۲۹ ویژگی خاص زنان جذاب، قدرتمند و با اعتماد‌به‌نفس بالا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۷ دقیقه
ویژگی‌های زنان جذاب و قوی

زنانی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند، زنان جذابی هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند این موضوع را انکار کند. آیا شما هم اعتمادبه‌نفس بالایی دارید و زمانی که وارد جایی می‌شوید جوری راه می‌روید که انگار آنجا متعلق به شماست یا در گوشه‌ای قایم می‌شوید؟ اگر اعتمادبه‌نفستان پایین است، نگران نباشید. خوشبختانه می‌توانید با ایجاد بعضی تغییرات در طرز فکر خود و تمرین کردن مهارت‌های لازم تبدیل به یک فرد با اعتمادبه‌نفس بالا شوید. زنان جذاب و قوی از توانایی‌های خود آگاهی دارند و با نقاط ضعف خود آشنا هستند. آن‌ها می‌دانند که کجا باید مدیریت مسائل مختلف را در دست بگیرند و کجا باید کنار بکشند و مدیریت را به عهده‌ی دیگران بسپارند. در مقاله‌ای که امروز در دیجی‌کالا مگ برایتان تهیه کرده‌ایم، قرار است شما را با ۲۹ ویژگی منحصربه‌فرد زنان جذاب، قوی و با اعتمادبه‌نفس بالا آشنا کنیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نکته؛ غرور با اعتمادبه‌نفس فرق دارد!

غرور ناشی از اعتمادبه‌نفس پایین است. فرد مغرور نیاز دارد خودنمایی کند تا احساس با ارزش بودن کند. این در حالی است که فردی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارد، ارزش خود را می‌داند و از نقاط قوت و نقاط ضعف خود آگاهی دارد. چنین افرادی ذهنیت رشد دارند. بسیاری از افراد زنانی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند را خودنما و مغرور تلقی می‌کنند. چنین زنانی باید با تبعیض جنسیتی و تصورات غلط درباره‌ی خودشان دست‌وپنجه نرم کنند. این در حالی است که افراد مردان مغرور و خودنما را مردانی با اعتمادبه‌نفس بالا تلقی می‌کنند. زنانی که به خودشان اعتماد دارند، تفاوت بین اعتمادبه‌نفس بالا و غرور را می‌دانند و اجازه نمی‌دهند تبعیض‌های جنسیتی مانع موفقیت آن‌ها شوند.

ویژگی‌های زنان با اعتمادبه‌نفس بالا در یک رابطه‌ی عاشقانه

داشتن اعتمادبه‌نفس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که هر زنی باید داشته باشد. با این وجود مطالعات به این نتیجه رسیده‌اند که اعتمادبه‌نفس زنان پایین‌تر از مردان است. اگر دوست دارید شریک زندگیتان یک زن با اعتمادبه‌نفس بالا باشد، باید به دنبال ویژگی‌های زیر در او باشید.

  • باور دارد که ارزشمند است و خودباوری بالایی دارد. برای توانایی‌ها، مهارت‌ها و ویژگی‌های مثبت خود ارزش قائل است و خودش را یک زن قوی می‌داند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود در نظر هر کسی جذاب به نظر برسد.
  • او خودش را یک زن قدرتمند، لایق و ارزشمند می‌داند. این موضوع به او کمک می‌کند مسائل مختلف، به‌ویژه مسائل مربوط به یک رابطه‌ی عاشقانه را بهتر مدیریت کند. این در حالی است که زنانی که اعتماد‌به‌نفس پایینی دارند، نمی‌توانند در مدیریت موقعیت‌های مختلف عملکرد خوبی داشته باشند.
  • زنان قدرتمند مستقل هستند و برای تعریف خود به رابطه‌ی عاشقانه‌‌ای که دارند تکیه نمی‌کنند.
  • زنانی که اعتماد‌به‌نفس بالایی دارند، دیگران را به سمت خود جذب می‌کنند و باعث می‌شوند همه آن‌ها را تحسین کنند.
  • چنین زنانی در رابطه‌ عاشقانه‌ای که دارند خودشان را دست‌کم نمی‌گیرند و از اینکه خودشان را در اولیت قرار دهند ترسی ندارند.
  • این زنان نترس هستند که این موضوع می‌تواند اثر مثبتی روی رابطه‌‌ی عاشقانه‌ی آن‌ها داشته باشد.

خصوصیات زنان جذاب و قوی

زنانی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند، ویژگی‌های مشترکی دارند. شاید بعضی از خصوصیات زیر در شما وجود داشته باشند. باید روی بعضی از دیگر ویژگی‌ها کار کنید تا اعتماد‌به‌نفس خود را بالا ببرید. در ادامه به ویژگی‌های زنان با اعتمادبه‌نفس بالا اشاره کرده‌ایم.

۱. خودش را می‌شناسد

زنی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارد، خودش را خوب می‌شناسد. او می‌داند که کیست و چه چیزی می‌خواهد. چنین زنی تلاش نمی‌کند خودش را با هنجارهای اجتماعی مطابقت دهد، چون این کار را بیهوده و غیرضروری می‌داند. این زنان مثل دیگران لباس نمی‌پوشند، کارهایی که دیگران می‌کنند را انجام نمی‌دهند و به‌طور خلاصه سبک زندگی دیگران را تقلید نمی‌کنند. آن‌ها سبک خاص خودشان را دارند و کارهایی را انجام می‌دهند که واقعا دوست دارند، نه کارهایی که باعث جلب رضایت دیگران می‌شوند. آن‌ها به خاطر خوشایند دیگران خودشان را به انجام کاری مجبور نمی‌کنند. در حقیقت آن‌ها علایق و خواسته‌های خودشان را در اولویت قرار می‌دهند.

۲. محدودیت‌های خود را می‌داند

زنانی که به خود اعتماد دارند، خودشان را به‌خوبی می‌شناسند و به همین علت با محدودیت‌های خود آشنا هستند. آن‌ها می‌دانند که در چه چیزهایی ضعف دارند و کجا باید از دیگران کمک بگیرند. آن‌ها از درخواست کمک هیچ ترسی ندارند و این موضوع را کسر شأن نمی‌دانند. آن‌ها از این موضوع آگاهی دارند که باید یادگیری را همواره ادامه دهند. چنین زنانی از شکست خوردن یا مواجهه با چالش‌ها ترسی ندارند. زنان با اعتماد‌به‌نفس بالا خودشان را به چالش می‌کشند و باور دارند که این کار به آن‌ها کمک می‌کند با توانایی‌ها و ناتوانایی‌های پنهان خود آشنا شوند. آن‌ها چالش‌ها را فرصتی برای کشف استعدادهای جدید می‌دانند و به همین علت از چالش‌ها نمی‌ترسند.

۳. نه گفتن را بلد است

شما بلدید کی و کجا باید نه بگویید یا از نه گفتن می‌ترسید؟ خیلی از افراد از نه گفتن اجتناب می‌کنند، چون فکر می‌کنند این کار باعث ناراحتی دیگران و تغییر دیدگاه اطرافیان درباره‌ی آن‌ها می‌شود. کسانی که نمی‌توانند نه بگویند، اعتمادبه‌نفس پایینی دارند و برای خودشان ارزش چندانی قائل نیستند، چون خواسته‌‌های خود را در اولویت قرار نمی‌دهند. زنان با اعتمادبه‌نفس بالا تا جایی که در توان داشته باشند به دیگران کمک می‌کنند، اما هر جا که احساس کنند انجام کاری از توانشان خارج است، به‌راحتی از انجام آن کار خودداری می‌‌کنند. اگر کسی از آن‌ها درخواست کمک کند، اگر نتوانند کاری برای آن شخص انجام دهند، به‌آسانی و با لحنی مؤدبانه درخواست او را رد می‌کنند.

اگر همیشه و همه جا درخواست‌های دیگران را قبول کنید، ارزش و اولویت‌های خود را به خطر میندازید که این موضوع اصلا خوب نیست. زنان قدرتمند به دنبال جلب رضایت دیگران در همه‌ی موضوعات نیستند و حاضر نیستند به هر قیمتی‌ رضایت دیگران را به دست بیاورند. آن‌ها با توجه به اولویت‌های خود تصمیم‌گیری می‌کنند و همیشه تمایل و رضایت خود را در نظر می‌گیرند.

۴. خودش را مسؤول احساسات خود می‌داند

زن قوی خودش را مسؤول احساسات خود می‌داند

زنی که اعتمادبه‌نفس خوبی دارد، روی احساسات خود کنترل دارد.

زنی که اعتمادبه‌نفس خوبی دارد، دوستان یا خانواده‌اش را مقصر مسائل احساسی خود نمی‌داند. او می‌داند که تنها کسی که می‌تواند به پیشرفت او کمک کند، خودش است. او تلاش می‌کند احساسات منفی خود را شناسایی کند و هر جا که لازم است، ذهنیت خود را تغییر می‌دهد. اگر اعتماد‌به‌نفس بالایی داشته باشید، خودتان را مسؤول زندگی و احساسات خود می‌دانید. زنان قوی مسائل احساسی که به طرز منفی روی زندگیشان اثر می‌گذارند را به‌خوبی مدیریت می‌کنند.

۵. می‌داند که در زندگی چه می‌خواهد

تا به حال شده گوشه‌ای بنشینید و از خودتان بپرسید از زندگی چه می‌خواهید و چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟ زنان قدرتمند می‌دانند که چه اهدافی در زندگی دارند. آن‌ها علایق خود را کشف می‌کنند و در راستای رسیدن به اهدافشان تا جایی که بتوانند تلاش می‌کنند. آن‌ها ترس را کنار می‌گذارند و در مسیر موفقیت گام برمی‌دارند.

۶. به دیگران کمک می‌کند

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، زنان جذاب و قدرتمند تا جایی که با زندگی شخصیشان لطمه وارد نشود، از کمک کردن به دیگران دریغ نمی‌کنند. زمانی که با کمک‌های خود باعث می‌شوید زندگی دیگران بهتر شود، به احساس رضایت لذتی دست پیدا می‌کنید که وصف نشدنی است. یک مطالعه‌ به این نتیجه رسید که مهربانی کردن به دیگران باعث افزایش خوشحالی می‌شود. احتمالا شما هم این تجربه را داشته‌اید که بعد از کمک به دیگران حس خیلی خوبی پیدا کرده‌اید. خدمت کردن به دیگران چه کوچک باشد و چه بزرگ باعث می‌شود شادتر شوید. زمانی که نسبت به دیگران مهربان و بخشنده هستید، خودتان را یک فرد بخشنده تلقی می‌کنید که این موضوع می‌تواند روی دیدگاهی که نسبت به خود دارید اثر مثبتی بگذارد.

۷. او می‌داند که چه زمانی خودش را در اولویت قرار دهد

به احتمال زیاد شما هم در اطرافیانتان کسانی را دیده‌اید که تقریبا هیچ ارزشی برای خودشان قائل نیستند و همیشه دیگران را در اولویت قرار می‌دهند. به یاد داشته باشید که باید از خودتان مراقبت کنید تا بتوانید در مراقبت از دیگران خوب عمل کنید. اگر از انجام کاری که واقعا دوست دارید اجتناب می‌کنید تا برای همسر یا فرزند خود کاری انجام دهید، بدانید که با این کار دارید ارزش خود را پایین می‌آورید. گاهی اوقات زمان یا انرژیتان را برای دیگران صرف می‌کنید، اما این کار را نه به دلیل اجبار بلکه از روی تمایل خودتان انجام می‌دهید. این موضوع ایرادی ندارد، ولی اگر همیشه برای جلب رضایت دیگران یا ترس از اینکه ناراحت شوند این کار را انجام دهید، عزت‌نفستان پایین می‌آید. تا جایی به دیگران کمک کنید که به خودتان صدمه‌ای وارد نشود.

۸. مدام در حال یادگیری است

زنان جذاب و قدرتمند بعد از اتمام تحصیلات خود یادگیری را متوقف نمی‌کنند. آن‌ها همیشه در حال یادگیری مهارت‌های جدید و افزایش دانسته‌های خود هستند. چنین زنانی به تقویت مهارت‌های خود می‌پردازند و با شرکت در جلسات و کلاس‌های مختلف مهارت‌های جدید را یاد می‌گیرند. اگر شما هم می‌خواهید تبدیل به زنی جذاب و قدرتمند شوید، از هیچ تلاشی برای یادگیری دریغ نکنید. سعی کنید مهارت‌های مختلف را یاد بگیرید. این موضوع باعث می‌شود اعتمادبه‌نفستان هم افزایش پیدا کند.

۹. از به تأخیرانداختن کارها اجتناب می‌کند

زن جذاب از به تأخیرانداختن کارها اجتناب می‌کند

زنان قدرتمند فرصت را غنیمت می‌شمارند و کار امروز را به فردا نمیندازند. آن‌ها برای روز خود برنامه‌ریزی می‌کنند و طبق برنامه جلو می‌روند. به تأخیر انداختن کارها باعث می‌شود نتوانید به پتانسیل واقعی خود دست پیدا کنید و تبدیل به زنی قدرتمند شوید. سخت‌ترین قسمت هر کاری شروع آن است. قدم‌های آرام و پیوسته بردارید. اگر شروع طوفانی داشته باشید، خیلی زود خسته می‌شوید و دست از کار می‌کشید که این موضوع باعث می‌شود انجام کارهایتان باقی بماند. اگر شما هم می‌خواهید تبدیل به یک زن با اعتمادبه‌نفس بالا شوید، همین امروز انجام یکی از کارهایی که مدت زیادی است به تأخیر انداختید را شروع کنید.

۱۰. سرسخت است

اگر مشکلی در سرکار یا زندگی شخصیتان پیش بیاید، چطور با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنید؟ آیا به مشکلات ایجاد شده به‌عنوان فرصتی برای رشد بیشتر نگاه می‌دانید یا آن‌ها را عامل بدبختی خود می‌دانید؟ زنانی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و قدرتمند هستند، اجازه نمی‌دهند مشکلات آن‌ها را از پا در بیاورند. آن‌ها با تلاش و دیدگاه مثبت با موفقیت از مرحله‌‌های سخت زندگی عبور می‌کنند. چنین زنانی باور دارند که با تلاش کافی می‌توانند اوضاع را بهبود ببخشند. آن‌ها به جای اینکه به این فکر کنند که چرا این مشکلات برای آن‌ها اتفاق افتاده است، شروع به پیدا کردن یک راه‌حل اساسی برای مشکلات ایجاد شده می‌کنند. آن‌ها مشکلات را فرصتی برای ارتقا پیدا کردن می‌دانند و به جای حسرت کشیدن به رفع مشکلات خود می‌پردازند.

۱۱. همرنگ جماعت نمی‌شوند

«گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو» به نظرتان این ضرب‌المثل درست است؟ زنان قدرتمند و جذاب این ضرب‌المثل را قبول ندارند و همیشه طبق اصول و اعتقادات خود عمل می‌کنند. دلیل نمی‌شود چون دیگران یک چیز خاص را باور دارند، شما هم به آن اعتقاد داشته باشید. زنان جذاب به‌ اندازه‌ی کافی اعتمادبه‌نفس دارند و همیشه تلاش می‌کنند صرف‌نظر از باورها و قضاوت‌های اطرافیانشان برای زندگی خود تصمیم‌گیری کنند.

۱۲. جسور است

آیا فرد جسوری هستید؟ چقدر جسارت دارید؟ خوب است بدانید که زنان قوی رویاهای بزرگی را در سر دارند و برای رسیدن به آن‌ رویاها حسابی تلاش می‌کنند. اگر می‌خواهید زن جذابی باشید، نباید از اینکه آرزوهای بزرگی در سر داشته باشید بترسید. باید به خودتان اعتماد داشته باشید و باور کند که با تلاش کافی به هر چیزی که دلتان بخواهد دست پیدا می‌کنید. در راستای دنبال کردن رویاها و اهدافتان باید صحبت‌ها و دیدگاه‌های منفی دیگران را نادیده بگیرید. همیشه کسانی پیدا می‌شوند که می‌خواهند جلوی موفق شدن شما را بگیرند. آن‌ها خودشان موفق نشده‌اند، بنابراین نمی‌خواهند دیگران هم موفق شوند. در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد موفق با ترس‌های خود جنگیده‌اند تا بتوانند در مسیر موفقیت قدم بردارند. هرچه اقدامات جسورانه‌تری انجام دهید، اعتمادبه‌نفستان بیشتر می‌شود.

۱۳. می‌تواند تنها وقت بگذراند

زنان قوی از تنها وقت گذراندن هیچ ترسی ندارند. آن‌ها برای خوشبختی و خوشحالی خود نیاز ندارند به دیگران تکیه کنند. مستقل بودن ویژگی بارز زنان جذاب و قدرتمند است. اگر می‌خواهید اعتماد‌به‌نفستان را افزایش دهید، باید ترس از تنها بودن را کنار بگذارید. تنهایی به یک کافه بروید و بدون ترس از نگاه‌های دیگران برای خودتان یک فنجان قهوه سفارش دهید، تنها سفر کنید و یاد بگیرید از تنها بودن لذت ببرید. زمانی که تنها هستید، با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوید که این موضوع می‌تواند اثرات مثبتی را به دنبال داشته باشد.

۱۴. واقعیت را می‌پذیرد

زن قوی واقعیت را می‌پذیرد

زن جذاب جلوی اطرافیان خود تظاهر به بودن فرد دیگری نمی‌کند و همیشه خود واقعی‌اش را نشان می‌دهد. چنینی زنی همیشه واقعیت را قبول می‌کند و خودش را با دروغ‌های بیهوده گول نمی‌زند. قرار نیست زندگی همیشه خوب و مطابق میل ما باشد. زندگی بالا و پایین زیادی دارد. هرچه زودتر این موضوع را درک کنید، بیشتر می‌توانید به جای نکات منفی روی جنبه‌های مثبت زندگی تمرکز کنید. زندگی به‌طور مداوم شما را به چالش می‌کشد. دیدگاه شما درباره‌ی این چالش‌ها همان چیزی است که می‌تواند منجر به ایجاد یا کاهش اعتماد‌به‌نفستان شود. اگر مغلوب بی‌عدالتی‌ها و مشکلات مختلف شوید، احساس بی‌قدرتی یا بی‌ارزش بودن می‌کنید که این موضوع ادامه‌ی مسیر را برایتان دشوار می‌کند. اجازه ندهید مشکلات شما را از پا در بیاورند. چیزهایی که تحت کنترل شما نیستند و نمی‌توانید آن‌ها را تغیر دهید قبول کنید و برای عوض کردن مسائل قابل‌تغییر شجاعت داشته باشید.

۱۵. با خودش مهربان است

چقدر نسبت به خودتان مهربان هستید؟ قدرتمندترین زنان تاریخ قبل از اینکه موفق شوند، دست‌کم یک بار شکست خورده‌اند. اگر قرار است بعد از هر بار شکست حسابی خودتان را سرزنش کنید، ترس از شکست در شما شکل می‌گیرد که این موضوع باعث می‌شود شروع کارها برایتان سخت شود. از خودتان انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید و بیش از حد به خودتان فشار وارد نکنید. از اشتباهات خود درس بگیرید و آن‌ها را مدام در ذهنتان تکرار نکنید. با خودتان طوری که با دوستان و خانواده‌تان رفتار می‌کنید برخورد کنید. زمانی که اشتباه می‌کنید یا شکست می‌خورید، خودتان را ببخشید‌.

۱۶. در زمان حال زندگی می‌کند

اگر بیش از حد به نقاط ضعف، تصمیمات بد و اشتباهات خود فکر کنید، به دام محدودیت‌های خود میفتید. درآمدن از این دام کار آسانی نیست. به جای اینکه مدام به این فکر کنید که به اندازه‌ی کافی باهوش نیستید، توانمند نیستید و مهارت کافی ندارید، روی نقاط قوت خود فکر کنید. افکار منفی و افراد منفی‌نگر را کنار بگذارید و محیط اطرافتان را پر از انرژی مثبت کنید.

۱۷. با لباس‌های خود دیگران را تحت تأثیر قرار می‌دهد

عوض کردن کمد لباس می‌تواند باعث تغییر برخورد شما می‌شود. دقیقا همان‌طور که می‌خواهید لباس بپوشید. به نظرات دیگران توجه نکنید و پوششتان را طبق سلیقه‌ی خود انتخاب کنید. یاد بگیرید برای هر موقعیت چه لباسی باید بپوشید‌. پوشیدن لباس‌های شیک و مناسب باعث می‌شود قدرمند، جسور و جذاب به نظر بیایید.

۱۸. بی‌باک است

یاد بگیرید در صورت نیاز از حق خودتان دفاع کنید. بهترین مدافع خودتان باشید و اجازه ندهید کسی حقتان را پایمال کند‌. نگذارید کسی با شما بد رفتاری کند یا از پایین به شما نگاه کند. اگر کسی از حد خودش گذشت و وارد خط قرمز شما شد، به او تذکر دهید. اگر آن فرد با وجود اینکه به او تذکر دادید حد خودش را نشناخت، تا جایی که می‌شود از او دوری کنید. برای شخصیت و عزت خود ارزش بالایی قائل باشید. این همان کاری است که زنان قدرتمند انجام می‌دهند.

۱۹. ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد خودش را شناسایی می‌کند

هر کدام از آدم‌ها توانایی‌های خاصی دارند. متوجه شوید که هیچ‌کس در دنیا شبیه شما نیست. یگانگی خودتان را ارزشمند بدانید. شما مهارت‌ها و توانمندی‌هایی دارید که شاید دیگران از آن‌ها محروم باشند. قدر توانایی‌هایتان را بدانید و برای بهبود نقاط ضعف خود وقت بگذارید.

۲۰. به مهارت‌ها و علایق خود توجه می‌کند

به مهارت‌ها و علایق خود توجه می‌کند

زنان قوی می‌دانند که به چه چیزهایی علاقه دارند. شما به سفر کردن، آشپزی، دویدن یا نقاشی و طراحی کردن علاقه دارید؟ برای خودتان چند سرگرمی پیدا کنید و از انجام این سرگرمی‌ها لذت ببرید. علایقی که دارید شما را تعریف می‌کنند. به دنبال علایق خود بروید و آن‌ها را با دیگران در میان بگذارید.

۲۱. از مستقل بودن لذت می‌برد

زن جذاب به دیگران وابستگی ندارد و مستقل است. زمانی که مستقل باشید، به دیگران این پیام را می‌رسانید که شما فرد جذابی هستید و دیگران چقدر خوش‌شانس هستند که شما را می‌شناسند. زنان مستقل را الگوی خود قرار دهید و ویژگی‌های اخلاقی آن‌ها را در خود تقویت کنید.

۲۲. با خودش صادق است

اگر زمانی که با حرف‌های دیگران موافق نیستید، سرتان را به نشانه‌ی تأیید تکان می‌دهید، دارید به خودتان خیانت می‌کنید. اگر عقایدتان را تغییر می‌دهید تا دیگران را راضی نگه دارید، اعتمادبه‌نفستان کاهش پیدا می‌کند. اگر برای دیگران لباس می‌پوشید، دارید به علایق و سلیقه‌ی خود بی‌احترامی می‌کنید. با خودتان صادق باشید و هیچ‌وقت در زندگیتان به خاطر دیگران دست از علایقتان نکشید. به دنبال جلب رضایت دیگران نباشید. خود واقعیتان باشید. هر جا لازم شد از خودتان دفاع کنید و هر کاری که دوست دارید را انجام دهید.

۲۳. مسائل کوچک را بزرگ نمی‌کند

بعضی از افراد همه چیز را به خودشان می‌گیرند و فکر می‌کنند دیگران با قصد و غرض حرف می‌زنند. زنان جذاب و قوی اجازه نمی‌دهند مسائل کم‌ارزش ذهنشان را درگیر کند. آن‌ها به جای اینکه خشمگین شوند، اتفاقات بد را فراموش می‌کنند و اجازه نمی‌دهند هیچ چیز روی انرژی مثبت آن‌ها اثر بد بگذارد. شما نمی‌توانید احساسات و رفتار دیگران را کنترل کنید؛ بنابراین زمانی که شخصی بی‌ادب است یا با شما بدرفتاری می‌کند، خیلی ناراحت نشوید.

۲۴. سؤالات خوبی می‌پرسند

 سؤالات خوبی می‌پرسند

زنان جذاب و قوی سؤالاتی می‌پرسند که به پیشرفت و رشد آن‌ها کمک می‌کنند. بعضی از افراد سؤال پرسیدن را کسر شأن می‌دانند و خیلی کم پیش می‌آید که در موقعیت‌های مختلف سؤالات خود را مطرح کنند. این در حالی است که زنانی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند، از مطرح کردن سؤالات خود ترسی ندارند و می‌دانند که با رسیدن به جواب می‌توانند پیشرفت کنند.

۲۵. به دنبال بهبود محیط اطراف خود است

زنان قدرتمند فقط به فکر پیشرفت خود نیستند و نقاط قوت خود را در راستای تبدیل محیط اطراف به مکانی بهتر به کار می‌گیرند. آن‌ها همان‌طور که تلاش می‌کنند در زندگی شخصی خود پیشرفت کنند، سعی می‌کنند روی بهتر کردن محیط اطرافشان هم تمرکز کنند.

۲۶. خودش برای زندگی‌اش قانون تعیین می‌کند

زنان جذاب قانون‌های دیگران را دنبال نمی‌کنند. آن‌ها خودشان برای زندگیشان قانون‌گذاری می‌کنند، چون باور دارند بهتر از هر کسی صلاح خود را می‌دانند. از نقطه‌ی امن خود خارج شوید و برای زندگیتان قانو‌ن‌های جدید طرح کنید. ایده‌های جدید را امتحان کنید؛ حتی اگر برای بار اول جواب ندهند. شجاعت داشته باشید و از هنجارشکنی نترسید.

۲۷. برای افزایش اعتمادبه‌نفس خود تلاش می‌‌کند

زمانی که به اعتمادبه‌نفس نیاز دارید، به خودتان اعتماد و شجاعت دهید. ویژگی‌های مثبت خود را در ذهنتان مرور کنید‌. ورزش کردن یا انجام تمرینات مدیتیشن می‌تواند به افزایش اعتمادبه‌نفس کمک کند. داشتن اعتمادبه‌نفس در زندگی شخصی و کاری نقش مهمی دارد. بنابراین از هر روشی که می‌توانید برای بالا بردن اعتمادبه‌نفس خود کمک بگیرید.

۲۸. هدف از خلقتش را می‌داند

می‌دانید هدف از ‌خلقت شما چیست؟ زنان قوی می‌دانند که هدف از به دنیا آمدنشان چه بوده است. زمانی که مشغول کار جدیدی می‌شوید، تصمیم بزرگی می‌گیرید یا یک پروژه‌ی جدید را شروع می‌کنید از خودتان بپرسید چرا این کارها را انجام می‌دهید. دانستن علت می‌تواند به شما انگیزه دهد و شما را برای بیشتر تلاش کردن ترغیب کند.

۲۹. عشق به خود را تمرین می‌کند

خودتان را دوست دارید یا دچار احساس تنفر از خود هستید؟ مهم‌ترین روش برای اینکه تبدیل به زنی جذاب، با اعتمادبه‌نفس بالا و قوی شوید این است که به خودتان علاقه داشته باشید. اگر خودتان را دوست نداشته باشید، نمی‌توانید به دیگران علاقمند شوید. ممکن است یاد گرفتن دوست داشتن خود مدتی طول بکشد، اما ارزشش را دارد. زمانی که عشق به خود را یاد بگیرید، فرصت‌های بیشتری به سراغتان می‌آید و افراد بیشتری جذب شما می‌شوند و از بودن با شما لذت می‌برند.

یک نکته‌ی مهم

اینکه خواندن این مقاله را انتخاب کردید، یعنی می‌خواهید اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید و تبدیل به زنی جذاب شوید. حتی زنانی که از سطح بالایی از اعتماد‌به‌نفس برخوردار هستند، یک سری نقاط ضعف دارند و در انجام بعضی کارها عملکرد خوبی ندارند. اعتمادبه‌نفس چنین زنانی به آن‌ها این امکان را می‌دهد که علاوه بر نقاط قوت، از نقاط ضعف خود هم آگاهی داشته باشند و از این طریق به برطرف کردن ویژگی‌های منفی خود بپردازند. برای اینکه تبدیل به زنی جذاب و قوی شوید، باید همواره در این زمینه تلاش کنید و هیچ‌وقت از تلاش کردن دست برندارید. با افزایش اعتمادبه‌نفس سعی کنید جنبه‌های مختلف زندگیتان را بهبود دهید.

سخن آخر

در مقاله‌ی امروز دیجی‌کالا مگ ۲۹ خصوصیت زنان قوی و جذاب را در اختیارتان قرار دادیم. اگر شما هم دوست دارید با ویژگی‌های استثنائیتان همه را به سمت خود جذب کنید، باید ویژگی‌های ذکر شده در این مقاله را در خود تقویت کنید. از جمله ویژگی‌های زنان با اعتمادبه‌نفس بالا می‌توانیم شناخت محدودیت‌ها و ویژگی‌های مثبت، تلاش برای بهبود محیط اطراف، نترسیدن از سؤال پرسیدن، صادق بودن با خود و… را نام ببریم. در بخش کامنت‌ها به ما و دیگر مخاطبان بگویید خودتان را فرد جذاب و با اعتمادبه‌نفس بالا می‌دانید یا نه؟ کدام یک از ویژگی‌های ذکر شده در شما وجود داشت؟ منتظر نظراتتان هستیم.

این مطلب فقط جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت دیجی‌کالا مگ را بخوانید.

منبع: live bold and bloomبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. مریم

    مغرور نیست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما