کد تحویل؛ راهی ایمن برای دریافت سفارش‌ها در دوران کرونا

۲۴ دی ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ارائه کد تحویل به هنگام دریافت سفارش از دیجی‌کالا

در دوران کرونا سفارش خود را به جای امضا با استفاده از کد تحویل، دریافت کنید. دیجی‌کالا در راستای تحقق بخشیدن به یکی از رسالت‌ها و ارزش‌های مهم خود، یعنی مشتری محوری، امکان دیگری را در دوران شیوع ویروس کرونا فراهم کرده است.

برای اطمینان مشتریان از دریافت بهداشتی، امن و دقیق سفارش‌ها دیجی‌کالا اقدام به اجرای قابلیتی کرده است که در روزهای همه‌گیری ویروس کرونا، همسو با پروتکل‌های بهداشتی است؛ ارسال یک کد تحویل در پیامک اطلاع رسانی و لزوم ارائه آن به مأمور ارسال برای تطابق با سفارش ثبت شده.

پیش از این، دریافت سفارش‌ها از سوی مشتریان با امضای رسید و یا نشان دادن کارت ملی کاربر ممکن بود. چنین روشی در زمان همه‌گیری ویروس کرونا عاملی است برای افزایش احتمال ابتلا به این بیماری. دیجی‌کالا در تلاش برای اشاعه فرهنگ خریدوفروش آنلاین، صرفه‌جویی در زمان و استفاده از فناوری در فرایندهای پر تکرار در سبک زندگی آنلاینِ همراهان خود، از کد تحویل استفاده می‌کند. استفاده از این کد، امری ضروری در فرایند تحویل کالا (بین سفارش دهنده و مأمور ارسال) است.

منظور از تأیید تحویل (Proof of Delivery) در دنیای تجارت الکترونیک چیست؟

این قابلیت که POD خوانده می‌شود، پیشینه‌ای طولانی در سامانه‌های پستی پیشرو دارد و قدمت آن به سال ۱۹۱۷ می‌رسد. با لزوم تبادل اسناد حقوقی و مالی بین فرستنده و گیرنده یک محصول، قابلیت تأیید تحویل هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شد. کاربرد این قابلیت در دنیای تجارت الکترونیک به دلیل تبادل میلیون‌ها سند الکترونیک برای رهگیری اطلاعات تحویل مرسوله انکار ناپذیر است و پیش‌بینی می‌شود اندکی پس از گسترش آن، کاربران جنبه‌های گوناگون مزیت‌هایش را بهتر لمس کنند. گفتنی‌ست دیگر پلتفرم‌های آنلاین تجارت الکترونیک مانند آمازون هم از این قابلیت استفاده می‌کنند.

فرایند اجرای چنین قابلیتی در دیجی‌کالا بسیار ساده است؛ پس از سفارش محصول، یک کد از طرف دیجی‌کالا برای کاربر ارسال می‌شود. مشتری کد را نزد خود نگه می‌دارد تا در زمان تحویل کالا آن را به مأمور ارسال نشان دهد. مأمور ارسال به جای آنکه از کاربر بخواهد تا رسیدی را امضا کند یا کارت ملی ارائه کند، فقط کد تحویل را بررسی می‌کند و در صورت صحت کد، کالا را تحویل می‌دهد. با وجود چنین امکانی، تماس مخاطب و مأمور ارسال با مدارک شناسایی، رسید و غیره به حداقل می‌رسد. همچنین کالا حتما به شخص سفارش‌دهنده یا فردی که از طرف سفارش دهنده اصلی به‌عنوان دریافت‌کننده معرفی شده باشد تحویل داده می‌شود. هدف از این اقدام، از طرفی رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و از سویی دیگر، تحویل ایمن و بی‌خطای کالا به سفارش‌دهنده اصلی است.

می‌توانید دیدگاه خود درباره‌ی این قابلیت و همچنین تجربه خود در خرید از دیجی‌کالا با کد تحویل را برایمان بنویسید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۲۸ دیدگاه
 1. Avatar زهرا ریحانپور

  من ۱۴۰۱/۵/۱۹ از دیجی کالا وسایل سفارش دادم و باید ۱۴۰۱/۵/۲۶ به دستم می‌رسید ولی هیچ تماسی با ما گرفته نشد لطفاً پیگیری کنید

 2. Avatar علیرضا

  واقعا جای تاسف داره ، امروز قرار بوده بسته من برسه ، مامور ارسال نه به گوشی زنگ زده و نه به آدرس مراجعه کرده ، بعد برام نوشته عدم پاسخ گویی مشتری . آخه این چه وضعیه به نظر شما جای پیگیری نداره !!!!!

  1. Avatar مهران

   بسته رسید به دستتون ؟برای منم عدم دریافت مشتری زده زنگی هم زده نشده بهم!!چند روز بعد به دستتون رسید چطوری پیگیری کردید ممنون

 3. Avatar milad

  سلام
  سفارش بدون اینکه به آدرس مراجعه بشه و زنگ بزنن
  نوشته تحویل شد
  بعد داخلش زده عدم پاسخگویی مشتری
  این چه ومدلشه
  مگه میشه . حد اقل یه زنگ میزد مامور بعد اینو میزد
  بعد هم بعد یک ربع از اومدن پیام که سفارش دست ماموره مرسوله اینجوری شد وضعیتش

  هرجور حساب کنیم نمیشه بعد از یک ربع برسن اینجا که فاصلش انقدر دوره .

 4. Avatar ترنم ترابی

  سلام
  من امروز قرار بود بسته دیجیکالام برسه ولی برام زدن عدم پاسخگویی مشتری ولی نه گوشیم زنگ خورد و نه کسی زنگ منزلمون رو زده
  لطفا پیگیری کنید

  1. Avatar هیوا کریمی

   سلام سفارشت به دستتون رسید

 5. Avatar یاسین

  این چه وضعیه به خدا من برای مادرم رزپ تولدش میخواستم کلی وسیله بود یعنی چی در روز آخر که محصول باید به دستم برسه میزنه عدم پاسخگویی مشتری من تو تمام تماس ها گشتم اصلا کسی تماس نگرفت.

  مادرم بدون کادو جشن گرفت.

 6. Avatar مونا

  مامور تحویلتون یه تک زنگ میزنه و در میره جواب تلفن هم نمیده بچه گیر آوردید

 7. Avatar هانیه

  سلام وقتتون بخیر
  بسته من هم نرسیده بدون هیچ تماسی ولی توی دیجی کالا زده عدم پاسخگویی مشتری سریع پیگیری بشه لطفا…

 8. Avatar علیرضا

  این چه وضعشه یه وسیله سفارش می‌دیم مرحله آخر روزی که باید بیاد تو سیستم می‌نویسید عدم پاسخگویی مشتری هیچ مامور پستی دم در نیومد این چه وضعشه

 9. Avatar میم

  سلام وقتت بخیر من ۴ روز پیش قرار بود بستم به دستم برسه تمام وقت خونه بودم و جایی نرفتم حالا زده عدم پاسخگویی !این چه نظم و احترام به مشتری واقعا جای تاسف داره!

 10. Avatar موسی

  سلام از پرسنل دیجی کالا تقاضا دارم لطفا همراه سفارش شماره مامور ارسالو هم به مشتری بدن چون در هر صورت اون شخص برای تحویل با ما تماس میگیره و شمارشو خواهیم داشت ولی الان برا من بدون اینکه زنگ بزنه و یا به ادرس ثبت شده مراجعه کنه زده عدم پاسخگویی مشتری.اگه ماموراتون اعتصاب کردن و با این کار قصد صدمه زدن به شرکتو دارن لطفا از پست یا تیباکس ارسال کنید تا وقت ما گرفته نشه .

 11. Avatar نیلو

  این انصاف نیست هربار دارم فرصت دیگه میدم بازم این افتضاح به بار میاد خیلی نامردیه مگه ما الافیم که منتظر بمونیم نهایتن بزنه عدم پاسخگویی مشتری؟؟؟ خودمون کم بدبختی داریم؟؟؟؟

 12. Avatar علی

  من خودم قبلا یه جایی ویزیتور بودم کار پخش بودیم تقریبا مثل همین دیجی کالا بسته میبردیم در خونه ها
  من بخاطر اینکه خیلی الاف نشیم به شماره رو فاکتور زنگ میزدم اگه طرف جواب میداد میگفتم باشه باشه یه ربع دیگه اونجام اگرم جواب نمیدادم میزدم عدم پاسخگویی

  حالا راننده های دیجیکالا هم دقیقا همین کارو میکنن وگرنه خودتون قضاوت کنین شما تا دم در برین یعنی یه لحظه یه زنگ خونه رو نمیزنید
  شاید طرف گوشیش سایلنت بود تو شارژ بود به هزار دلیل اون لحظه گوشی کنارش نبود اون مامور محترم دیجی کالا نباید زنگ خونه رو بزنه واقعا پیگیری کنید خودتون کامنتا رو ببینید چقدر ادما میگن الکی زدن عدم پاسخگویی یعنی همه این مردم دروغ میگن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه