چه کسی جای جیم کری را در انیمیشن «سونیک خارپشت ۳» پر می‌کند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
سونیک خارپشت

با جدایی جیم کری بازیگری که نقش دکتر اگمن رباتنیک را در مجموعه «سونیک خارپشت» بر عهده داشت، قسمت سوم این مجموعه قطعا به یک شرور جدید نیاز خواهد داشت که بتواند جای خالی اگمن را پر کند و به مبارزه با سونیک بپردازد.

جیم کری، بازیگر کمدین برنده‌ی جایزه‌ی گلدن گلوب که در «سونیک خارپشت» و «سونیک خارپشت ۲» در نقش دکتر شیطانی، اگمن رباتنیک شرور به ایفای نقش پرداخته از محبوبیت بالایی میان سینمادوستان برخوردار است. با این حال کری گفته که قصد دارد از این فیلم کناره‌گیری کند و به زودی نیز صنعت سینما را برای همیشه رها خواهد کرد.

در پایان بازی «سونیک خارپشت ۲»، سونیک هم دکتر رباتنیک و هم یک ربات غول پیکر که توسط او ساخته شده بود را با کمک هفت استاد زمرد شکست داد. ربات دکتر رباتنیک در حالی که او هنوز در داخلش بود نابود و همین امر باعث شد دانشمند دیوانه به واسطه‌ی ربات خودش کشته شود. اگرچه احتمال زنده ماندن او پس از نابودی ربات وجود دارد، اما به دلیل بازنشستگی کری، تعجب آور نیست اگر شاهد حضور رباتنیک در ادامه فرنچایز سونیک نباشیم.

اما هم اکنون که «سونیک خارپشت ۳» در حال تولید است، به نظر می‌رسد این موضوع که اگمن در دنباله‌ی سوم حضور نخواهد داشت قطعی شده، بنابراین حال به یک شرور جدید نیاز است که بتواند جای خالی او را پر کند. اگرچه قطعا نمی‌توان انتظار داشت که شرور جدید داستان به اندازه‌ی دکتر رباتنیک، بامزه و دل‌نشین باشد اما می‌تواند رنگ و بوی تازه‌ای به فیلم ببخشد و سونیک و دوستانش را وارد چالش‌های جدیدی کند. بنابراین در این مطلب به تمامی کاراکترهایی اشاره شده که می‌توانند در دنباله‌ی سوم در نقش شرور فیلم ظاهر شوند.

۱. مامور استون

سونیک خارپشت 3

مامور استون دستیار شخصی دکتر رباتنیک است که هم به خاطر ارادتی که به استاد سابقش یعنی رباتنیک دارد و هم به دلیل استعدادش در تهیه یک لته عالی شناخته شده و رباتنیک بارها از او تقدیر کرده بود. بنابراین نباید او را دست کم گرفت، زیرا خود رباتنیک گفته که استون دارای هوشی در سطح افراد نابغه است و همین امر باعث شده که بتواند او را در حین ساخت اختراعات و به کارگیری فناوری‌های پیشرفته‌اش یاری کند. در حقیقت استون درست همانند اگمن، ذاتا شرور، فوق‌العاده بی‌رحم و به شدت موذی و دورو است.

او در طول مدتی که در کافه مین بین بود، از این مهارت‌ها به نفع خودش استفاده می‌کرد و توانست مشتریان زیادی هم داشته باشد. اما او هیچ‌وقت کارهای موذیانه‌اش را کنار نگذاشت. کارهایی که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به تاکتیک‌های غیرقانونی‌ای اشاره کرد که از آن‌ها برای خلاص شدن از شر سایر کارمندانی که با او بد بودند استفاده کرد و یا زدن تهمت پول‌شویی به مدیرش آن هم فقط هفت روز بعد از استخدام شدن.

در پایان فیلم «سونیک خارپشت ۲»، ما استون را مشاهده می‌کنیم که در تلاش است تا در سازمان گان (واحد نگهبان ملل) نفوذ کند و به این منظور لباس یکی از سربازان آن‌ها را به تن کرده است. این بدان معناست که به احتمال زیاد او در فیلم بعدی این فرنچایز به این سازمان پیوسته و در حال تحقق نقشه‌های شرورانه‌اش است. این احتمال وجود دارد که مامور استون بخواهد از سونیک به خاطر کشتن رئیسش انتقام بگیرد و به احتمال زیاد از هوش خود برای ایفای نقش رباتنیک و یا دانشمند و مخترع دیوانه‌ای مانند او استفاده خواهد کرد. در حقیقت استون به‌ شدت به دکتر رباتنیک وفادار بوده و تنها نقطه ضعفش این است که همواره به جای اینکه مستقل عمل کند ترجیح می‌دهد در زیر سایه‌ی او باشد. اما با همه‌ی این‌ها او این قابلیت را دارد که شرور بعدی فیلم سونیک باشد.

۲. متال سونیک

سونیک خارپشت 3

قطعا تمام طرفداران سونیک و بازی‌های ویدئویی این خارپشت با شخصیت متال سونیک آشنایی دارند. متال سونیک که یکی از اولین رقبای سونیک به حساب می‌آید، پتانسیل تبدیل شدن به شرور اصلی فیلم بعدی را دارد، به خصوص که داستان او به شدت با داستان دکتر رباتنیک گره خورده است. در اسطوره‌های سونیک، متال یک نسخه‌ی کپی شده از سونیک بود که توسط اگمن و تنها با هدف کشتن سونیک واقعی ساخته شد. در حقیقت رباتنیک مجبور شد برای کشتن سونیک این موجود را بسازد و او را به نحوی برنامه ریزی کند تا از همه نظر یعنی چه از نظر شکل و فرم و چه از نظر قابلیت‌ها بهتر از سونیک باشد.

قاب فلزی متال سونیک فوق‌العاده بادوام است و توربین کوچک تعبیه ‌شده در سینه‌اش می‌تواند به او کمک کند تا خیلی سریع‌تر از سونیک بدود و خیلی راحت بتواند از او سبقت بگیرد و برخلاف بقیه ربات‌های اگمن، یک واحد پردازشگر فوق‌العاده قدرتمند نیز به عنوان مغز برای او تعبیه شده که باعث می‌شود یک سر و گردن از سونیک بالاتر باشد. به‌علاوه این موجود از وجود هوش مصنوعی خاصی بهره می‌برد و همین هوش مصنوعی باعث شده به این باور برسد که برتر از سونیک است. بنابراین می‌توان گفت که اساسا متال سونیک تا به امروز بهترین رباتی است که توسط اگمن ساخته شده و این قابلیت را دارد که شرور فیلم بعدی سونیک باشد.

شاید ورود متال سونیک به این فرانچایز یکی از شواهدی باشد که نشان می‌دهد پیش‌تر رباتنیک از انرژی سونیک برای ساخت ربات‌ها و دستگاه‌های پیشرفته‌ی خود استفاده می‌کرده است. قبلا مشاهده کردیم که این دکتر دیوانه در حال کار بر روی یک پروژه‌ی جدید است. پروژه‌ای که در فیلم‌های اول و دوم به آن پرداخته و بعدا، مشخص شد که آن پروژه چیزی نیست جز متال سونیک که که قرار است با انرژی بی‌حد و حصر خود سونیک را از پای در بیاورد. بنابراین قطعا با حضور شخصیت شروری به خطرناکی متال سونیک، می‌توان انتظار داشت که «سونیک خارپشت ۳» مملو از سکانس‌های اکشن فوق‌العاده‌ جذاب باشد و به‌علاوه این کاراکتر بتواند به دلیل سابقه‌ی مشترکی که با اگمن داشته اندکی از رنگ و بوی کاراکتر جیم کری را به فیلم بعدی ببخشد.

۳. سایه خارپشت

سونیک خارپشت 3

در صحنه میانی دنباله‌ی دوم «سونیک»، یک چهره‌ی بسیار برجسته از جهان سونیک معرفی می‌شود که سایه خارپشت نام دارد و در حقیقت می‌توان گفت که بعد از متال سونیک، سایه بزرگ‌ترین رقیبی است که سونیک تا به امروز داشته، اما رقابت آن‌ها در شرایط متفاوتی شکل گرفته است. در حقیقت سایه به جای اینکه دشمنی باشد که تنها هدفش شکست دادن حریفش یعنی سونیک باشد، بیشتر یک ضدقهرمان است تا یک شرور، او موجودی است که با استفاده از تاکتیک‌های غیرمتعارف و وحشتناک، دست به انجام کارهای به ظاهر قهرمانانه می‌زند.

در حقیقت او تنها موجودی است که به طور یکسان هم با قهرمان‌ها درگیر می‌شود و هم با شرورها و در واقع هر کسی که از نظرش احمق یا دشمن بیاید مستحق نابود شدن است و او برای کشتنش از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. بنابراین این طرز فکر و رفتار اوست که باعث شده در نقطه‌ی مقابل سونیک قرار بگیرد و به یکی از ابر شرورهای داستان او تبدیل شود.

هرچند سایه خارپشت از نظر اخلاقی نه آن‌قدرها بد است و نه آن‌قدرها خوب، اما معمولا اهدافی که در سر می‌پروراند با سونیک یکی نیستند و همین امر باعث می‌شود که آن‌ها مدام با هم در کشمکش باشند. هر چند همه‌ی طرفداران سونیک انتظار دارند که آن‌ها در آینده‌ای نه چندان دور بالاخره با هم متحد شوند. زیرا قبلا مشابه این امر برای یکی دیگر از دشمنان سونیک تحت عنوان ناکلز نیز اتفاق افتاده و او که ابتدا دشمن سونیک بود بالاخره با او متحد شد. بنابراین حال که حضور سایه در فیلم بعدی سونیک تایید شده باید منتظر ماند و دید که آیا همان اتفاق برای او هم رخ می‌دهد و او پس از سال‌ها دشمنی به دوست سونیک تبدیل می‌گردد یا خیر.

۴. عذاب سیاه

سونیک خارپشت 3

اگرچه بسیاری از مردم با شخصیت عذاب سیاه آشنایی ندارند، اما داستان او با داستان پس زمینه‌ی سایه خارپشت گره‌ خورده است. همان‌طور که در سکانس میانی فیلم قبلی مشاهده کردیم، سایه در یکی از لوله‌های واقع در آزمایشگاه متعلق به دکتر رباتنیک که عنوان پروژه‌ی سایه بر روی آن نقش بسته، نگهداری می‌شود. با این حال، گفته می‌شود که قدمت این پروژه به حدود ۵۰ سال قبل از اتفاقات فیلم اول برمی‌گردد. اگر فیلم «سونیک ۳» بخواهد به دقت تمام اتفاقات گذشته را مدنظر قرار دهد، باید به گذشته‌های دور بازگردد و به کند و کاو در این رابطه بپردازد. زیرا سایه یکی از پروژه‌هایی بود که پدربزرگ اگمن، جرالد رباتنیک بر روی آن کار می‌کرد. در واقع پدربزرگ اگمن به دنبال شکلی از حیات بود که آن را شکل نهایی زندگی می‌نامید و در تلاش بود تا آن را محقق نماید.

برای اینکه پروژه‌ی سایه به طور کامل محقق گردد، جرالد از عذاب سیاه، رهبر گونه‌ای بیگانه به نام بلک آرمز کمک می‌گیرد. عذاب مقداری از خون خود را به جرالد می‌دهد تا به وسیله‌ی آن سایه را خلق نماید و همین امر باعث می‌شود که پروژه موفقیت‌آمیز باشد. با این حال، کمک عذاب سیاه به جرالد برایش بدون هزینه و رایگان نبود. زیرا جرالد به عذاب قول داده بود که استاد زمردها را به او تحویل دهد. کاری که در ۵۰ سال گذشته قادر به انجامش نبوده و نتوانسته دین خود را ادا کند. بنابراین اگر سایه در فیلم بعدی ظاهر شود، این احتمال وجود دارد که شاهد حضور عذاب سیاه نیز در آن فیلم باشیم.

۵. آشوب

سونیک خارپشت 3

یکی از اسطوره‌های اصلی بازی‌های سونیک که در «سونیک خارپشت ۲» به مخاطبان معرفی شد، استاد زمرد نام دارد و همان‌طور که در فیلم نشان داده شد متشکل از ترکیب هفت زمرد آشوب است. در حقیقت استاد زمرد یک مصنوع دست ساز قدرتمند است که اگمن آرزو داشت به آن دست پیدا کند، ناکلز می‌خواهد آن را به سرزمین خود بازگرداند و سونیک ترجیح می‌دهد اجازه ندهد که این عنصر قدرتمند به دست هیچ‌کدام از آن‌ها بیفتد.

با این حال، تاریخچه‌ی استاد زمرد بسیار پیچیده‌تر از آن است که حتی فکرش را هم بکنید و در این داستان، ناکلز نقش مهمی را بر عهده دارد. استاد زمرد در ابتدا کاملا با زمردهای آشوب فرق داشت و قبیله‌ی اکیدنا که همان قبیله‌ی ناکلز هستند از آن محافظت می‌کردند. در واقع قبل از اینکه ناکلز، نگهبان زمردها شود (حتی قبل از اینکه قبیله‌ی اکیدنا به مخاطبان معرفی گردند)، این زمردها توسط موجودی خدا گونه که به نام آشوب شناخته می‌شد نگهداری می‌شدند. آشوب موجودی جهش یافته است که از بدنی سرشار از انرژی بهره می‌برد.

در اصل آشوب که موجودی صلح طلب به حساب می‌آید، تنها یک هدف داشت و آن هم محافظت از استاد زمرد بود. اما پس از اینکه قبیله‌ی اکیدنا برایش دسیسه چیدند، آشوب به شدت خشمگین شد و با خود عهد کرد که جهان را نابود کند. در نتیجه، قبیله‌ی اکیدنا از قدرت استاد زمرد برای محبوس کردن آشوب استفاده کردند تا بتوانند خود را از خطر او در امان نگاه دارند. بنابراین با توجه به این امر که هم اکنون استاد زمرد یک آیتم برجسته در فرنچایز «سونیک خارپشت» به حساب می‌آید، می‌توان انتظار داشت که آشوب به هر طریقی که شده بالاخره خود را رها کند و به جدال با دوستان سونیک بپردازد. قطعا اگر این اتفاق بیفتد او می‌تواند به یکی از دشمنان اصلی سونیک تبدیل شود و نقش پررنگی را در دنباله‌ی سوم این فرنچایز بر عهده داشته باشد.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۱۳ دیدگاه
 1. امیر

  کیاس یک چاو معمولیه که در معرض اشعه زمرد سبز قرار میگیره و به خاطر همین به این شکل در میاد و…

 2. امیر

  ببخشید در مقاله تون به شخصیت هایی مثل امی رز، روژ و سیلور اشاره نشده که احتمالا اونها هم در سونیک خارپشت ۳ حضور داشته باشن

 3. Rsh

  کاملترین مقاله ای بود که دیدم، دمتون گرم فقط عذاب سیاه همون بلک دومه آشوب هم همون کیاسه سایه هم شدوئه اینقدر نگین سایه:|

 4. ...

  جون هر کسی که دوست دارید اسم ها رو ترجمه نکنید

 5. سروش

  میتونن sonic.exe رو بیارن😂

 6. محمد پارسا

  میگم سایه خارپشت چون استون در فیلم سونیک ۲ با اگمن مرد و آخر فیلم سونیک ۲ سایه را نشون می دهند و همه میگن در سونیک سه دشمن سونیک شدو هستش من سایه را می گویم

 7. ....

  عذاب سیاه همون بلک دووم هست که دشمن اصلی شدو در بازی شدو خارپشت بود .

 8. بردیا

  به نظر من استون هست
  ولی هیچکس به پای Egg man نمیرسه

 9. اهورا

  عذاب سیاه تا حالا اسمش رو هم نشنیده بودم

  1. Rsh

   پس سونیکی نیستی!

 10. A.b

  سلام حالا جدا از این مقاره یه شایعه بود زده بو جیم کری مرده…ناموسا واقعیه…من فک نکنم.اگه میدونین بگین.منم فک میکنم شرور قسمت سوم سونیک مامور استون باشه.

 11. ....

  بعید نیست اگمن نگا یا اینفینیت یا دکتر استارلاین جای اگمن رو بگیرن .

  1. Rsh

   اگمن نگا که مال دوران سیلوره اینفینیت هم بحثش جداس دکتر استارلاین هم که تو کمیکه این فیلمه صحبت یه چیز دیگست تازه ممکنه همین هارو هم نیارن تو داستان

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما