شانگ چی ۲ هرگز نمی‌تواند مهم‌ترین داستان کمیک‌بوکی خود را روایت کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شانگ چی

در حالی‌که اولین قسمت شانگ‌ چی در دنیای سینمایی مارول در گیشه‌ها فروش چشمگیری داشت و در جلب‌ نظر منتقدان موفق عمل کرد، اماصحنه‌ی کوتاه پایانی شانگ چی و افسانه‌ی ده حلقه نزدیکی محبوب‌ترین شخصیت سری کمیک‌‌های مارول به را فیلم بسیار دور می‌نماید.

دنیای کمیکی مارول با دست‌کاری کردن داستان اصلی چندان غریبه نیست. در واقع، وقایعی مانند جنگ داخلی در انتقال داستان کتاب بر پرده‌ی سینما بسیار خوب عمل کرده‌اند. اما در شانگ چی تغییرات آن‌چنان شدید است که روایت فیلم را نمی‌توان اقتباس نامید. خانواده‌ی شانگ چی نقشی مهم در کمیک‌ها و فیلم ایفا می‌کنند. شانگ چی در اصل پسر فو مانچو است اما وقتی مارول متوجه شد که فو مانچو در کمیک‌ها تصویری نژادپرستانه و کلیشه‌ای از آسیایی‌ها ارائه می‌دهد، داستان او را اندکی تغییر داد و ژنگ زو جادوگر قدرتمند و فرمانده‌ی کل انجمن پنج سلاح یا همان ده حلقه به عنوان پدر شانگ چی معرفی شد.

شانگ چی با شکست پدرش وارث انجمن پنج سلاح خواهد شد. او به دنبال این است که این سازمان را به نیرویی در جهت خیر و صلح تبدیل کند. در کمیک‌ شانگ چی در مقابل جهان مارول، او باید بین کمک به جامعه ابرقهرمانی زمین و خانواده‌اش یکی را انتخاب کند، سنت آن‌ها بر این مبنا است که نمی‌تواند هر دو را با هم انتخاب کند. متاسفانه صحنه‌ی پایانی فیلم داستان متفاوتی را نشان می‌دهد: خواهر شانگ چی ژیالینگ، کنترل سازمان ده حلقه را در دست می‌گیرد.

در کمیک شانگ چی در مقابل جهان مارول، شانگ چی با مرد عنکبوتی، کاپیتان آمریکا، ولورین و چهار شگفت‌انگیز جنگیده است و همه نسبت به نیت‌خیر شانگ چی شک دارند. در کمیک‌ها خواهر شانگ چی در کنار او می‌جنگد، اما در فیلم نقطه‌ی مقابل برادرش است. این نکته با توجه‌ به دوری شانگ چی از پدر و عدم امکان وی در بازگشتن به نزد خواهرش تا حدودی قابل درک است. از آنجا که ژیالینگ ده حلقه را کنترل می‌کند، شانگ چی تقریبا هیچ فرصتی برای مبارزه‌ با قهرمانان اصلی همانند سری کمیک‌ها ندارد.

شاید داستان برعکس شده و شانگ چی در کنار انتقام جویان علیه خواهرش قیام کند و این ژیالینگ خواهد بود که باید بین ده حلقه و برادرش دست به انتخاب بزند. آینده‌ی شانگ چی در دنیای سینمایی مارول همانند سری کمیک‌ها یک راز خواهد بود است. پاسخ این پرسش که آیا وفاداری او به خانواده و انجمن پنج سلاح او را برای همیشه در تقابل با انتقام جویان قرار خواهد داد را فقط نویسندگان و اعضای مارول می‌دانند، در هر صورت شانگ چی در مقابل جهان مارول داستانی است که دیگر نمی‌توان آن را در قالب دنیای سینمایی مارول روایت کرد.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما