و «ونوم: بگذارید کارنیج بیاید» زندگی می‌کند، عنوان اصلی اولین «خون آشام زنده» را در صفحه نمایش بزرگ سینما از آن خود کرده است. در حقیقت فیلم «موربیوس» سونی از همان خط داستانی قهرمان پرور همیشگی پیروی می‌کند و در آن دکتر مایکل موربیوس (با بازی جرد لتو) پس از تلاش برای درمان بیماری خونی نادری که خودش و برادرش میلو (با بازی مت اسمیت) به آن گرفتار شده‌اند، به یک خون آشام فوق‌العاده قدرتمند تبدیل می‌شود. خطوط داستانی به تصویر کشیده شده در «موربیوس» با داستان‌های کمیک موجود در مورد این شخصیت کاملا منطبق هستند و لذا بسیاری از مخاطبان امیدوارند که بتوانند جدال بین نسخه‌ای از مرد عنکبوتی را در مقابل این خون آشام زنده تماشا کنند.

در حالی که این اتفاق در فیلم «موربیوس» روی نداده، این سوال برای مخاطبان به وجود می‌آید که آیا فیلم «موربیوس ۲» هرگز ساخته خواهد شد یا خیر. در نتیجه، ما در اینجا همه چیزهایی را که درباره «موربیوس ۲» می‌دانیم با شما در میان خواهیم گذاشت. مواردی که ما به آن‌ها اشاره خواهیم کرد عبارت‌اند از اینکه کدام شخصیت‌ها می‌توانند در دنباله دوم نیز حضور داشته باشند و داستان این دنباله احتمالا در رابطه با چه موضوعی خواهد بود.

آیا فیلم موربیوس ۲ هرگز ساخته خواهد شد؟

موربیوس

همان‌طور که گفته شد، انتقادات زیادی که در رابطه با فیلم «موربیوس» عنوان شده، ساخت یک دنباله دیگر را در هاله‌ای از ابهام فرومی‌برد. با این حال، علی‌رغم استقبال نه چندان مطلوب از فیلم «موربیوس» و سایر فیلم‌های ابرقهرمانی اخیر، دلایل زیادی وجود دارد که سبب می‌شوند بتوان امیدوار بود فیلم «موربیوس ۲» ساخته شود. یکی از این دلایل تلفیق دنیای سونی و دنیای سینمایی مارول است که در فیلم اول شاهدش بودیم و قطعا سبب ساخت دنباله‌های دیگری خواهد شد. در حالی که تا به امروز هیچ خبر رسمی‌ای در مورد آغاز تولید «موربیوس ۲» منتشر نشده، قطعا با توجه به ارتباط بین کاراکتر مایکل موربیوس با دیگر شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول و دنیای سونی، در دیگر فیلم‌های این جهان‌های تلفیقی، مجددا شاهد حضور این کاراکتر خواهیم بود.

کدام بازیگران در موربیوس ۲ حضور خواهند داشت؟

پایان «موربیوس» به وضوح نشان می‌دهد که احتمال بازگشت چندین شخصیت اصلی در دنباله‌ی این فیلم وجود خواهد داشت. مایکل موربیوس که ستاره‌ی فیلم است طبیعتا در دنباله «موربیوس ۲» دوباره بازخواهد گشت، با این تفاوت که به دلیل مرگ پدرش، دکتر امیل نیکلاس (با بازی جرد هریس) و برادرش میلو، قطعا قرار است شاهد نسخه‌ای عصبانی‌تر و تلخ‌تر از او باشیم. مارتین بنکرافت (با بازی آدریا آرجونا) نیز به نظر می‌رسد پس از اینکه شخصیت خون آشام جدیدش در صحنه آخر موربیوس باعث شد که از مرگ نجات پیدا کند قطعا به «موربیوس ۲» باز خواهد گشت.

داستان موربیوس ۲ در رابطه با چه موضوعی است؟ پایان فیلم اول سبب آغاز چه داستانی شده است؟

موربیوس

فیلم «موربیوس» در حالی به پایان می‌رسد که مایکل قابلیت‌های خون آشامی خود را با آغوش باز می‌پذیرد و با غرور بر فراز شهر نیویورک ایستاده و به شهر می‌نگرد و مارتین نیز، بی‌خبر از او، به واسطه قدرت‌های جدیدش خودش را احیا می‌کند. بنابراین پایان فیلم، درگیری بالقوه بین مارتین تازه خون آشام شده و موربیوس را نشان می‌دهد و لذا شاید دکتر موربیوس مجبور شود دوباره همان کاری را انجام دهد که با برادرش میلو که به نفرین خون آشامی مبتلا شده بود انجام داد یعنی این امکان وجود دارد که او مجبور شود مارتین را هم بکشد.

با این حال، دو صحنه میانی تیتراژ پایانی «موربیوس»، سرنخ‌های بسیار بهتری را در رابطه با طرح داستانی «موربیوس ۲» در اختیار ما قرار می‌دهند. به عنوان مثال کرکس یا آدریان توماس (با بازی مایکل کیتون) به دلیل طلسم دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ در فیلم «راهی به خانه نیست» به درون دنیای موربیوس سونی راه یافته و به مایکل پیشنهاد می‌کند تا با کمک هم کارهای بزرگی را به انجام برسانند. این صحنه‌ها حاکی از آن است که مایکل ممکن است آینده‌ی بسیار تاریک‌تری را در «موربیوس ۲» در پیش بگیرد و شاید سونی بالاخره می‌خواهد برنامه‌های خود را برای تولید فیلم «۶ خبیث» به مرحله عمل درآورد. برنامه‌ای که این کمپانی در سال ۲۰۱۴ تاکنون به فکر تحقق آن است.

پیش‌بینی تاریخ انتشار «موربیوس ۲»

موربیوس

با توجه به اینکه هنوز هیچ خبری مبنی بر آغاز تولید «موربیوس ۲» منتشر نشده، پیش‌بینی تاریخ انتشار احتمالی دنباله فیلم «موربیوس» دشوار خواهد بود. سونی در طی چند سال آتی، بسیار پرمشغله خواهد بود چراکه قرار است فیلم‌های «مرد عنکبوتی: آن‌سوی دنیای عنکبوتی» و «شکارچی کراون» در سال ۲۰۲۳ اکران شوند. در نتیجه، به احتمال زیاد «موربیوس ۲» در بهترین حالت در سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد، مشروط بر اینکه سونی بخواهد دنباله‌ای برای فیلم «موربیوس» بسازد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه