باهوش‌ترین انتقام‌جوی مارول کیست؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه
دنیای سینمایی مارول

نمی‌توان انکار کرد که انتقام‌جویان دنیای سینمایی مارول باهوش هستند اما باهوش‌ترین در میان آن‌ها کیست؟ برای یافتن پاسخ این سوال، باید نگاهی به انتقام جویان اصلی بیاندازیم و هوش آن‌ها را رتبه‌بندی کنیم.

برای این کار، شخصیت‌هایی را در نظر می‌گیریم که در کمیک‌ها به عنوان انتقام‌جویان معرفی شده‌اند و در ماموریت.های انتقام‌جویان در دنیای سینمایی مارول و نه فقط در حماسه بی‌نهایت، نقش بیشتری داشته‌اند. بنابراین خبری از نگهبانان کهکشان یا دورا میلاجه و شخصیت‌های فرعی مانند پپر پاتز، هوپ ون داین یا شوری (در حال حاضر) نیست. نیک فیوری نیز در این لیست قرار ندارد، زیرا چه زمانی که مدیر شیلد بود و چه زمانی که بنیانگذار انتقام‌جویان شد، هرگز از نظر فنی یک انتقام‌جو محسوب نمی‌شد (به هر حال اگر در این لیست بود در بین رتبه‌های برتر قرار می‌گرفت).

۱۵. کلینت بارتون / هاوک‌آی

بارتون

صادقانه باید اعتراف کنیم که کلینت بارتون یا هاوک‌آی (جرمی رنر) بهترین نیروی دنیای سینمایی مارول نیست. او یک تیرانداز تیزبین است اما قطعا باهوش‌ترین نیست. او مردی است که با تیر و کمان با بیگانگان و روبات‌ها  مبارزه می‌کند. کلینت هم‌چنین در گذشته تصمیم گرفت که انتقام‌جویان را که از اولتران (جیمز اسپایدر) در حال فرار بودند، مستقیما به خانه مخفی خود که همسر باردار و دو فرزندش در آن مخفی شده بودند، بیاورد. آیا به نظر شما این حرکت، هوشمندانه است؟ علاوه بر این، کلینت پس از ضربه ناگهانی تانوس، تصمیم گرفت کارتل‌ها را در مکزیک و یاکوزاها را در ژاپن از بین ببرد اما به نظر می‌رسید که مبارزه با این گروه‌ها در خانه خودشان دشوار باشد. هیچ کدام از این اقدامات، منطقی نیستند. شاید اسپین‌آف هاوک‌آی نظر ما را تغییر دهد اما در حال حاضر، کلینت در انتهای این لیست جای دارد.

۱۴. ثور

ثور

احتمالا با این تصمیم مخالف باشید اما به هر حال، این ابرقهرمان مو بلوند در انتهای لیست قرار می‌گیرد. ثور (کریس همسورث) بیشتر از قدرت ذهنی، از قدرت عضلانی برخوردار است. این تیم فقط به این دلیل موفق است که بقیه اعضایش باهوش تر از او هستند. ثور بارها و بارها ثابت کرده است که ابتدا عمل و سپس فکر می‌کند. او تقریبا در کل فیلم ثور هم به همین روال بود.

ثور دارای هوش پایینی است و به همین دلیل، برادرش لوکی (تام هیدلستون) هرگز او را هم تراز خود نمی‌دانست. آن‌چه ثور را موفق می‌کند سرسختی اوست و این خصوصیت را مخصوصا هنگامی که در مقابل نیروی خورشید قرار گرفت تا سلاحی مشابه طوفان شکن را بسازد، بارها و بارها ثابت کرده است. این کار لزوما به معنای هوش بالا نیست اما نشانه عزم و اراده ثور برای محافظت از مردم است.

۱۳. واندا ماکسیموف / اسکارلت ویچ

واندا

حقیقتا جایگاه واندا ماکسیموف یا اسکارلت ویچ (الیزابت اولسن) باید بهتر باشد اما او در این‌جا قرار می‌گیرد، زیرا واندا هنوز با آسیب‌های زیادی روبه‌رو است و سلامت روانی او بر قضاوت و تصمیماتش تاثیر می‌گذارد. کل افراد شهر وست ویو می‌توانند این سخن را تایید کنند. با این حال، نقطه قوت واندا سازگاری اوست.

او با سوکوویای جنگ‌زده، مرگ والدینش، تبدیل شدن خودش به یک موجود پیشرفته، مرگ برادرش کوییک‌سیلور (آرون تیلور جانسون)، مرگ شوهرش ویژن (پل بتانی)، مرگ خودش، قتل‌های تصادفی افراد بی‌گناه واکاندایی (در پی حوادث کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی)، فاش شدن هویتش به عنوان اسکارلت ویچ و آگاهی از تاثیر اعمال خود بر ساکنان وست ویو کنار آمده است و هر کدام از این موارد برای او اتفاقاتی ناگوار بوده‌اند و تحمل آن‌ها برای یک فرد بسیار سخت است. واندا مبارزی است که برای پیروزی به جادوی عجیب و غریبی احتیاج ندارد اما در زمینه هوش، او با وجود تمام این بلایا، زمان کافی برای یادگیری و رشد نداشته است.

۱۲. استیو راجرز / کاپیتان آمریکا

کپ

استیو راجرز یا کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز) مرد خوب و رهبر بزرگی است. نمی‌توان انکار کرد که او استراتژیستی فوق‌العاده است اما این توانایی در بیشتر مواقع هدر می‌رود، زیرا او همیشه تحت تاثیر احساسات خود و مخصوصا باکی بارنز (سباستین استن) قرار می‌گیرد. در سه‌گانه کاپیتان آمریکا، هر بار که شخصی از باکی نام می‌برد، استیو تمرکز خود را از دست می‌دهد و سعی می‌کند دوست خود را نجات دهد.

این مسئله برای باکی عالی است اما به ضرر مسئولیت استیو به عنوان کاپیتان آمریکا یا رهبر انتقام‌جویان تمام می‌شود. استیو بسیار ایده‌آل‌گرا است که این ویژگی بر مهارت جهان‌بینی او تاثیر منفی می‌گذارد. کاپیتان آمریکا در فیلم‌های انتقام‌جویان، منطقی‌تر است اما باز هم نیاز به رهبران دیگری در کنار خود دارد تا بتواند همراه آنان شرایط دشوار را کنترل کند. کاپیتان آمریکا لزوما شایسته رتبه پایین این لیست نیست اما به هر حال، او در تصمیم‌گیری و اقدامات خود بسیار کند است.

۱۱. جیمز رودز / ماشین جنگی

ماشین جنگی

هرکسی که اقدامات تونی استارک (رابرت داونی جونیور) را تحمل کند، از دست او زنده بماند و هنوز وی را دوست خود بداند، مردی باهوش است. جیمز رودز یا ماشین جنگی (ترنس هاوارد و دان چیدل) شخصیتی با هوش هیجانی بالا است که می‌تواند توانایی‌های بالقوه دیگران (مخصوصا تونی) را ببیند و همچنین با کاستی‌های خود کنار بیاید.

برای هر شخصیتی در دنیای سینمایی مارول دشوار است که با یک آسیب دیدگی مادام‌العمر روبه‌رو شود اما پس از این که ویژن به طور تصادفی در جنگ داخلی به رودز ضربه می‌زند و او را به زمین می‌اندازد، رودز با شرایط جدید خود سازگار می‌شود و از غرق شدن در گذشته خود امتناع می‌کند. به نظر می‌رسد که هنوز بهترین رودز را ندیده‌ایم. او سرهنگ نیروی هوایی ایالات متحده بود و فیلم‌های مرد آهنی فقط به توانایی‌های تاکتیکی او اشاره داشتند. سریال آینده جنگ‌های نظامی می‌تواند مهارت‌ها و هوش رودز را بیشتر به ما نشان دهد.

۱۰. کارول دانورز / کاپیتان مارول

کاپیتان مارول

اگر کارول دانورز یا کاپیتان مارول (بری لارسون) بیشتر در دنیای سینمایی مارول حضور پیدا کند قطعا جایگاهی بالاتر در این لیست خواهد داشت. البته که فعلا در بین ۱۰ نفر اول قرار دارد که خیلی هم بد نیست. او قطعا فردی باهوش است اما مدت زیادی طول کشیده است تا به این هوش و ذکاوت برسد. کارول در گذشته برای مدتی طولانی در چندین اقدام نادرست مانند کشتار بسیاری از اسکرال‌های بی‌گناه شرکت داشت. از طرف دیگر، او در بازه زمانی که فرصت‌های زیادی به زنان داده نمی‌شد برای خلبان شدن در نیروی هوایی ایالات متحده اقدام کرد و مسیر سختی را پشت سر گذاشت که نشان دهنده هوش و اراده بالای او است. در پایان باید گفت کاپیتان مارول در ماموریت‌هایش هم از هوش عالی خود و هم از کمک مربی غیرقابل تحمل خود یون راگ (جود لا) بهره می‌برد.

۹. اسکات لنگ / مرد مورچه‌ای

مرد مورچه ای

اسکات لنگ یا مرد مورچه‌ای (پل راد) دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق است که به دست آوردن آن آسان نیست. او از مدرک خود برای تبدیل شدن به یک رابین هود دیجیتالی استفاده کرد و همین موضوع نشان می‌دهد که وی هوش خوبی در این زمینه دارد اما عاقل نیست، چرا که در ادامه، کمی گرفتار شد. اسکات با وجود همه شکست‌هایش، مصمم و سازگار است. او در زندان، فردی محبوب بود و پس از بیرون آمدن، با همسر سابق خود و همسر فعلی او و شریک جدید خودش، هوپ ون داین (اوانجلین لیلی)، مشغول یک کار خانوادگی و تیمی شد.

اسکات همیشه وقتی در آستانه ناامیدی است، از تخصص علمی خود به عنوان نیروی پشتیبان استفاده می‌کند. باید صادقانه گفت که اگر اسکات در انتقام‌جویان: بازی پایانی نبود، انتقام‌جویان برنده نمی‌شدند. بهترین ویژگی اسکات این است که او آن‌قدر باهوش است که می‌داند چه زمانی بهتر است تصمیم‌گیری را به فرد دیگری واگذار کند.

۸. ویژن

ویژن

تنها دلیل اینکه ویژن در رتبه‌های بالای این لیست قرار ندارد این است که او قلب بزرگی دارد. این ویژگی لزوما چیز بدی نیست اما احساسات او آن‌قدر حواس او را پرت می‌کند که تقریبا نزدیک بود رودز را در جنگ داخلی بکشد. ویژن یک ترکیب مصنوعی است که توسط یکی از باهوش‌ترین افراد دنیای سینمایی مارول، تونی استارک و روبات بسیار هوشمند او اولتران ایجاد شده است. بنابراین بدیهی است که ویژن موجودی باهوش و به معنای واقعی کلمه یک کامپیوتر باشد. ویژن فوق‌العاده هوشمند است و به خوبی و زودتر از همه، دلیل و زمان حضور افراد شرور را شناسایی می‌کند. با این حال، بیشترین مهارت او در تشخیص رفتارهای انسانی است.

او می‌داند که چرا مردم با ترس به قدرت واندا واکنش نشان می‌دهند و همچنین اهمیت غم و اندوه را درک می‌کند. هوش ویژن بسیار بالاست اما او باید بیشتر از قلب خود، از مغز خود استفاده کند. البته تمام این خصوصیات مربوط به ویژن سابق است و ما هیچ نظری درباره ویژنی که دوباره زنده خواهد شد نداریم.

۷. ناتاشا رومانوف / بیوه سیاه

رومانوف

ناتاشا رومانوف یا بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون)  یک ابرقهرمان و به معنای واقعی کلمه یک جاسوس است. جاسوسی نیاز به هوش بالایی دارد و ناتاشا هم باهوش است. او در اکثر داستان‌های دنیای سینمایی مارول، نقش ثانویه داشت اما زیرکی و ذکاوتش واضح بود. او به راحتی تونی استارک را در مرد آهنی ۲ فریب داد و اطلاعاتی حیاتی را از شروران (به ویژه لوکی) در انتقام‌جویان بیرون کشید. توانایی فریب‌کاری او، به ویژه در فیلم کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان نیاز به برنامه‌ریزی و تفکر زیاد داشت و ناتاشا مجبور بود بداهه‌گویی فراوانی داشته باشد. مهارت‌های بداهه ناتاشا در بیوه سیاه و به ویژه هنگامی رویارویی با درایکوف (ری وینستون) برجسته‌تر شد و هوش هیجانی او در هنگام مدیریت هالک (مارک روفالو) یا شکست دادن تسک‌مستر بسیار به کار آمد.

۶. استفن استرنج‌ / دکتر استرنج‌

دکتر استرنج

بیایید اول با هم چیزهای بدیهی را دوره کنیم: دکتر استفن استرنج یا دکتر استرنج (بندیکت کامبربچ) یک جراح مغز و اعصاب است و این شغل به توانایی ذهنی زیادی نیاز دارد. او همچنین یک فرد با توانایی یادگیری سریع است و همان‌طور که می‌دانیم خیلی سریع به استاد هنرهای عرفانی و جادوگری عالی‌رتبه تبدیل شد. دلیل اصلی نبودن استرنج در بین پنج نفر برتر، غرور اوست. این مرد شخصیتی از خود راضی و اعتماد به نفسی بیش از حد دارد که حداقل در یک جهان برای او گران تمام شده است. احتمالا هنوز بهترین عملکرد استرنج را ندیده‌ایم اما در حال حاضر، واضح است که استرنج در هر زمینه‌ای که بخواهد خوب و فوق‌العاده منطقی است. آرامش عجیب و غریب او هنگام ربوده شدن توسط یک بیگانه در فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت گواه این ادعا است.

۵. پیتر پارکر / مرد عنکبوتی

اسپایدرمن

پیتر پارکر یا مرد عنکبوتی (تام هالند) فقط یک نوجوان است اما فوق‌العاده باهوش است. او می‌تواند فناوری‌هایی را که به درد نمی‌خوردند کنار هم بگذارد و ترکیب کند و یک فناوری کارآمد ایجاد نماید. او با موفقیت تار‌انداز خاص خود را درست کرد و زندگی دوگانه‌ای در نقش پیتر پارکر و مرد عنکبوتی دارد. او به محض این که به فناوری تونی استارک دسترسی پیدا کرد، به راحتی بر آن مسلط شد، تا جایی که لباس خاص خود را ساخت. پیتر در مدرسه نیز باهوش است. بنابراین انجام تکالیف برای این بچه، حوصله سربر است.

تنها مشکل پیتر این است که او شخصیتی نامتعادل دارد. خیلی طول می‌کشد تا فراموش کنیم که او فناوری نابود‌کننده جهان را به یک غریبه مجازی در مرد عنکبوتی: دور از خانه تحویل داد، زیرا این فرد، پیتر را به یاد تونی که اخیرا رفته بود، می‌انداخت. با این حال، برخورد پیتر با کوئنتین بک یا میستریو (جیک جیلنهال) در مقایسه‌ با برخورد افراد دیگر با این شرور، حداقل وی را باهوش‌تر جلوه می‌دهد.

۴. سم ویلسون / شاهین / کاپیتان آمریکا

فالکون

سم ویلسون یا شاهین (آنتونی مکی) از زمانی که در دنیای سینمایی مارول ظاهر شد، بزرگ‌ترین خصوصیت خود، یعنی هوش هیجانی باور نکردنی‌اش را به انتقام‌جویان نشان داد. بدیهی است که سم قبل از تصمیم به کناره‌گیری از نیروی هوایی ایالات متحده نیز، فردی موفق بوده است. او درکی فوق‌العاده از افراد دارد که از همه مهارت‌های او کارآمدتر است. او دقیقا لحظاتی پس از ملاقات استیو راجرز می‌فهمد کدام بخش از زندگی غیرنظامی و عادی، او را آزار می‌دهد. سم می‌داند که چه زمانی به یک نبرد بپیوندد (جنگیدن با هایدرا در سرباز زمستان) و چه زمانی آن را رها کند (در فرودگاه در جنگ داخلی).

ضریب هوشی سم به حدی بالاست که از ابتدای سریال شاهین و سرباز زمستان می‌داند که کارلی مورگنتاو (ارین کلیمن) فردی فراتر از یک تروریست معمولی است و سرانجام از مهارت‌های خود برای مقابله با دشمانش استفاده می‌کند. سم به عنوان کاپیتان آمریکا، مزیتی دیگر دارد و آن، تشخیص احساسات خود درباره نحوه رفتار با سیاهپوستان در ایالات متحده است. او به خوبی می‌داند که وظیفه او ایمن نگه داشتن جهان است.

۳. بروس بنر / هالک

هالک

دکتر بروس بنر دانشمندی است که به دلیل فعالیت در زمینه‌های متعدد از جمله بیوشیمی، فیزیک هسته‌ای، روباتیک، علوم کامپیوتر و البته تابش گاما مورد احترام است. در حال حاضر، هالیوود دوست دارد که شخصیت‌های اصلی فیلم‌ها تعداد زیادی مدرک دکترا داشته باشند و آن را به عنوان نشانه‌ای از هوش آن‌ها می‌داند و بنر نیز دارای هفت مدرک است. در واقع هیچ کس واقعا به این تعداد مدرک زیاد احتیاج ندارد یا حتی وقت کافی برای تکمیل همه آن‌ها را ندارد. با وجود این، مشخص است که بروس فوق‌العاده باهوش است.

او همه‌کاره تیم انتقام‌جویان است و روی همه چیز از شناسایی محل تسرکت گرفته تا ساخت یکی دو روبات مختلف، کار می‌کند. بروس حتی فهمید که چگونه وجهه انسانی و هالک خود را با هم ترکیب کند و پروفسور هالک، نسخه فوق‌العاده هوشمند و فوق قوی خود را بسازد. به علاوه، او به ساخت دستگاه سفر در زمان و دستکش ابدیت کمک کرد که در نهایت موجب شکست تانوس شد. بروس چیزهایی می‌داند که ما را به این یقین می‌رساند که او از بسیاری از افراد، باهوش‌تر است.

۲. تونی استارک / مرد آهنی

مردآهنی

تونی استارک اولین لباس مرد آهنی خود را در حالی که در غاری به دام افتاده و به شدت مجروح شده بود، از هر آن‌چه در اطرافش بود تهیه کرد. همه ما باید قبول کنیم که این مرد مغز متفکر واقعی انتقام‌جویان است. تونی یک عنصر کاملا جدید ایجاد کرد تا مطمئن شود که راکتور قوسی او نمی‌شکند. او لباس‌های مختلف مرد آهنی خود را به قابلیت سخنگویی تجهیز کرد و آن‌ها را بهبود بخشید، چون که توانایی انجام این کار را داشت. او تصمیم گرفت ایده سفر در زمان اسکات را آزمایش کند و موفق شد.

چیزهای بسیار کمی وجود دارد که تونی استارک نتواد به آن برسد. بزرگ‌ترین مشکل این است که تونی از نظر اخلاقی یک قهرمان ناقص است. او سال‌های زیادی را صرف ساختن سلاح‌های کشنده برای دولت آمریکا کرد تا اینکه تقریبا نزدیک بود توسط مهمات خود کشته شود و این جا بود که نظر خود را تغییر داد. اعتماد بیش از حد او به توانایی‌هایش منجر به ایجاد اولتران شد که کشور سوکوویا را از بین برد و خودخواهی تونی حتی پس از مرگ او نیز آسیب‌های زیادی به بار آورد. هوشمندی بدون ویژگی‌های انسانی، کافی نیست. به همین دلیل است که تونی در صدر این لیست قرار نمی‌گیرد.

۱. تی‌چالا / پلنگ سیاه

پلنگ سیاه

ممکن است دیگر هرگز تی‌چالا یا پلنگ سیاه (چادویک بوزمن) را نبینیم اما این شخصیت اثری پاک نشدنی بر روی دنیای سینمایی مارول بر جای گذاشته است. شعور علمی تی‌چالا در کمیک‌بوک‌ها هم مشخص بود، اگرچه در فیلم‌ها کم‌تر مشهود است. هوش عمومی او بسیار بالاست، زیرا او در طول جنگ داخلی به خوبی از تنها اندوخته خود، باکی بارنز پیروی می‌کند. تی‌چالا دارای عقلی همه‌جانبه است که او را به فردی عاقل، فهمیده، منطقی و زیرک تبدیل می‌کند. او می‌دانست که نفرت بین تونی و استیو، آن‌ها را از هم جدا می‌کند و در عین حال، عصبانیت خود را نسبت به هلموت زمو (دنیل بروهل) با وجود این که زمو پدر تی‌چالا، پادشاه تاکا را کشته بود، بروز نداد.

او سعی کرد همین درک و آگاهی را به اریک کیلمانگر (مایکل بی جردن) نیز هنگامی که سعی داشت بر واکاندا حکومت کند، منتقل نماید. تی‌چالا دید وسیعی داشت و هنگامی که متوجه شد جهان به فناوری واکاندا نیاز دارد، تصمیم گرفت مرزهای کشور خود را باز کند. تی‌چالا فقط در یک جهان، هوشمند نیست. او در سریال چه می‌شود اگر…؟ با هوش بالای خود نظر تانوس دیوانه (جاش برولین) را درباره نسل‌کشی تغییر داد. قطعا تی‌چالا در بین همه انتقام‌جویان، باهوش‌ترین فرد است. البته که تی‌چالا از این نظر در خانواده خود، همیشه بعد از خواهر فوق‌العاده باهوشش، شوری (لتیتیا رایت) قرار می‌گیرد. ما رتبه‌بندی اعضای این خانواده را به خودشان واگذار می‌کنیم.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۸ دیدگاه
 1. امیر رضا

  این رده بندی از بسیاری جهات دچار مشکل هست ( البته باتشکر از نویسنده محترم که این مقاله رو تهیه کردند ) .
  اول اینکه هوش افرادی مثل ویژن (یک ابر روبات فوق پیشرفته که نیرو هایش رو از سنگ ذهن دریافت میکنه) یا استیون استرنج (در گذشته یک جراح مغز و اعصاب ماهر با مدرک دکترا و در حال حاضر جادوگر اعظم کل کهکشان) و یا پیتر پارکر (نوجوانی فوق‌العاده باهوش و دانا که بارها و بارها هوش بالای خودش رو چه در دنیای کمیک و عرصه سینما و سایر زمینه های سرگرمی ثابت کرده) هوش‌شان به اندازه سم ویلسون هم نیست ؟
  و دوم اینکه درسته تیچالا بسیار عاقله و از هوش عمومی خوبی هم برخورداره ولی این موضوع صرفا موجب برتری هوشی تیچالا نسبت با افردی چون تونی استارک و یا بروس بنر نمیشه .

  در کل از نظر بنده رتبه بندی این مقاله بهتره که به این صورت باشه :
  ۱-تونی استارک
  ۲-بروس بنر
  ۳-پیتر پارکر
  ۴-استیون استرنج
  ۵-ویژن
  ۶-جیمز رودز
  ۷-کارول دانورز
  ۸-واندا ماکسیموف
  ۹-تیچالا
  ۱۰-اسکات لانگ
  ۱۱-سم ویلسون
  ۱۲-ثور
  ۱۳-‌‌استیو راجرز
  ۱۴- کلینت بارتون
  ۱۵-بلک ویدو

 2. King loki

  می شه بگی سوپرمن چه ربطی به مارول داره؟یا اصلا با چه دلیل و منطقی گفتی که باهوشه؟و خطاب به نویسنده می گم.تی چالا(چادویک بوزمن)درسته که خیلی عاقله،اما جزو باهوش ترینا نیست.ثور هم همینطور من خودمم طرفدار ثور هستم و اون رو دوست دارم اما حتی من هم قبول دارم که خیلی تو mcu به هوشش شناخته نمی شه.عوض این دوتا وجود لوکی و شوری خیلی احساس می شد.الان خیلیا می گن لوکی چرا انتقام جو شد یه دفعه.باید بگم تو فیلم انتقام جویان جنگ ابدیت اون گفت ما یه هالک دادیم،و منظورش آسگاردی ها نبود(چون هالک آسگاردی نیست اصلا،نه تو کمیک نه تو فیلم)اون منظورش انتقام جویان بود و اون لحظه اون تبدیل به یکی از اعضای اونجرز شد.و ما شاهد شوری توی دوفیلم آخر انتقام جویان و البته فیلم پلنگ سیاه بودیم و می توان اورا با ارفاق یک انتقام جو در نظر گرفت.

 3. ن

  باور نمیکنم استرنج و ویژن انقدر کم باشن و کلینت از ثور کمتر باهوش باشه😂ثور باید تو لیست اخر قرار بگیره(توهین نمیکنم خودم طرفدار ثورم و ثور هم جزو شخصیتای goofy دسته بندی میشه)ویژن هوش مصنوعیه و به همه چی دسترسی و اطلاعات کامل داره و اینکه خواهر تیچالا از تیچالا نابغه تره من نمیدونم تیچالا چجوری اول شد🤔تیچالا نابغه هست نه که نباشه اما همونطور که میدونین شوری دانشمنده تو سن تقریبا ۱۶ سال و تمام کارای ازمایش و دانش و اینا دست شوریه… بنظرم ویژن باید اول میشد و بعدش تونی و بعدش بروس و استرنج و اسپایدر من(شوری داخل لیست نبود اگه بود اول شوری بعد اسپایدر من میشد شایدم اول پیتر بعد شوری این نظر منه)

 4. گنزو واکی بایاشی

  ناموسا؟ سینما رو گفتید؟ تو کمیک مستر فنتستیک و اسپایدرمن باهوش ترینند تو ام سی یو هم مسلما استارک

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما