مقایسه قدرت سه مرد عنکبوتی با بازی تام هالند، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
مرد عنکبوتی

قدرت ابرقهرمان‌ها در فیلم‌های ابرقهرمانی به طور قابل توجهی متفاوت است؛ در واقع قدرت هر یک از این شخصیت‌ها تحت تاثیر داستان‌هایی که این کاراکترها از آن‌ها اقتباس ‌شده‌اند و چالش‌هایی که پیش رویشان قرار می‌گیرد، به شدت متغیر خواهد بود. برای مثال هالک می‌تواند در فیلم «ثور: رگناروک» نقش یک سورتر غول‌ پیکر را بازی کند اما در فیلم «انتقام جویان: جنگ ابدی» نمی‌تواند تانوس را در نبرد تن به تن شکست دهد. به شکل ویژه درباره شخصیت مرد عنکبوتی هم چنین سوالاتی مطرح است.

سوالی که در حال حاضر برای بسیاری از مخاطبان به وجود آمده این است که مرد عنکبوتی با بازی تام هالند در مقایسه با مرد عنکبوتی با بازی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد چه میزان قدرت دارد؟ سطوح قدرت ابرقهرمان‌ها در کتاب‌های کمیک نیز ضد و نقیض است. به عنوان مثال، همان‌طور که مشاهده کردیم مرد عنکبوتی در طول این سال‌ها می‌تواند چیزی حدود ۱۰ تا ۱۰۰ تن را بلند کند، اما این توانایی او در فیلم‌های مختلف متغیر است. علاوه‌ بر این، پیشرفت‌هایی مانند سیمبیوت ونوم و رداهای خاصی که پیتر پارکر در فیلم‌هایش به تن کرده سبب شده که توانایی‌های مرد عنکبوتی به نحو غیرقابل تصوری بیشتر شوند. مرد عنکبوتی که از ابهتی همانند هالک و فیزیولوژی خداگونه‌ای همانند ثور برخوردار نیست، یکی از همه فن حریف‌ترین شخصیت‌های مارول به حساب می‌آید. در حقیقت سه فیلم اقتباسی لایو اکشن این کاراکتر توانستند برای مدت زمان طولانی پرده‌ی سینما و صفحه‌ی تلویزیون را از آن خود کنند.

توبی مگوایر، اندرو گارفیلد و تام هالند در طول این سال‌ها در نقش مرد عنکبوتی ظاهر شده‌اند و هر کدام کاراکتری منحصربه‌فرد به این شخصیت بخشیده‌اند. دنیای مارول به مرد عنکبوتی تام هالند اجازه داده تا قدرت خود را با یا بدون کمک گجت‌های پیشرفته به نحو غیرقابل انکاری افزایش دهد. در همین جهت این سوال مطرح است که آیا مرد عنکبوتی او از دو مرد عنکبوتی قبلی قدرتمندتر است یا نه؟ لذا این مطلب به بررسی کاراکتر مرد عنکبوتی‌ای می‌پردازد که این سه بازیگر به ایفای نقشش پرداخته‌اند و قدرت، استقامت و چابکی آن‌ها را با هم مقایسه می‌نماید.

مقایسه قدرت‌های مرد عنکبوتی تام هالند با مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد

مرد عنکبوتی

می‌توان گفت مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد آنقدرها بر روی صفحه نمایش خوش شانس نبود و قبل از دنباله‌ی «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» تنها توانست دو بار کاراکتر خود را به مخاطبان بشناساند و لذا به جرات می‌توان بیان داشت که مرد عنکبوتی گارفیلد فرصت کافی برای نمایش قدرت‌های واقعی خود را پیدا نکرد. چشمگیرترین قدرت‌های او عبارتند از: نگه داشتن یک ماشین با یک دست در «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» در حالی که با دست دیگرش تار می‌تنید و متوقف کردن یک کامیون و اتوبوس و نجات یک ماشین پلیس در حال سقوط در فیلم «مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲». به‌علاوه مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد در مقابل مارمولک که قطعا مخوف‌ترین شخصیت شرور مرد عنکبوتی به حساب می‌آید و الکترو که از قدرتمندترین شرورهای موجود در دنیای مرد عنکبوتی است، توانست از خود دفاع کند.

با این حال، مرد عنکبوتی تام هالند به راحتی می‌تواند از مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد پیشی بگیرد. در فیلم «مرد عنکبوتی: به سوی خانه»، مرد عنکبوتی هالند، آوارهای حاصل از تخریب کل ساختمان را بلند می‌کند و مسیر یک هواپیمای در حال پرواز را تغییر می‌دهد و همه‌ی این‌ها تنها در طول اولین نبرد او اتفاق میافتند. قبل از آن، پیتر پارکر از دنیای مارول می‌توانست یک ماشین ۳۰۰۰ پوندی را که با سرعت ۴۰ مایل در ساعت حرکت می‌کرد متوقف نماید، البته ناگفته نماند که او توانست مرد غول‌ پیکر را به تنهایی نابود کند و سرباز زمستان را در «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» شکست دهد.

انرژی مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد زودتر تمام می‌شود، بنابراین او همواره در روبه رو شدن با مارمولک، الکترو و هری آزبورن دچار مشکل می‌شود و از منظری دیگر نیز مرد عنکبوتی تام هالند پس از جان سالم به در بردن از سقوط هواپیما، انفجار هواپیمای بدون سرنشین و برخورد مستقیم با قطاری که با او شاخ به شاخ شد، خیلی سریع‌تر بهبود می‌یابد.

در کل می‌توان گفت که مرد عنکبوتی تام هالند به طور قابل توجهی قوی‌تر از مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد است، اما مرد عنکبوتی گارفیلد بسیار سریع‌تر و چابک‌تر از مرد عنکبوتی هالند و حتی توبی مگوایر به نظر می‌رسد. فیلم‌های مرد عنکبوتی شگفت ‌انگیز، توانستند مرد عنکبوتی‌ای را به مخاطب نشان دهند که شبیه به یک عنکبوت واقعی حرکت می‌کند. مرد عنکبوتی گارفیلد به نحو آکروباتیکی حرکت می‌کند و تار می‌تند و بدن او در مقایسه با یک انسان، انعطاف پذیری بسیار بیشتری دارد. مرد عنکبوتی شگفت ‌انگیز ۲ به واسطه‌ی معرفی مرد عنکبوتی منحصربه‌فردی که سریع‌تر از الکتریسیته حرکت می‌کند، مرزهای واقع گرایی را جا به‌ جا کرد و همین ویژگی خارق‌العاده مرد عنکبوتی در این فیلم باعث شد که بتواند از حملات الکترو جان سالم به در ببرد.

مقایسه قدرت‌های مرد عنکبوتی تام هالند با مرد عنکبوتی توبی مگوایر

مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی تام هالند و توبی مگوایر از نظر قدرت تطابق بیشتری با هم دارند و لذا می‌توان گفت که مقایسه‌ی آن‌ها از نظر قدرت و استقامت آسان‌تر است. در «مرد عنکبوتی: به سوی خانه»، مرد عنکبوتی هالند، قطعات یک کشتی را که به دو قسمت تقسیم شده، به واسطه‌ی تارهای خود در کنار هم نگاه می‌دارد. در حقیقت این صحنه یکی از چشمگیرترین صحنه‌هایی است که قدرت این مرد عنکبوتی را به نمایش می‌گذارد. با این حال، باید توجه داشته باشید که تارها بخش اعظم کار را انجام می‌دهند و مرد عنکبوتی به سختی می‌تواند کشتی را کنار هم نگه دارد تا زمانی که مرد آهنی برای کمک از راه می‌رسد.

از سوی دیگر، قطاری که توسط مرد عنکبوتی توبی مگوایر در فیلم «مرد عنکبوتی ۲» کارگردان، سم ریمی متوقف گردید، نمی‌تواند به اندازه‌ی یک کشتی سنگین باشد، اما قطعا سرعت بسیار بیشتری دارد و لذا از این منظر در مرتبه‌ای بالاتر از کشتی قرار می‌گیرد. به علاوه موقعیتی که پیتر پارکر با بازی توبی مگوایر در آن قرار گرفته بود زاویه‌ی خوبی نداشت اما او حتی پس از اینکه تارها، لباس‌ها و ماهیچه‌هایش نابود شدند توانست در این پوزیشن قطار را متوقف نماید و مسافران آن را نجات دهد. همه‌ی این‌ها درست پس از یک مبارزه‌ی طاقت فرسا با دکتر اختاپوس روی داد که در آن او ضربات سهمگینی را تحمل کرد و از ارتفاع زیادی نیز سقوط کرده بود و لذا می‌توان گفت که او از نظر چابکی می‌تواند با مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد رقابت نماید.

مرد عنکبوتی مگوایر نه تنها بیشترین قدرت را دارد، بلکه از بهترین توانایی‌های مبارزه نیز برخوردار است و استقامت بالایی نیز دارد. مرد عنکبوتی تام هالند می‌تواند به مبارزه با افرادی مانند سرباز زمستان، کاپیتان آمریکا، میستریو، آبنی ماو و خود تانوس بپردازد و برای این موضوع به خود ببالد. با این حال، مرد عنکبوتی دنیای مارول معمولا از هوش خود برای مبارزه با حریفانش استفاده می‌کند تا اینکه بخواهد قدرتش را به نمایش بگذارد. خوشبختانه، رویدادهای دنیای چندوجهی «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» اجازه می‌دهد تا به واسطه‌ی حضور همین شخصیت‌های شرور به نحو بهتری این دو مرد عنکبوتی را با هم مقایسه نماییم.

مرد عنکبوتی هالند به سختی توانست با دکتر اختاپوس رو به رو شود تا اینکه به طور تصادفی لباس نانوتکنولوژی او بازوهای مکانیکی دکتر اختاپوس را از کار انداخت. مرد عنکبوتی توبی در طول مبارزه خود با دکتر اختاپوس، به کرات این موجود شرور را به عقب میراند و در شکست دادن او نیز موفق عمل می‌نماید. اما در عین حال مرد عنکبوتی هالند از مقاومت در برابر گرین گابلین دست می‌کشد. با این حال، مبارزات آن‌ها در برابر آزبورن همانند یک بازی به نظر می‌رسد. برعکس، مرد عنکبوتی مگوایر، گرین گابلین را تنها با استفاده از قدرت بی‌حد و حصر خود شکست می‌دهد. آن هم در حالی که یک ماشین را تنها با یک دست (در نتیجه عملکرد او بهتر از گارفیلد است)، نگه داشته و با دست دیگرش مبارزه می‌کند.

اگر بخواهیم قدرت این دو مرد عنکبوتی را با هم مقایسه نماییم، نمونه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانیم به آن‌ها اشاره نماییم. از دیگر دستاوردهای مرد عنکبوتی مگوایر می‌توان به بلند کردن یک دیوار چند تنی در طول نبرد نهایی او با دکتر اختاپوس و مقاومت در برابر مشت‌های یک مرد شنی غول پیکر در حین مبارزه با ونوم در مرد عنکبوتی ۳ اشاره کرد. هالند موفق می‌شود چکش کال ابسیدیان را در هم بشکند در حالی که مرد آهنی به سختی می‌تواند جلوی او بایستد، او از ضربه‌ی تانوس جا خالی نمی‌دهد و در مقابل حمله‌ی ارتش میستریو در «مرد عنکبوتی: دور از خانه» تنها با استفاده از حس عنکبوتی خود مقاومت می‌کند.

کدام نسخه از مرد عنکبوتی قدرتمندترین است؟

مرد عنکبوتی

تمام انواع مردهای عنکبوتی هم به عنوان یک ابرقهرمان و هم به عنوان یک اسپایدرمن نمادین، نقاط قوت و ضعف خاص خودشان را دارند. اما با توجه به قدرت تک تک آن‌ها، می‌توان گفت مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد، چابک‌ترین اسپایدرمن موجود است و مرد عنکبوتی توبی مگوایر قوی‌ترین اسپایدرمن و مرد عنکبوتی تام هالند، باهوش‌ترین آن‌هاست. در کل می‌توان گفت که مرد عنکبوتی مگوایر به لطف بهره مندی از تارهای ارگانیک و قدرت منحصربه‌فردش، استقامت و زمان ریکاوری سریع و عدم استفاده از ابزارهای اضافی در رتبه‌ی اول قرار می‌گیرد.

در حالی که توانایی‌های هالند در مبارزه غیرقابل انکار است، اما او نمی‌تواند به پای مرد عنکبوتی مگوایر برسد. در کل اگر بخواهیم قدرت‌های این سه مرد عنکبوتی را با هم مقایسه نماییم، باید بگوییم که دنباله‌ی «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» مرد عنکبوتی هالند را نشان می‌دهد که خشمگین و آماده‌ی کشتار است، او گلایدر گرین گابلین را به سمت پایین هل می‌دهد در حالی که مرد عنکبوتی مگوایر، آن را آرام متوقف می‌کند. البته اگر در یک لایو اکشن خاص که برای این دو کاراکتر مهیا شده باشد، مسابقه‌ای در بین این دو مرد عنکبوتی به راه بیفتد می‌توان دریافت که واقعا کدام‌ یک از آن‌ها قوی‌تر از آن یکی است. حال باید دید که آیا این اتفاق در آینده رخ خواهد داد یا خیر.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. احمد ب

    مرد عنکبوتی با نام توبی مگوایر عجین شده

  2. Parzival

    توبی مگوایر عشقه🗿

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما