چرا به تریلر «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» نباید اعتماد کنید؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مرد عنکبوتی

با در نظر گرفتن تاریخچه‌ی ترفندهای مارول، بهتر است تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست را به عنوان داستان واقعی این فیلم تلقی نکنید.

اولین نگاه به سومین فیلم انفرادی تام هالند به عنوان خزنده‌ی روی دیوارها، مدت‌ها به‌ واسطه عدم انطباق با استانداردهای مارول و سونی به تاخیر افتاد تا برای اولین بار در سینماکان (صنعت صاحبان سینماهای مستقل) و سپس متعاقب آن در سایر نقاط جهان برای اولین بار به نمایش گذاشته شد. بنابراین وقتی به بازار آمد، تماشاگران به سرعت به تماشای آن رفتند و سپس آن را موشکافانه برای هر جزئیاتی که ممکن بود مطالب بیشتری را در مورد مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست فاش کند، مورد نقد و بررسی قرار دادند.

بعد از سه دقیقه، تیزر تریلر ساده به نظر می‌رسید. تریلر فرضیه اصلی را که فیلم بعد از وقایع فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه مطرح می‌شود، نشان می‌دهد. زندگی پیتر پارکر پس‌ از آن‌که میستریو هویت مخفی او را به عنوان ابرقهرمان دوست‌دار محله کویینز فاش و جیمز جونا جیمسون آن راز را برای کل جهان فاش کرد، به کلی زیرورو می‌شود. او برای شدن کردن شرایط و متهم کردن مرد عنکبوتی به قتل خودش برای او پاپوش درست می‌کند. این امر دوستان و خانواده‌های انتقام جویان مانند ند، ام جی و خاله می را در معرض خطر قرار می‌دهد، زیرا آن‌ها نیز زیر ذره‌بین عموم قرار می‌گیرند.

پیتر در تلاش برای رفع مشکلش، به سراغ دکتر استرنج می‌رود. اما به جای حل مشکلات که رفته رفته رو به وخامت می‌رود، طلسم جادوگر اشتباه عمل کرده و همه‌چیز را بدتر می‌کند زیرا ممکن است زمین در معرض تهدیدات چند جهانی قرار گیرد.

بااین‌حال، به ‌احتمال‌ زیاد، تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، چندین راز دارد تا بتواند اسپویل‌ها را مخفی نگه دارد، بنابراین بهتر است که آن را به عنوان داستان واقعی در نظر نگیرید. مارول در سال‌های اخیر با توجه به تریلرهایش، بسیار هوشمندتر و خلاق‌تر شده است و بنابراین در این همکاری با سونی برای مرد عنکبوتی هم همان سبک را دنبال می‌کند.

مرد عنکبوتی

برخی از صحنه‌هایی که در کلیپ‌های تبلیغاتی استفاده می‌شوند، حتی به نسخه نهایی فیلم نمی‌رسند، درحالی‌که فریم‌های دیگر برای حذف شخصیت یا عنصر خاصی ویرایش می‌شوند، ترفندی که در تریلر انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، استفاده شده بود. به‌ عنوان‌مثال در یکی از صحنه‌های مهم تریلر این فیلم، هالکی کاملا دگرگون‌ شده را نمایش می‌دهند، درحالی‌که واقعیت این بود که بروس بنر نمی‌تواند پس از شکست در مقابل تانوس دوباره به هالک تبدیل شود. همین‌طور تدوین عمدا طوری بود که به نظر می‌رسید لوکی دوباره خیانت می‌کند. انتقام جویان: پایان بازی نیز از تکنیک‌های مشابهی استفاده کرده بود. در تریلر این فیلم از یک صحنه ساختگی برای ثور که از طریقی وارد واکاندا شد، استفاده شده بود.

هر دو استودیو مارول و سونی می‌دانند که چه میزان علاقه‌ی زیادی برای تماشای مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست وجود دارد. درحالی‌که این سری از مرد عنکبوتی، یک فیلم مجموعه‌ای مانند جنگ ابدیت و پایان بازی انتقام جویان نیست، مطمئنا با تبلیغات رکوردشکن به همان میزان هیاهو به پا خواهد کرد، بنابراین انتظار می‌رود که آن‌ها نیز از همان سوء جهت‌گیری‌ها و صحنه‌های ساختگی در بازاریابی استفاده کنند.

به‌ احتمال‌ زیاد صحنه‌های ویرایش شده‌ای در تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست وجود دارد که خطوط اصلی داستان را تا حدی پنهان می‌کند. این شامل شخصیت‌های بالقوه‌ای که در صحنه‌های خاصی دخیل هستند هم می‌شود، به ویژه در صحنه‌های اکشن، مخصوصا اگر طبق اطلاعات درز پیدا کرده، اندرو گارفیلد و توبی مگوایر بازیگران سابق مرد عنکبوتی نیز در فیلم ظاهر شوند. در حال حاضر تعدادی از جزئیات ظریف در تیزر وجود دارد که تنها با بازبینی مجدد چندین‌باره می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. احتمالا موارد بسیار بیشتری وجود دارد.

اگرچه بازاریابی برای مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، نسبتا دیر آغاز شد، اما حداقل یک تریلر کامل دیگر برای فیلم وجود خواهد داشت. شاید آن زمان، مارول استودیو و سونی اطلاعات بیشتری در مورد پیامدهای جادوی خطرناک دکتر استرنج برای کمک به پیتر در راهی به خانه نیست، فاش کنند.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما